IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Против КОКА КОЛА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Против КОКА КОЛА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 18:04
Cocoa Colata kako i povekjeto veshtacki sokovi e stetna, no vo dadeni slucaevi moze da se iskoristi kako lek. Jas ne ja pijam nikako.

Schweps Indian Tonic Waterot e dobar protiv treska i malarija(sodrzi kinin), no ne e konecen lek protiv istite.

Изменето од Majkl - 26.Мај.2009 во 18:04
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 18:05
jas cesto se lecam od malarija so kinin
The%20image%20“http://www.houseisright.com/wp-content/uploads/2008/05/hugh-schweppes-01_nc.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.

no koka ne odbivam

se vodam so poznatoto pravilo

SE STO NECINI ZA ZDRAJE E UBO

 nema da ziveam neubo bre

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 18:50
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Cocoa Colata kako i povekjeto veshtacki sokovi e stetna, no vo dadeni slucaevi moze da se iskoristi kako lek. Jas ne ja pijam nikako.

....................
-a, koj ja izmislil?,..nekoj aptekar vo amerika ,.pred stotina godini,...i vo pochetokot se prodavala samo po ,..aptekite,..

a ,za shtetno? ! збунетост,..pa, ima li i neshto voopshto ,..shto e zdravo,...a, da go konsumirash sekojdnevno vo pogolemi kolichini,..taka i za kokata,.a, shtom "zdrzala" taa sto godini,..ke izdrzi ushte,..koj znae kolku stotici,..намигнување.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mina_d Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mina_d Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 20:03
ја пиев многу! не можев денот да си го замсилам без Кока Кола! ја пиев со кафе, ја пиев додека јадам, додека седам у кафич...можам да кажам дека само Кока Кола пиев! во последно време ја избегнувам, не дека не можам да ја пијам...ама сепак би се одлучила за Браво Вишна место Кока Кола
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 03:08
Originally posted by ThePPPTrooper ThePPPTrooper напиша:

А бе златно Пепси прилепско


па нормализе , зна се то
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 09:32
Originally posted by anakin anakin напиша:

jas cesto se lecam od malarija so kinin
Pa na Antarctica nema malarija
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 00:16
prepiv...zvucam kako Pinokio koga go vikase Dzepeto pod voda i baloncinja mu izlagaa od usta
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 00:57
hmm...bas mi doaga dobro koga treba da se presedi nokta i da ucam...vo kombinacija so nes iako se ova stetnovo mi e poznato,edinstveno coca cola i nes kafe me drzat budna
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 01:56
Ako tolku loso vlijaese na organizmot Koka Kolata odamna ke bese povlecena od prodazba i nemase se proziveduva poveke. Cesto pijam Koka Kola i nikogas ne sum osetila nekoj negativen efekt od nea, super e.
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 01:58
oh  yeah , coca-cola is the best!задоволство
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
mistake Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mistake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 17:10
 
.

Изменето од mistake - 02.Февруари.2011 во 17:20
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 09:37
Ja pijam mnogu godini
i nemozam denot da go zamislam bez Coca
barem edno limenche
jas sum prav zavisnik...
se obidov da se odviknam,toa traese
samo mesec dva..
sega sum pak istata..
 
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 16:39
Не сум љубител на газирани пијалоци али Coca Cola сакам..вкусот ми е незаменлив..али не пијам баш,само понекад за мерак,пошто газирано не ми прија на организмот многу..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2009 во 09:01
Coca Cola пијам само со скара голема%20насмевка
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,279 секунди.