Испечати | Затвори го прозорот

Карактер или интелигенција

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Филозофија и психологиjа
Опис на форумот: „Разно“ ама на повисоко ниво
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16382
Датум на принтање: 28.Септември.2024 во 01:39
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Карактер или интелигенција
Постирано од: zbunet
Наслов: Карактер или интелигенција
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 11:02
Знаеме дека двете заедно во комбинација се идеални, но премногу често за мој вкус принудени сме кога избираме пријатели да одбереме со едното својство бидејќи го немаат другото.
По мене на прво место е карактерот, а потоа интелигенцијата. Точно е дека може некој ќе каже дека се поврзани, но и премногу често се среќава и да се одврзани т. е. наметливи т.н. интелигентни луѓе без трунка смисол за тактичност и склоност кон ментални заболувања кои најчесто им го загорчуваат животот на најблиските, а и пошироко доколку наиде на плодно тло, плусирано од фактот дека таа т.н. интелигенција повеќе ја злоупотребуваат наместо да се посветат на креации.
По мене интелигенцијата е збир на меморирани фикции кои со своето наталожување сами од себе прават пермутации и супституции така да ние и немаме некое големо влијание. Значи се работи за автоматизам на кој мозокот е склон и кој поседува доволно информации за обработка т.е информациите се храната на мисловните способности. Кратко кажано интелигенцијата не преставува нешто посебно и може секој да ја стекне, тоа е само алатка или оружје во зависност од карактерот
Но, позитивниот карактер е сосема нешто исклучително кое може да се нарече дарба. И самиот Исус е доказ за тоа. Никого не наведе да прави зло ниту некому направи зло, ниту беше наметлив, беше над  тоа. Никаде не постои јасно упатство како да се биде позитивен и пријатен, само некои магловити недоречености од т.н. мудреци кои со клоци ги учеле своите ученици во некое минато кое се обидуваме да ја сместиме колевката на мудроста.
Значи прашањето е дали би одбрале интелигентен психопат за пријател или неук, но пријатен човек кој никогаш не би се обидел да ве навреди, испровоцира или вметнува во шизофрени сплетки, туку наместо тоа да искрено да ве почитува кое истовремено го прави голем во вашите очи.



Коментари:
Постирано од: butterfly5
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 11:13
Значи прашањето е дали би одбрале интелигентен психопат за пријател или неук, но пријатен човек кој никогаш не би се обидел да ве навреди, испровоцира или вметнува во шизофрени сплетки, туку наместо тоа да искрено да ве почитува кое истовремено го прави голем во вашите очи.


Pocituvanjeto e obostrana rabota,a ne ednostrana taka da ne treba da odberes samo licnost koja tebe te pocituva tuku treba i ti nea da ja pocituvas


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 11:43
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Знаеме дека двете заедно во комбинација се идеални, но премногу често за мој вкус принудени сме кога избираме пријатели да одбереме со едното својство бидејќи го немаат другото.
По мене на прво место е карактерот, а потоа интелигенцијата. Точно е дека може некој ќе каже дека се поврзани, но и премногу често се среќава и да се одврзани т. е. наметливи т.н. интелигентни луѓе без трунка смисол за тактичност и склоност кон ментални заболувања кои најчесто им го загорчуваат животот на најблиските, а и пошироко доколку наиде на плодно тло, плусирано од фактот дека таа т.н. интелигенција повеќе ја злоупотребуваат наместо да се посветат на креации.
По мене интелигенцијата е збир на меморирани фикции кои со своето наталожување сами од себе прават пермутации и супституции така да ние и немаме некое големо влијание. Значи се работи за автоматизам на кој мозокот е склон и кој поседува доволно информации за обработка т.е информациите се храната на мисловните способности. Кратко кажано интелигенцијата не преставува нешто посебно и може секој да ја стекне, тоа е само алатка или оружје во зависност од карактерот
Но, позитивниот карактер е сосема нешто исклучително кое може да се нарече дарба. И самиот Исус е доказ за тоа. Никого не наведе да прави зло ниту некому направи зло, ниту беше наметлив, беше над  тоа. Никаде не постои јасно упатство како да се биде позитивен и пријатен, само некои магловити недоречености од т.н. мудреци кои со клоци ги учеле своите ученици во некое минато кое се обидуваме да ја сместиме колевката на мудроста.
Значи прашањето е дали би одбрале интелигентен психопат за пријател или неук, но пријатен човек кој никогаш не би се обидел да ве навреди, испровоцира или вметнува во шизофрени сплетки, туку наместо тоа да искрено да ве почитува кое истовремено го прави голем во вашите очи.
 
аплауз
 Ako izborot e stesnet na ovie dve kategorii, jasno deka mojot izbor ce bide "пријатен човек кој никогаш не би се обидел да ве навреди, испровоцира или вметнува во шизофрени сплетки, туку наместо тоа да искрено да ве почитува кое истовремено го прави голем во вашите очи."
 
