IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Форум & реалност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Форум & реалност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 53>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 14:19
Originally posted by DAC23 DAC23 напиша:

kaza kaza ubavo si kaza nadvor se poznavame po oblekata smizlicke i ti da ne gi cenis ljugeto po oblekata statusot mokta parite jas pak prasuvam imeto ti govori sve dobro e ako ne si sponzorusa nisto protiv ama losh osvrt vo sekoj slucaj taka da se gledaat rabotite po oblekata i statusot ako e po oblekata ima nekoj partalav sav nikakav ali so razum i realen vistinski i pravilen na mesto e taka treba da gi gledate ljugeto



НОВ СИ ИЗГЛЕДА ... А ТОА СПОНЗОРУША ЌЕ СЕ ПРАВАМ ДЕКА НЕ СУМ ГО ПРИМЕТИЛА ...
ПРОШЕТАЈ МАЛКУ НИЗ ТЕМИТЕ, ПА ВИДИ КОЈ Е КОЈ, И ШТО Е, И КОЈ КАКОВ НИК И ЗАШТО ИЗБРАЛ ... И У ИДНИНА ПАЗИ НА РЕЧНИКОТ ...
Кон врв
DAC23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAC23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 14:25
NE SE VOZBUDUVAJ TOLKU NOV SUM I STO AKO,AKO SUM NOV NE ZNACI DEKA TREBA DA ME DEGRADIRAS I SVAKAS POGRESNO REKOV DOBRO E AKO NE SI STOM GI LJUGETO STAVAS VO TOJ KOSH IZVINI SE IZVINUVAM JAS AKO SUM TE NAVREDIL NE MI BILO TOA CELTA SAKAV SAMO DA POLIMIZIRAME OKOLU TEMATA KAKO TOA TI GI GLEDAS LJUGETO REALNO SPORED OBLEKATA I STATUSOT ILI RAZUMOT I DOBRINATA DUSICKE SLATKA
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 14:33
Без лични навреди, ве молам.
Уметност е да процениш човек на форум, а впечатокот не го прават само аватарот, никот, потписот, бројот на пораки или штознам... иако и тоа кажува по нешто.
Тука има многу финеси кои ни ја даваат замислената слика за човекот кој се “крие“ зад секој ник, а една од нив (според мене) е правилно читање на коментарите од членовите и нивното севкупно однесување на форум.
На пример, шмизла сум ја проценила за личност сосема спротивно од она што го кажува нејзиниот ник.намигнување
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 14:35
Originally posted by anastea anastea напиша:

Што се луѓето (никовите зад кои стојат) на форум, или воопшто на интернет а што се во реалноста?...збунетост
Дали никовите кореспондираат со вистинските личности од крв и месо или најчесто се сведува на давање лажна слика за себе?... Во колкава мера е застапено себеетикетирање на форум како ваков, потаков, најваков, најонаков... без да се остави место некој сам да донесе заклучок за нечии карактерни особини?.. размислување

Успевате ли да ја процените реалната личност врз основа на однесувањето на форум?... Успевате ли да ѕирнете зад проѕирноста на никовите и да си доловите слика за личноста која седи таму некаде зад некој друг компјутер?...намигнувањезбунетост



DAC 23 ... NE SE VOZBUDUVAJ TOLKU NOV SUM I STO AKO,AKO SUM NOV NE ZNACI DEKA TREBA DA ME DEGRADIRAS I SVAKAS POGRESNO REKOV DOBRO E AKO NE SI STOM GI LJUGETO STAVAS VO TOJ KOSH IZVINI SE IZVINUVAM JAS AKO SUM TE NAVREDIL NE MI BILO TOA CELTA SAKAV SAMO DA POLIMIZIRAME OKOLU TEMATA KAKO TOA TI GI GLEDAS LJUGETO REALNO SPORED OBLEKATA I STATUSOT ILI RAZUMOT I DOBRINATA DUSICKE SLATKA

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=9345

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=12877

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=15400&PN=1771

http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=70

...............................

Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 14:37
Аман без големи букви асоцира на викање.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 14:43
ДАЦ, еднаш те предупредив да користиш нормален фонт, те молам придржувај се до правилото, убаво почна...
Кон врв
DAC23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAC23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 14:44
Originally posted by anastea anastea напиша:

Без лични навреди, ве молам.Уметност е да процениш човек на форум, а впечатокот не го прават само аватарот, никот, потписот, бројот на пораки или штознам... иако и тоа кажува по нешто.Тука има многу финеси кои ни ја даваат замислената слика за човекот кој се “крие“ зад секој ник, а една од нив (според мене) е правилно читање на коментарите од членовите и нивното севкупно однесување на форум. На пример, шмизла сум ја проценила за личност сосема спротивно од она што го кажува нејзиниот ник.намигнување


Некогаш името никот сликата говорат илјада зборови но јас го ценам човека по тоа туку што кажал како се поставил што направил нема да се навредуваме повеке ветувам ова испадна мал неспоразум изваден од контекст

Изменето од DAC23 - 28.Јануари.2009 во 14:45
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 14:46
Добро е што се разбравме.големо%20гушкање
Сепак си нов, ќе прочиташ малку по темите, ќе ги запознаеш членовите... ќе видиш дека сум во правонамигнување
Кон врв
DAC23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAC23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 14:54
Originally posted by anastea anastea напиша:

Добро е што се разбравме.големо%20гушкањеСепак си нов, ќе прочиташ малку по темите, ќе ги запознаеш членовите... ќе видиш дека сум во правонамигнување

Е нема да се разбериме разумни сме возрасни и разговараме фала што имате разбирање за тоа што сум нов ама не сакам да бидам исфрустриран од фактот што сум нов и да ме ставате во пониска класа ми ставара комплекси и затоа сум ваков каков што сум ке ве молам за малкуу повеке рабирање почит и респект

Изменето од DAC23 - 28.Јануари.2009 во 14:54
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 14:55
АКО БАРАШ РЕСПЕКТ ... ТРЕБА ДА ИМАШ И ТИ СПРЕМА ДРУГИТЕ
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 14:57
Немој па ти да се фрустрираш од толку малкунамигнување
Сите сме биле почетници, сите сме правеле грешки...
Ееее кога ќе ми текне на моите и сега се смеамхи,%20хи...
Кон врв
DAC23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAC23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 15:03
Анастеа морам да признаам добар медијатор си шмизле извини бре женска свати не сум олош каков што ме мислиш прости ми еве ветувам нема да се повтори дај ми втора шанса реално е да добијам ако е форум ова
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 15:05
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 15:20
Е така е веќе подобро...големо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,282 секунди.