IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Форум & реалност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Форум & реалност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 53>
Автор
Порака
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 14:13
DeepBlue
Кон врв
MIJATA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MIJATA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2008 во 23:58
Јас обично кога ќе си го кажам своето мислење имам сериозни проблеми во реалноста,а на форумов е супер „сто на ум, тоа на друм и без проблем“

Изменето од MIJATA - 24.Декември.2008 во 23:59
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 01:30
Originally posted by MIJATA MIJATA напиша:

Јас обично кога ќе си го кажам своето мислење имам сериозни проблеми во реалноста,а на форумов е супер „сто на ум, тоа на друм и без проблем“
 
 
Е и тука не можеш да поминеш секојпат без проблемнамигнување
Ќе се најде некој засегнат, некој негде ќе се препознае, некој нешто ќе си умисли... и ете ти проблеми...
Среќната околност е што се ова е виртуелно... за  оние што е...
Исклучуваш компјутер, се исклучуваш од еден имагинарен свет и чао... до следното нурнување во царството на аватари и никови...мафтање
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 01:39
smizla ... ... Е КАКО ПА ДА НЕ ...
ДО ВЧЕРА ЗА 90% ФОРУМЏИИ ЈАС БЕВ ТИНЕЈЏЕРКА... НЕ ЗНАМ ЗОШТО ... ПОРАДИ НИКОТ???
ПА СЕКОЈ МОЖЕ ДА СЕ ПИШЕ КАКО САКА, НЕ ТРЕБА Л.К. ЗА ТУКА... ИНАКУ ПОЈАСНИВ ВО ДАДЕНА ТЕМА КАКО ГО ОДБТАВ НИКОТ.