Od nego sekako ce naucam povece za sebe otkolku od prepredeniot inteligenten psihopat, ce se cuvstvuvam poprijatno,sekako..."Ucenosta" ne e sekogas preduslov za dobro druzenje, jas i so neukiot ce si najkdam zaednicka tema i pak ce ni bide ubavo na dvajcata, pa uste i bez da mu se plasam dal ce mi zarie noz u grb...
 
A ti...koj si od niv dvajca?големо%20гушкање
 


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: butterfly5
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 11:46
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Знаеме дека двете заедно во комбинација се идеални, но премногу често за мој вкус принудени сме кога избираме пријатели да одбереме со едното својство бидејќи го немаат другото. По мене на прво место е карактерот, а потоа интелигенцијата. Точно е дека може некој ќе каже дека се поврзани, но и премногу често се среќава и да се одврзани т. е. наметливи т.н. интелигентни луѓе без трунка смисол за тактичност и склоност кон ментални заболувања кои најчесто им го загорчуваат животот на најблиските, а и пошироко доколку наиде на плодно тло, плусирано од фактот дека таа т.н. интелигенција повеќе ја злоупотребуваат наместо да се посветат на креации.По мене интелигенцијата е збир на меморирани фикции кои со своето наталожување сами од себе прават пермутации и супституции така да ние и немаме некое големо влијание. Значи се работи за автоматизам на кој мозокот е склон и кој поседува доволно информации за обработка т.е информациите се храната на мисловните способности. Кратко кажано интелигенцијата не преставува нешто посебно и може секој да ја стекне, тоа е само алатка или оружје во зависност од карактеротНо, позитивниот карактер е сосема нешто исклучително кое може да се нарече дарба. И самиот Исус е доказ за тоа. Никого не наведе да прави зло ниту некому направи зло, ниту беше наметлив, беше над  тоа. Никаде не постои јасно упатство како да се биде позитивен и пријатен, само некои магловити недоречености од т.н. мудреци кои со клоци ги учеле своите ученици во некое минато кое се обидуваме да ја сместиме колевката на мудроста.Значи прашањето е дали би одбрале интелигентен психопат за пријател или неук, но пријатен човек кој никогаш не би се обидел да ве навреди, испровоцира или вметнува во шизофрени сплетки, туку наместо тоа да искрено да ве почитува кое истовремено го прави голем во вашите очи.

 

аплауз

 Ako izborot e stesnet na ovie dve kategorii, jasno deka mojot izbor ce bide "пријатен човек кој никогаш не би се обидел да ве навреди, испровоцира или вметнува во шизофрени сплетки, туку наместо тоа да искрено да ве почитува кое истовремено го прави голем во вашите очи."

 

Od nego sekako ce naucam povece za sebe otkolku od prepredeniot inteligenten psihopat, ce se cuvstvuvam poprijatno,sekako..."Ucenosta" ne e sekogas preduslov za dobro druzenje, jas i so neukiot ce si najkdam zaednicka tema i pak ce ni bide ubavo na dvajcata, pa uste i bez da mu se plasam dal ce mi zarie noz u grb...

 

A ti...koj si od niv dvajca?големо%20гушкање

 



dobro prasanje


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 12:16
  смеење  тешко прашање. Е ова се вика со мој камен по моја глава. 


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 12:17
Aaaa takvi psihopati sto ke mi pravat spletki,provociraat itn.ne bi sakala da mi bidat prijateli duri i ako se so ponizok IQ a kamoli ako se so visoka inteligencija pa da umeat tolku vesto da me izigraat i zapletkaat sto nitu samata ke mozam nekogas da otkrijam...
Za prijateli gi sakam onie lugje koi znaat da me pocituvaat,da bidat iskreni i prijatni,zasto so takvite sekogas e ubav i opusten razgovorot,bez strav deka pozadi sekoja misla krijat nesto zlo i opako...Sekako razgovorot ke se svede na nivoto na inteligencija i znaenje koe i tie go imaat,no i pokraj toa ke imam sloboda i sigurnost da bidam pootvorena i da im kazam mnogu povekje za sebe otkolku na nekoj inteligenten psihopat koj na toa bi gledal kako na korisen materijal za destruktivni celi

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 12:23
  големо%20гушкање   ...умната таа. Темава е у ствари наменета за фрагола за да дадам до знаење да не се подава така лесно смеење таму на некој слаткоречив и послем да и прави ова или она и башка нема да сакам да и дојдам на свадба да и честитам за таквиот.


