IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовен квантитет!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовен квантитет!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 14:15
Originally posted by hektor hektor напиша:

многу луѓе не гледаат на работите како што треба , со нивните лоши искуства со неморалните жени , ги прикажуваат  жените во глобала дека се не морални , во суштина од типот на муабетите СВЕ СУ ЖЕНЕ к*рВЕ на многу луѓе им е поматен видикот , што би рекле (Гете мислам) треба да бидиш достоен за љубовта . Љубовта е дефинирана во речниците како  морал (проверете слободно имате интернет) , љубовта е дефинирана како извор на целокупната среќа . А зошто луќето денес се несреќни ?
Затоа што или не ја гледаат љубовта или ја отфрлаат , подобро им е да се ебат како животни , како кучиња без престан отколку да се сакаат и да водат љубов . Со тек на време се` избледува и се` станува безлично се прашаш себеси дали успеав во љубовта или станав к*рва како и сите други . Нашите чувства испрани од неморалот , алкохолот , дрогата и останатите пороци , ајде и тоа нека не биди толку страшно , демек  касно је за сВе .Не е касно . Битно е да почните да верувате во нешто , а тоа е моралот или љубовта , без сомнеж . За да си ја спасите душата , за да се спасите себеси и да уживате во среќата . Реалноста нема врска со животот во ебените холивудски филмови , каде сВе е хепиенд а бетер се од сапуница , каде дрољите преку вечер стануваат поштени домачици  откако ќе си гго најдат “е*ачот на својот живот “ . к*рва бе не знае да сака , таа да знаела да сака би била жена.
ИМа една стара поговорка “еднаш к*рва секогаш к*рва“.
Вистината е дека со неморални жени , среќа нема . Тие ебени убедувања , дека к*рвата може да стане поштена е холивудската индустрија . Немој да се лажете бре , пред се немојте самите себе .
Најдете си фино девојче , да си се сакате . Не некоја ебана дроља што ја поминале пола момци во градот .
и запомнете “Пред свиња не фрлај бисери“.

аплаузаплауз nemam komentar...SE SI E NA MESTO
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 14:51
A be zena e kako kola, treba da se menja na sekoi pet godini ako ne sakas da si imas problemi
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 14:57
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

A be zena e kako kola, treba da se menja na sekoi pet godini ako ne sakas da si imas problemi
 
 
....НАЈДОБРО БИ БИЛО ДА СИ ГИ ВОЗИМЕ СЛУЖБЕНИТЕ..А ВО НАШИТЕ ЌЕ СИ ВЛЕГУВАМЕ САМО ЗА НА СВАДБА....НОВА ГОДИНА....МАЈ ...АВГУСТ....,И ЌЕ СИ ТРУБИМЕ КАКО НЕ НИ СЕ ИСПРАВНИ...ЗА ДА НЕ ГИ ГРАБНЕ ДРУГ..ПА ДА РАСТУРИ СИСТЕМ...голема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 14:59
I pred da ja zemes na kanal u AMSM da i pregledaat prednjica, zadnjica, zmigavci...da i napraat probna voznja, pa posle na raat da si ja imas bez da se plasis deka ke ti otkaze na semafor, znaete kakvi se guzvite sea u grad
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 15:20

...............eeeeeeeeeee ne ste normalni i dvajcata.............

 ................. NO   COMENT.........

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 15:30
..СЕГА ИМА СЕРВИСИ..СЕ Е АВТОМАТСКИ..... ЈА ЗЕМААТ ОД ДОМА....СЕ ВРШАТ РУТИНСКИ ПРОВЕРКИ..РЕДОВЕН НЕДЕЛЕН СЕРВИС,ПРОМЕНА НА УЉЕ..И.Т.Н..... И ЈА ВРАЌААТ ПАК НАЗАД.....!!!!(ВАЉДА МНОГУ ТРОШИ ИЛИ НЕ ЈА БИВА НЕШТО..).....АБЕ СЕ Е АВТОМАТСКИ......НЕ МОРА ДА СИ ПРЕКИНУВАМЕ ПИШУВАЊЕ ПО ФОРУМИ......И ДА СЕ АКА ЧОВЕК ПО ГРАДОТ.....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 15:32
..............a izvini za kogo ovde se zboruva???????изненадувањеza zenata ili za kolata............breeeee kakva sporedba......c c c c c c c c c c c cголема%20насмевка
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 15:35
Originally posted by bibce bibce напиша:

..............a izvini za kogo ovde se zboruva???????изненадувањеza zenata ili za kolata............breeeee kakva sporedba......c c c c c c c c c c c cголема%20насмевка
 
 
....ПОРАНО ВАЖЕШЕ ЕДНО ПРАВИЛО....ЖЕНА И КОЛА НЕ СЕ ДАВААТ..СЕГА СО НОВИОТ ЗАКОН И УСТАВ,ТОА НЕ ВАЖИ..ЗАТОА ...ДОЛЕ ВЛАДА!!!
 
  ТОА СО ТОЧАКОТ..НЕ Е ИНТЕРЕСНО..ОСТАНА ВО 20 ВЕК...!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 15:48
.....................zasto porano....pa toa pravilo vazi i sega...........koj si ja dava zenata "be"..................NIKOJ............ama za tugoto?????задоволствоe toa e veke druga prikazna................бакнеж
Кон врв
brigitte Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brigitte Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 09:26
Sekako deka ljubovta treba da se neguva, ama toa treba da e obostrano, dzabe eden da ja neguva ako drugiot ne znae da ja ceni i postepeno ja ubiva... na kraj toj sto daval celo vreme ljubov ke se izmori i ke prestane da saka......a otkako ke svati sto izgubil toj so ne znael da ja ceni i cuva ljubovta ke saka da se vrati nazad i ke se trudi da ja popravi rabotata, ama veke e dzabe prekasno e koga veke ja ubil......
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2009 во 20:58
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Dali sekoja ljubov so tekot na vremeto amortizira i se inhibiraat emociite, taka da posle se zaedno od nemaj kade t.e. procentot na razvodite ukazuvaat na toj fakt ?


Ako  ne bila vistinska ljubov ,ako bila vrskata od interes ,mnogu e lesno so tek na vremeto da gi snema ionaka'' bledite''  emocii.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2009 во 21:23
Кога ги гледам моите родители знам дека љубовта е вечна. Некогаш има угорници, падови...но таква е љубовта.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2009 во 00:20

Луѓето се менуваат низ годините а со тоа и нивните чувства. Љубовта е трајна категорија но учесниците(луѓето) се менливата категорија. (не мислам менување партнери)

Опстанокот на љубовта зависи од емотивниот капацитет и емотивната зрелост на двајцата партнери.


Изменето од GlenKlouz - 16.Ноември.2009 во 00:21
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
zezok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zezok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2009 во 23:37
ne bitno kvantitet, bitno e kvalitet
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.