IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Поддршка за А1 Телевизија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Поддршка за А1 Телевизија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 84>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 18:12
поддршка на овие би им дал ако случајно сакаат да ги затворат како медиум, сега не знам зошто креват галама
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 18:43
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

поддршка на овие би им дал ако случајно сакаат да ги затворат како медиум, сега не знам зошто креват галама


Така се научени...со сила да манипулираат
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2011 во 00:11
збунетостА1 бара потписи од граѓаните за поддршка за ... ???  не%20знам
Но, без оглед на се ... што мислите, во нивната изјава (после неколку дена) ќе има бројка од едно 100.000 потписи?!свиркање
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2011 во 04:25
Jas povekje ne im veruvam apsolutno nishto!

Ima edna stara pogovorka koja veli: ako ja izgubish doverbata togash si izgubil s'e!

Ovie nemaat ni sram ni perde. Posle takvo javno lazhenje i vednash potoa javno izvinuvanje od nivniot gazda, sega povtorno teraat po staro kako da ne bilo nishto. Katastrofa! Ne znam kako imaat lice da se pojavat na ulica.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2011 во 09:10
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Jas povekje ne im veruvam apsolutno nishto!

Ima edna stara pogovorka koja veli: ako ja izgubish doverbata togash si izgubil s'e!

Ovie nemaat ni sram ni perde. Posle takvo javno lazhenje i vednash potoa javno izvinuvanje od nivniot gazda, sega povtorno teraat po staro kako da ne bilo nishto. Katastrofa! Ne znam kako imaat lice da se pojavat na ulica.


Сам си призна газдата “во афект беше сето тоа...СЕ ПРЕТЕРА..и новинарствотогазење%20од%20смеење ...............и сега дека тој е лопов ајде за а1 ќе се собирале потписи...Сите граници ги поминаа на возможно и невозможно........ова веќе и не личи на телевизија....жално ама не ја гледам повеќе.........само трујат со антипропаганди.......ова не е а1 ова веќе ми личи на ал џезираизненадување

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2011 во 10:32

Циркуз направија од телевизијаване воопшто не се ни свесни за што бараат поддршка, само да се направи некаква галама како и досега што правеа...ако продолжат вака, многу ќе загубат, ќе ги загубат и оние гледачи што им останале.

И  не знам зошто воопшто емитуваат вести во повеќе термини па
и секој ден, воопшто нема потреба од тоа, кога секој ден истите теми се во вестите, секој ден истите работи ги кажуваат, претеризам...
Малку да прогуглаат и да се свестат што значи терминот вести, најверојатно подзаборавиле на тоа последниве неколку месецине
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2011 во 10:36
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Циркуз направија од телевизијаване воопшто не се ни свесни за што бараат поддршка, само да се направи некаква галама како и досега што правеа...ако продолжат вака, многу ќе загубат, ќе ги загубат и оние гледачи што им останале.

И  не знам зошто воопшто емитуваат вести во повеќе термини па
и секој ден, воопшто нема потреба од тоа, кога секој ден истите теми се во вестите, секој ден истите работи ги кажуваат, претеризам...
Малку да прогуглаат и да се свестат што значи терминот вести, најверојатно подзаборавиле на тоа последниве неколку месецине


Веќе добра бројка на луѓе се откажаа од А1 само поради тоа што кога ја гледаат нивната програма чуствуваат притисок и напнатост....Среќа што имаат две турски серии луѓето што седнуваат навечер да ги гледат..инаку тешко дека некој ќе ја вклучи нивната програма. не

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2011 во 10:51
Ова што го прават е уште 1 доказ дека на кој што му текне во државава тоа си правине Владее тотална анархија на секое поле и
навистина ми е жал што наместо напред одиме назад...кога ќе се свестат оние што треба ќе биде предоцна !
Малку забегав од темава, несакајќиголема%20насмевка


Изменето од Schatzii - 26.Јануари.2011 во 11:15
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2011 во 11:06

Хмммм.....

http://i55.tinypic.com/2qko46a.gif

Кога им го видов слоганов, неизбежна беше асоцијацијата со слоганот со кој се бараше ослободување на Зоран Заев (сега аболиран), а кој гласеше: “И јас сум Заев, уапсете ме.“
И тогаш се собираа потписи. За Заев.

??????

Дали тргнале по истиот рецепт да собираат потписи од граѓаните за газдата им Велија, под маска дека ја бараат “слободата, солидарноста, вистината“? размислување

За да им дадам поддршка треба да знам: каква слобода им фали?
Солидарност за кого: за медиумот или за газдата?
Која вистина? Онаа со големо В или онаа кажана во афект?!

(П.С. Си прашав јас и на сајтот, ама не ми ги објавија коментарите.)


Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2011 во 12:02
подршка бараат за да можат да тресат уште повеќе глупости......по цела ден.....и да ја извртуваат вистината во своја корист...
МАНИПУЛАТОРИ............не

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2011 во 16:14
гледам странски програми,нашите веќе не ги гледам...исав немаат со информацииве...нема една телевизија која не е пристрасна кон некоја партија и на која би добиле вистински информации
исти се и А1 и СИтел и МТВ...ја ѕиркам Телма одвреме на време и тоа е се...бар засега
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2011 во 16:30
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Хмммм.....http://i55.tinypic.com/2qko46a.gifКога им го видов слоганов...


Vakov e mnogu podobar:



Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2011 во 16:58


И јас не сум. голема%20насмевка

А1: Ве гледам и ве читам што пишувате, но не сум А1.
Не сум ни Вечер, ни Сител, ни Канал 5, ни Утрински, ни Шпиц....
Остајте ме да си бидам Анастеа и да просудувам со своја глава.
Инаку, ако јас утре заглавам во криминал, ќе си отворам медиум и ќе ве повикам за контрауслуга да се солидаризирате со мене и да си закачите беџови: “И јас сум Анастеа.“намигнување
Море и потписи ќе барам да ми собирате.



Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2011 во 17:03
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:



И јас не сум. голема%20насмевка

А1: Ве гледам и ве читам што пишувате, но не сум А1.
Не сум ни Вечер, ни Сител, ни Канал 5, ни Утрински, ни Шпиц....
Остајте ме да си бидам Анастеа и да просудувам со своја глава.
Инаку, ако јас утре заглавам во криминал, ќе си отворам медиум и ќе ве повикам за контрауслуга да се солидаризирате со мене и да си закачите беџови: “И јас сум Анастеа.“намигнување
Море и потписи ќе барам да ми собирате.



да odma imas poddrska uste od sega ;-)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.