IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - СКОПЈЕ 2014 или ЛУНА ПАРК '14
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СКОПЈЕ 2014 или ЛУНА ПАРК '14

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 217218219220221 229>
Автор
Порака Обратен редослед
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 17:20
Originally posted by ninja_34 ninja_34 напиша:

Мене ми се допаѓа дел од новите решенија...на некого му се допаѓаат другите, што мене не ми се допаѓаат...значи се е прашање на вкусот или сфаќањата....
 

Не ги разбирам оние на кои им се допаѓа целосната замисла на Mr. "Рејтинг" , само затоа што ТОЈ така рекол.....не%20знам

 

Башка....дека не е моментот...не е...тоа е дефинитивно....не
Ninja ке ви кажам дека оваа влада прави многу добро за нашата метропола .Оваа е донесено уште од 2005 год од советот кога беше СДСМ на власт.И зошто не ви се допаќа изгледот.На мене ми се допаќа целосно изгледот на Скопје 2014,а најмногу споменикот,фонтаната,спомениците на Гоце и Даме,споменикот на Цар Самуил и мн други работи.
Кон врв
bingo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2522
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bingo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 17:19
да бе момент е кога бранко ке кажи а тоа значи никогаш
ајде малку размислете што се се направило од кога вмро е на власт и шо направиле кога биле сдсм на власт али нема веза само кукајте вие овде (пак ке си го кркате на избори)


Изменето од bingo - 08.Февруари.2010 во 17:20
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 17:18
Уште нешто....Знае некој од "верните подржувачи" на оваа идеја, да ми го објасни значењето на Триумфалната капија....збунетост
Ама не општо значење...туку зошто баш оваа треба да стои таму....збунетост
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 17:16
Мене ми се допаѓа дел од новите решенија...на некого му се допаѓаат другите, што мене не ми се допаѓаат...значи се е прашање на вкусот или сфаќањата....
 
Не ги разбирам оние на кои им се допаѓа целосната замисла на Mr. "Рејтинг" , само затоа што ТОЈ така рекол.....не%20знам
 
Башка....дека не е моментот...не е...тоа е дефинитивно....не
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
bingo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2522
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bingo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 17:16
па се кроз магла слушате затоа се ви смета
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 17:14
јас заслушав нешто како кроз маглу, ама не се сеќавам точно...
наводно Гоце Делчев на споменикот требало да биде качен на коњ, а???


БООООООЖЕЕЕЕЕЕ.... па никад не се спомнува во цела историја дека гоце делчев имал некој коњ и во ниедна приказна не го има истотоизненадување
што знам... глупо малце, нели????

Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 17:11
Од сето тоа, никако не можам да го сфатам менувањето на фасадите, како и градење згради во стил на барок и романтизам. кога многу добро знаеме сите дека барокот во Македонија не дошол, романтизмот дошол, но не се рефлектирал на градбите, туку само во поезијата. Што сакаат да постигнат, не ми е јасно, искрено. Сепак, тоа за мене барем е "силување" на историјата на градот.
Единствено кое ми се допаѓа навистина е обновата на офицерскиот дом, фонтаната и споменикот на Александар Македонски и Никола Карев, другото воопшто не.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 17:00
чекај бе дечко...
која бе престолнина, да не си ги испомешал малце вековитезбунетост

Не велам не, ама онаа триумфалната капија и сите тие други накази не треба да ги има...
не требаше да ја има ни шмизлата, ни тој пе**рот (фраер , ор ватевр)...
претерување е ова бре луѓе, отворете ги очите....
Ако си наклонет (или припадник) кон една политичка партија не значи дека треба да затвориш очи и на се да викаш АМИНизненадување

Очигледно не ме разбра, па еве...ама не можам да ти објаснам ненене




Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 16:48
Се гордеам,и ке се гордеат многу генерации по мене - сепак ова не е эа луѓе кои плачат эа пари туку е эа луѓе кои эагинале эа да постои таа пара и оваа држава.Некако се повеке гледам дека попрво би почитувале кока кола отколку Карев или Гемиџиите,эар не эаслужиле луѓето да се најдат на плоштадот во престолнината на неэависната татковина эа која сите тие ги дале животите - ЗБОРУВАМЕ ЗА ДАВАЊЕ ЖИВОТ А ТИ 4 МЕСЕЦИ ИНЕКЦИИ МИ СПОМНУВАШ - браво
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 16:44
абе Буги, што зборуваш бе друже..збунетост
Знајш ти колку се тие 300 милиони евра????????

4 месеци се стегам ко за на инекција, 300 евра барам и никако да дојдам до нив....

Гордеј се, блазеси ти ако можиш да се гордееш со тоа што градот ќе стане лавиринтот


Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 16:39
Ма глуп е Грујо,наместо како претходните политичари да префрла на своја сметка тој троши на градот и на гордоста на народот
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 16:38
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Многу ми се допаѓа проектов,мене лично туристи не ме эасегаат што е важно најмногу е дека ке оставиме на идните генерации град со кој што ке се гордеат - го гледав видеото и просто се ежам од колку е добро направено

Се надевам ќе се гордеат и на 300те милиони долг што ќе им го оставиме да го исплаќаат уште 20 колена...
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 16:37
Kleopatra i drugi MK devojki trebe da stavite poveke

Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 16:29
Најповеке ми се допаѓа Никола Карев и спомениците во жена парк - плус Александар и портата кои се грандиоэни
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 217218219220221 229>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.