IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Нирвана...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Нирвана...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 10:04
mracen grandz , obelezje na pocetokot na 90 tite , za seriozen slusatel i muzicar - ne znam , za poremeteni srednoskolci - bogovi , samoubistveni nagoni , mnogu oruzje i nasilstvo vo tekstovite plus neopredelenost , ne nudat nisto posebno
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 14:54
ako bi biral grandz bend bi gi izbral Pearl jam i Ugly kid joe
a inace nemam niso protiv nirvana i ja porano gi slusav
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 18:36
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

ne zboruvaj gluposti, ja gi pocituvav dodeka ne se iskomercijaliziraa isto kako ebanite him, a baska sto k*rt pukaglava nema(se) vrska od peenje

Нема еден бенд на планетава што ги слушаш што не се иксомерцијализирани. Ако имаат публика комерцијала се. к*рт не знае да пее хмм... многу контороверзна изјава според мене. Многу критичари изјавуваат дека гласот на к*рт е еденј од најпрепознатливите, плус на страна фактот што можеби бил единствен кој што со гласот можел да наежи.
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 18:37
Originally posted by hektor hektor напиша:

mracen grandz , obelezje na pocetokot na 90 tite , za seriozen slusatel i muzicar - ne znam , za poremeteni srednoskolci - bogovi , samoubistveni nagoni , mnogu oruzje i nasilstvo vo tekstovite plus neopredelenost , ne nudat nisto posebno

Извини хектор мислам дека во еден пост прочитав дека слушаш синан сакич и компанија. Ок твој избор не се мешам секој со своето. Но како  можеш да кажеш дека биле срање а музиката ти што ја слушаш за некои претстаувува поголем криминал од комунизамот и национализмот заедно.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 18:51
еве мислење за нив  I NEED AN EASY FRIEND
I DOOO NEED AN EARTH TO LEND
I DOOO THINK U FEET THIS SHOE
I DOOO WANT TO HAVE A CLUE....
парарарам....големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2007 во 08:41
Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Originally posted by hektor hektor напиша:

mracen grandz , obelezje na pocetokot na 90 tite , za seriozen slusatel i muzicar - ne znam , za poremeteni srednoskolci - bogovi , samoubistveni nagoni , mnogu oruzje i nasilstvo vo tekstovite plus neopredelenost , ne nudat nisto posebno

Извини хектор мислам дека во еден пост прочитав дека слушаш синан сакич и компанија. Ок твој избор не се мешам секој со своето. Но како  можеш да кажеш дека биле срање а музиката ти што ја слушаш за некои претстаувува поголем криминал од комунизамот и национализмот заедно.
gi imam slusano i nirvana , doors , led zeppelin , jimi hendrix , albert king , rock rhythm & blues , ne se sekiraj za sinan , sve sto e dobro slusam , sranje za nirvana ne spomnav , pisav za mene deka ne nudat nisto posebno , posebno pobudile vo mnogu tinejdzeri .
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2007 во 21:53
Originally posted by hektor hektor напиша:

Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Originally posted by hektor hektor напиша:

mracen grandz , obelezje na pocetokot na 90 tite , za seriozen slusatel i muzicar - ne znam , za poremeteni srednoskolci - bogovi , samoubistveni nagoni , mnogu oruzje i nasilstvo vo tekstovite plus neopredelenost , ne nudat nisto posebno

Извини хектор мислам дека во еден пост прочитав дека слушаш синан сакич и компанија. Ок твој избор не се мешам секој со своето. Но како  можеш да кажеш дека биле срање а музиката ти што ја слушаш за некои претстаувува поголем криминал од комунизамот и национализмот заедно.
gi imam slusano i nirvana , doors , led zeppelin , jimi hendrix , albert king , rock rhythm & blues , ne se sekiraj za sinan , sve sto e dobro slusam , sranje za nirvana ne spomnav , pisav za mene deka ne nudat nisto posebno , posebno pobudile vo mnogu tinejdzeri .

Да но коажа дека не нудат ништо посебно, плус сакаше да индиректно да кажеш дека е музика за тинејџери. Јас да ги заслушав на 18 години, долго време помина од тој тинјџерски период па еве уште ги слушам и уште мислам дека се најдоброто нешто од рок музиката.