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 12:30
Kaj ti tekna...me pogodi vo prav moment    Ako inteligencijata odi paralelno so slatkorecivosta,znaci se se psihopati i jas ne znam nakade da se svrtam

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 12:36
Не му врти грб само и не дозволувај ништо да ти падне што ќе те натера да се наведнеш пред него,а потоа и потклекнеш.  смеење


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 12:42
Ke bidam vnimatelna so rabotite koi mi se vo racete,a ako slucajno padnat drug neka se navedne, a koga vrtam grb toa znaci samo->


-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 12:55
Ама ајде, знаеме дека сакаш гугуткање и заради тоа е лесно човек да те пронајде и смисли план. Прозорот дури не ти се гледа од гугутки што ги собираш.  смеење


Постирано од: butterfly5
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 12:55
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

  смеење  тешко прашање. Е ова се вика со мој камен по моја глава. 

obicno koj si go bara si go naogja...neli?


Постирано од: butterfly5
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 12:58
Originally posted by fragola fragola напиша:

Kaj ti tekna...me pogodi vo prav moment    Ako inteligencijata odi paralelno so slatkorecivosta,znaci se se psihopati i jas ne znam nakade da se svrtam

ubavo e predvreme da mozeme da osetime koj e koj i kakov e ...no...za zal...tesko e toa vo denesno vreme koga site se glumci vo arenava od zivot sto ja imame,taka da ni preostanuva samo da se nadevame deka sme na prav pat i deka imame intuicija koja ke ni kaze deka sme so pravata licnost


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 12:59
ПА..ја...у ствари...не требаше да се најдам на обвинителна клупа...и...не е смешно...кога се работи за моја кожа смеење


Постирано од: butterfly5
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 13:00
hahahahaha epaaaaaaaaaaa nikogas ne ni e smesno koga se raboti za nas..no dobro e da se testira covek pa ponekogas i sam


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 13:05
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ама ајде, знаеме дека сакаш гугуткање и заради тоа е лесно човек да те пронајде и смисли план. Прозорот дури не ти се гледа од гугутки што ги собираш.  смеење


E koga ke razmislam imas pravo,baba mi so stap gi brka i niedna gugutka ne smee da i gukne,a mojot prozor e kako gradsko sobranie na gugutkite Ako,ako...jas gi sobiram taka za da gi resam site odednas

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 15:57
Не бирам пријатели според коефициентот на интелигенција...
Едноставно, се наоѓаме на иста бранова должина... на иста фреквенција... тогаш пријателството си доаѓа само по себе...
Идеално би било карактер + интелигенција...
Арно ама, идеални нема...
Поарно за пријател да имам карактер+срце...
Отколку интелигенција без срце...среќа


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 16:52
stvarta e vo percepcijata za shizofrenicno manijacenje i totalniot idiotizam so
nevino srce

jas ne bi dal sud
no bi kazal edna moja misla

od intigantstvo i obmani pameten covek moze da se odbrani donekade
od gluposta nemoze nikako

inaku, bi mu repliciral na zbunet, vo negovoto prvicno izlaganje, deka inteligencijata se uci..
pa ne se uci bash, zatoa i taa ima  koeficient, moze taa da se izostruva i nekako da se vezba polesno da dojde do izraz, no nivoto e isto
ili ja imas ili nemas, ne se uci,... ocigledno e povrzana so fizickata sostojba i
konstrukcija na mozokot na poedinecot



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 17:42
Не би зборувал за органски нарушувања зошто за појдовна точка го земаме нормалниот развиток на организмот т.е. околностите се тие што го диктираат коефициентот доколку се работи за здрава единка. Најпластичен пример е класната дискриминација за која толку тежнеевме плукајќи по комунизмот, каде процентуално изразено се неспоредливи ефектите за постоење на фактички интелигенции на двете тенденции и која од нив навистина го уназадува човештвото.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 18:04
koeficientot ne go diktirat okolnostite
nego vrodena organiziranost i sposobnost na koristenjeto na mozokot koj duri varira i kaj naciite i nacionalnostite

denes e fakt deka , najrazvieniot muskul imat evreite, indijcite , kinezite i taka narceceni sloveni

- no poglednete  kon zamisleniot prijatel, znaejki go negov losh karakter , mozete
1. da gi neutralizirate okolnostite koi mozat da bidat losi za vas
2, da go preobratite , znaci kje izigruvate majka tereza

no vo drugiot slucaj- druzenjeto e bez poseben uspeh, nema nadez

ova go kazuvam, vo krajnosti

ako kazete, ne e tolku be glup,, pa togas i nee tolku pokvaren drugiot
голема%20насмевка





-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 18:20
Мислам дека е демагогија која е во интерес на дискриминаторските струи кои владеат со светот кои се обидуваат да ја продолжат аревската идеа за надлуѓе


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 18:22
pred faktite e tesko da se filozofira

bashka ne gledam nikade arievska krv vo indijcite evreite kinezite i slovenite

ti da?????



