IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 53>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 00:38
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

MISLAM DEKA IMA VO TVOJOT MUABET DIGRESIJA  ADZIO

PEDOFIL
ALKOHOLIK
 SE BOLESTI I ZAVISNOSTI

HOMOSEXUALEC E OPREDELBA

NE E VRED DA GI SPOREDUVAS VO TEXOT


од каде тоа педофилијата е зависнот а хомосексуалнсота определба? Нема разлика, и двете се определби.


CITAJ
I NE MESAJ POJMI
CITAJ KAKO SO NAPISAV-- PEDOFILIJA E BOLEST
TAKA I SE VIKA filija

A HOMOSEXUALNOSTA E OPREDELBA
NE E BOLEST A AKO TI NESAKAS DA GO RAZBERES TOA E TVOJ PROBLEM
OTI SE SO NEDUVA SO TEBE VO ISTA TIKVA E ZA TEBE BOLEST I MANIJA
ADZO- LUGJETO SE SEKAKVI- NE GI SPOREDUVAJ SO TEBE OTI MOZES DA OTKRIES DEKA MOZEBI SE I PODOBRI OD TEBE
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 00:38
Neotic, доста бе со тие фалш линкови, таму се пишува освен тоа што ти го тврдиш газење%20од%20смеење
Не ме замарај само за џабе да ги пребарувам сајтовите, или просветлине со нешто твое, или дај некој асален сајт како што јас ти наведов погоре..со цитати црно на бело од сајтот.


Изменето од EvAngelos - 16.Декември.2007 во 00:39
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 00:43
анакин,

извини душо, шо значи педофилија? да не е случајно дето-љубие? значи тоа не може никако да биде болест, туку морална, т.е. неморална определба.

А за драгиов неонтик, шо без да прочита книга, успеа волку да стане просветлен, можеш ли во својата премудрост да ми одговориш на претходно поставеното прашање?
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 00:46
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Neotic, доста бе со тие фалш линкови, таму се пишува освен тоа што ти го тврдиш газење%20од%20смеење
Не ме замарај само за џабе да ги пребарувам сајтовите, или просветлине со нешто твое, или дај некој асален сајт како што јас ти наведов погоре..со цитати црно на бело од сајтот.

 EVE TI SPECIJALNO ZA TEBE "IZDZVAKANO"

42% HIV infection caused by heterosex in Europe in 2006
+ -
13:16, November 27, 2007


 Related News
 HIV spreading to younger people
 Number of new HIV/AIDS cases rises 50% in Beijing
 266 HIV cases detected in Afghanistan
 China starts revision of law banning entry of HIV carriers
 Guangdong joins top five for HIV cases

 Comment  Tell A Friend
 Print Format  Save Article
Heterosexual intercourse was the main source of HIV infection in Europe in 2006 standing at 42 percent, media reports quoting research papers as saying Tuesday.

More than 27,000 new HIV infections were recorded in European countries last year, according to the European Centre for the Epidemiological Monitoring of AIDS.

Infections due to sex between men accounted for 29 percent in the same study.

More than half of the 27,259 new infections, or 54 percent, were recorded in France and Britain, with 5,750 and 8,925 cases respectively, said the centre.

The overall figure for the 27-nation European Union was 67.7 cases per million inhabitants, with the highest ratio in Estonia, 504.2 per million or 668 cases; and Portugal, 205 per million or 2,162 cases.

Slovakia and Hungary had the lowest rate with five per million, or 27 cases and eight per million, or 80 cases respectively.

Source: Xinhua/agencies

 znaci 42%(hetero) nasproti 29%(homo) i toa samo vo Evropa, a za Afrika ima poseben izvestaj za minatata godina, kade sto preku 70% infekcii se od HETERO odnosi

http://english.peopledaily.com.cn/90001/90782/6310214.html

 
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 00:51
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Neotic, доста бе со тие фалш линкови, таму се пишува освен тоа што ти го тврдиш газење%20од%20смеење
Не ме замарај само за џабе да ги пребарувам сајтовите, или просветлине со нешто твое, или дај некој асален сајт како што јас ти наведов погоре..со цитати црно на бело од сајтот.

 Eve ti uste edna studija od Svetski Ramki:

 B A C K G R O U N D
Heterosexual intercourse is the primary mode of HIV infection
worldwide
. In the U.S., male homosexual contact and intravenous
drug use account for the majority of HIV infections, but trans-
mission via heterosexual contact continues to increase. New treat-
ments appear promising for retarding the progression of HIV-re-
lated disease, but prevention remains the most effective weapon
against the growing epidemic. Recommendations for the preven-
tion of sexually transmitted HIV include abstinence, long-term
monogamy with a seronegative partner, a limited number of life-
time sexual partners, and condom use for each and every act of
intercourse (CDC 1988). The use of condoms is recommended
for individuals who have multiple partners, who have a primary
partner who is infected, or whose partner's serostatus is unknown
(CDC 1988; Surgeon General 1993; CDC 1993).
 