Можеш да ми дефинираш што е посебно што другиве го нудат на нирвана го немаат за да знам за што зборуваш.
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2007 во 22:02
Gi pocituvav mnoooooogu Nirvana kako tinejdzerka, bas togash bea  atraktivnii... duri se sobiravme sekoja godina vo april mislam deka bese sum zaboravila i datata tocna, koga se samoubi k*rt Cobain i im mu oddavavme pocit... togash samo toa  i slushav i drugo nishto ne me interesirashe...
  Sea neznam od koga si nemam pushteno nekoja pesna od niv... ne gi slusham kako porano, megutoa si gi sakam, a nemo84 sekako deka ne se najdobri i ima podobri od niv... sekoja cest za niv, ali ne se najdobri .
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2007 во 12:18
Originally posted by emkas emkas напиша:

Gi pocituvav mnoooooogu Nirvana kako tinejdzerka, bas togash bea  atraktivnii... duri se sobiravme sekoja godina vo april mislam deka bese sum zaboravila i datata tocna, koga se samoubi k*rt Cobain i im mu oddavavme pocit... togash samo toa  i slushav i drugo nishto ne me interesirashe...
  Sea neznam od koga si nemam pushteno nekoja pesna od niv... ne gi slusham kako porano, megutoa si gi sakam, a nemo84 sekako deka ne se najdobri i ima podobri od niv... sekoja cest za niv, ali ne se najdobri .

Твоето мислење дека не се најдобри е релативно исто како и моето.
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2007 во 16:19
zarem spored nemo84 nirvana se najdobar bend?nemoj be bratce,ne brzaj,vidi ja uste ednas listata na bendoj so ti se omileni,razmisli malku poubo pa posle donesi sud,stvarno imas mnogu pokvalitetni bendoj vo tvojata listaнамигнување
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2007 во 19:38
Мојот избор на Нирвана за најдобра бенд не е донесен само според тоа кој се подобри музичари. Ако беше така тогаш сите ќе се согасевме дека Dream Theatre се најкомпетентни во тој поглед, сите членови на тој бенд се универзитетски професори на музички академии.намигнување Да не беа Нирвана јас можеби немаш никогаш да ја засакам Рок музиката, сум слушал и други бендови пред нив но нирвана буквално ме зацементираа во рокот и ми беа една од основите да слушам се понатаму. Значи според музика, текстови, влијание во музичката историја, квалитетот на песните итн. Нирвана според мене се неспоредливо најдобар бенд. Се разбира тоа е мое мислење секој си има свое, но јас си го бранам моето.среќа
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2007 во 21:48
za grupata
ili za sostojbata?
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 03:44
Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

Мојот избор на Нирвана за најдобра бенд не е донесен само според тоа кој се подобри музичари. Ако беше така тогаш сите ќе се согасевме дека Dream Theatre се најкомпетентни во тој поглед, сите членови на тој бенд се универзитетски професори на музички академии.намигнување Да не беа Нирвана јас можеби немаш никогаш да ја засакам Рок музиката, сум слушал и други бендови пред нив но нирвана буквално ме зацементираа во рокот и ми беа една од основите да слушам се понатаму. Значи според музика, текстови, влијание во музичката историја, квалитетот на песните итн. Нирвана според мене се неспоредливо најдобар бенд. Се разбира тоа е мое мислење секој си има свое, но јас си го бранам моето.среќа

ne pram muabet vo odnos na koj e podobar muzicar,poso muzikata e mnogu pojke od svirenje i peenje,ako go nemat bendot onaj kreativen duh vo sebesi togas propadnata rabota pa kolku i da se dobri muzicari.
a vo odnos na vlijanieto,sakas da kazis deka nirvana imala tolkavo vlijanie vrz rokot kako muzika?-do negde mozda i ke se soglasam,mada ne celosno.nirvana imala pogolemo vlijanie vo rok muzikata od led zeppelin,deep purple i black sabbath?e tuka voopsto ne mozam da se soglasam.
nemoj da me sfatis pogresno,nemam nisto protiv bendot,naprotiv to se moite pocetoci vo ovaa muzika i mnogu gi cenam,ama deka se No.1 nemat sansa.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 21:27
.


Изменето од ACELERA - 27.Мај.2010 во 19:02
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.