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 18:28
Тоа се недокажливи теории. Во секој случај е обид да се направи поделба заради доминација. Утре ќе им текне - Тие се паметни, ама евреите се најпаметни, за да не е очигледна дискриминацијата. Од кога знам за себе ни трубат дека евреите се најпаметни на светот., а ние од другите народи треба да се обесиме оти сме глупави


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 18:29
dali ovie muabeti so gi pravime sega zaedno gi smetas ko druzba????



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 18:32
Па се надевам дека нема да се заљубиме еден во друг, оти многу ќе бидат разочарании нема да го добијат својот дел смеење


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 18:34
ne go dobiv odgovorot
ili ti koga ja otvori temata mislese na parovi
pa sega sum greska?


но премногу често за мој вкус принудени сме кога избираме пријатели да одбереме со едното



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 19:54
Значи прашањето е дали би одбрале интелигентен психопат за пријател или неук, но пријатен човек кој никогаш не би се обидел да ве навреди, испровоцира или вметнува во шизофрени сплетки, туку наместо тоа да искрено да ве почитува кое истовремено го прави голем во вашите очи.
 

 
mislam deka prasanjeto e postaveno tendenciozno!!!
vaka kako sto e postaveno, sekoj bi go odbral ovoj vtoriov
aj vaka odgovorete da ve vidam
- glupav, ama dobar, ili
- inteligenten, pameten, interesen i ne tolku dobarнамигнување


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 19:59
vsusnost...
sega i moeto prasanje e tendenciozno
a za da nema ni trunka tendencioznost....
bi trebalo da glasi:
 
na listata na vasite prioriteti vo odnos na coveckite karakteristiki, sto e na prvo mesto:
- inteligencija, ili
- karakter
 
jas vekje gi postaviv po redнамигнување


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:13
koj ovde postavuva tema sega????изненадување

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:14
za da prodolzam so moite tezi
cekam odgovor od avtorot
inaku nema nikakov rezon da prodolzuvam
среќа


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:17
potprasanja ne postujes?голема%20насмевка

-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:20
plus toa, vo posledno vreme, mnogu moderna e funkcijata
PORTPAROLголема%20насмевка
EVE SUM--------------->трепкањеkejt portparolot na temata
 
p.s. ova samo vo otsustvo na avtorot,
ako me vidi kje me zabrka,
oti mu se mesam u stipki
i oti imam poinakvo misleje od negovotoсмешен


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:24
ma vekje se rasplinavme vo naciite i arievski zagovor na vladeenjeto vrz nejasnite edinki i mnozini ko ja naseluvaat ova planeta

ako ima i potprasanja se plasam deka kje zabegame vo vodite na nejasnoto

ono neinteligenten po defolt nemoze da smisli postena intriga i zagovor taka da on si e glup i po difolt jagne

taka da nema smisla da se prodolzi vo teziranjeto, bez odgovor,

ova go smetam za razmiluvanje i sekoe prepukavanje i etiketiranje ne prifakjam
samo malo nadmudruvanje

toa e toa



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: fiks
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:30
a zoshto pak inteligentniot da bide samo mentalen vampir?
ne moze toj da bide dobar kako toj neukiot?

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:31
Originally posted by fiks fiks напиша:

a zoshto pak inteligentniot da bide samo mentalen vampir?
ne moze toj da bide dobar kako toj neukiot?


moze no taa varijanta ne e predmet na razgleduvanjeto tuka



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: fiks
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:33
aha,znaci odma zbunet go zema kako psihopat...hmmm....

cudno mame mu e*am,epten cudno......

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:33
Originally posted by anakin anakin напиша:

dali ovie muabeti so gi pravime sega zaedno gi smetas ko druzba????



Vo " forum & realnost "  ima mnogu odgovori, no da ne izgleda deka izbegnuvam i sekoja megusebna interakcija moze da se svati kako druzba, bar po mene t. e. od forumot moze zapocnat prijatelstva, a isto taka i tamu mozat da zavrsat uste pred i da pocnat. Sekoj spored svoi potrebi i svakanja.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:35
Originally posted by fiks fiks напиша:

aha,znaci odma zbunet go zema kako psihopat...hmmm....

cudno mame mu e*am,epten cudno......


od kaj ti ova misla??????????/
ne sum videl takvo neo napisano


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:36
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

dali ovie muabeti so gi pravime sega zaedno gi smetas ko druzba????



Vo " forum & realnost "  ima mnogu odgovori, no da ne izgleda deka izbegnuvam i sekoja megusebna interakcija moze da se svati kako druzba, bar po mene t. e. od forumot moze zapocnat prijatelstva, a isto taka i tamu mozat da zavrsat uste pred i da pocnat. Sekoj spored svoi potrebi i svakanja.


znaci ti si odgovoril DA?
go smetas kako druzba? ovie razgovori megju mene i tebe????


