IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Ќе се убијам... :(
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ќе се убијам... :(

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:24
е гледаш од тоа што да правам, заради што се нервираш... емче сега ти се најубавите години, време кога треба најмалку да се замараш со тоа кој што рекол и кој што направил... не си ти крива што другарка ти се лути... ако се лути нека и стои...

што, кога ќе треба да се омажиш ако таа се налути нема да се земете ?? мисли малце со твоја глава... ако рипа во вардар, не рипај и ти по неа
Кон врв
Емче Кремче Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Емче Кремче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:26
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

е гледаш од тоа што да правам, заради што се нервираш... емче сега ти се најубавите години, време кога треба најмалку да се замараш со тоа кој што рекол и кој што направил... не си ти крива што другарка ти се лути... ако се лути нека и стои...

што, кога ќе треба да се омажиш ако таа се налути нема да се земете ?? мисли малце со твоја глава... ако рипа во вардар, не рипај и ти по неа

Сите тоа го викаат, и јас сама го знам, ама да речеш да беше нешто ОЗБИЛНО па да ја сфатам... Ова е ГЛУПО! И не сакам за ГЛУПОСТ да ми се налути. Да заслужев, немаше да ми биде криво. Ама кога знам дека не сум крива, зашто да ме гледа попреку?
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:32
да знаеш дека додека и се тресеш во страв да не ти се налути... ќе ти прави вака... ти го кажав моето мислење... твое е дали ќе го послушаш... ти посакувам се најдобро и да не се замараш со вакви глупости
Кон врв
Емче Кремче Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Емче Кремче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:35
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

да знаеш дека додека и се тресеш во страв да не ти се налути... ќе ти прави вака... ти го кажав моето мислење... твое е дали ќе го послушаш... ти посакувам се најдобро и да не се замараш со вакви глупости
Барем нешто позитивно денес...
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:48
Ах бе чупе будало.Батали ја штом е таква ич не му ја мисли,толку слаб карактер имаш?
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Емче Кремче Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Емче Кремче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:52
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Ах бе чупе будало.Батали ја штом е таква ич не му ја мисли,толку слаб карактер имаш?
Не е до карактерот... Имам повеке ГРИЖА НА СОВЕСТ за да не ја изгубам како другарка...
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:58
Со такви личности како неа,јас не се ни привзувам толку.
Е сеа кога веќе биднало,најди ја на некој начин
и кажи и ,ама не да ја молиш да ти прости
туку биди јасна,сакал ти се лутела или не,ти откачи ја а не она тебе.....
   Ова ме потсети на една ситуација сега бргу што беше(немаше врска за дечковци)
   Се чуствував толку измајтапено од 2 мои другарки,што уште истата ден дознав се што сакаа од мене да скријат.
Не се намирив додека не ги најдов и не им кажав во лице
Не прајите од мене Мајмун додека седиме и пиеме кафе
незнам колку пати се извинија после
Кон врв
Емче Кремче Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Емче Кремче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 21:04
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

Со такви личности како неа,јас не се ни привзувам толку.
Е сеа кога веќе биднало,најди ја на некој начин
и кажи и ,ама не да ја молиш да ти прости
туку биди јасна,сакал ти се лутела или не,ти откачи ја а не она тебе.....
   Ова ме потсети на една ситуација сега бргу што беше(немаше врска за дечковци)
   Се чуствував толку измајтапено од 2 мои другарки,што уште истата ден дознав се што сакаа од мене да скријат.
Не се намирив додека не ги најдов и не им кажав во лице
Не прајите од мене Мајмун додека седиме и пиеме кафе
незнам колку пати се извинија после
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 21:19
И јас имам сличен пример ко мрзла,ги баталив уште одма и уште еднаш не се задружив со нив,а бев многу мал имав околу 7 години.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
pmmladen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pmmladen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 21:29
Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Луѓе, помагајте. Имам една другарка што многу ми значи. Заедно со неа и со уште 3 другарки бевме заедо на одмор во Струга. Таму имаше едно дете што и се свиѓаше, ама ништо не се деси. Од детето имаме двете Скајп и си збориме понекогаш. Пред 10 минути си зборев со тоа дете, вицови, клипови и такви работи, а после ми пиша љубовна порака. И јас му реков да си ја чува за девојката, ама тој ми рече дека ја чувал за МЕНЕ, дека МЕНЕ ме САКА. После 10 минути разговор!!
И јас, цела у паника (секогаш сфаќам сериозно што ќе ми се каже) и кажав на другарка ми. И нејзиниот коментар: “Зашто ми правиш вака?„ и БЛОК!

И сега нејке да ми го тргне блокот... Ми се налути, а јас НИШТО не направив....



И еве ме, на форумов, да барам помош од постарите/поискусните.





ШТО ДА ПРАВАААААААМ???


Најди ја другаркати и зборувај со неа, ако не ти се јавува оди кај неа дома. Доколку не успееш ти најди некој кој е добар/а пријател/ка со вас двете нека биде посредник во разрешувањето на недоразбирањето помеѓу вас двете. Со комуникација може да се разреши секој проблем помеѓу луѓето и никако поинаку.
Не ги оставај неразрешени проблемите и недоразбирањата, подоцна тие така неразрешени ќе те прогонуваат во текот на животот како црни сенки

Изменето од pmmladen - 29.Јануари.2009 во 21:29
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 21:03
Originally posted by Емче Кремче Емче Кремче напиша:

Луѓе, помагајте. Имам една другарка што многу ми значи. Заедно со неа и со уште 3 другарки бевме заедо на одмор во Струга. Таму имаше едно дете што и се свиѓаше, ама ништо не се деси. Од детето имаме двете Скајп и си збориме понекогаш. Пред 10 минути си зборев со тоа дете, вицови, клипови и такви работи, а после ми пиша љубовна порака. И јас му реков да си ја чува за девојката, ама тој ми рече дека ја чувал за МЕНЕ, дека МЕНЕ ме САКА. После 10 минути разговор!!
И јас, цела у паника (секогаш сфаќам сериозно што ќе ми се каже) и кажав на другарка ми. И нејзиниот коментар: “Зашто ми правиш вака?„ и БЛОК!

И сега нејке да ми го тргне блокот... Ми се налути, а јас НИШТО не направив....



И еве ме, на форумов, да барам помош од постарите/поискусните.



ШТО ДА ПРАВАААААААМ???


LOL, de4ki a po kolku godini ste? Neam namera da ve vregam ali ova e stvarno detski. Drugarka ti trebalo da poceke dobro da i objasnis sto e rabotata. Plus toa sto si ti kriva sto toj te saka (ako navistina te saka, a ne laze). Sum bila u vakvi sutacii ne ednas tuku sto i ednas. Ili nekoj so mene mi se sviga ja sakal drugarka mi, ili nekoj nejze so i sviga me sakal mene pa sto? Zivot ide dalje, ne mozis na nekoj da mu naredis da te saka ili da ne te saka. Megu vas dvete on te izbral tebe i nikomu nisto, ona ke si najde drug. Na kraj kraeva ti ne zamina sekundrno so nego pa ona da ti se luti, a i on ti pratil poraka ne si mu pratila ti.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2009 во 23:53

Што ви е на сите бе? Не сте ми јасни. Сите советувате откачи ја другарка ти, нека и стои ако е лута........

Кај се вредностите како другарството........

Ако имаш грижа на совест значи дека се чувствуваш виновна за нешто. Можеби си го осетила дечкото ти...па си му пуштила водички и сл. ......и си се залетала да и кажеш на другарка ти дека ти изјавил љубов. Си можела да преќутиш. Си МОРАЛА да преќутиш..........

Срам да ти е.......

Сега да ја најдеш другарка ти, да и кажеш дека никогаш ништо нема да имаш со него, дека другарството ваше е над него и над било кој друг лигле........

дека никогаш не би ја повредила на било кој начин......


Ако немаш муда ова да го сториш.........не си и другарка како што се прикажуваш........


поправи ја грешката............ОДМА......
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 12:38
zosto ubivanje..toa e za slabite ..glavata gore i prodolzi..zivotot e eden
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 12:50
па што се случи ...со другаркиве
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.