IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Опасни македонски Сајбербратства
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Опасни македонски Сајбербратства

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 17:39
Originally posted by marijask marijask напиша:

сите те изфрливме
ние сме сложни не се двоиме не се караме ,тоа што ти од жал оцрнуваш личност со која си опседната,само покажува која си и што си!
ти немаш како прво чиста вера во бога,која си ти да простуваш ма?
што си ти господ? епа жалам ,не си!


Бог нека не чува нас Македонците!

поздрав браќа и сестри
МнМ

МнМ брат...јас не слушнав ни едно Ангела оди си туку Ангела рече си оди.
Ова е офтопик????Мислам да...
темава е за мене јупииииголема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 17:43


Јас ке ве замолам полека со дискусијата и без навреди!!!

Дискутирајте на тема, а темата гласи ''...Опасни македонски Сајбербратства''


Благодарам


Кон врв
is no good Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај is no good Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 17:48
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

 
 
туку дека лажеа дека сум отфрлена .....а сеа ти истото го велиш
 
Знаеш и сама дека беше банирана од форумот и не беше уште еднаш поканета на состанок, зар е битно кој кого избркал, зарем сега е време ти да се светиш. па не е христијански да не одмагаш ако неможеш да помогнеш не помагај ама не одмагај те молам.
 

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

 дали ти си чул што се збори за некои членови од мб?
вас тоа не ви е битно...
Ништо не се збори, не измислувај, можеби ти си била сомнителна па се зборело, мора секој да се провери пред да влезе не е тоа туку така.


Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

зашто не напраивте нешто добро за македонците т.е. за македонија?
зашто никаде ве нема ????
...
Еве ти вака како индивидуалец што имаш направено за Македонија?
Можеби моји живот швицарске и учењето германски е твоја помош за Македонија.



Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

е сум јас тоа.
...
 
Јас баш мислам дека си.


Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

А кажи ми брат ти една работа на мене? Зашто гневот дозволи да го уништи она христијанското во тебе???

А ти кажи ми зашто го удираш човекот таму каде што знаеш дека боли?Зашто се обидуваш да направиш да се чуствува лошо и мизерно, со помисла дека не е добар верник и дека ти згрешил, кога сите знаеме дека не е така?
А зашто воопшто се замеша во темава?
www.komiti.org
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 17:50


...безнавреди...!!!...и без оффтопици...!!!


Благодарам
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 17:50

Опасна работа се тоа братствата... (едитирано). Под маската на патриотизмот се прават многу далавери таму. Се грабаат пари, се бркаат девојќи/дечковци, се перат мозоци, се индоктринизираат идеологии, се култивизираат личности, се меша политика во нив, религија, се искористува ревноста на некои членови за лични цели... не, не би сакал да сум меѓу таквите. среќа

 
п.с. Мојов коментар погоре се однесуваше генерално на разните "братства" во Македонија, а не на организацијата "Македонско Братство". Затоа и го избришав зборот "македонски" за да не бидам погрешно сватен дека алудирам на организацијата "Македонско Братство".
 
Сега го разгледав целиот проблем (Шпиц vs. Македонско Братсво & Македонска Фаланга) и навистина го осудувам потегот на редакцијата на Шпиц што цитирале јавни форумски теми во името на сајтот и организацијата. Би било во ред барем да нагласеле дека "на нивниот форум некој непознат член или гостин напишал вака и вака". Вака читателите ги доведува во заблуда дека тоа е официјален став на братството/организацијата, а не коментар на некој посетител на форумот.
 
 


Изменето од EvAngelos - 06.Јули.2008 во 04:00
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 17:51
Епа не слушаш зашто не ти се слуша....прашај ги тие околу тебе што слушале ...
Банирана сум зашто ти така сакаше....ти симнувам капа за тоа...
Јас како индивидуалец појке правам од вас тоа сигурно...кажи ми ти кога си учествувал барем во една хуманитарна акција?
Знаеш што :???
Мислам дека премногу мешаш приватност. Ке прекинам затоа што сакав само да си го кажам мислењето на темава што е дозволено за сите...
Друга работа не изигравај жртва...
Моира јас повеке нема да продолжувам со ова само поради респект кон тебе мила.големо%20гушкање

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 17:52
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Опасна работа се тоа братствата.. македонски. Под маската на патриотизмот се прават многу далавери таму. Се грабаат пари, се бркаат девојќи/дечковци, се перат мозоци, се индоктринизираат идеологии, се култивизираат личности, се меша политика во нив, религија, се искористува ревноста на некои членови за лични цели... не, не би сакал да сум меѓу таквите. среќа

кратко и јасно кажано...


Изменето од blueprayer - 03.Јули.2008 во 17:54
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
is no good Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај is no good Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 17:52

Имаме перална отворено само за мозоци вака како тебе што се да ги переме, исто и перална за пари имаме отворено, и по некогаш оргии правиме, а и секташи сме.хахахах

www.komiti.org
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 17:53
браво за вас. поздрав

П.С. сеуште ми стигаат покани на меил намигнување


Изменето од blueprayer - 03.Јули.2008 во 17:54
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
is no good Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај is no good Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 17:55

програмот е така програмиран праќа на сите што оставиле маил.

www.komiti.org
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 17:58
Originally posted by is no good is no good напиша:

Имаме перална отворено само за мозоци вака како тебе што се да ги переме, исто и перална за пари имаме отворено, и по некогаш оргии правиме, а и секташи сме.хахахах

 
Сето тоа ми е познато, но не сакав да бидам до толку подробен голема%20насмевка


Изменето од EvAngelos - 03.Јули.2008 во 18:00
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 17:59
BTW  што значи "опасни"
за кого са опасни?

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 18:01
Originally posted by да бе да бе напиша:

BTW  што значи "опасни"
за кого са опасни?

 
опасни = dangerous.
 
Опасни се првенствено за самите себе, потоа за нивните членови, и најпосле за околината врз која вршат влијание.


Изменето од EvAngelos - 03.Јули.2008 во 18:02
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
is no good Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај is no good Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 18:03
Originally posted by да бе да бе напиша:

BTW  што значи "опасни"
за кого са опасни?

 
Opasni sme za Македонските Блгари многу хаха
www.komiti.org
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.