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: fiks
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:38
Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by fiks fiks напиша:

aha,znaci odma zbunet go zema kako psihopat...hmmm....

cudno mame mu e*am,epten cudno......
od kaj ti ova misla??????????/ne sum videl takvo neo napisano


pa vo vovedniot post zbunet prashuva dali bi zele za prijatel inteligenten psihopat

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: pagane
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:38
Originally posted by fiks fiks напиша:

a zoshto pak inteligentniot da bide samo mentalen vampir?
ne moze toj da bide dobar kako toj neukiot?


воопшто темава води погрешно мислата... како може да се диференцира интелигенциjата од характерот и обратно...
како може глупавиот воопшто да е добар??
донекаде се сложувам ако се иде по релациjа : интелект---знание---jасно дефиниране на добро и зло/ без да пропуштаме маглевината на сивото, неясно на случаjността  или на личните подбуди при избора/---користна намера----порок.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:39
hahahah da taka e
cudna definicija inteligenten psihopat, no mozebi postoi takov
ko HANIBAL LEKTORголема%20насмевка


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:40
Koja e razlikata megu interakcijata i druzbata ? Pocnuvame da se igrame so zborovi ? Znaci govorime deka e parcijalen segment na druzba.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:41
interesna li ti e takva druzba??????
ubotrebuvam zbor druzba da asocira na drugarнамигнување


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:43
Originally posted by anakin anakin напиша:

hahahah da taka e
cudna definicija inteligenten psihopat, no mozebi postoi takov
ko HANIBAL LEKTORголема%20насмевка


Mislis deka e smesno ? No sto bi rekol za Hitler, sto e toj ?


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:44
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

vsusnost...
sega i moeto prasanje e tendenciozno
a za da nema ni trunka tendencioznost....
bi trebalo da glasi:
 
na listata na vasite prioriteti vo odnos na coveckite karakteristiki, sto e na prvo mesto:
- inteligencija, ili
- karakter
 
jas vekje gi postaviv po redнамигнување


mene nikoj ne me reckaплачење


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:44
za toj nemam podatok deka bil inteligenten, pa ne go zemam vo
razmotruvanjeto


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:45
I sekogas ke ima Hitlerovci u maaalo, u skolo, na forum, na cat, smesno e seuste ?


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:47
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

I sekogas ke ima Hitlerovci u maaalo, u skolo, na forum, na cat, smesno e seuste ?


ne ne e voopsto
ne ni bilo
odgovorot bil za fix
no ako se nerviras mozeme da prekineme

kje odgovoris?

dali ti e interesna vakva druzba na ova tema so mene?



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: pagane
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:47
Смешно е да се дефинира Хитлер како интригант и сплетник.


Постирано од: butterfly5
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:49
А зошто воопшто толку негативен набој околу темава?Па можеби е само погрешно поставена или погрешно сватена ај расчистете што е уствари посреди и нема место за кавга околу вакви работи.Нормално е секој да мисли на свој начин


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:49
плачење


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:50
Originally posted by anakin anakin напиша:

hahahah da taka ecudna definicija inteligenten psihopat, no mozebi postoi takovko HANIBAL LEKTORголема%20насмевка


nikoj ne veli deka ne postoi,eve ti go navede primer hanibal lektor kako eden takov inteligenten psihopat..za mene i klaris e inteligentna,no ne e psihopat,do nekade e bolna shto se obiduva da mu vleze vo glavata na hanibal
i moze da se kaze psihopat,no e pozitivna licnost vo celost.....sega ako odbirame megu dvata prijateli,jas ne bi sakal da teram druzba so psihopat.......bi ja odbral klaris od tie dvajca intelakta....
sea ako jas se racunam za inteligentna licnost,koja e i dobra,smirena,tolerantna i vozdrzana ke baram da teram druzba so slicen lik kako mene,a ne so nekoj neuk,debil ili slicno...samiot zivot ni gi filtrira prijatelite,vremeto pominato so niv,oti nikoj ne moze da ni gi nametne,nie gi odbirame prijatelite i gi bareme da se slicni so nas...

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:50
Originally posted by butterfly5 butterfly5 напиша:

А зошто воопшто толку негативен набој околу темава?Па мозеби е само погрешно поставена или погрешно сватена ај расчистете што е уствари посреди и нема место за кавга околу вакви работи.Нормално е секој да мисли на свој начин


voopsto nema negativen naboj
se nekako drugacije gi svakjas rabotite
znam i jas koga gi ostavuvav cigarite bev sto pati pozeznat големо%20гушкање



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: butterfly5
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:50
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

плачење

не плачи мила елај си ти кај дада да те гушне и да те кисне


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:51
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

плачење
 
Ne placi mila...eve jas te reckam.... голема%20насмевкаголемо%20гушкање
Ineligencija i karakter ...po red de ....голема%20насмевка


-------------
I love life!!!


