IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Карактер или интелигенција
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Карактер или интелигенција

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
Автор
Порака
butterfly5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 13:00
hahahahaha epaaaaaaaaaaa nikogas ne ni e smesno koga se raboti za nas..no dobro e da se testira covek pa ponekogas i sam
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 13:05
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ама ајде, знаеме дека сакаш гугуткање и заради тоа е лесно човек да те пронајде и смисли план. Прозорот дури не ти се гледа од гугутки што ги собираш.  смеење


E koga ke razmislam imas pravo,baba mi so stap gi brka i niedna gugutka ne smee da i gukne,a mojot prozor e kako gradsko sobranie na gugutkite Ako,ako...jas gi sobiram taka za da gi resam site odednas
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 15:57
Не бирам пријатели според коефициентот на интелигенција...
Едноставно, се наоѓаме на иста бранова должина... на иста фреквенција... тогаш пријателството си доаѓа само по себе...
Идеално би било карактер + интелигенција...
Арно ама, идеални нема...
Поарно за пријател да имам карактер+срце...
Отколку интелигенција без срце...среќа
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 16:52
stvarta e vo percepcijata za shizofrenicno manijacenje i totalniot idiotizam so
nevino srce

jas ne bi dal sud
no bi kazal edna moja misla

od intigantstvo i obmani pameten covek moze da se odbrani donekade
od gluposta nemoze nikako

inaku, bi mu repliciral na zbunet, vo negovoto prvicno izlaganje, deka inteligencijata se uci..
pa ne se uci bash, zatoa i taa ima  koeficient, moze taa da se izostruva i nekako da se vezba polesno da dojde do izraz, no nivoto e isto
ili ja imas ili nemas, ne se uci,... ocigledno e povrzana so fizickata sostojba i
konstrukcija na mozokot na poedinecot

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 17:42
Не би зборувал за органски нарушувања зошто за појдовна точка го земаме нормалниот развиток на организмот т.е. околностите се тие што го диктираат коефициентот доколку се работи за здрава единка. Најпластичен пример е класната дискриминација за која толку тежнеевме плукајќи по комунизмот, каде процентуално изразено се неспоредливи ефектите за постоење на фактички интелигенции на двете тенденции и која од нив навистина го уназадува човештвото.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:04
koeficientot ne go diktirat okolnostite
nego vrodena organiziranost i sposobnost na koristenjeto na mozokot koj duri varira i kaj naciite i nacionalnostite

denes e fakt deka , najrazvieniot muskul imat evreite, indijcite , kinezite i taka narceceni sloveni

- no poglednete  kon zamisleniot prijatel, znaejki go negov losh karakter , mozete
1. da gi neutralizirate okolnostite koi mozat da bidat losi za vas
2, da go preobratite , znaci kje izigruvate majka tereza

no vo drugiot slucaj- druzenjeto e bez poseben uspeh, nema nadez

ova go kazuvam, vo krajnosti

ako kazete, ne e tolku be glup,, pa togas i nee tolku pokvaren drugiot
голема%20насмевка



SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:20
Мислам дека е демагогија која е во интерес на дискриминаторските струи кои владеат со светот кои се обидуваат да ја продолжат аревската идеа за надлуѓе
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:22
pred faktite e tesko da se filozofira

bashka ne gledam nikade arievska krv vo indijcite evreite kinezite i slovenite

ti da?????

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:28
Тоа се недокажливи теории. Во секој случај е обид да се направи поделба заради доминација. Утре ќе им текне - Тие се паметни, ама евреите се најпаметни, за да не е очигледна дискриминацијата. Од кога знам за себе ни трубат дека евреите се најпаметни на светот., а ние од другите народи треба да се обесиме оти сме глупави
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:29
dali ovie muabeti so gi pravime sega zaedno gi smetas ko druzba????

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:32
Па се надевам дека нема да се заљубиме еден во друг, оти многу ќе бидат разочарании нема да го добијат својот дел смеење
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 18:34
ne go dobiv odgovorot
ili ti koga ja otvori temata mislese na parovi
pa sega sum greska?


но премногу често за мој вкус принудени сме кога избираме пријатели да одбереме со едното



Изменето од anakin - 29.Октомври.2008 во 18:35
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 19:54
Значи прашањето е дали би одбрале интелигентен психопат за пријател или неук, но пријатен човек кој никогаш не би се обидел да ве навреди, испровоцира или вметнува во шизофрени сплетки, туку наместо тоа да искрено да ве почитува кое истовремено го прави голем во вашите очи.
 

 
mislam deka prasanjeto e postaveno tendenciozno!!!
vaka kako sto e postaveno, sekoj bi go odbral ovoj vtoriov
aj vaka odgovorete da ve vidam
- glupav, ama dobar, ili
- inteligenten, pameten, interesen i ne tolku dobarнамигнување
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 19:59
vsusnost...
sega i moeto prasanje e tendenciozno
a za da nema ni trunka tendencioznost....
bi trebalo da glasi:
 
na listata na vasite prioriteti vo odnos na coveckite karakteristiki, sto e na prvo mesto:
- inteligencija, ili
- karakter
 
jas vekje gi postaviv po redнамигнување
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.