IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали и колку ви смета минатото на партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали и колку ви смета минатото на партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 25>
Автор
Порака
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2009 во 20:57
sekako deka e vazno, toa sigurno ostavilo trag vrz nas, ama sepak mislam deka treba da se skoncentrirame na segasnosta, vrz minatoto nemame vlijanie.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2009 во 11:36
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Најважна е сегашноста,но не значи дека не е и минатото.



i idninata... da ne stane brojna kako minatoto
DeepBlue
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2009 во 00:22
у пи**У матер...
...
пардон...
Кон врв
zezok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zezok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2009 во 03:26
ona sto ne go znes ne mozi da ti nasteti....
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2010 во 20:55
 
Се забавувате повеќе од три месеци и многу сакате да го дознаете одговорот..
Не сте наивни знаете дека и неа ја копка истото прашање. Што сега? Дали ќе ѝ ја кажете вистината или ќе лажете поради „мир во врската„? Но што е со неа? Дали мислите дека ќе биде искрена?
Тажно, но вистинито: тешко е да се зборува вистината за своето сексуално минато. Без разлика на тоа што мислите и што збрувате, сознанието дека спиела со 15 момчиња пред вас (на нејзини 23 години) може да биде премногу стресно. Исто така, ако таа слушне дека вие сте биле интимни со 25 жени (а имате само 25 години) многу ќе се вознемири. Дали ви се допаѓа тоа или не, факт е дека не се соочувате лесно со откривањето дека тоа ваше слатко суштество не е така наивно.

Вистината велат има стотини лица. Би се кажало дека искреноста и не е најдобра во ваков случај. Да кажеме дека досега таа имала тројца партнери со нив имала три пати секс во неделата (и тоа  15 месеци). Ова е во ред? Меѓутоа ако водела љубов со 15 момчиња и практично само 50 пати во животот, тоа е потполно језиво и незамисливо?Зарем така е?

Дали озбилно ќе ја сватите жената со која сте спиеле одма првата ноќ? Сигурно нема -таа за вас ќе е премногу лесна девојка. Но ако ве наведе на четири месеци чекање и ако после водењето љубов ви каже дека сте и 15-ти во нејзиниот живот, дали и понатаму ќе ја сфатите озбилно?

Дали некој маж би признал дека спиел со  20 девојки или ќе се срами да каже? Може тој да тврди како тоа биле „лесни„ девојки но дали и тој не е претерано „тежок„.

Жените инсистираат на тоа машките да немаат право да поставуваат такви прашања. Но ако принаеме дека сексот е нешто најинтригантно што се случува помеѓу двајца, ќе се сложиме и со тоа дека личната сексуална историја кај некои е важна.

Од друга страна, понекогаш мажите и жените лажат дека спиеле со повеќе партнери отколку што навистина биле, за да остават впечаток на искусна личност. Изгледа не сфаќаат дека со еден партнер можат да бидат доволно страствении и креативни за да го добијат целото искуство кое е потребно. Дури шемата за една ноќ може да биде неописиво еротична, можеби затоа што не знаете ништо за другата личност
Се чини дека идеал од типот „ќе се оженам со невина„ премина во „ќе се оженам со девојка која немала повеќе од пет партнери„.
Впрочем живееме во време  на глорификација на сексот. Денес сексот и водењето љубов е маркетински производ, оружје, дури и превртена дефиниција на љубовта.

Ако е веќе така, треба ли воопшто да се постви тоа прашање? Зарем не е доволен фактот дека вие сте заедно и ви е убаво во оваа врска? Зарем можете да ја растурите љубовта поради бројот на партнерите?

Доколку сакате да го сослушате партнерот, бидете спремни за реципрочно испитување. Не поставувајте прашање ако тоа ви смета и сакате врската да напредува. Што и да слушнете ценете ја искреноста. Запомните дека минатото е минато. Тоа е зад вас и зад неа, тоа е завршено. Одете напред ценете го партнерот онаков каков што е со вас
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2010 во 16:08
 - Ej so i praevme na ovaa, a ovoj ja seta, haha ! ѓавол
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2010 во 20:59
може да ми смета само "сега"-то...ако нешто ми не штима...
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2010 во 22:03
Минатото и не толку,би го згазила........само ако иднината ми е добра,не би ми пречело ама ич
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 00:33
Voopshto.
Od minatoto i so minatoto ne se zjivee.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 08:21
spored minatoto se foormira i idninata....
vazhen faktor definitivno...
ne mozhe nekoj preku nok da se smeni...
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 20:26
Da. No minatoto na zjena koja mozjebi bila radodajka i stapuva vo nekoja trajna vrska ne bi moralo da e gleda i smeta.
Praksata pokazjala deka takvite zjeni posle site seansi koga kje se skrasat na edno msto se dobri domakinki.............

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2010 во 22:02
ako e minato ,neka ostane i minato,ne mi smetaсреќа
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 21:25
Ha ... Site sme skoncentrirani na segasnosta neli ?
Nikoj ne si pravi filmcinja vo glava za idninata?
Nikoj ne se bil ljubomoren na minatoto ?
 
Segasnosta e proizvod na minatoto a temel na idninata .....
Ubavo e da se poglede i retrovizorot ... za da vidis kade bil i kade e sega ... samo taka ke bides spremen za "utre" ....
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 21:30
eden sovet od anakin

nikogas ne prasuvajte
nikogas ne kazuvajte za minatoto
.
nikogas, ama nikogas, i da ve moli na kolenici, ako vi znaci se razbira

ako ne vi znaci,,, kazete se i izmislete uste kup slucki,,, taka go dokusuruvate neznacejniot do koske
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.