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:52
Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

hahahah da taka ecudna definicija inteligenten psihopat, no mozebi postoi takovko HANIBAL LEKTORголема%20насмевка


nikoj ne veli deka ne postoi,eve ti go navede primer hanibal lektor kako eden takov inteligenten psihopat..za mene i klaris e inteligentna,no ne e psihopat,do nekade e bolna shto se obiduva da mu vleze vo glavata na hanibal
i moze da se kaze psihopat,no e pozitivna licnost vo celost.....sega ako odbirame megu dvata prijateli,jas ne bi sakal da teram druzba so psihopat.......bi ja odbral klaris od tie dvajca intelakta....
sea ako jas se racunam za inteligentna licnost,koja e i dobra,smirena,tolerantna i vozdrzana ke baram da teram druzba so slicen lik kako mene,a ne so nekoj neuk,debil ili slicno...samiot zivot ni gi filtrira prijatelite,vremeto pominato so niv,oti nikoj ne moze da ni gi nametne,nie gi odbirame prijatelite i gi bareme da se slicni so nas...


Не е, Фикс. Анибал е социопат.
Не би можал да има другар.


Постирано од: butterfly5
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:52
Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by butterfly5 butterfly5 напиша:

А зошто воопшто толку негативен набој околу темава?Па мозеби е само погрешно поставена или погрешно сватена ај расчистете што е уствари посреди и нема место за кавга околу вакви работи.Нормално е секој да мисли на свој начин
voopsto nema negativen nabojse nekako drugacije gi svakjas rabotiteznam i jas koga gi ostavuvav cigarite bev sto pati pozeznat големо%20гушкање

хахахаха ок е,не ви се мешам во “штипки“ продолжете си,јас се оградувам од секаков понатамошен коментар


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:53
jas pre bi se druzela so Hanibal, pod uslov da rece, zimi majka ne te jadam
otkolku so Boldrik


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:53
Originally posted by butterfly5 butterfly5 напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by butterfly5 butterfly5 напиша:

А зошто воопшто толку негативен набој околу темава?Па мозеби е само погрешно поставена или погрешно сватена ај расчистете што е уствари посреди и нема место за кавга околу вакви работи.Нормално е секој да мисли на свој начин
voopsto nema negativen nabojse nekako drugacije gi svakjas rabotiteznam i jas koga gi ostavuvav cigarite bev sto pati pozeznat големо%20гушкање

хахахаха ок е,не ви се мешам во “штипки“ продолжете си,јас се оградувам од секаков понатамошен коментар


ne nemoras
ne begaj
prodolzi
no citaj ubavo, ono zborovite tuka na forum ne se sovrseni bez intonacija
ono zborovite vo globala ne se sovrsen voopstoi



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:54
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

jas pre bi se druzela so Hanibal, pod uslov da rece, zimi majka ne te jadam
otkolku so Boldrik


газење%20од%20смеење


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: pagane
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:55
Ахахахааххахах...Ма би- зошто не би- Анибал не се дружи, само консумира.
А Болдрик - барем има вербална комуникациjа со типот.намигнување


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:55
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by zbunet zbunet напиша:

I sekogas ke ima Hitlerovci u maaalo, u skolo, na forum, na cat, smesno e seuste ?


ne ne e voopsto
ne ni bilo
odgovorot bil za fix
no ako se nerviras mozeme da prekineme

kje odgovoris?

dali ti e interesna vakva druzba na ova tema so mene?



ova e krucijalno prasanje vo ova tema


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: butterfly5
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:55
не бегам само не сакам пак да се најдам во ситуација кога некој погрешно да ме разбере


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 20:58
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

jas pre bi se druzela so Hanibal, pod uslov da rece, zimi majka ne te jadam
otkolku so Boldrik
 
A od kade znaes deka ne ja izel i majka mu????  збунетостзбунетостзбунетост
Sedi si mirno......газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


-------------
I love life!!!


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:00
Originally posted by pagane pagane напиша:

Ахахахааххахах...Ма би- зошто не би- Анибал не се дружи, само консумира.
А Болдрик - барем има вербална комуникациjа со типот.намигнување


aaaaaa....da mi prostisне%20зборувам
Hanibal zracese od inteligencija, a konsumacijata ja isklucuvame
a Boldrik komunicira vaka----->aaa??глупчо




-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: butterfly5
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:00
Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by anakin anakin напиша:



Originally posted by zbunet zbunet напиша:

I sekogas ke ima Hitlerovci u maaalo, u skolo, na forum, na cat, smesno e seuste ?
ne ne e voopstone ni biloodgovorot bil za fixno ako se nerviras mozeme da prekinemekje odgovoris?dali ti e interesna vakva druzba na ova tema so mene?
ova e krucijalno prasanje vo ova tema


Имам само едно прашање,а тоа е ЗОШТО ТИ СЕ ВРЗУВАШ СО ТЕМАВА И ЗОШТО ГО ПОСТАВУВАШ ПРАШАЊЕВО?????ШТО Е ТОА ШТО ТЕБЕ ТЕ ПРАВИ ПОСЕБЕН ВО ОВАА РАСПРАВА?


