IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Мотив,причина,повод за напуштање?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мотив,причина,повод за напуштање?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 20:15
ПОЛЕСНО МИ Е ТАА ДА МЕ ОТКАЧИ, ОТКОЛКУ ЈАС НЕЈЗЕ. тАКА СОВЕСТА ЌЕ МИ БИДЕ МИРНА. лУЗНИТЕ НА СОВЕСТА ПОТЕШКО ЗАРАСТУВААТ ОД ЛУЗНИТЕ ВО СРЦЕТО.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 20:25
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ПОЛЕСНО МИ Е ТАА ДА МЕ ОТКАЧИ, ОТКОЛКУ ЈАС НЕЈЗЕ. тАКА СОВЕСТА ЌЕ МИ БИДЕ МИРНА. лУЗНИТЕ НА СОВЕСТА ПОТЕШКО ЗАРАСТУВААТ ОД ЛУЗНИТЕ ВО СРЦЕТО.

прашањето ми е поради што вреди да се напушти некој што те сака а кога веќе долго време сте заедно а веќе не оди
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 20:42

Епа како не оди објасни малце подетално..нема љубов? лош секс? што е причината што застанало па не оди..па се ближи валентин па трифун па напијте се малце црно винце па загрејте се па разговарајте не знам што да те советувам при вака оскудни  информации за ситуацијата......збунетост

Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 22:49
бевме во врска скоро 3 години и едноставно не одеше повеќе..тоа го знаевме двајцата, само тој никогаш не го рече “на глас”...јас бев таа што пресече...а не одеше повеќе поради неговата посесивна и болна љубомора, која повеќе не можеше да се трпи
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 00:45
Originally posted by Goddes of Chaos Goddes of Chaos напиша:

Епа како не оди објасни малце подетално..нема љубов? лош секс? што е причината што застанало па не оди..па се ближи валентин па трифун па напијте се малце црно винце па загрејте се па разговарајте не знам што да те советувам при вака оскудни  информации за ситуацијата......збунетост


Па останала само еднострана љубов каде тука ќе славиме Валентин ,
Па се е така монотоно се се поминало се се изживеало
но само таа еднострана љубов останала
И сега ШТО
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 08:33
Originally posted by realna realna напиша:

Што ќе ве натера да го напуштите вашиот долгогодишен партнер , иако знаете дека многу ве сака?
iljada pricini za kraj
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 12:13
Originally posted by hektor hektor напиша:

Originally posted by realna realna напиша:

Што ќе ве натера да го напуштите вашиот долгогодишен партнер , иако знаете дека многу ве сака?

iljada pricini za kraj

A tie se
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 12:38
Originally posted by realna realna напиша:

Originally posted by Goddes of Chaos Goddes of Chaos напиша:

Епа како не оди објасни малце подетално..нема љубов? лош секс? што е причината што застанало па не оди..па се ближи валентин па трифун па напијте се малце црно винце па загрејте се па разговарајте не знам што да те советувам при вака оскудни  информации за ситуацијата......збунетост


Па останала само еднострана љубов каде тука ќе славиме Валентин ,
Па се е така монотоно се се поминало се се изживеало
но само таа еднострана љубов останала
И сега ШТО
Е како може се да се изживеало..како да сте престарени, секогаш има интересни работи кои може да ги правите заедно
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 08:49
Originally posted by realna realna напиша:

Originally posted by hektor hektor напиша:

Originally posted by realna realna напиша:

Што ќе ве натера да го напуштите вашиот долгогодишен партнер , иако знаете дека многу ве сака?

iljada pricini za kraj

A tie se
1. Ако јас не ја сакам , зошто да одам со неа ? За атер ? Да не се осеќа лошо ? А бе не ја сакам и крај нема што да се измачуваме со неискреност. Во долгогодишна веза друга причина не ми текнува .
2. Неискреност , лажење
3. Неверство
во секој случај ако била онаа “правата“ љубов мислам дека би траела вечно .
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 09:30
Originally posted by realna realna напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ПОЛЕСНО МИ Е ТАА ДА МЕ ОТКАЧИ, ОТКОЛКУ ЈАС НЕЈЗЕ. тАКА СОВЕСТА ЌЕ МИ БИДЕ МИРНА. лУЗНИТЕ НА СОВЕСТА ПОТЕШКО ЗАРАСТУВААТ ОД ЛУЗНИТЕ ВО СРЦЕТО.

прашањето ми е поради што вреди да се напушти некој што те сака а кога веќе долго време сте заедно а веќе не оди


ОДГОВОРОТ МИ Е ДЕКА НЕ НАПУШТАМ НИКОГО ШТО МЕ САКА. НЕМА ЦЕНА. ЧИТАЈ УБАВО.САМО ЈА СИНТЕТИЗИРАВ МОЈАТА ФИЛОЗОФИЈА ЗА НАПУШТАЊЕТО, АКО ИМА ПОТРЕБА И ЌЕ ЈА АНАЛИЗИРАМ.

Изменето од majstorce62 - 13.Февруари.2008 во 09:32
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 13:01
Да ова со совеста има нешто туканамигнување
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 13:41
Ако ме сака а јас не го чувствувам истото секако дека нема да ја залажувам.
Тешко е да прекинеш, но полошо за сите е да дозволиш некој да живее во лага, или да му го трошиш времето.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 16:38
Eh, da bev samo so edna polesno ke bese
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 17:09
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Eh, da bev samo so edna polesno ke bese
e nikoj ne ti e kriv ako odis so site
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.