IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Бугари - 100% ТуркоМонголи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугари - 100% ТуркоМонголи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 205206207208209 824>
Автор
Порака
Neanticki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 564
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neanticki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 16:19
Originally posted by naemnik naemnik напиша:



[QUOTE=Neanticki]βωσσκαρ κακο τεμπε κε μι καζζβατ σσο δα πισσα


Научив Зората и Платеникот да пишуват на македонски. Ти кога не сакаш немој.

Кој е вошкар? Јас или ти, кој не ја сакаш сопствената азбука?

Латинизиран Македонец


Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 16:24
македонизиран ромеин
Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 16:31
Originally posted by Neanticki Neanticki напиша:



Кој е вошкар? Јас

Латинизиран Македонец




Samo Makedonec e dovolno za da me opishesh.

Bez Pridavki ili Nastavki.

Makedonec reicht vollkommen aus!
Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 16:32
Originally posted by да бе да бе напиша:

македонизиран ромеин


A ti sho ke dojdesh, Vulgariziran Trakiec? голема%20насмевка
Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 16:36
да бе
Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 16:47
Originally posted by да бе да бе напиша:

да бе


da da, polesno ke ti bide da zhiveesh so idejata deka sum Makedoniziran Romei, nego da razberesh deka sam Makedonec.

Nemashe tuka dole Komunisti i Komiterna za da me Makedonizirat.

yazk
Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 16:52
ОК си бе како Македонец
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 16:54
Originally posted by да бе да бе напиша:

ОК си бе како Македонец



Многу комплексна личност си Да бе. Еднаш ја бараш Струмица и викаш дека сме Бугари, другпат викаш дека сме Македонци. Многу чуден човек си ти!
Кон врв
Neanticki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 564
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neanticki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 16:57
Originally posted by naemnik naemnik напиша:


Originally posted by да бе да бе напиша:

да бе
da da, polesno ke ti bide da zhiveesh so idejata deka sum Makedoniziran Romei, nego da razberesh deka sam Makedonec.Nemashe tuka dole Komunisti i Komiterna za da me Makedonizirat.yazk


Сакаш да кажеш дека си во Грција?

Или грешно разбрав. Да не си како чичоРамче од Банско?

Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 17:02
Originally posted by Neanticki Neanticki напиша:

Originally posted by naemnik naemnik напиша:


Originally posted by да бе да бе напиша:

да бе
da da, polesno ke ti bide da zhiveesh so idejata deka sum Makedoniziran Romei, nego da razberesh deka sam Makedonec.Nemashe tuka dole Komunisti i Komiterna za da me Makedonizirat.yazk


Сакаш да кажеш дека си во Грција?

Или грешно разбрав. Да не си како чичоРамче од Банско?




Сеуште нема во Македонија 1 милион луѓе од типот на Чичо Рамче, како што ги има во Бугарија на пр.

Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 17:03
Originally posted by Neanticki Neanticki напиша:


Сакаш да кажеш дека си во Грција?




Ne ne sum vo Grcija! Sho te tebe interesira kaj sam.

btw. Nemam poima koj e chicho ramche



Изменето од naemnik - 28.Ноември.2008 во 17:04
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 18:30
Originally posted by да бе да бе напиша:


ОК оставям го Новото селоголема%20насмевкашто да анализирам - по таа аналогия и jаз не сум бугарин заштото ми е до гуша од партизанштината во БГлутинахан Аспарух да беше жив сега и то штеше да шпишува дека му е доста веке од УПРАВНИЦИлутина





Како сега ти не си Бугарин? И што ги мешаш сега партизаните? Ние говориме за Гоце Делчев.
Иако во право си за ситуацијата во Бугарија ( ја слушнав веста дека многу новинари во Бугарија биле тајни агенти во комунизмот). Ама не е само кај вас, тоа секаде е.
Ај врати се на Гоце Делчев
Кон врв
Neanticki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 564
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neanticki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 19:53
Интересира ме зошто сакам да знам со кого разговарам и посебно оние кои ми викаат дека сум βωσσκαρ а се срамат да пишуваат на азбуката на својот јазик.

Лажепатриот е полошо од вошкар.



Изменето од Neanticki - 28.Ноември.2008 во 19:53
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2008 во 21:58
Чичо Рамче Бугарот ли,немојте да го вреѓате тој со другите Бугари во печалба доаѓа нон стоп - вика Европејски Бугарин билголема%20насмевка

Изменето од Boogie - 28.Ноември.2008 во 21:58
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 205206207208209 824>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.