IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 62>
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2010 во 19:18
 
 
 
  

Далеку во хоризонтот слободно ... пушти ги...  ...гневот... бесот и лутината.... за да спасиш  од пропаста.... и да се издигнеш  напред....

Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 06:20
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 
 
  

Далеку во хоризонтот слободно ... пушти ги...  ...гневот... бесот и лутината.... за да спасиш  од пропаста.... и да се издигнеш  напред....



мислиш "да се издигнеш нагоре"збунетост
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 09:32
Во втората љубов човек се чуствува како да го повторува класот:  познати му се сите предмети но сепак нема самодоверба дека ќе го положи испитот....

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 10:48
....... ама затоа со секоја наредна нова станува се’ повеќе и повеќе самоуверен и рутиниран ..................
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 21:24
ne%20trazim...


Не барај некој со кого ќе живееш....
барај некој без кој не можеш да живееш да
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2010 во 10:30
 
 
Кога ќе се најдеш во тесно...и сé е против тебе...
и кога изгледа дека нема да можеш да издржиш ни минута повеќе... никогаш не се предавај... зошто токму на тоа место ...
и во тој миг... ќе почнат да се менуваат работите...
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2010 во 10:59
Шест чекори до совршена врзка
 
Смејте се
Освен што смеењето благопријатно дејствува врз организмот, смеењето е најважната алка на добрата врска. Дури и во најтешките моменти пронајдете нешто што ќе ви изнуди насмевка на лицето. За почеток, присетете се на некои интересни ситуации од минатото во кои и двајцата сте учествувале.

Разговарајте
Веруваме дека по напорниот работен ден не сте расположени за сложени и исцрпувачки теми, меѓутоа, за да се подобри вашиот заемен однос, едноставно разговарајте за секојдневните проблеми. Доколку ги поделите со партнерот, шансите се големи заедно да успеете да пронајдете решение.

Изјавете му љубов

Доколку целта ви е да ја спасите врската, значи дека навистина сакате да останете со партнерот, односно дека сé уште го сакате. Зошто тоа не му го признаете на глас? Колку и да сте убедени дека тој ги знае вашите чувства, љубовната изјава секогаш со радост се слуша, а потоа и позитивно влијае врз вашиот однос.

Не одбивајте

Стресот е најголемиот виновник што забавата во спалната соба повеќе не е тоа што била на почетокот на врската. Докажано е дека сексот е еден од најдобрите сојузници во борбата против стресот, а тоа е и еден од начините да му покажете на партнерот дека сé уште не можете да му одолеете.

Комплименти

За да му покажете на партнерот колку го цените, не мора да купувате скапоцени подароци. Кога ќе направи нешто што ви се допаѓа, едноставно наградете го со комплименти. Ефектите сигурно ќе ви се допаднат.

Допири

Бакнежите и нежните допири секогаш се добредојдени во секоја врска. Ако не можете да разменувате нежности во текот на денот, направете го тоа наутро и навечер кога заедно лежите во креветот. Важно е да го правите тоа секојдневно.
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2010 во 20:36
Како да му кажеш на некој(жена) што чувствуваш спрема него , кога тие чувства ги имаш одамна , личноста се променува , отстапува од својата есенција , и згора на сЕ , немаш многу време...?
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
ligla Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2010
Локација: Mexico
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ligla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 02:20
Pa vaka...hmmm ne znam od kade da pocnam....
Znam deka site ponekogas stradame od nea,no sepak nekogas ne pravi da se custvuvame na sedmo nebo...Zaljubena sum vo mojot neznam kako da go narecam bidejki i jas ne znam sto mi e...Znaci go sakam beskrajno no sepak znam deka ne e licnosta koja sto mi e potrebna mene...vo vrska sme veke edna godina i poveke a za taa godina imame raskinato da ne izlazam ne znam tocno kolku ama sigurno 5-6 pati...sekogas po negova vina i negova greska ...ne znae sto saka,me saka i toj taka mi veli ama saka poveke sloboda ....ne znam iskreno sto da pravam se ni odi kako sto treba ama toj ja saka slobodata???ve molam za sovet...blagodaram odnapred
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 10:18
ako ti odgovara taa negova ,,sloboda ,,togash trpi goнамигнувањеako ne batali go chupence ima i drugi deckovci....намигнувањесреќа
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 10:21
se ni odi kako sto treba ama toj ja saka slobodata???

и како човек ова да го сфати...ако толку ја сака слобода тогаш зошто е во врска
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 22:32
.....
Кон врв
ligla Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2010
Локација: Mexico
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ligla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 23:50
kako da go zaboravam?kako da go izvadam od misli a i od srcevo?izgubiv razum i ne znam sto da pravam...

Se zaljubiv pred godina vreme bevme vo vrska na pocetokot se bese ok no po nekolku meseci se se prevrte....pocna da me laze da izleguva so drugi a sekogas za se sto pravese ja prefrluvase vinata na mene...a nemav nikade zgresno.do den denes ne znaev sto covek sum imala do sebe i sum luta na samata sebe sto seto toa go doznav tolku docna...baral devojki samo za provod???a se razbira jas bev edna od niv no sepak slepo veruvav vo nego go sakav i mislev deka se ke se popravi,no zaludno....

i sega nemam poima sto da pravam da prodolzam ponatamu ili da stavm kraj edas zasekogas plssss pomognete mi.....

Vi blagodaram odnapred...prifakam sekakov sovet....
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 23:57
ставаш крај на се и продолжуваш понатаму...те лажел...значи ќе продолжи да те лаже...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.