IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Локални избори 2009
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Локални избори 2009

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2009 во 12:27
ja gu sakam elvis za "gradunacalnik"!аплауз
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 18:55
 И така по сите шпекулации ..сами на избори...ќе се откачат сателитите од ВМРО... ќе се растури коалицијата ... и што ли не ...за да на крај..
ВМРО-ДПМНЕ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ЌЕ КОАЛИЦИРА СО 18 ПОМАЛИ ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 18:59
cccc pomalite partii namesto da bidat svoi i da ponudat nesto , tie se cista 0 , za pozicija evtino se prodavaat ... kolku ja pocituvav Ljiljana Popovska a sega si se lizna tolku nisko ....

inaku osven deka segasniov gradonacalnik na Butel pak ke se kandidira, nemam poim koi se drugi kandidati
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2009 во 19:17
Еве барем некои
 -во општина Кисела Вода кандидат Марјан Ѓорчев,бивш министер, човек чија наводно диво изградена хациенда се рушеше како најголема атракција на Охридското езеро, човек за кој ни самите ВМРОвци не сакаат да гласаат
-во општина Аеродром младо момче кое не знам ни дали има 30 години, прва функција изгледа му била директорската, втора градоначалничката-Во Центар Владо Тинекс кој еднаш си ги проба силите во Кисела Вода
Кандидати се мој до моега, да се чуди човек дали воопшто да излезе на гласање.


Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 20:07
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Еве барем некои
 -во општина Кисела Вода кандидат Марјан Ѓорчев,бивш министер, човек чија наводно диво изградена хациенда се рушеше како најголема атракција на Охридското езеро, човек за кој ни самите ВМРОвци не сакаат да гласаат
-во општина Аеродром младо момче кое не знам ни дали има 30 години, прва функција изгледа му била директорската, втора градоначалничката-Во Центар Владо Тинекс кој еднаш си ги проба силите во Кисела Вода
Кандидати се мој до моега, да се чуди човек дали воопшто да излезе на гласање.





Па имате кандидатки, гласајте за нив. Нека ви заличи Општината.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
groov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај groov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 03:49
koi kandidati za gradonacalnik se tocno za kavadarci i od koi partii?
Кон врв
serdika Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај serdika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 20:40
Vo Kisela Voda sovetnicite si gi prisvoia laptopite a Arsov mnogu ja unazadi opstinata. Dobro e sto ne e kandidat
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 21:46
Originally posted by serdika serdika напиша:

Vo Kisela Voda sovetnicite si gi prisvoia laptopite a Arsov mnogu ja unazadi opstinata. Dobro e sto ne e kandidat



Гласајте за најдобриот............
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
ato Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ato Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 22:38
Мислам дека морам да го кажам ова, денес кога ја видов листата за советници на ДПМНЕ во Велес, а и затоа што вечерва имаа митинг повторно во градот на гемиџиите.
Ако ги исклучам еден двајца кандидати за советници тогаш можам да кажам дека повторно Македонија ќе биде предадена и водена во погрешни води.
Имено меѓу првите 10 добитни места пола и повеќе се бугарофили, продадени души кои беа од сфитата на Љубчо и кои не се срамат да кажат дека не постојат македонци како нација. Но би сакал да кажам дека солидно место има и еден голем педофил во таа советничка листа, само не знам што ќе не советува тој. Не би ги набројал ниту циганите ниту турците во советничката листа на ДПМНЕ,
Како да го дадеме гласот на една таква група луѓе, како да верувам во светла иднина на Македонија.
За жал оваа листа е составена и именувана од пратеникот и кандидатот за градоначалник.
Господ нека ни е на помош.
Би сакал да додадам дека не случајно за прв човек на полицијата е ставен човек кој ме тераше и ме присилуваше да се декларирам како бугарин и ме убедуваше дека не сум бил патриота оти не сум ги сакал Бугарите.
Поздрав
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 23:40
jas se uste nemam poim koi se drugi kandidati vo butel osven segasniot gradionacalnik Latinovski.

drugi godini naogjavme po dvorovite materijali , sega nisto
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2009 во 00:26
"sk su skupe pare, sk e oskudacija"
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
sunshine_baby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 256
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sunshine_baby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2009 во 15:54
Благо разочарана...на советнички листи мочли од 18 години во мини здолништа...каде ни оди државава?!
Истата таа еден ден ќе влезе и у собрание,не дај боже еден ден и министерка можеби и моите деца ќе страдаат од нејзнините ср*ња и некомпетентност,ќе рече некој *па може ќе биде способна...*,жими задников!Ќе го заврши факултетот со пиење кафиња и возакања со чичиња во владини возила...
Аааах државо,државо...или државуленце!
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2009 во 16:07
Originally posted by sunshine_baby sunshine_baby напиша:

Благо разочарана...на советнички листи мочли од 18 години во мини здолништа...каде ни оди државава?!
Истата таа еден ден ќе влезе и у собрание,не дај боже еден ден и министерка можеби и моите деца ќе страдаат од нејзнините ср*ња и некомпетентност,ќе рече некој *па може ќе биде способна...*,жими задников!Ќе го заврши факултетот со пиење кафиња и возакања со чичиња во владини возила...
Аааах државо,државо...или државуленце!

    
Кон врв
ato Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ato Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2009 во 20:08
Еве една од лагите на ДПМНЕ:
На митингот во Велес како и во програмата на кандидатот за градоначалник г-нот Горан петров стои една голема лага која ја кажа Премиерот на Македонија, а ако тој лаже тогаш на кој да му веруваме.
Лагата се состои што ја излага целата македонска јавност дека ќе изградат водовод во с. Отовица, а тој водовод веќе е изграден од средства на селаните и донации веќе 5-6 години.
ГОСПОД НЕКА НИ Е НАПОМОШ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.