IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Венчавање, Брак,Прељуба,Развод и Религија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Венчавање, Брак,Прељуба,Развод и Религија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 13:42
Nasha crkva ne usmeruva, osven sto gi usmeruva popovite da si kupuvaat po dve koli, dva stana ,a siromasni i nesrekni gladuvaat ... i posle oni se luge od Boga... e zatoa neka si brkaat rabotaWink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
aaaaaaaaaaaaaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aaaaaaaaaaaaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 18:27
А како ке се родевме ако не бевме од татко и мајка во брак.А ако тие пред Бог се оставиле и ние како нив ке постапиме, не уште полошо.Карма е но не постои карма. Тоа се нарекува огрешување од стравот Божји.Па децата педери, наркомани, арамии ,блудни.А потоа бедофили сатанисти крвопијци. А на крај плач и чкртање со заби и вечна смрт.
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 18:36
Originally posted by aaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa напиша:

А како ке се родевме ако не бевме од татко и мајка во брак.А ако тие пред Бог се оставиле и ние како нив ке постапиме, не уште полошо.Карма е но не постои карма. Тоа се нарекува огрешување од стравот Божји.Па децата педери, наркомани, арамии ,блудни.А потоа бедофили сатанисти крвопијци. А на крај плач и чкртање со заби и вечна смрт.

-----------------------------------------------------------

Pa ima deca koi se rodile i von brak pa ne stanale ...педери, наркомани, арамии ,блудни.А потоа бедофили сатанисти крвопијци

E kako toa ?


Карма е но не постои карма. Тоа се нарекува огрешување од стравот Божји

Strav bozji svasta... zasto da se plasham koga toj e vo mene i vo moite dela ?
Zasto da ima forma mojot brak ako jas sepak go sledam pravilniot pat... kao radi formata sea mene Bog ke me kazni...

Izvini no ne ti drzi tezataWink


OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
aaaaaaaaaaaaaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aaaaaaaaaaaaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 18:37
Messinger Господ Исус Христос избра 12 апостоли не случајно.Тие поставиа владици не случајно.Само владика може да ракоположува свештеници и монаси не случајно.А сите овие ја имаат таа власт од Бога дадена да опростуваат гревови.Како генератор кој својата електрична енергија ја предава преку далеко води и трансворматори, сето ова е поставено заради нашиот рационален ум.Да бевме од дух (духовни) немаше по телото да се понашаме.
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 18:40
Originally posted by aaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa напиша:

Messinger Господ Исус Христос избра 12 апостоли не случајно.Тие поставиа владици не случајно.Само владика може да ракоположува свештеници и монаси не случајно.А сите овие ја имаат таа власт од Бога дадена да опростуваат гревови.Како генератор кој својата електрична енергија ја предава преку далеко води и трансворматори, сето ова е поставено заради нашиот рационален ум.Да бевме од дух (духовни) немаше по телото да се понашаме.


------------------------------------

Izvini ke se umesam no ne se sl*gam, ako bog i jas sme edno... on e mojata sustina , on e vo mene... sto ke mu transformatori, provodnici... direktno preku mene ke deluva i ke me nasocuva... neli ima poveke toa logika ?
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
aaaaaaaaaaaaaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aaaaaaaaaaaaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 18:46
Е па следи го.Пошто си силен.И знаеш како.
А мојата теза не е непроверена верувај немора да проверуваш во зивотот и околината.А ако е добар бракот не е ке јави.Но за тебе да не биди доцна да увидиш- верувај -.Младоста е брза умот возгордува.Ја читав темата со твојот пријател таа ми е на ред прости но размислував кога го вметнав зборот наркоман бидеки знаев дека ке го прочиташ но се решив со вера дека ке го примиш.Поздрав.
Кон врв
aaaaaaaaaaaaaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aaaaaaaaaaaaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 18:54
Кога имаш исповед дали имаш однос кон Бог.
Ако немаш треба навика на одење во црква кај свештеник. А последно е тоа совршеното Личен однос со Бога која демоно сака да ја поништи и дава одговори е зошто сега вака и милион други причини.А Бог знае а исто така и демонот дека телото бара тело.Зато Бог ни даде и расудување.
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 18:57
Originally posted by aaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa напиша:

Кога имаш исповед дали имаш однос кон Бог.
Ако немаш треба навика на одење во црква кај свештеник. А последно е тоа совршеното Личен однос со Бога која демоно сака да ја поништи и дава одговори е зошто сега вака и милион други причини.А Бог знае а исто така и демонот дека телото бара тело.Зато Бог ни даде и расудување.


-------------------------

Izvini no malce si mi konfuzen ili si od dijasporata...

daj pojani mi ova ...

А последно е тоа совршеното Личен однос со Бога која демоно сака да ја поништи и дава одговори е зошто сега вака и милион други причини.А Бог знае а исто така и демонот дека телото бара тело.Зато Бог ни даде и расудување.???

Koja e poentata za demonot ?



OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
aaaaaaaaaaaaaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aaaaaaaaaaaaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 19:12

Односот со Бог го имале оние кои размислувале не телесно.Почнале да се одвикнуваат од храната не како тело за храна за земно за распадливо, туку за нераспадливо не телесно не од овој свет.каде не треба храна.(тоа е пост).Оние кои живеат со Бог, ја поставиле божјата воља над својата,како да не се од овој свет.Е тука нема правила.Бог е непоимлив несватлив.Некој го напишал ова а ние се уште треба на некого да се исплачеме и да не свати.(тоа е тело).

Ако можам ке се вратам одам.
Кон врв
aaaaaaaaaaaaaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aaaaaaaaaaaaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 20:21

Духот на вистинат не учи на вистината.Тоа е светиот дух.

Кон врв
aaaaaaaaaaaaaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aaaaaaaaaaaaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 20:32
Секое тело е смртно а секоја душа не е.Кога плачат плачат за душата. Духот ги информира дека таа се губи.Како што телото преминува во она од кое постанало од земја, така и душата тежнее да премини во дух од каде и доага.
Душата умира со телото и тоа е периодот во кој може да се спаси.Да премине во вечен дух.
Онаа душа која живее по желбите на телото сраснува со него, не повикуваки кон Бога.
Заради сето ова неопходни се пост и молитва.
Кон врв
aaaaaaaaaaaaaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aaaaaaaaaaaaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 21:19
Да ги испитуваме духовите.Нов завет.
Кон врв
aaaaaaaaaaaaaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aaaaaaaaaaaaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 21:23
Секој кој не признава дека Бог дојде во тело го има духот на антихристот.Нов завет.
Колку да не инпресионира.Тој пишува од веке напишани нешта.Кога сакате нешто да го запрашате нема одговор,треба да прочита.А по тоа е светол како ангел за многумина.


Изменето од aaaaaaaaaaaaaa - 20.Септември.2006 во 21:25
Кон врв
aaaaaaaaaaaaaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aaaaaaaaaaaaaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 21:27
Да го љубиме Бог со сето свое срце сета своја душа со сета своја сила и со сиот свој разум.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.