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:01
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

jas pre bi se druzela so Hanibal, pod uslov da rece, zimi majka ne te jadam
otkolku so Boldrik
 
A od kade znaes deka ne ja izel i majka mu????  збунетостзбунетостзбунетост
Sedi si mirno......газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


ej, da....majmun eden kje me zaebeseлутина
смеење


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:01
Originally posted by butterfly5 butterfly5 напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by anakin anakin напиша:



Originally posted by zbunet zbunet напиша:

I sekogas ke ima Hitlerovci u maaalo, u skolo, na forum, na cat, smesno e seuste ?
ne ne e voopstone ni biloodgovorot bil za fixno ako se nerviras mozeme da prekinemekje odgovoris?dali ti e interesna vakva druzba na ova tema so mene?
ova e krucijalno prasanje vo ova tema


Имам само едно прашање,а тоа е ЗОШТО ТИ СЕ ВРЗУВАШ СО ТЕМАВА И ЗОШТО ГО ПОСТАВУВАШ ПРАШАЊЕВО?????ШТО Е ТОА ШТО ТЕБЕ ТЕ ПРАВИ ПОСЕБЕН ВО ОВАА РАСПРАВА?


poarno neprasuvaj
aj so ubo si sedese mirna смеење


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: butterfly5
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:02
ХАХАХАХА МА ОК Е КАЖИ МИ ТИ СО ШИФРА КЕ ТЕ РАЗБЕРАМ ДЕ,ПА ШТО И АКО МЕ ОПСУЕШ,АКО ТЕБЕ ТИ ОЛЕСНИ НА ДУШАТА ОПСУЈ МЕ


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:03
Originally posted by butterfly5 butterfly5 напиша:

ХАХАХАХА МА ОК Е КАЖИ МИ ТИ СО ШИФРА КЕ ТЕ РАЗБЕРАМ ДЕ,ПА ШТО И АКО МЕ ОПСУЕШ,АКО ТЕБЕ ТИ ОЛЕСНИ НА ДУШАТА ОПСУЈ МЕ


ne smeam
odma kje me banirat
taka si vo prednost
igraj me kako sakas
големо%20гушкање


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: butterfly5
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:04
Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by butterfly5 butterfly5 напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by anakin anakin напиша:



Originally posted by zbunet zbunet напиша:

I sekogas ke ima Hitlerovci u maaalo, u skolo, na forum, na cat, smesno e seuste ?
ne ne e voopstone ni biloodgovorot bil za fixno ako se nerviras mozeme da prekinemekje odgovoris?dali ti e interesna vakva druzba na ova tema so mene?
ova e krucijalno prasanje vo ova tema


Имам само едно прашање,а тоа е ЗОШТО ТИ СЕ ВРЗУВАШ СО ТЕМАВА И ЗОШТО ГО ПОСТАВУВАШ ПРАШАЊЕВО?????ШТО Е ТОА ШТО ТЕБЕ ТЕ ПРАВИ ПОСЕБЕН ВО ОВАА РАСПРАВА?
poarno neprasuvajaj so ubo si sedese mirna смеење



МИРНА СУМ СИ ЈАС,САМО МРАЗАМ КОГА НЕКОЈ МИСЛИ ДЕКА САМО ТОЈ МОЖЕ И ЗНАЕ ДА ДАВА ОДГОВОРИ А СИТЕ ДРУГИ ТРЕБА ДА СЕДАТ И ДА СЕ ОДНЕСУВААТ КАКО ПРВАЧЕ ВО КЛУПА.А ТИ ПА НЕ МЕ ПРИМЕТУВАЈ ПРОДОЛЖИ СИ СО МОНОЛОЗИТЕ СВОИ ШО СЕ ЗАМАРАШ СО МЕНЕ ...КОЈА СУМ ПА ЈАС    


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:04
Pa i nema bas da se najade od mozokot na Boldrik ..... газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

-------------
I love life!!!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:04
da go ostavime hanibal lektor na strana

se nadevam deka vo ova tema nego ne go razmotruvame
pa nitu hitler i ako toj mi lici ko da e so boldrick na isti camec



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: fiks
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:05
ima razni pati pagane,i socio i psiho i razni drugi,no site se za mene isti,poremeteni likovi so koi ne sakam i ne bi sakal da imam druzba...

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:05
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Pa i nema bas da se najade od mozokot na Boldrik ..... газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


смеење


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: fiks
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:06
a koj e boldrik?

