IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е ЃОРГЕ ИВАНОВ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е ЃОРГЕ ИВАНОВ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 10:22
Originally posted by lilica lilica напиша:


.........................................
Иванов лесно ќе го зауздаат.Што сакаат ќе му прават,а тој само фала ќе кажува.Од штабот на Иванов начув дека победата е веќе договорена со надворешни влијателни фактори.Незнам само дали и колку ке се пука!Ни останува да чекаме.

точно е...
и мене извори блиски до владата... исто ми соопштија...
а настрана што Буш-от помладиот лично ми се јави...
и ми потврди дека сето погоре споменато...
е точно...
Саркози денес ќе ми се јави...ако сум дома...

Како што е, исто така, погоре споменато...
И на Саркози и на Буш-от им останува да чекаат...

П.С. Не да сум off topic...
и нема врска што тресам тука...
Ама се' за правовремено, вистинско, реално, точно и објективно...
програмирање...
пардон...
информирање...





Изменето од којсумјас - 07.Февруари.2009 во 10:23
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2009 во 14:20
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:



Originally posted by lilica lilica напиша:

.........................................Иванов лесно ќе го зауздаат.Што сакаат ќе му прават,а тој само фала ќе кажува.Од штабот на Иванов начув дека победата е веќе договорена со надворешни влијателни фактори.Незнам само дали и колку ке се пука!Ни останува да чекаме.
точно е...и мене извори блиски до владата... исто ми соопштија...а настрана што Буш-от помладиот лично ми се јави...и ми потврди дека сето погоре споменато...е точно...Саркози денес ќе ми се јави...ако сум дома...Како што е, исто така, погоре споменато...И на Саркози и на Буш-от им останува да чекаат...П.С. Не да сум off topic...и нема врска што тресам тука...Ама се' за правовремено, вистинско, реално, точно и објективно...програмирање...пардон...информирање...

И ти ли КОЈСУМЈАС се слушна со НИВ? Јас си мислев дека е тајна спогодбата за лажирањето на изборите во корист на Иванов!
Пази од големата БЛИЗИНА со ИЗВОРИТЕ да не се изгориш!Слаби се лекарите по пластика, па ќе треба донации да собираме за во странство да те лечиме! А Ѓоко е за никаде,искрено.Излитена фаца и одличен играч на туѓа свирка! Гледајте сеир.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2009 во 19:53
Prof. Ivanov se podgotvuva kako da se brani od niskite udari za vreme na izborite. Ocigledno kandidative za pretsedateli treba da ja preprocitaat kako se kaleshe celikot...голема%20насмевка
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 12:57
neli e isfrlena od lektiri?
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2009 во 13:43
Pa ako e od spisokot nalektiri...ne e od bibliotekite.големо%20гушкање
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2009 во 07:14
... Zoshto mora so nedoveteni izjavi da gi rasipuvaat ubavite momenti?
Поднесена кандидатурата и на Иванов
Владејачката ВМРО-ДПМНЕ и нејзините коалициски партнери вчера и официјално ја поднесоа кандидатурата на професор Ѓорѓе Иванов за претседател на државата. Според директорот на Центарот за комуникации и подносител на листата, Илија Димовски, кандидатурата е потврдена од 62 пратеници од владејачкото мнозинство и со 23.160 граѓански потписи.

- Посакуваме изборите да бидат фер, демократски и успешни. Им посакуваме среќа на сите кандидати и очекуваме граѓаните да го изберат најдобриот. На овие избори ќе се избира меѓу кандидати што потекнуваат од периодот на транзиција и кандидати што со себе ги носат вредностите на новото време - рече Димовски.
Prof. Ivanov ne e dojden od strana, ne bil nastrana od vremeto na tranzicijata, naprotiv, ucestvuval, sledel rejtinzi, ednostavno ucel kako treba/kako ne treba. Toj bil prv sorabotnik, zaedno rabotele so "lugjeto na tranzicijata". Ubavo e ako naucil, a veruvam deka naucil kako ne treba da pravi. Koj li im gi pishuva govorive?
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 17:29
Пак не Ми е јасно кој е Тој, што Му е блиско од професорската фела со СЕЈАЧОТ НА МАГЛА, маглата некогш ветерот ќе ја  оддува,.....
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 18:56

.....и Јас почнав да се прашувам ,...., за жал требаше човекот да си остане професор,...вака ќе стане потрчко на г-дин Г.......!...

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 20:24
Ubavo e ako naucil, a veruvam deka naucil kako ne treba da pravi. Koj li im gi pishuva govorive?
мислиш дека научил??/
дека навистина нема да биде восочна фигура на Грујо?
се сомневам
дај боже да не сум во право
се сложувам со Драж,што не си останал професор,што се резили
сите знаеме каков председател ќе биде
пак ќе речам ,дај боже да грешаммолитва
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 20:33
За жал нема да погрешиш во тоа што го кажа. Груки го одбра неекспонираниот професор за да може да го командува како ќе му се присака
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 20:51
Prof. Ivanov ne e tolku naiven. Ne bi se nafatil za vakva funkcija ako ne moze da se spravi so nea.
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 21:01
Да сме здрави и живи, па ќе правиме муабет после некое време
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2009 во 21:06
Dosegashnoto iskustvo kaj nas pokaza deka redovno doagja do raskol...raskinuvanje na "bracnata zaednica" megju pretsedatelot i premierot... bez razlika dali se od ista ili razlicna partija. Ednostavno ne im odi... Ne rascistile koj da kade smee...Koj na kogo mu izigrava shefизненадување
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2009 во 21:23
И така коалицијата продолжи и на овие избори.голема%20насмевка

ВЛАСИТЕ ГО ПОДДРЖАА ЃОРЃЕ ИВАНОВ

Граѓаните на Македонија треба да изберат шеф на државата кој ќе биде претседател на припадниците на сите народи и заедници и кој ќе биде достапен за сите.

Тој интелектуален потенцијал го има Иванов, порачаа по денешната средба со кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов, од партијата на Власите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.