IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 135>
Автор
Порака
nove27 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nove27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 18:01
Originally posted by DeniMK DeniMK напиша:


nikoj nisto ne pisuva...luge da ne zaminavte bez da se pozdravite???? ...kazete nesto...sto rabotat vo Aleksandar palace, ima li novi pozicii, dobi li nekoj viza ili ke odime vo Dubai??? pisuvajte, zatoa sto ova ni e edninstven nacin da doznaeme...Amerikancive zamolknaa i kako da ne zaboravija...

jas denes razgovarav so HR-deckite vo A.P.rekoa isto deka za kuwajt se odi.Pozicii novi sekojdnevno se otvaraat na web-stranata na DYN.

Изменето од nove27 - 03.Август.2010 во 18:01
Кон врв
ivteo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivteo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 18:30
Originally posted by nove27 nove27 напиша:

Denes dobiv pozicija vo aleksandar palas -
Forklift operator.
ke mi kaze li nekoj kade se podnesuva za neosuduvan,posto vo MVR mi kazaa deka samo od sud izdavale takvi potvrdi.



Ne,ne...vo policija se vadi,od sud ne ti se vazi.Ja vadev vo MVR vo televizija.
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 19:07
Originally posted by nove27 nove27 напиша:

Denes dobiv pozicija vo aleksandar palas -
Forklift operator.
ke mi kaze li nekoj kade se podnesuva za neosuduvan,posto vo MVR mi kazaa deka samo od sud izdavale takvi potvrdi.


POTVRDA OD POLICIJA, ne od sud..i vo sud izdavaat no taa ne ti ja priznavaat..policijata sama, sluzbeno ke si zeme podatoci od sud
cestitam!!!
sto pozicija e ova? prv pat slusam
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 19:25
Viljuskar! Cestito !!!

inace za potvrdata ke si odis u policija u MTV i na salterot od leva strana (vtoriot!) ke si zemes obrazec i ke go popolnis i za 10 rab. dena ke ti bide gotova potvrdata...da ne zaboravis da stavis deka ti treba za rabota u Afganistan.

Кон врв
nove27 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nove27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 22:37
Originally posted by butterfly8 butterfly8 напиша:

Viljuskar! Cestito !!!

inace za potvrdata ke si odis u policija u MTV i na salterot od leva strana (vtoriot!) ke si zemes obrazec i ke go popolnis i za 10 rab. dena ke ti bide gotova potvrdata...da ne zaboravis da stavis deka ti treba za rabota u Afganistan.

E fala ti,a vie praevte li TBC-mi rekoa neso do 10mm bilo granica za negativen ,i deka moze i vo privatna klinika da se naprai.
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 23:05
za TBC do 4mm e negativen se sto e od 5mm poveke e pozitiven, inace na klinika ti e 80denari so plavo kartonce a za na privatno ne pravat. jas prasav na dve privatni mi rekoa samo na klinika na Institut za belodrobni zaboluvanja.
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 23:44
kopirano od bosanskiot forum:
ako neko ceka vizu da vam javim da sam juce zvao regrutera,kaze da se jos uvijek ne zna tacan datum kad ce sta bit al eto sve je uglavnom u procesingu.svi idemo za dubai
Кон врв
nove27 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nove27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 00:01
eve denes sto se slucilo u kandahar,i mnogumina se vrakale nazad.
http://www.hurriyetdailynews.com/n.php?n=taliban-attacks-kandahar-military-base-2010-08-03
Кон врв
master1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2010
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај master1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 03:57


Изменето од master1 - 17.Февруари.2011 во 04:41
---=== Мастер1 ===---
http://afgantura.wordpress.com
Кон врв
sasohamer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasohamer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 06:24
NE TROPAJTE GLUPOSTI I NE GI PLASETE LUGETO STO SE SPREMNI ZA IDENJE (NORMALNO SITE STO APLICIRALE ZA RABOTA ZNAAT ZA STO SE RABOTI I VO KAKVA AVANTURA SE VPUSTAAT,A KOJ SE PLASI NEKA SEDI DOMA).

INAKU VERUVAJTE MU NA "MASTER 1" BIDEJKI VI DAVA INFORMACII OD PRVA RAKA STO DRUG I NE BI GO NAPRAVIL ZA NAS

R E S P E K T ZA M A S T E R 1
Кон врв
fatt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fatt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 08:51
Drugari deneska vidov na moj application status

dali znae nekoj da mi objasni /molim sto pobrz odgovor

The applicant has returned waiver and other documents. Background and other internal activity in progress
Кон врв
butterfly8 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly8 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 09:46
Originally posted by fatt fatt напиша:

Drugari deneska vidov na moj application status

dali znae nekoj da mi objasni /molim sto pobrz odgovor

The applicant has returned waiver and other documents. Background and other internal activity in progress


Vo procedura si ama ne ti se dokompletirani dokumentite.Ili cekaat da im dostavis uste nekoj dokument ili seuste ne ti gi pregledale kompletno dokumentite.
Кон врв
fatt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fatt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 10:54
Blagodarammmm mnogu na odgovorot butefly
Ti pozeluivam Site zelbi da ti se ispolnat
Кон врв
nove27 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nove27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 11:23
Originally posted by master1 master1 напиша:

Originally posted by nove27 nove27 напиша:

eve denes sto se slucilo u kandahar,i mnogumina se vrakale nazad.
http://www.hurriyetdailynews.com/n.php?n=taliban-attacks-kandahar-military-base-2010-08-03

Ne e tocno....takvi napadi imalo i ke ima...nisto strasno...ne e mozno da se vleze vo Kandahar Airfield baza...zar mislis deka nekolku luge ke napravat nesto protiv preku 20000 iljadi vojska,a bazata e golema kolku pola Skopje.I ne si odat civili so helikopter,kako sto pisuva vo tekstot.So helikopter se odi od Kandahar vo pomalite bazi...ako se napusta rabota,se patuva so avion prema Dubai ili Kuvajt.Srekno.
Iskreno se nadevan deka e taka kako sto kazuvas,a i ne im se veruva na mediumite.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.