ИНАКУ ДАЛЕКУ СУМ ОД smizla ... ... КОЈ ДА ЗНАЕ ...
А ШТО СЕ ОДНЕСУВА ФОРУМ И РЕАЛНОСТ, ПА ТОА Е СЛИЧНО, ШТО СЕ ОДНЕСУВА ДО КАРАКТЕРОТ, САМО ТУКА МОЖЕШ МНОГУ ПОВЕЌЕ ДА ТРЕСЕШ ЗЕЛЕНИ, БАРЕМ ЈАС ...
А И ДОБРА ФИЛТЕРНА СТАНИЦА МИ Е ФОРУМ ... НАЈДОБРА...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 08:07
U realnost sum eden, a ovde mozam da bidam i dvajca, ma i trojca ( seuste ne sum go iskoristil toa pravo zaradi sugerirana prepoznativost ).  размислување ... da staam drug nik, kako bi se vikal ? ѓавол " Crni osvetnik ! " i crnec ke stavam na na avatar среќа
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 15:34
Pred da napravis glupost vo realniot svet,prvin napravi ja na forum za da znaes sto te ceka kako posledica...jas mislam ova e odlicen teren za da se ispitas sebesi i svoeto odnesuvanje
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 15:47
IIII!!!!
Ima i drug svet osven ovoj?
DeepBlue
Кон врв
monitor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај monitor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 15:51
НЕ МОЖАМ ДА СФАТАМ КАКО ЛУЃЕТО МОЖЕ ОВДЕ ДА СЕ ЕДНО А ТАМУ НЕКАДЕ НЕШТО ДРУГО... ЈАС СУМ ЕДНА, ЕДИНСТВЕНА, УНИКАТНА- ДОМА ,НА РАБОТА,СО РОДНИНИ,СОЦИЈАЛЕН ЖИВОТ ИТН.И НА ЗБОРОВИ И НА ДЕЛА.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2008 во 02:01
неверојатно како некои луѓе ми прираснаа за срце од само 2-3 поста на ден. па иако освен постовите друго ништо и не знам за нив, ги мислам дури возам до работа, или додека мијам тањири...какви се, дали се среќни/тажни, кои се нивните стравови, желби, надежи, такви ли се и во живо??? и зошто ги немам во моето опкружување....
Кон врв
Земјотрес Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Земјотрес Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2008 во 02:14
За мене нема друга реалност освен форумов
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2008 во 10:31
....forum ili realnost?...interesen naslov ,uste pointeresni zborovi.!ne bi sakal da se navrakam nanazad koj prv pocna i od kade naslovot FORUM,no toa sto denes se slucuva blagodarenie na visokata tehnologija pred se na Internetot e daleku od vistinskoto znacenje na zborot FORUM..!realnosta e sosem druga ,bar za mene,iako nekoi i toa ne mozat da go vidat....!nemoznosta nekoja LICNOST da napravi razlika od realniot svet ili od ona sto se slucuva pisuvajki po forumite  ili blogovite, ja pravi razlicna od drugite ...i normalno za nasi sostojbi ,se naoga vo prednost pred drugite, i nad niv....!gi zalam lugeto t.e. licnostite koj ovaa igra ja sfakaat tolku seriozno ,sto neveruvam deka ni Gospod bog  moze da im pomogne ..kako da  ova e mesto kade sto treba da se dijagnosticira psiholoskata sostojba na lugeto...
..po forumite,mozes da naletas na sekakvi,duri i na takvi kako mene na koi im fali drustvo, ljubov,seks, partner, pari, zivot,....da se opismenat i t.n...t.z.a kako ke te prifatat ,sekogas ne zavisi od samiot sebe,tuku i od onie sto te opkruzuvaat vo ovoj svet...a ima bogami bajgi zaodeni....zaneseni ,koj se stavaat nad sekogo i mislat ako se tuka ili okolu nego go "fatile bog za muda, a nie kako da sme go videle Toj vo pizami....!!!tragicno...тага
....da ne odam po drugite temi i vo sekoja poodelno da obrazlozuvam sto kako ...zosto..eve tuka ke napravam mal osvrt na nekoi raboti...
...dojdov slucajno ,ama sudbinata e da si odam...!taka prizelkuvaat  drugite...!sekogas popameniot popusta makar i da ne e vo pravo ...makar i na svoe nezadovolstvo ili trosok...barem jas sum takov.
....ovde sretnav interesni i pametni luge,inteligentni i pametni,polni so pozitivna energija i humor!...pozdrav do niv!мафтање
....imase i drugi na koj im smetav ....licnosti sto karierata ke ja gradat preku ovaa zabava,koj donesuvaat zaklucoci bez da imaat osnova za toa..a jas ne sakam kako i sekogas, na nekoi da smetam ...!...ne malku,tuku mnogu sum nadvor od temata...ne malku ,tuku mnogu sum zabegal..mozebi sto i jas vlegov vo toj film,no nema da ja odigram taa rolja do kraj...zalam samo sto nekoi ne mozea da navlezat podlaboko vo karakterot na licnosta ....
....neka mi proistat ili pak, jas se izvinuvam ako nekogo povrediv ,navrediv ili bilo na koj nacin im ja povrediv nivtata sueta!nemav seriozna namera!!cel ni najmalku....
..se povlekuvamплазење,a Vie po mene,mozete da si pisuvate i da go ocrnuvate nikot zagor kolku sakate...da frlate so drvja i kamenja po mene ,duri i licnosta da mi ja povredite,vakov ili onakov...ama toa e do Vas .....ic ne mi e gajle....задоволство
 
...gooolem pozdrav do bivsite ,segasnite i idnite clenovi na ovoj FORUM,kako i do onie koj ja imaat despotkata vlast vo svoite race i sto mozat na sekade i na sekogo da kazat sto sakaat,a da ne mozes da im vratis.....!jas za zal  ,vo toj domen se gubam....
.....leleleeeeeee,ve udaviv.....!!!
 
POZDRAV...!!!...iiiiiiiiiiiiiiiiii......голема%20насмевка
 
postov mozete da go koristite vo dnevno politicki celi....od avtorotголема%20насмевка
 
 
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2008 во 11:30
a odis nekade?


ne be ...super ti e tekstot...mene mi se bendisuva
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2009 во 10:27
Хм! Чудна работа е форумов.размислување
Ќе најде некој некаква разлика во следново?

- Си седиш сам пред монитор, си пишуваш нешто, некој те чита, некој не ...

- Си одиш сам по улица, си зборуваш нешто, некој те слуша, некој не ...


Р.Ѕ. Ај, да не се мачите за одговорот. плазење
Разликата е што во вториов случај сите ќе те подзагледнуваат.плазење голема%20насмевканамигнувањесмеење
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 16:39
Ziva vistina zlatnik,posle ova izlishno e bilo shto da se kaze
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.