  Cela studija moze da se najde tuka : http://www.medcol.mw/commhealth/publications/epi%20book/ch2%20hivaids/ch2%20r47%20condom%20review.pdf

 p.S Sakas uste Studii i Statistiki?????
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 02:58
Potsetuvanje na temata...kakva e situacijata so homosexualnosta vo nashata drzava?
 
Цитирај maja_070 Одговорbullet Тема: Хомосексуалците во нашата држава
    Испратена: 17.Мај.2006 во 17:06
nasata drzava mnogu vnimanie im obrnuva za vakvite''ne prirodni raboti''
no kako st vikaat mnogu psiholozi covekot moze da se rodi vo drugo telo
a drzavata kaj nas go smeta toa kako ne pirodno jas mislam deka treba da si imaat dozvola da ne se krijat


Изменето од Eleni - 16.Декември.2007 во 03:00
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 03:02
Незнам и јас шо се замарам тука со вас... 50 000 пати истите работи ги кажвам, ко на дрво да ги кажвам...

1973 Светската Здравствена Организација ја брише хомосексуалноста од листата на болести.

За разлика од неа, Педофилијата се смета за растројство на сексуални преференци (Disorders of sexual preference). category F65.4

Според MedicineNet.com (медицински речник) Алкохолизмот е болест. Повеќе тука.

Според истиот извор, хомосексуалнста е вродена, и постои таканаречен Геј Ген. За повеќе, клик тука.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 04:14
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Neotic, доста бе со тие фалш линкови, таму се пишува освен тоа што ти го тврдиш газење%20од%20смеење
Не ме замарај само за џабе да ги пребарувам сајтовите, или просветлине со нешто твое, или дај некој асален сајт како што јас ти наведов погоре..со цитати црно на бело од сајтот.


 I uste nesto...bidejki se kazuvas kako golem Vernik, i go pocituvas Hristijanstvoto i Boga, bi te zamolil da obrnes vnimanie na Makedonskoto Opstestvo, i da pomognes da se  resat esencijalnite osnovni problemi na nasite lugje koi skrsnale od Boga, a duri potoa da sudis na 5% lugje koi samo si go baraat mestotot pod sonceto kako sekoj drug covek vo drzavata.
 Sigurno Homoseksualcite ne se no1 "problem"...
 
  Denes vo Makedonija sekoja 5ta zena e ZRTVA NA SEMEJNO NASILSTVO, ALKOHOLIZMOT E NAVLEZEN DLABOKO VO SAMITE PORI NA OPSTESTVOTO, I DURI GO IMA I MEGJU MALOLETNICITE koi imaat po 11-12 godini, KOI TREBA DA BIDAT IDNITE GRAGJANI NA OVAA DRZAVA I IDNI GRADITELI NA OPSTESTVOTO.
  DROGATA E POSEBNA PRIKAZNA,KOLKU MLADI ZIVOTI GUBIME GODISNO KAKO ZRTVI OD DROGA????
  Nema ni traga od moralnite vrednosti kako sto se cesnost, postenost, humanost,socuvstvo,tolerancija i pocit.... se slucuva LUGJE DA FRLAAT novorodeni BEBINJA VO KONTENJER.
 Ako si Hristijanin kako sto kazuvas, treba da se posvetis na OSNOVNATA KLETKA na EDNO OPSTESTVO..a toa e SEMEJSTVOTO...a za zal vo nasata drzava, toa propagja i e daleku od ona sto Bog saka da napravi od lugjeto...
  Tolku od ,mene brat... i Gospod neka ti e napomos ako sakas vo Makedonija, da pomognes da ima srekni semejstva, srekni lugje, i srekni deca, koi imaat bezgrizno i srekno detstvo kako sto sekoe nevino Bozjo Cedo zasluzuva...
  A ne tuka da si dozvoluvas nekogo da go narekuvas "Bolen" i da ja osuduvas negovata Ljubov, iako taa ljubov ne e mnogu poinakva od UNIVERZALNATA....tie se sega najmal problem vo Makedonija.
   Pozdrav...
 
Кон врв
Alfred Nobel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alfred Nobel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 10:10
Taka i si mislev.Nemas tehnologija.Nemas nisto.

I sosema se soglasuvam so prethodnata diskutantka-vratete se na temata!

Da ve potsetam: "Homoseksualcite vo nasata drzava"
Definitivno ne go vodela napred idejata deka eden den ke se ubivame pomegju sebe so dinamitot, samo sakaše da napravi mokjno sredstvo za razbivanje na stenite.
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 10:28
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Незнам и јас шо се замарам тука со вас... 50 000 пати истите работи ги кажвам, ко на дрво да ги кажвам...

1973 Светската Здравствена Организација ја брише хомосексуалноста од листата на болести.

За разлика од неа, Педофилијата се смета за растројство на сексуални преференци (Disorders of sexual preference). category F65.4

Според MedicineNet.com (медицински речник) Алкохолизмот е болест. Повеќе тука.

Според истиот извор, хомосексуалнста е вродена, и постои таканаречен Геј Ген. За повеќе, клик тука.


види тоа не е уопште меродавно, затоа што се знае зошто хомосексуалноста е извадена од листата на болести (јакото лоби и притисок), а не заради некои си медицински откритија...

Се уште никој не ми одговори зошто векот на хомосексуалците е далеку пократок од на хетеро???

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 12:58
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Според истиот извор, хомосексуалнста е вродена, и постои таканаречен Геј Ген. За повеќе, клик тука.
 
Еве ти срц еден дел од содржината на која посочува твојот линк:
 
"There has been no independent confirmation of the existence of a "gay gene" and today there is considerable doubt about its existence."
 
газење%20од%20смеење
Абе вие, откако ќе ископате нешто од google, читате ли што пишува таму пред да го залепите линкот тука? тууу мајка му стара среќа
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 14:44
Originally posted by аџија аџија напиша:

види тоа не е уопште меродавно, затоа што се знае зошто хомосексуалноста е извадена од листата на болести (јакото лоби и притисок), а не заради некои си медицински откритија...

Toa ти е исто како некој доктор мене да ми кажува во кој програмски јазик треба јас да програмирам, и кој е помоќен во своите функции или дека фактот што се користи етернет кабел за поврзување на компјутери во мрежа е поради лоби на некои девијантни компјутерџии, и оти подобро било со усб кабел да се поврзат.


Не си компетентен да побиеш факт кој е поддржан од сите современи лекари и научници во светот. Тука не ги вбројувам лекарите од Македонија кои сеуште работат по стари комунистички методи, кои учеле од книги од 60тите-70тите од југославија - мислам гледаме што се случува во болниците денес.


Изменето од RebeL - 16.Декември.2007 во 14:50
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 14:47
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Еве ти срц еден дел од содржината на која посочува твојот линк:
 
"There has been no independent confirmation of the existence of a "gay gene" and today there is considerable doubt about its existence."
 
газење%20од%20смеење
Абе вие, откако ќе ископате нешто од google, читате ли што пишува таму пред да го залепите линкот тука? тууу мајка му стара среќа

Читам што пишува. Знам дека сеуште постои дебата дали хомосексуалноста е вродена или стекната. Јас верувам во првото, зашто си гледам по мене. Мене никој не ми всади чувства туку самите ми се родија.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 14:58
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Еве ти срц еден дел од содржината на која посочува твојот линк:
 
"There has been no independent confirmation of the existence of a "gay gene" and today there is considerable doubt about its existence."
 
газење%20од%20смеење
Абе вие, откако ќе ископате нешто од google, читате ли што пишува таму пред да го залепите линкот тука? тууу мајка му стара среќа

Читам што пишува. Знам дека сеуште постои дебата дали хомосексуалноста е вродена или стекната. Јас верувам во првото, зашто си гледам по мене. Мене никој не ми всади чувства туку самите ми се родија.
 
На секому му се раѓаат настрани чувства, грешни желби, страсти, лоши мисли и сл. На некому му се раѓаат чувства на љубов кон алкохолот, на мене едно време ми се роди чувство на симпатија кон марихуаната, на некој трет му се родиле чувства кон мажената му комшика, на четврт му се родиле чувства кон коцката итн.
Поената ми е дека не треба да дозволиме чувствата да завладеат со нас, бидејќи ги има и се раѓаат секакви, и добри чувства и лоши. Мораме и возможно е чувствата да ги потчиниме под Разумот. Разумот му е даден на човекот за да расудува што е добро, а што лошо, што е морлно, а што не.
Rrebel, ако сме со спротиставени мисења на темава и делува како да се расправаме, а верувај не е така, мојот најпријателски совет кон тебе е следниов:
Ако ти се раѓаат такви чувства, АБОРТИРАЈ ГИ! среќа А ако веќе се родиле, задуши ги.
Поздрав големо%20гушкање
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.