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: butterfly5
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:07
Знаеме дека двете заедно во комбинација се идеални, но премногу често за мој вкус принудени сме кога избираме пријатели да одбереме со едното својство бидејќи го немаат другото.
По мене на прво место е карактерот, а потоа интелигенцијата. Точно е дека може некој ќе каже дека се поврзани, но и премногу често се среќава и да се одврзани т. е. наметливи т.н. интелигентни луѓе без трунка смисол за тактичност и склоност кон ментални заболувања кои најчесто им го загорчуваат животот на најблиските, а и пошироко доколку наиде на плодно тло, плусирано од фактот дека таа т.н. интелигенција повеќе ја злоупотребуваат наместо да се посветат на креации.

ИНАКУ ОВДЕ УБАВО ПИШУВА КОЈА Е ЦЕЛТА НА АВТОРОТ НА ТЕМАВА СО САМАТА ТЕМА


Постирано од: butterfly5
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:08
Originally posted by fiks fiks напиша:

a koj e boldrik?




Постирано од: fiks
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:08
upm

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:09
vaka da poednostavime
za da se druzis so nekogo treba da

1. ti e interesen
2. da ti e ubavo vo negovo drustvo
3. da go sakas

redosledot e bash takov

aj da vidime koi od ovie faktori imat dvete licnosti so gi razmotruvame



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: fiks
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:09
sakav da prasha ushte neshto,no nema

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:10
Originally posted by fiks fiks напиша:

sakav da prasha ushte neshto,no nema
Ako de milo prasaj si....sto se sramis трепкањетрепкањетрепкање


-------------
I love life!!!


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:12
Originally posted by anakin anakin напиша:

vaka da poednostavime
za da se druzis so nekogo treba da

1. ti e interesen
2. da ti e ubavo vo negovo drustvo
3. da go sakas

aj da vidime koi od ovie faktori imat dvete licnosti so gi razmotruvame

 
Da se druzis so nekogo treba da ste na ista branova dolzina.... taka da trgnete si od samite sebesi....kade ke se nadete ....vo karakterni ili intelektualni licnost


-------------
I love life!!!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:14
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

vaka da poednostavime
za da se druzis so nekogo treba da

1. ti e interesen
2. da ti e ubavo vo negovo drustvo
3. da go sakas

aj da vidime koi od ovie faktori imat dvete licnosti so gi razmotruvame

 
Da se druzis so nekogo treba da ste na ista branova dolzina.... taka da trgnete si od samite sebesi....kade ke se nadete ....vo karakterni ili intelektualni licnost



BRAVOOOOOOOOOOOOOOO
JA ZAKLUCI TEMATA



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:15
starite rekoa

sekoja ptica leta vo svoe jato


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:16
аплауз ......... голема%20насмевкаголемо%20гушкање

-------------
I love life!!!


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:18
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

vaka da poednostavime
za da se druzis so nekogo treba da

1. ti e interesen
2. da ti e ubavo vo negovo drustvo
3. da go sakas

aj da vidime koi od ovie faktori imat dvete licnosti so gi razmotruvame

 
Da se druzis so nekogo treba da ste na ista branova dolzina.... taka da trgnete si od samite sebesi....kade ke se nadete ....vo karakterni ili intelektualni licnost


jas se smetam sebe si za karakterna licnost!
no mnogu mi e poubavo, pointeresno i poisplatlivo vo zivotot koga ja koristam svojata inteligencija.
i ic takvoto ne me boli, ako zvucam neskromnoплазење






-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:19
glasam za inteligencija!!!!!!

-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:20
So takva inteligencija i ne treba da te boli kejt  голема%20насмевканамигнувањеголемо%20гушкање

-------------
I love life!!!


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:20
nemam nisto protiv da pijam kafe so nekoj glupav,
ama aj utre!!!
sega imam nesto rabota!!!плазење


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 21:23
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

So takva inteligencija i ne treba da te boli kejt  голема%20насмевканамигнувањеголемо%20гушкање


бакнеж


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 22:10
za da posakam nekogo da go zapoznaam - treba da ima inteligencija

za da mu veruvam i da go 'pravam' prijatel - treba da ima karakter



Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 22:16
da be....lubedinja....ha! ne se vazi!!!

-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 22:21




Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 29.Октомври.2008 во 22:48
poretko se slucuva da se zasramam od onie so poveke inteligencija otkolku od onie so poveke karakter makar i da ne se mnogu bistri


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 30.Октомври.2008 во 10:11
среќаcovek tuka na forum gleda toa so saka da go vidi





-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 30.Октомври.2008 во 12:47
tri vo edno...karakter...intelegencija i ubavina...голема%20насмевка


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 30.Октомври.2008 во 13:29
mamce, da ti kazam pravo,
mojot e takovљубов

i toa bas po toj redoled


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 30.Октомври.2008 во 13:35
тогаш ти кејт си најсреќна жена на светов

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.




Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk