IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Плавуши
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Плавуши

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 62>
Автор
Порака
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 22:00


dve plavusi bile na soping ...

i kupuvale ... kupuvale...

i vleguvaat vo kolata ...
ama ne pali ...

izleguvaat ...
go otvorile bagaznikot ...
i ednata veli:
- ni go dignale motorot .... upm ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2008 во 19:26
Plavuša navrati u poljoprivrednu apoteku. "Molim vas sjeme za ptice." Prodavač ju pita: "Koliko ptica imate?
A plavuša odgovori: "Nijednu, ali hoću nekoliko posaditi."
Кон врв
milioner4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milioner4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 15:13
Зошто плавуша носи тренерка на глава?
Зошто на неа пишува Kappa

Што вели плавуша кога докторот ќе и каже дека е трудна?
•     Дали сте сигурни дека е мое?

sto pravi kostur vo grmuska????
Plavu6a igrala krienka i nikogas ne ja na6le



Изменето од Andjelina - 12.Јули.2009 во 23:01
      mawooo budawooo

   Hahahahahaha I'm crazy
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2008 во 00:12
- Зошто плавуша не си го дои бебето?
- Ја боли кога го подгрева млекото.
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2008 во 09:25
Zove plavuša CROATIA AIRLINE da pita koliko traje let između Zagreba i New Yorka. Javi se službenica i kaže: Samo trenutak...
Plavuša kaže: Hvala!
i spusti slušalicu.



Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 03:26
ЗОШТО ПЛАВУША СТОИ И ГЛЕДА ВО БАНДЕРА......МИСЛИ ДЕКА Е АНТОНИО БАНДЕРАС
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 11:32
Од дневникот на една плавуша

14 март
УРАААААА. ЈЕССС.ЈЕСССС.ЈЕССССС Конечно можам да си ја возам
колата, а инструкторот цело време да не ми повторува: „ПАЗИ МА!, Идеш контра, пази ПЕШАААК! И сличниглупости. Уствари
ја стварно не разбирам како можев да го трпам цели две години да ми збори?

8 април
У ауто школата денес правеа журка, за мојата возачка. Инструкторите беа навистина возбудени. Еден од нив дури ни призна дека бил во црква и оставил прилог за мене. На другиот му засолзијa очите иако нe сакаше да го приметиме, а колегата до него ми се довери дека планира да се начука од среќа. Страшно се љубезни. Срциња се и ги сакам, ама мора да си
признаам дека по малку ми е и чудно. Па не е возачката дозвола толку голема ствар за таква радост, а?

14 април
Си купив кола. Црвена. Ама морав одма да им ја оставам у сервисот да го сменат задниот браник. Мислам јбг, па ш`о да праам убацив у рикверц место у прва. Па немам толкаво искуство. Возам само недела дена,хелоооуууу.

16 април.Конечно. Ете јааа. Мојата кола е дома. Толку и се израдував што решив да се провозам одма чим ми ја донесоа.
Изгледа и други имаа иста такв идеа, да се провозат за мојата нова кола. Сe создаде одма цела колона зад
мене. Свиреa на сирените ко улави, бе.... Изгледа беше свадба, па за да им се придружамнамалив од 20 на 15 кмч. Знаев дека
ќе им се допадне мојата идеа. После тоа не престанаа да свират.

23 април
Комшииве ми се топ. Екстара луѓе.Ставиле огромен натпис ПАЗИ,
КОМШИКАТА ВОЗИ!!! И ми дадоа дупло место нa паркинг, а на децата и забраниле да играат надвор додека се паркирам. Знам дека не сакаат дa ми сметаат додека се паркирам. Стварно се срциња.

30 април
Возачиве позади мене секој ден само ми трубат и ми даваат некакви знаци. Мислам дека е тоа многу љубезно
од нивна страна, ама и опасно. Еден тип нешто му збореше, ама ја не можев да го разберам пошто не можев да
го најдам тастерот за отворање нa стаклото и за малку ќе повредев
еден пешак. Среќа негова што возев 15 кмч.

10 мај
Овие возачиве секој ден ми се се почудни луѓе. Не само што ми мафтаат него и ми викаат за време вожња. Ја
стварно не разбирам што сакаат, пошто уште не можам бе да го најдам тастерот за отворање на стаклата. Изгледа сакаат да ми
дадат некоја информација, пошто еден денес како да го слушнав дека ми
викаше: 'Иди дома ма, ИДИ ДОМА....!!!' Мислам од кај па он знае дека идам дома. Чудно, нели? Кога ќе го најдам отворачот за прозори ќе ми биде дефинитивно полсено, ќе можам да ги слушнам што ми викаат.

19 мај
Ноќе градов е катастрофа со осветлување. Денес прв пат бев ноќе со кола. Абе цело време морав да ги држам упалени долги светла иначе ништо не се гледа.Изгледа дека и на другиве возачи ништо не им се гледа. Гледам ја одма што упалам дугачки и оние од спротива ги палеа. Само не ми е јасно зошто ми свиреа? Дали така плашат и бркаат мачки и кучиња да не им
претрча некое, кој да ги знае. Ма остај ги чудаци.

26 мај
Денес имав сообраќајка. Влегов во кружен тек, ама влегов у шпиц ептен имаше коли. Не сакам да претерувам ама сигурно имаше едно 4 коли. И никако не можев да излезам. Кружев сигурно едно саат време. Мислам, почна да ми се врти од цело тоа кружење и на крај удрив во споменикот во средина кружниот тек. Мислам дека морa да се ограничи возењето в кружен тек на мах. еден автомобил.

3 јуни
Несреќава ме држи и денес. Отидов да си ја земам колата од сервис и на искачање место да стиснам на кочница ја стиснав на гаста Удрив у една кола и и ја искршив цела десна страна.И пази која коинциденција бе. Испадан дека тоа беше мојот инструктор. Колку е добар човекот, немате појма. Јас цело време му викам дека сум јас виновна, а он срце, се кубеше пo главата и викаше: 'Прости ми Господе, прости ми Господе'.






I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 14:04
Како 5 плавуши прават пуканки?
-4 го тресат шпоретот а 1 го држи тенџерето.


Што е разликата меѓу плавуша и маж:
-Плавушата содржи појке сперма.



Зашто Господ им дал 2% појке памет на плавушите од коњите?
-За да не серат по улици за време на паради.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 14:21
Aj nekoj i jas na svoja smetka


Stoe e plavusha vo kada so topla voda ???
-Supa od kokoshka   



Sto e plavusha pod tush ???
-Chista glupost


Shto si vika mrtva plavusha , koga ke ja legnat vo kovcheg ???
-Najposle legnav SAMA (morbidno)
Bidi izvor sto pretekuva a ne bunar so zastoena voda,davaj i primaj ljubov bez granici
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2008 во 20:57
Što radi plavuša kad cvrsto drži ruke preko ušiju? -Pokušava zadržati misao
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 00:51
Плавуша се качила во такси. Таксистот ја прашал дали да пушти еркондишн, а оваа "не слушам таква музика".
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 09:33
Plavuša peca ribu pola sata, a riba ni da trzne. U tom nailazi ribočuvar i kaže plavuši:
Izvinite gospođice, ali ovde možete pecati samo sa dozvolom!
Na to će plavuša:
Jao, baš sam glupa, čitavo vreme pokušavam sa glistama.

Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2008 во 18:32
Во авион на сред лет пилотот и се обраќа на патниците:
- Дами и господа, еден од нашите мотори откажа, меѓутоа не грижете се, имаме уште три мотори, едноставно летот ќе трае еден час повеќе.
После половина саат повторно обраќање:
- Уште еден мотор откажа, летот ќе трае два часа подолго... можеме да летаме и со два мотора.
Еден час подоцна, повторно пилотот:
- За жал уште еден мотор откажа, ќе доцниме три часа... не грижете се, се уште имаме еден мотор.
На ова една плавуша се обраќа на човекот до неа:
- Ако изгубиме уште еден мотор, останавме цел ден во воздух!.
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 19:34
Одат две плавуши во Кинеска продавница да зема гаќи. По подолго време гледање на гаќите едната плавуша и вика на другата:
„Еј види овде пишува Маде Ин Чајна!“
И другава коментира:
„Пу да му се плукнам па се мислев дека мадето во месен нарезок е!“
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.