IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Стара љубов
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стара љубов

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
spring Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spring Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 18:42
Старата љубов..... Сите знаеме како ни било кога се завршило, па ке размислам 2 пати пред повторно да и се вратам... За некој што не го знаеш не можеш да бидеш сигурен, ама за тој што веќе добро си го запознал....
Мислам дека подобро е да не се ризикува. Има уште многу риби во морето, има многу причини за да продолжиш понатака, па мој совет е да не и се вракате на старата љубов, освен ако нема некоја силна причина...
Кон врв
tragach Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Декември.2006
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tragach Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 18:53
ne ja barajte prichinata za da se vratite na starata ljubov, kolku i da mislite deka vo momentot taa e dobra prichina i go dava vistinskiot odgovor, veruvajte, gledano od strana toa ne e taka. Ednostavno nema potreba od povtorno vrakjanje kon istoto ona shto nekokash ne go biva.
Neka si brka rabota, a i vie isto taka. Sekoj po svojot pat, a ako patishtata nekogash pak vi sretnat, napravete si eden sluzhben moabet od daleku, ne dozvoluvajte poftorno da vi se razgori taa stara bolka.
Oginot nema da se izgasi ako go duvate...
Zad sekoja vrata postoi kljuch za nea
Кон врв
SkorpijA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1692
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SkorpijA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 19:33
Ufff...temava Clap
Imam pominato niz ova, se imam vrateno na staroto i ne bese kako de ja vu ama krajot bese ist...
Ednostavno ne treba da se vrakame na staroto, treba toa da gi ostavime tie momenti vo minatoto i da si ziveeme vo segasnosta, da si zavrtime nova strana od zivotot i ednostavno da ne barame pricina za pogolema bolka od prethodnata....
 
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 19:59
Originally posted by SkorpijA SkorpijA напиша:

da si zavrtime nova strana od zivotot i ednostavno da ne barame pricina za pogolema bolka od prethodnata....
 
Odlicho kazano...nesto sto Skorpija go imala od licho iskustvo
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Cao_Sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cao_Sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2006 во 22:35
ednas stom se skine...i da go zalepis...so tek na vreme pak ke se skineWink
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2006 во 18:06
Originally posted by Cao_Sk Cao_Sk напиша:

ednas stom se skine...i da go zalepis...so tek na vreme pak ke se skineWink


Ne e sekogash taka....ako ednash se skine nekoja devojka ...kolku i da se lepi ne moze pak da se skine ...samo ednash se skinuva LOL
Кон врв
anne Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2006 во 23:05
JAS DO VCERA GO SONUVAV AMA SE POJAVI DRUG I NISTO NE MI ZNACI INAKU MASKITE NE ZASLUZUVAAT SOLZI
i love mu love, mu love is you
so I LOVE YOU???
Кон врв
ledena Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ledena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 09:44
se pojavi nov ali stariot nekako ne go zaboravam a osobeno sto e postojano vo moja blizina...ili jas pa sakam da e vo moja blizina

Znam deka mnogu ubavki i slatki momenti si pominav so nego i go sakam so celo srce ali vo sekoj slucaj mislam deka ne e bas dobro da se vratam na nego ...
i noviot zasluzuva sansa da bide sakan,a i jas sakana ...sto nikogas i ne se znae

Изменето од ledena - 10.Декември.2006 во 09:46
ledena
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 16:53
sekogas treba da misleme na segasnosta a ne na minatoto na starata ljubov
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 23:36
Originally posted by anne anne напиша:

JAS DO VCERA GO SONUVAV AMA SE POJAVI DRUG I NISTO NE MI ZNACI INAKU MASKITE NE ZASLUZUVAAT SOLZI
 
Clap Kaj mene ne se pojavi drug, cat pat mi doaga u sonistata LOL ama za solzi, nikoj ne e vreden Tongue
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 23:40
stara ljubov si e stara se pamti
nova ljubov si e nova se pije

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 09:52
Originally posted by maja maja напиша:

Дали вреди да се обнови старата љубов или таа е веќе прочитана книга во која сите карактеристики (добри и лоши ) на главниот јунак ви се добро познати.

Дали би поминале и покрај се на пример: неверство, несогласувања, љубомора итн.. едноставно би му/и простиле? Но што би простиле , низ што би прогледале низ прсти и која би била причината за опростеното?
nema prostuvanje maicke  , ednas k*rva uvijek k*rva , nema menuvanje kaj lugeto , takvi se skroeni ,  edinstveno mislis deka mozis da gi menis zasto ponekogas si zaslepen od ljubovta Ouch
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 13:58
Tochno Hektor,nema da se promeni nikogash toj sto te povredil...Mislev so ova sto ne prostuvam sum sebicha koja gleda samo za sebe, bash vo onie momenti koga mi se baralo proshka izleguvalo deka so ova samo doshol momentot na mojata"osveta" za negovite dela, a naprotiv ne sum mu prostila zatoa sto me spushtil do zemja podgazuvajki ja mojata ljubov, verba i se sto sum dala za taa vrska.Stara ljubov e procitana kniga koga se zatvara i se ostava da fati prav, bez da posakash nekogash da ja otvorish.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 15:06
zatoa vikam gospod samo na umot da ne krepi
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,211 секунди.