Испечати | Затвори го прозорот

Дали и колку ви смета минатото на партнерот?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=5426
Датум на принтање: 26.Април.2024 во 17:44
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Дали и колку ви смета минатото на партнерот?
Постирано од: babyy
Наслов: Дали и колку ви смета минатото на партнерот?
Датум на внесување: 24.Октомври.2006 во 18:21
Дали се распрашувате за минатото на партнерот и дали и што ви смета од истото?

-------------
http://www.glitterkiss.com">



Коментари:
Постирано од: nindza
Датум на внесување: 24.Октомври.2006 во 18:22
Ne mi smeta i ne se rasprasuvam Wink

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: maja
Датум на внесување: 24.Октомври.2006 во 18:27
Zatoa e i MINATO...ostaveno zad nego.Ne mi smeta vo pogled ljubov seks maco men itn...., no sepak bi mi smetalo ako ima losi poroci.Togash ciao!

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 24.Октомври.2006 во 18:29
Originally posted by maja maja напиша:

Zatoa e i MINATO...ostaveno zad nego.Ne mi smeta vo pogled ljubov seks maco men itn...., no sepak bi mi smetalo ako ima losi poroci.Togash ciao!
 
на какви лоши пороци мислиш????
дрога,коцка....нешто во  тој смисол или????


-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 24.Октомври.2006 во 18:29
Originally posted by maja maja напиша:

Zatoa e i MINATO...ostaveno zad nego.Ne mi smeta vo pogled ljubov seks maco men itn...., no sepak bi mi smetalo ako ima losi poroci.Togash ciao!


Koi toa losi poroci ???


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: maja
Датум на внесување: 24.Октомври.2006 во 18:30

Originally posted by babyy babyy напиша:

Originally posted by maja maja напиша:

Zatoa e i MINATO...ostaveno zad nego.Ne mi smeta vo pogled ljubov seks maco men itn...., no sepak bi mi smetalo ako ima losi poroci.Togash ciao!

 

на какви лоши пороци мислиш????

дрога,коцка....нешто во  тој смисол или????
Da na toa mislam.

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 24.Октомври.2006 во 18:34
pa moze se kockal porano moze prestanal da se drogira ...zasto taka ?

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 24.Октомври.2006 во 19:11
Доколку сум сериозно заинтересиран за некоја и ми значи нормално дека ме интересира СЕ.

А дали ми смета, тоа зависи од конкретниот случај.

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: maja
Датум на внесување: 24.Октомври.2006 во 22:08

Originally posted by nindza nindza напиша:

pa moze se kockal porano moze prestanal da se drogira ...zasto taka ?
Prestanal da se drogira, teshko ova!Malkumina izlegle od svetot na drogata.Ednas koga ke vleze civijata tesko izleguva osobeno koga stanuva zbor za drogata.Ke smrknuva od vreme navreme zosto e naviknat da zivee vo svet vo koj se e med oi mleko a cuvstvoto pod nejzino dejstvo go vozvisuva, zarem bi ziveela so nekoj koj nema svoj realen svet koj ne go gleda svetot so vistinski oci.

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 24.Октомври.2006 во 22:11
aham ok


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 24.Октомври.2006 во 22:11
Ме интересира и ми значи и многу ми кажува со кого имам работа и како да се поставам...

-------------


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 24.Октомври.2006 во 23:27
Ne premnogu, Dovolno mi e malku za da vidam so kogo sum.

-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 08:54
A be vie mozi da si kazzuvate deka ne ve interesira , arno ama coekot e ljubopitno zivotno (mame mu e*am na kolumbo LOL) , fakt e deka site gi interesira toa i deka groto vezi pukale ko ke razberat so kogo si imale rabota . Ne mozam jas da praam veza ako prethodno se ebavala so krstenoo i nekrsteno i do kaj so ke stasa . Kuce se zema so pedigre a kamo li zena . Fakt e deka navikite tesko umiraat site go znaeme toa . Ako nekoja menuvala mazi ko corapi ili beter , da ne znaes, ko ke doznaes ke si reces sam na sebe : Ej kolku sum glup ovaa so vakvi naviki eden den i mene ke me meni . Ako mislis deka ke ja menuvas promiskuitetnata zena se lazis , taa e takva i ne mozi da se menuva . Sto me donese do krajniot zaklucok , zasto site se zaintersirame za minatoto i pedigreto - luge sme , jebi ga Big%20smile


Постирано од: Tikvi4ka
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 12:20
moze minatoto ne tolku.. ali ako nekoj del od minatot prejde vo segasnost togas... abe me interesira.. normalno deka me interesira.. utre nekoja ke mi se pojavi na vrata so bebe v race... sakam da znam ali pa ne izigravam detektiv mamli (ili moze izigravam...)

-------------
I'm 2 smart 4 u


Постирано од: LaViCa^^
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 20:44

Mjojot partner ima mnogu mracno minato, a kako sto gledam mislam deka toa go ostavil zad sebe i deka ne saka da mu zboruvam za minatoto, samo go interesira idninata so mene...a moeto minato pak e mnogu cisto i ne se plasam za vo idnina dali ke imam problemi, zatoa sto nema sto da mi ozboruva... Ponekogas razmisluvam za negovoto minato i se plasam deka ne se promenil i deka nema da se promeni nikogas... Na sekoe masko ili zensko mu smeta minatoto kolku i da go odbegnuva toa...



-------------
Zivej go sekoj den kako da ti e posleden...


Постирано од: Julija
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 21:14
Originally posted by hektor hektor напиша:

A be vie mozi da si kazzuvate deka ne ve interesira , arno ama coekot e ljubopitno zivotno (mame mu e*am na kolumbo, fakt e deka site gi interesira toa i deka groto vezi pukale ko ke razberat so kogo si imale rabota . Ne mozam jas da praam veza ako prethodno se ebavala so krstenoo i nekrsteno i do kaj so ke stasa . Kuce se zema so pedigre a kamo li zena . Fakt e deka navikite tesko umiraat site go znaeme toa . Ako nekoja menuvala mazi ko corapi ili beter , da ne znaes, ko ke doznaes ke si reces sam na sebe : Ej kolku sum glup ovaa so vakvi naviki eden den i mene ke me meni . Ako mislis deka ke ja menuvas promiskuitetnata zena se lazis , taa e takva i ne mozi da se menuva . Sto me donese do krajniot zaklucok , zasto site se zaintersirame za minatoto i pedigreto - luge sme , jebi ga




-------------


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 21:40
pa me ineresira minatoto na devojkata pa se me interesira be, sea moze ke ima i neshto koe ke mi smeta i moze sum posakal da ne go slushnam ali jebiga. ako se vrakame nazad  i brkame duhovi ete podobro i da ne i davame moznos za idnina na vrskata. Tongue

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 25.Октомври.2006 во 21:45
a od druga strana se prashuvam dali curata saka da znae se za mene i nema da i smeta kako i so koja sum bil. kako mi bilo so edna kako so druga,sho sum prael so edna a sho so druga pa ke mi se nafufuli i nema da mi dava posle. ke mi rece aj ojsi kaj bivsh*te. i toa e vo igra LOL

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: bone
Датум на внесување: 26.Октомври.2006 во 00:02
...mislam deka treba da se znaj minatoto Confused posto nekoj ako bil pokvaren i gnasa porano ke bidi i so tebe..posto lugeto ne se menvat preku nok...i nikoj nemozi da me ubedi vo sprotivnoto -karakter si e karakter-
primer...ako nekoj si bila k*rvice taja ke si ostani k*rvice Tongue ..ne e taka???

-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 26.Октомври.2006 во 00:06
Originally posted by bone bone напиша:

...mislam deka treba da se znaj minatoto Confused posto nekoj ako bil pokvaren i gnasa porano ke bidi i so tebe..posto lugeto ne se menvat preku nok...i nikoj nemozi da me ubedi vo sprotivnoto -karakter si e karakter-
primer...ako nekoj si bila k*rvice taja ke si ostani k*rvice Tongue ..ne e taka???


-------------------

Sto e toa k*rviche definiraj ???

kako toa ke si ostane k*rviche... ???

Znaci na lugeto ne treba da se dava shansa neli ?Sto ako toa k*rviche te saka i ti ja sakash nea ?? Sto togash ??


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 01:38
Ne sakam da se zamaram so minatoto na partnerot osobeno koga stanuva zbor za bivshi,duri i da koga go prashuvam ne sakam da mi kazuvaBig%20smileNe mi znaci voopshto nishto da znam kako mu bilo so niv ili kako se odnesuval so niv,ne znaci deka i so mene ke bide takov,zatoa shto i jas sum razlicna od niv...ne gi sudam lugeto spored toa kako se odnesuvale vo minatoto i so drugi luge,bitno mi e so mene kakov e

-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: marco_antony
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 01:43
dobro razmisluvas Eleni...

ti posakuvam prijatna vecer..


-------------
                             PARADISE MACEDONIA


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 01:58

EmbarrassedthnxSmile



-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 08:45
Originally posted by Eleni Eleni напиша:

Ne sakam da se zamaram so minatoto na partnerot osobeno koga stanuva zbor za bivshi,duri i da koga go prashuvam ne sakam da mi kazuvaBig%20smileNe mi znaci voopshto nishto da znam kako mu bilo so niv ili kako se odnesuval so niv,ne znaci deka i so mene ke bide takov,zatoa shto i jas sum razlicna od niv...ne gi sudam lugeto spored toa kako se odnesuvale vo minatoto i so drugi luge,bitno mi e so mene kakov e
 
a be eleni ti kazuvaj kolku sakas , SITE luge gi interesira toa , izvini ama ne ti veruvam


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 09:14
Ме интересира ,но вистинското прашање е ,, Што тоа ме интересира? ,, .  На пример, се постави прашањето на бивши партнери нивни број или не знам што....Овој контекст Воопшто не ме интересира дури е банален и смешен. Но Генералното минато на секоја личност доволно зборува за неа бидејки се работи за контунуитет . Невозможно е ( или занемарливо ретко ) некој преку нок да се промени црно- бело , 20 години бил едно и оп од утре е друго . А искуството ми покажало дека сите при запознавањето и на почетокот имаат ,,убава,, маска . И природно е ,секој сака да се покаже во убаво светло . Ете затоа ме интерсира ...впрочем секој сака да знае со кого има работа . 


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 13:24
Originally posted by hektor hektor напиша:

Originally posted by Eleni Eleni напиша:

Ne sakam da se zamaram so minatoto na partnerot osobeno koga stanuva zbor za bivshi,duri i da koga go prashuvam ne sakam da mi kazuvaBig%20smileNe mi znaci voopshto nishto da znam kako mu bilo so niv ili kako se odnesuval so niv,ne znaci deka i so mene ke bide takov,zatoa shto i jas sum razlicna od niv...ne gi sudam lugeto spored toa kako se odnesuvale vo minatoto i so drugi luge,bitno mi e so mene kakov e
 
a be eleni ti kazuvaj kolku sakas , SITE luge gi interesira toa , izvini ama ne ti veruvam
 
Toa e tvoj izbor hektor..i jas ne razmisluvav sekogash vaka ama nauciv na greshkite,izgleda ne bev dovolno pametna da ucam od tugite greshki pa nauciv od moite.Koga sme na odredena vozrast i jas i partnerot,normalno e da imame minato,normalno e toj da imal drugi pred mene,da bide zaljuben,da bil povreden i da povredil.Ama ne treba da mi go kaze toa do go znam.Imashe period koga sakav da znam se,kako mu bilo shto bilo,ama toa me pogoduvashe..se primetiv deka ne mi e bash drago da gi slusham tie raboti,se obiduvav da citam megu redovi,barav da vidam dali ushte oseka neshto za tamu nekoja si,se kaznuvav sama prashuvajki...zatoa krenav race od toa,a ushte poveke zaradi toa shto i mene mi sudele za neshto shto bilo so nekoj drug i pominalo i nema da se povtori...


-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: samovilka
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 13:46
se soglasuvam so tebe eleni
i ja sum pominala niz tie raboti


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 14:02
covekot sam radi zastita od drugite ili radi drugi pricini i problemi stava maski na svoeto neiskustvo [da se doobjasnam maska na drug indetitet na drug covek sto ne mora da zanci ne e  negovoto vnatresno jas]
koga covekot ce si gi sredi tie padovi i odskoci na negovite maski ce moze .e da togas ce moze od prv pogled na oseti covek ili pak sam a si gi resi problemi a da se nadovrzam na temata da se pomiri so negovite minati problemi desavaljki slucki nezgodni ubavi nesekojdnevni
isto kako tocak vozenje ednas ucis nikad ne zaboravas ne e do poentata da zgaznes da zanes kaj gazis i zasto i dali ima potreba startuvas od logicka
 
bivsi devojki deckovci --ne treba da se navracaat pri bidejci iskaca doza na somnitelnost kaj dvata partnera od narusuvanje na nivnata komunikacija i taka natamu ne znam kolku sum do temava amam moram nesto da izreferiram mu go duzam na delfin sepak najpametniot i naj komukativniot cicac voden:)


Постирано од: emilija 90
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 14:04
Maslam,treba da se znae minatoto na vasiot partner.No mene bi mi smetalo dokolku toj postojano komentira za negovoto minato.

-------------


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 14:59
pa se podrazbira toa sve sto e preterano e loso


Постирано од: emilija 90
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 16:11
ama toa postojano ponekogas i predizvikuva ljubomora


-------------


Постирано од: samovilka
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 16:13
Originally posted by emilija 90 emilija 90 напиша:

ama toa postojano ponekogas i predizvikuva ljubomora

epa da, taka e


Постирано од: pukanka
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 16:21

Ne bi trebalo da ni smeta minatoto na nasiot partner! Toa e isto ko da mu rasuduvame za negovite prosli postapki. Ni eden covek na svetot go nema toa pravo-da se mesa vo odlukite na drugiot (se dodeka ne dobijat zaednicki interesi)

Sekoj covek ima svoe minato...toa e premnogu licno i subjektivno! Pazlicnite postapki, vrski, razvrski i sl.ja gradat goleminata na edna licnost! Tie ni davaat nekogas motiv za ponataka, nekgas primer za toa kako ne treba da prodolzime, no kako i da e...tie se del od nas samite i ne gledam pricina zosto bi mu precele na nekoj drug-toa znaci deka vo najmala raka i nie mu precime!
 
Dokolku se plasite od minatoto na partnerot, t.e. se plasite dali ke mozete da se nosite so istoto, togas voopsto i ne prasuvajte za negoviot\nejziniot zivot vo izminatite godini.
Sega toj\taa e so vas i pravete ja zaednickata idnina-ne se navrakajte ne minatoto!
A dokolku ste navistina silna licnost i znaete deka bi mozele da se spravite so se sto se desilo pred vas, togas toa nema da pretstavuva ni najmal problem-samo cekor napred! Taka ke znaete sto e dobro, a sto vo minatoto se pokazalo kako neuspesno!
 


Постирано од: samovilka
Датум на внесување: 27.Октомври.2006 во 16:30
dobro kazano pukanka
bravoStar


Постирано од: dalija
Датум на внесување: 14.Декември.2006 во 14:35
po priroda sum ljubopitna i zatoa sakav se da znam za negovoto minato..i sto dobiv od toa..razocaruvannje..od tipot..LELE KOLKU SI JA SAKAV BIVSATA,SE PRAVEV ZA NEA i bla bla,i ete iako sme tri god.zaedno tie zborovi do den denes me progonuvaat.znam deka sum budalce so uopste se navrakam na toa ama ete..pusta ljubomora

-------------
te sakam goceeeeee


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 14.Декември.2006 во 17:10


Постирано од: anne
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 10:28
nema potreba od toa zosto koga i jas imam minato a idninata ni e zaedno

-------------
i love mu love, mu love is you
so I LOVE YOU???


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 14:23
Originally posted by babyy babyy напиша:

Дали се распрашувате за минатото на партнерот и дали и што ви смета од истото?
 
Ma IC ne mi smeta ...bitna e idninata Smile


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 14:25
MINATOTO sekogas smeta
zatoa netreba da se misli i zboruva za toa
sekogas treba da e tabu tema

a koj veli deka ne trepnuva za rabotite sluceni vo minatoto
sekoja mu cast



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 14:33
Mene ne mi smeta ...zatoa sto e minato ..ne se menuva ...a jas patam od agorofobija...ramnodusnost ...taka da i idninata bas ne mi e bitna ..zaroben sum vo segasnosta zatoa Fala anakin na cesta...may the force be with you Star


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 14:39
pa i ne e nekoj kjar ramnodusnosta od minatoto
toa pokazuva navistina manjak na custvata
i ako neprimerni no sepak manjak


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 14:46
Ne se sl*gam bas ...custvata se bitni sega ...dokolku dozvolis minatoto da te progonuva ...ke ti se rodi somnez ...lubomora ..opsesivnost i potoa ke zalis radi idnite cekori sto ke gi pravis...zatoa sfati go zivototo deka pocnuva vo momentot koga prv pat ste razmenale neznosti ..sega napravivme ovde deka site zeni imaat prljavo minato ..no veruvaj bidi ramnodusen na minatoto......
 
Ima edna izreka ....razberi  go minatoto za da ja razberes idninata koja sto ja gradis sega....mada nema vrska so muabetov sto go pravime ali ubavo zvuci Smile


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 14:48
ne ne ne
nikako da se razbereme

zamisli sega si vo 3 to nebo
se drzite za raka
a sega zatoa sto tebe ne ti smeta minatoto
devojkata pocuva da ti prikazuva kako i sto pravela ona vo minatoto
a tebe oko ne ti trepnuva
?
ili jas ne sum od ova planeta?


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 14:50
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

Ne se sl*gam bas ...custvata se bitni sega ...dokolku dozvolis minatoto da te progonuva ...ke ti se rodi somnez ...lubomora ..opsesivnost i potoa ke zalis radi idnite cekori sto ke gi pravis...zatoa sfati go zivototo deka pocnuva vo momentot koga prv pat ste razmenale neznosti ..sega napravivme ovde deka site zeni imaat prljavo minato ..no veruvaj bidi ramnodusen na minatoto......
 
Ima edna izreka ....razberi  go minatoto za da ja razberes idninata koja sto ja gradis sega....mada nema vrska so muabetov sto go pravime ali ubavo zvuci Smile


radi ova i rekov
minatoto da mi e TABU TEMA


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 14:58
Originally posted by anakin anakin напиша:

ne ne ne
nikako da se razbereme

zamisli sega si vo 3 to nebo
se drzite za raka
a sega zatoa sto tebe ne ti smeta minatoto
devojkata pocuva da ti prikazuva kako i sto pravela ona vo minatoto
a tebe oko ne ti trepnuva
?
ili jas ne sum od ova planeta?
 
Pa druze i ne si Jedaite ne se od ovaa planeta --mala sala LOL
 
A dobro ete ti raskazuva sto bilo kako bilo ..i sega sto ke napravis ...znaes deka e tvojata edinstvena i prava lubov ...ke i raskines radi nesto sto pominalo ...bi ostanal cel zivot sam ili bi se frlil vo bracni vodi so nekoja radi reda ...a cel zivot ke mislis na nea ...sekade kade sto ke go citnes nejzinoto ime ke ti izleguva nejziniot lik ...ke si udiras glava vo zid radi nesto sto pominalo ...druze ako ne sakas da razgovaras so nekoj za minatoto togas ne ni pocnuvaj muabet ...neka bide tabu mada sekogas ke ima edno gavolce sto ke te kopka ..zatoa ubavo e da znaes no da bides ili probas da bides  ramnodusen radi toa .. da ja sakas radi ona sto go custvuvas za nea ...da go isklucis malku bojlerceto vo glava Smile


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:00
tema e kolku vi smeta
a ne kako kje se spravis ako vekje doznaes

ti smeta ili ne?


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:02
Pa pisav na pocetok ICCCCC,JOOOOOOOOK ..CUUUUUUUUUUUK LOL

-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:03
Ве читам и не сте ми јасни навистина..
Како изгледа ги направивте не неморални жениве, страва направивте...
Да ја сакаш онаква каква што е да држи вода, да останеш рамногушен на нејзиното минато, ама при тоа да не те копка..
Добро бе, вие светци сте, мирни сте седеле?? не сте имале девојки..Па сега некој си дечко во минатото ќе ви пречи и ждере од внатре????Прашувајки се дали сте подобар од него или не....


-------------


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:03
Odi kaj seks ...kaj sovremeni momci ..maja ima ubav komentar za minatoto Wink
 
Sega moram da zaminam ..ti teraj si tabu Star


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:04
hahhahah
znaes so mislam za tebe
navistina si kockar

prasaj ja otvoreno da ti kaze druze
pa da vidime kako kej projdes so emociite vo tvojata glava



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:05
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

Ne se sl*gam bas ...custvata se bitni sega ...dokolku dozvolis minatoto da te progonuva ...ke ti se rodi somnez ...lubomora ..opsesivnost i potoa ke zalis radi idnite cekori sto ke gi pravis...zatoa sfati go zivototo deka pocnuva vo momentot koga prv pat ste razmenale neznosti ..sega napravivme ovde deka site zeni imaat prljavo minato ..no veruvaj bidi ramnodusen na minatoto......
 
Ima edna izreka ....razberi  go minatoto za da ja razberes idninata koja sto ja gradis sega....mada nema vrska so muabetov sto go pravime ali ubavo zvuci Smile
 
 
Nate citni me dobro ....osobeno ovaj del ..mislam deka pogresno ne citna ..i obajcata Smile


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:05
Zavisi sto ima vo nego. No vo nekoi slucai mi smeta i toa ne samoto po sebe, tuku zaradi konkretnite posledici sto gi nosi.

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:06
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

Odi kaj seks ...kaj sovremeni momci ..maja ima ubav komentar za minatoto Wink
 
Sega moram da zaminam ..ti teraj si tabu Star


a za texovite na maja me zaboleeeeeeeee ko za lanski sneg druze moj po oruzje


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: natalija
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:13
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

 
 
Nate citni me dobro ....osobeno ovaj del ..mislam deka pogresno ne citna ..i obajcata Smile

Убаво разбрав, зашто љубомора за минатото..??? И вие сте имале девојки па???треба да полудиме од опсесија??


-------------


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:16
Originally posted by natalija natalija напиша:

Originally posted by Kockar Kockar напиша:

 
 
Nate citni me dobro ....osobeno ovaj del ..mislam deka pogresno ne citna ..i obajcata Smile

Убаво разбрав, зашто љубомора за минатото..??? И вие сте имале девојки па???треба да полудиме од опсесија??
 
 
Nate ...jas celo vreme kazuvam deka minatoto ne mi smeta ..i deka sum ramnodusen kon nego Smile..zatoa mislam deka ona pogore ne vazi za mene Embarrassed


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:16
ili nikoj ne ja razbira ova tema
ili site sme kamenja vo srceto
ne sakate navistina da napisete kako bi bilo koga bi bilo?


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:19
Originally posted by sensei sensei напиша:

Zavisi sto ima vo nego. No vo nekoi slucai mi smeta i toa ne samoto po sebe, tuku zaradi konkretnite posledici sto gi nosi.

normalno deka smeta
ti imase doblest da go kazes toa


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:21
Originally posted by anakin anakin напиша:

ili nikoj ne ja razbira ova tema
ili site sme kamenja vo srceto
ne sakate navistina da napisete kako bi bilo koga bi bilo?
 
Anakin za kamen nemam kamen ..toa sto go mislam go pisuvam ...utre ..po godina ..decenija ...vek mozebi ke mislam poinaku ...nekogas evoluirame vo stavovi nekogas otapuvame uste poveke ...zatoa veruvaj ne ti se foliram ...pisuvam toa sto go mislam Smile


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:21
Originally posted by anakin anakin напиша:

ili nikoj ne ja razbira ova tema
ili site sme kamenja vo srceto
ne sakate navistina da napisete kako bi bilo koga bi bilo?

Никој не е камен во срцето, нити пак е рамнодушен према нештата..
мене лично не ми смета во минатото и да имал милион жени, нити жена ни деца ни ништо, се се поминува и пребродува доколку се сака..
Е сега муабетот ми е ако ме споредува со минатото тогаш би ми пречело и тоа многу


-------------


Постирано од: Antoaneta
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:21
Originally posted by sensei sensei напиша:

Zavisi sto ima vo nego. No vo nekoi slucai mi smeta i toa ne samoto po sebe, tuku zaradi konkretnite posledici sto gi nosi.



E ova e veke realen odgovor...da ne se povtoruvam!


Постирано од: maja
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:23
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

Ne se sl*gam bas ...custvata se bitni sega ...dokolku dozvolis minatoto da te progonuva ...ke ti se rodi somnez ...lubomora ..opsesivnost i potoa ke zalis radi idnite cekori sto ke gi pravis...zatoa sfati go zivototo deka pocnuva vo momentot koga prv pat ste razmenale neznosti ..sega napravivme ovde deka site zeni imaat prljavo minato ..no veruvaj bidi ramnodusen na minatoto......
 

Ima edna izreka ....razberi  go minatoto za da ja razberes idninata koja sto ja gradis sega....mada nema vrska so muabetov sto go pravime ali ubavo zvuci Smile
Samo idninata ke bide most koj ke ve spojuva,ubavo kaza opd momentot na prvite baknezi, neznostio neka se gradi idninata...minatoto zad vas...:)


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Kockar
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:25
Originally posted by Antoaneta Antoaneta напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Zavisi sto ima vo nego. No vo nekoi slucai mi smeta i toa ne samoto po sebe, tuku zaradi konkretnite posledici sto gi nosi.



E ova e veke realen odgovor...da ne se povtoruvam!
 
Sensei ubavo mislenje ..respect taka se custvuvas ...a antoaneta primer ovoj odgovor za mene ne e realen posto jas poinaku se custvuvam i mislam LOL..znaci site sme razlicni ...i da ne zabeguvame mnogu ..mene
 
 
ne mi smeta icccccccccccc Star


-------------
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:25
abe da skratime
so e prikaskata od sevo ova

edna e
nikogas neprasuvaj sto imal partnerot vo minatoto
nikogas da ne te interesira
nikogas i nezboruvaj sto si imal
a ako nesto doznaes
sam kje uvidis kolku e tesko spravuvanjeto so toa
ako ja sakas kje se spravis
ako ne ja sakas dovolno ene ti pricina da stavis kraj
 toa e toa


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Buhovski A
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:28
Ne moze nesto da mi preci sto se slucuvalo pred mene, osven ako del od toa minato ne e preneseno i vo momentalnata vrska.

-------------
Buhovski A.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:32
dovolna e mislata na minatoto
taa e prenesena sega i do tvojata glava



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Arm'nj
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:34
EEEJJJ ne jadete bureci so mleci i lastici...
Ko ke kupvish  polovna kola te interesirat kolku e vozena i kolku gazdi imat smenato....Ne e taka??


-------------
Anger is a gift


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:36
Da, ama ako ja sakas taa kola....

-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:37
Originally posted by Arm'nj Arm'nj напиша:

EEEJJJ ne jadete bureci so mleci i lastici...
Ko ke kupvish  polovna kola te interesirat kolku e vozena i kolku gazdi imat smenato....Ne e taka??



hahahhahhahhahhahhahhahhhahah
kaj bese do sega


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Arm'nj
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:38
Originally posted by Dana Dana напиша:

Da, ama ako ja sakas taa kola....
 
 
Sekogash imat poubaj koli....I so pojke kubici..LOLLOLLOLWink


-------------
Anger is a gift


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:40
slusaj ova do sega bila ozbilna tema
a za kubicite kje razmislime


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Arm'nj
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:41
Zs be i jas sum ozbilen smo se izrazvam malce zargonski i metaforichno simplificiram za da ne objasvam mnogu....ConfusedConfusedConfusedShockedShockedShocked

-------------
Anger is a gift


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:43
abe ako ja sakas mnogu kolata i kje pomines preku toa sto si doznal oti
svini vozea i im se isturi i sirenjeto 5 pati
no poarno bi bilo da ne si doznal hahahhaha


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: ultra
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:45
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

Originally posted by Antoaneta Antoaneta напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Zavisi sto ima vo nego. No vo nekoi slucai mi smeta i toa ne samoto po sebe, tuku zaradi konkretnite posledici sto gi nosi.



E ova e veke realen odgovor...da ne se povtoruvam!
 
Sensei ubavo mislenje ..respect taka se custvuvas ...a antoaneta primer ovoj odgovor za mene ne e realen posto jas poinaku se custvuvam i mislam LOL..znaci site sme razlicni ...i da ne zabeguvame mnogu ..mene
 
 
ne mi smeta icccccccccccc Star


Кој знае дали и кога ќе видиш слики од нејзе и бившиот и нивните среќни лица дали и тогаш нема да ти смета...


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:46
vleckooooooooooo moj heroju
odvaj cekav da napises nesto na iCHOOOOOOOOOOOT


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Arm'nj
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:47
ne te razbrav ama bash nisho anakin ali nemat veze imaj si mislenje svoe....

-------------
Anger is a gift


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 15:49
па пишав реплика ин „ич“  ... она со големите буквиLOLWink


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 17:57
ich ich go nema

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 15.Декември.2006 во 20:27
Малку ми смета.... Порано ич не ми сметаше , али како го сакам повеќе, така повеќе ми смета...Незнам зашто....

-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 03:56
идеално би било да нема минато. исто како да купуваш нова кола од автосалон, перфектна е и само твоја.

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 16.Декември.2006 во 17:46


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 03:03
Clap


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 03:08
abe smeta
da ne se lazeme
zatoa mora da ostane tabu tena
dvajcata nesmeat da pocnuvat razbovori
togas kje imat mirna i srekjna ljubov


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: bone
Датум на внесување: 24.Декември.2006 во 16:23
... па менва минатото многу доколку се дупела со кој ке стигнела,или пак ги лажела дечковците ... пошто лугето не се менват преку нок така да ако праела порано ке прај пак ... никој не мози да ме убеди во спротивното Confused ...

-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 25.Декември.2006 во 08:25
Како ми мириса само за невина девојка сте во тема..Тогаш можеби ке ви биде мирна главата..Нас??? Не се секирајте секогаш сме имале „разбирање“ за вас и моментите што сте ги поминувале во текот на животот со девојки...и сме балансирале воопшто да не ни пречи...

-------------


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 25.Декември.2006 во 10:04
Originally posted by natalija natalija напиша:

Како ми мириса само за невина девојка сте во тема..Тогаш можеби ке ви биде мирна главата..Нас??? Не се секирајте секогаш сме имале „разбирање“ за вас и моментите што сте ги поминувале во текот на животот со девојки...и сме балансирале воопшто да не ни пречи...
 
 
ClapClapClapClapClapClapClapClapWink


-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 25.Декември.2006 во 19:38
Originally posted by bone bone напиша:

... па менва минатото многу доколку се дупела со кој ке стигнела,или пак ги лажела дечковците ... пошто лугето не се менват преку нок така да ако праела порано ке прај пак ... никој не мози да ме убеди во спротивното Confused ...

Не е поентата дали ќе те лаже. Знам еден куп девојќи што би биле 100% верни доколку им се даде шанса, а во минатото биле нешто сосема друго. Значи ако ја држиш, нема да те вара.
Ама друго е работата,... а тоа се последиците од сите глупости што ги правела, физички и психички. Некои последици се доживотни. Матер му ебем на тој што ја смисли рекламата 'just do it'.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: bone
Датум на внесување: 25.Декември.2006 во 20:29
Матер му ебем на тој што ја смисли рекламата 'just do it'.
... абе уба е рекламата  баш ё за к.у.р.и.ч.и.н.а.т.а ...

-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: laze
Датум на внесување: 25.Декември.2006 во 22:50
ШТО ИМА ДА МИ СМЕТА НЕГОВОТА МИНАТО ЈА СУМ МУ СЕГАШНОСТ ШО Е СЕА ПРОБЛЕМО?!

-------------
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 25.Декември.2006 во 23:37
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Znaci ti anakin bi i raskinal na tvojata idealna ljubov

samo zaradi toa sto taa smenila poveke deckovci
otkolku ti devojki vo minatoto, i
ima poveke spomeni od tebe dobri i losi.Big%20smile
 
 


toa e tvoj zaklucok
a zasluzi da ti posakam edno
tvojot decko sto najvekje kje go sakas
celo vreme da tu trubi kako si pominuval so prethodnite
pa pomini si naj naj naj
kje te vidam togas?

velikodusna


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 26.Декември.2006 во 09:22
Originally posted by hektor hektor напиша:

A be vie mozi da si kazzuvate deka ne ve interesira , arno ama coekot e ljubopitno zivotno (mame mu e*am na kolumbo LOL) , fakt e deka site gi interesira toa i deka groto vezi pukale ko ke razberat so kogo si imale rabota . Ne mozam jas da praam veza ako prethodno se ebavala so krstenoo i nekrsteno i do kaj so ke stasa . Kuce se zema so pedigre a kamo li zena . Fakt e deka navikite tesko umiraat site go znaeme toa . Ako nekoja menuvala mazi ko corapi ili beter , da ne znaes, ko ke doznaes ke si reces sam na sebe : Ej kolku sum glup ovaa so vakvi naviki eden den i mene ke me meni . Ako mislis deka ke ja menuvas promiskuitetnata zena se lazis , taa e takva i ne mozi da se menuva . Sto me donese do krajniot zaklucok , zasto site se zaintersirame za minatoto i pedigreto - luge sme , jebi ga Big%20smile
eve vi raduvajte se Big%20smile


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: soncence
Датум на внесување: 26.Декември.2006 во 09:31

не ми збори за минатото и не му зборам за минатото...живееме во сегашноста и ке видиме што ке биде со нас во иднината...Smile



-------------


Постирано од: BiG_kIsS
Датум на внесување: 26.Декември.2006 во 18:50
Originally posted by Angle Angle напиша:

не ми збори за минатото и не му зборам за минатото...живееме во сегашноста и ке видиме што ке биде со нас во иднината...Smile



Clap


-------------
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!


Постирано од: ivancic
Датум на внесување: 26.Декември.2006 во 18:54
Odsekogas veruvav i ke veruvam vo toa deka kako nekoj se odnesuval so partnerite vo minatoto takov i ke si ostane i dodeka e so mene...potsvesno e toa.
 


-------------


Постирано од: Malacia
Датум на внесување: 27.Декември.2006 во 01:42
samo dokolku negovoto minato se uste mu smeta nego... sto bi znacelo deka negovite minati raboti se uste se segasnost...
a inaku bilo pominalo ... to nema vrska... a dokolku bi  mi smetalo nekoja rabota od minatoto na nekoja licnost nema potreba ni da mi bidi partner... dokolku ne mozis da prifatis nekoj takov kakov sto bil i kakov so e vo odreden moment togas nedovolno go sakas znaci nema potreba da ti bidi partner. to e to...



-------------
Qui e nuce nucleum esse vult frangit nucem!


Постирано од: bone
Датум на внесување: 27.Декември.2006 во 04:28
Originally posted by Angle Angle напиша:

не ми збори за минатото и не му зборам за минатото...живееме во сегашноста и ке видиме што ке биде со нас во иднината...Smile

ме потсејка на некоја приказна со крај ( и така срекно си живвеја ) LOL LOL LOL LOL ...ама животот не е бајка Tongue


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: soncence
Датум на внесување: 27.Декември.2006 во 09:42
знам дека не е бајкаBig%20smileзатоа реков ке видиме што ке биде со нас во иднинаTongue а сега да уживам додека е бајкаSmileTongue

-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 27.Декември.2006 во 09:59
Originally posted by hektor hektor напиша:

Originally posted by hektor hektor напиша:

A be vie mozi da si kazzuvate deka ne ve interesira , arno ama coekot e ljubopitno zivotno (mame mu e*am na kolumbo LOL) , fakt e deka site gi interesira toa i deka groto vezi pukale ko ke razberat so kogo si imale rabota . Ne mozam jas da praam veza ako prethodno se ebavala so krstenoo i nekrsteno i do kaj so ke stasa . Kuce se zema so pedigre a kamo li zena . Fakt e deka navikite tesko umiraat site go znaeme toa . Ako nekoja menuvala mazi ko corapi ili beter , da ne znaes, ko ke doznaes ke si reces sam na sebe : Ej kolku sum glup ovaa so vakvi naviki eden den i mene ke me meni . Ako mislis deka ke ja menuvas promiskuitetnata zena se lazis , taa e takva i ne mozi da se menuva . Sto me donese do krajniot zaklucok , zasto site se zaintersirame za minatoto i pedigreto - luge sme , jebi ga Big%20smile
eve vi raduvajte se Big%20smile
 
se slozuvam so ona sto e kazano okolu poentata deka minatoto e nerazdeliv element od sekoj od nas, sto znaci do nekade ne definira koj sme,  od kade sme, zosto sme i kade odime, no, mi preci ednostranoto gledanje na celiot problem, odnosno ulogite maz-zena voopsto. Za da pocituvas takvi pravila kakvi sto si navel pri izborot na partner treba i samiot ti da si dostoen za niv, odnosno da si sprotivnoto od promiskuiteten maz Wink
 


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 28.Декември.2006 во 13:29
Во врска со темава има поделени мислења, а и лошото и доброто искуство имаат влијание...

Минато имаат сите ама зависи и колку “замараат“ со минатото во сегашноста, што помалку тоа подобро...

Во сите муабети не ми се допаднаа споредбите на жените со коли и домашни животни... Кола изнајмува секој на пријател, другар, роднина ама жена никој... домашно животно, т.е. куче со педигре се носи на парење со друго куче исто со педигре...


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 28.Декември.2006 во 13:39
Skoro sekoja sporedba ima nekoj aspekt koj e blizok do sporedenite strani, i tuka nekade se krie poentata. Dali se raboti za kontrast ili nekoj slicen aspekt, seto toa se sredstva za demonstriranje na poenta. Ponatamu e prasanje na intelekt ili (ne)isfrustriranost na slusatelot za da moze da razbere za sto se zboruva.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: ultra
Датум на внесување: 28.Декември.2006 во 13:45
Можда е така а можда и не...



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk