Испечати | Затвори го прозорот

Љубовен квантитет!

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=11991
Датум на принтање: 18.Јуни.2024 во 13:07
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Љубовен квантитет!
Постирано од: zbunet
Наслов: Љубовен квантитет!
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 12:46
Dali sekoja ljubov so tekot na vremeto amortizira i se inhibiraat emociite, taka da posle se zaedno od nemaj kade t.e. procentot na razvodite ukazuvaat na toj fakt ?



Коментари:
Постирано од: bibce
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 12:59
mislam deka ljubovta nema AMORTIZERI............pa da se amortizira.......sekoja ljubov si ima svoja cel i svoja pozadina.............koga covek e zaljuben.............toj e poln so sebe............a so tekot na vremeto nemoze ljubovta da premine vo navika??????? taa ili ja ima ili ja nema????treto nema.............ako se ima ljubov.............togas ke ima i razbiranje...........i pocituvanje...............i soglasuvanje...............i prostuvanje..........ljubovta e taa sto go dvizi covekot?????
 
 
a  za procentot na razvodite.............tie gi imalo i ke gi ima.........no toa ne e merilo za ljubovta?????


-------------


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 14:04
ако појќе пати те заебале , потешко ти е да веруваш , но сепак се надеваш дека ќе биди , стануваш поискусен , почнуваш да предвидуваш работи и така натаму , тоа со разводите е заради сексуалната револуција што неодамна не стресе , сепак почнуваме да ја сваќаме како секојдневие , во секој случај  за жал со опаднатиот морал  бракот денес се сваќа као љубовна врска а не се гледа на неговата светост во целина и луѓето кој ќе бидат повредени со самиот раскин на бракот

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Goddes of Chaos
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 21:27

Tocno e ova ..da ljubovta izblednuva i nevozmozno e da se ostane zaljuben postojano isto kako sto i nemozes da bides pijan 24h znaci se isparuva..e sega brakot e drugo..ako sakas stabilnost togas brakot bara trud i rabota a i zrtva...ako ne radi drugo radi decata osven u kraen slucaj koga e nepodnosliva atmosferata doma..togas podobro e razvod i mirna glava i za decata i za partnerite......dali i posle pronaoganjeto na drug partner ke izbledne ljubovta??..da!!! nazalost taa bajka narecena ljubov sekogas trae kratko toa e iluzija ili mozebi samo taka se tesamтага



-------------
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 21:31
DA


Постирано од: Quentin
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 21:44
Според мене, љубовта како идеја може да остане свежа долго време и да ја одржува поврзаноста меѓу двајца. Притоа, таа не треба да претставува само бледа реминисценција на заеднички поминато време, туку треба постојано да се облагородува.

Но, љубовта сфатена како разгорена страст, како ненаситност на еден од друг не може секогаш да се одржува на тоа ниво. Впрочем, страста не ја дефинира љубовта, таа е само почеток на нешто што треба да се оформи како зрела, стабилна и долготрајна емоционална поврзаност помеѓу двајца. Само во тој случај љубовта може да се опсервира како одржлив процес, никако од перспектива на страст и похота, бидејќи тоа е минливо.

-------------
http://www.thirdchapter.blog.mk - http://www.thirdchapter.blog.mk

http://www.poetryandbeyond.blog.com.mk - http://www.poetryandbeyond.blog.com.mk



Постирано од: IQ
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 23:00
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Според мене, љубовта како идеја може да остане свежа долго време и да ја одржува поврзаноста меѓу двајца. Притоа, таа не треба да претставува само бледа реминисценција на заеднички поминато време, туку треба постојано да се облагородува.

Но, љубовта сфатена како разгорена страст, како ненаситност на еден од друг не може секогаш да се одржува на тоа ниво. Впрочем, страста не ја дефинира љубовта, таа е само почеток на нешто што треба да се оформи како зрела, стабилна и долготрајна емоционална поврзаност помеѓу двајца. Само во тој случај љубовта може да се опсервира како одржлив процес, никако од перспектива на страст и похота, бидејќи тоа е минливо.


se soglasuvam

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 23:19

STRASTA DONEKATE E I MINLIVA ,ONAA PRVATA,

AMA LJUBOVTA NE.TAA RASTE I SE NADOGRADUVA AKO KOMBINACIJATA NA LICNOSTITE E PRAVA.

PROCENTOT NA RAZVODI NE E POKAZATEL NA MINLIVOSTA NA LJUBOVTA.MISLAM DEKA TUKA POGOLEMA ULOGA IMA VOZRASTA NA KOJA SE STAPUVA VO BRAK



-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 07.Февруари.2008 во 23:23
NE VERUVAM VO LJUBAV DO GROBA!
LJUBOVTA POSTEPENO UMIRA, A BRAKOT E NEJZINIOT TIVOK UBIEC


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 00:05
...where love goes, when love dies...only heaven knows...

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 00:12
Најчесто љубовта се губи многу рано, кога ќе стивнат првичните пеперутки заради зближувањето со друга личност.
А тие што ќе продолжат,.... кога љубовта нема насока и заедничка цел, тогаш се губи возбудата и енергијата.
Љубовта не е само страст, парење, забава, дружење,... Таа е поголема од животот, и оној што ја разбира ќе знае да ја одржи.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 09:20
многу луѓе не гледаат на работите како што треба , со нивните лоши искуства со неморалните жени , ги прикажуваат  жените во глобала дека се не морални , во суштина од типот на муабетите СВЕ СУ ЖЕНЕ к*рВЕ на многу луѓе им е поматен видикот , што би рекле (Гете мислам) треба да бидиш достоен за љубовта . Љубовта е дефинирана во речниците како  морал (проверете слободно имате интернет) , љубовта е дефинирана како извор на целокупната среќа . А зошто луќето денес се несреќни ?
Затоа што или не ја гледаат љубовта или ја отфрлаат , подобро им е да се ебат како животни , како кучиња без престан отколку да се сакаат и да водат љубов . Со тек на време се` избледува и се` станува безлично се прашаш себеси дали успеав во љубовта или станав к*рва како и сите други . Нашите чувства испрани од неморалот , алкохолот , дрогата и останатите пороци , ајде и тоа нека не биди толку страшно , демек  касно је за сВе .Не е касно . Битно е да почните да верувате во нешто , а тоа е моралот или љубовта , без сомнеж . За да си ја спасите душата , за да се спасите себеси и да уживате во среќата . Реалноста нема врска со животот во ебените холивудски филмови , каде сВе е хепиенд а бетер се од сапуница , каде дрољите преку вечер стануваат поштени домачици  откако ќе си гго најдат “е*ачот на својот живот “ . к*рва бе не знае да сака , таа да знаела да сака би била жена.
ИМа една стара поговорка “еднаш к*рва секогаш к*рва“.
Вистината е дека со неморални жени , среќа нема . Тие ебени убедувања , дека к*рвата може да стане поштена е холивудската индустрија . Немој да се лажете бре , пред се немојте самите себе .
Најдете си фино девојче , да си се сакате . Не некоја ебана дроља што ја поминале пола момци во градот .
и запомнете “Пред свиња не фрлај бисери“.


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 11:20
Tooo brate :) Vokabular kako Toni Montana vo Skarfejs среќа

Zenskata ironija e sto nitu edna k*rva ne si priznava deka e k*rva.
Problemot e sto zenata e potrosliva dokolku se gazi. Kolku poveke se trosi otrpnuva, stanuva kako maz.
Od drugata strana e maskata hipokrizija, vo stilot sega ke rasturam niz gradov, ke prok*rvam sve sto ke mi naleta, a koga ke mi tekne da se zenam ke zemam poshtena.
Od tie dve raboti se namaluva toj takanarecen ljuboven kvantitet.

Nekoi moderni vreminja dojdoa,...  spasuvaj si go Shtrumfot i Strumfetata голема%20насмевка


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 12:25
Originally posted by sensei sensei напиша:

Tooo brate :) Vokabular kako Toni Montana vo Skarfejs среќа

Zenskata ironija e sto nitu edna k*rva ne si priznava deka e k*rva. не%20вреден
Problemot e sto zenata e potrosliva dokolku se gazi. Kolku poveke se trosi otrpnuva, stanuva kako maz.
Od drugata strana e maskata hipokrizija, vo stilot sega ke rasturam niz gradov, ke prok*rvam sve sto ke mi naleta, a koga ke mi tekne da se zenam ke zemam poshtena.
Od tie dve raboti se namaluva toj takanarecen ljuboven kvantitet.

Nekoi moderni vreminja dojdoa,...  spasuvaj si go Shtrumfot i Strumfetata голема%20насмевка     - газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење KE BIDI газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 14:15
Originally posted by hektor hektor напиша:

многу луѓе не гледаат на работите како што треба , со нивните лоши искуства со неморалните жени , ги прикажуваат  жените во глобала дека се не морални , во суштина од типот на муабетите СВЕ СУ ЖЕНЕ к*рВЕ на многу луѓе им е поматен видикот , што би рекле (Гете мислам) треба да бидиш достоен за љубовта . Љубовта е дефинирана во речниците како  морал (проверете слободно имате интернет) , љубовта е дефинирана како извор на целокупната среќа . А зошто луќето денес се несреќни ?
Затоа што или не ја гледаат љубовта или ја отфрлаат , подобро им е да се ебат како животни , како кучиња без престан отколку да се сакаат и да водат љубов . Со тек на време се` избледува и се` станува безлично се прашаш себеси дали успеав во љубовта или станав к*рва како и сите други . Нашите чувства испрани од неморалот , алкохолот , дрогата и останатите пороци , ајде и тоа нека не биди толку страшно , демек  касно је за сВе .Не е касно . Битно е да почните да верувате во нешто , а тоа е моралот или љубовта , без сомнеж . За да си ја спасите душата , за да се спасите себеси и да уживате во среќата . Реалноста нема врска со животот во ебените холивудски филмови , каде сВе е хепиенд а бетер се од сапуница , каде дрољите преку вечер стануваат поштени домачици  откако ќе си гго најдат “е*ачот на својот живот “ . к*рва бе не знае да сака , таа да знаела да сака би била жена.
ИМа една стара поговорка “еднаш к*рва секогаш к*рва“.
Вистината е дека со неморални жени , среќа нема . Тие ебени убедувања , дека к*рвата може да стане поштена е холивудската индустрија . Немој да се лажете бре , пред се немојте самите себе .
Најдете си фино девојче , да си се сакате . Не некоја ебана дроља што ја поминале пола момци во градот .
и запомнете “Пред свиња не фрлај бисери“.

аплаузаплауз nemam komentar...SE SI E NA MESTO


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 14:51
A be zena e kako kola, treba da se menja na sekoi pet godini ako ne sakas da si imas problemi


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 14:57
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

A be zena e kako kola, treba da se menja na sekoi pet godini ako ne sakas da si imas problemi
 
 
....НАЈДОБРО БИ БИЛО ДА СИ ГИ ВОЗИМЕ СЛУЖБЕНИТЕ..А ВО НАШИТЕ ЌЕ СИ ВЛЕГУВАМЕ САМО ЗА НА СВАДБА....НОВА ГОДИНА....МАЈ ...АВГУСТ....,И ЌЕ СИ ТРУБИМЕ КАКО НЕ НИ СЕ ИСПРАВНИ...ЗА ДА НЕ ГИ ГРАБНЕ ДРУГ..ПА ДА РАСТУРИ СИСТЕМ...голема%20насмевка


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 14:59
I pred da ja zemes na kanal u AMSM da i pregledaat prednjica, zadnjica, zmigavci...da i napraat probna voznja, pa posle na raat da si ja imas bez da se plasis deka ke ti otkaze na semafor, znaete kakvi se guzvite sea u grad


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 15:20

...............eeeeeeeeeee ne ste normalni i dvajcata.............

 ................. NO   COMENT.........



-------------


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 15:30
..СЕГА ИМА СЕРВИСИ..СЕ Е АВТОМАТСКИ..... ЈА ЗЕМААТ ОД ДОМА....СЕ ВРШАТ РУТИНСКИ ПРОВЕРКИ..РЕДОВЕН НЕДЕЛЕН СЕРВИС,ПРОМЕНА НА УЉЕ..И.Т.Н..... И ЈА ВРАЌААТ ПАК НАЗАД.....!!!!(ВАЉДА МНОГУ ТРОШИ ИЛИ НЕ ЈА БИВА НЕШТО..).....АБЕ СЕ Е АВТОМАТСКИ......НЕ МОРА ДА СИ ПРЕКИНУВАМЕ ПИШУВАЊЕ ПО ФОРУМИ......И ДА СЕ АКА ЧОВЕК ПО ГРАДОТ.....

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 15:32
..............a izvini za kogo ovde se zboruva???????изненадувањеza zenata ili za kolata............breeeee kakva sporedba......c c c c c c c c c c c cголема%20насмевка

-------------


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 15:35
Originally posted by bibce bibce напиша:

..............a izvini za kogo ovde se zboruva???????изненадувањеza zenata ili za kolata............breeeee kakva sporedba......c c c c c c c c c c c cголема%20насмевка
 
 
....ПОРАНО ВАЖЕШЕ ЕДНО ПРАВИЛО....ЖЕНА И КОЛА НЕ СЕ ДАВААТ..СЕГА СО НОВИОТ ЗАКОН И УСТАВ,ТОА НЕ ВАЖИ..ЗАТОА ...ДОЛЕ ВЛАДА!!!
 
  ТОА СО ТОЧАКОТ..НЕ Е ИНТЕРЕСНО..ОСТАНА ВО 20 ВЕК...!!!


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 08.Февруари.2008 во 15:48
.....................zasto porano....pa toa pravilo vazi i sega...........koj si ja dava zenata "be"..................NIKOJ............ama za tugoto?????задоволствоe toa e veke druga prikazna................бакнеж

-------------


Постирано од: brigitte
Датум на внесување: 09.Февруари.2008 во 09:26
Sekako deka ljubovta treba da se neguva, ama toa treba da e obostrano, dzabe eden da ja neguva ako drugiot ne znae da ja ceni i postepeno ja ubiva... na kraj toj sto daval celo vreme ljubov ke se izmori i ke prestane da saka......a otkako ke svati sto izgubil toj so ne znael da ja ceni i cuva ljubovta ke saka da se vrati nazad i ke se trudi da ja popravi rabotata, ama veke e dzabe prekasno e koga veke ja ubil......


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 15.Ноември.2009 во 20:58
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Dali sekoja ljubov so tekot na vremeto amortizira i se inhibiraat emociite, taka da posle se zaedno od nemaj kade t.e. procentot na razvodite ukazuvaat na toj fakt ?


Ako  ne bila vistinska ljubov ,ako bila vrskata od interes ,mnogu e lesno so tek na vremeto da gi snema ionaka'' bledite''  emocii.


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 15.Ноември.2009 во 21:23
Кога ги гледам моите родители знам дека љубовта е вечна. Некогаш има угорници, падови...но таква е љубовта.

-------------


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 16.Ноември.2009 во 00:20

Луѓето се менуваат низ годините а со тоа и нивните чувства. Љубовта е трајна категорија но учесниците(луѓето) се менливата категорија. (не мислам менување партнери)

Опстанокот на љубовта зависи од емотивниот капацитет и емотивната зрелост на двајцата партнери.


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: zezok
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 23:37
ne bitno kvantitet, bitno e kvalitet


Постирано од: емил
Датум на внесување: 12.Октомври.2011 во 19:21
Сè е до навикнување.Кога навикнеш со еден човек потоа е тешко да се разделиш со него.Дури и да не оди врзката така како ти што сакаш....

-------------


Постирано од: pHp
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 11:30
Originally posted by емил емил напиша:

Сè е до навикнување.Кога навикнеш со еден човек потоа е тешко да се разделиш со него.Дури и да не оди врзката така како ти што сакаш....


Се согласувам со тоа дека човек се навикнува. Ама дека е потешко да се разделиш со некој кога не ти иде врската, па не сум многу сигурен. Од искуство бар... Првата врска, идевме долго, не идеше, се препородив 20 мин после раскинувањето, абе камен од душа ми падна
Исто и втората, се навикнавме еден на друг, па не идеше, овој пат дури и побрзо, раскинуваме, се вртам да си одам и ВО ТОЈ момент ми дојде насмевка на лице и камен од душа ми падна


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 12:00
Искрено јас сум повеќе за љубовен квалитет,не за квантитет.

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 12:13
Доволно љубов збунетост Премногу љубовзбунетост Воопшто?

Време, простор и сите опкружувања во љубовта? нели љубовта е премалку ако трае само неколку месеци иако е пресилна?
Ако во врската се чувствуваш распнат (маченик) , е тогаш то е БЕЗ ВРСКА, не е врска.... не си ни ти самиот крив, криво е твоето его што попуштило... И непопуштањето од чиста гордост помага за врската да се одржи, нели, кога е само чисто добронамерно...

Потреба од љубов ИМАМЕ.... кој повеќе кој помалку....
Е сеа, ја имам премногу. Барам да ми се покажува постојано, да се изразува постојано, да се подгрева постојано....  Епа сеа, кој има воља за постојано и интензивно изразување.... буууумм....и такаа...трепкање


-------------


Постирано од: viktorija123
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 12:18
...toj shto "nema" kvalitet, ide na kvantitet

-------------
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 13:14
Е не е баш така...
Пример...ако имам многу љубов но непостојана , тогаш е глупост
ако имам постојана ама малку , тоа е уште поголема глупост... голема%20насмевка
трепкање

-------------


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 13:28
Е како не е така Фолки?

Оној кој нема љубовен квалитет,постојано е во потрага по нов партнер и со тоа добива на квантитет.


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 13:30
ma jas sum povekje za eden ubav, socen, mlecen sladoled otkolku za 3 ovosni...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 13:32
Ете ти дечко со вкус и мерило за убаво!да

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 13:35
ama ako se ponudat cetiri, kje ramislam...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 13:39
Ама немал срце да одбие...не бе мора нешто да фали.тага

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 13.Октомври.2011 во 13:42
rekov kje razmislam...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 14.Октомври.2011 во 13:19
Оп - стоп....
Квантитет на ЉУБОВ или ПАРТНЕРИзбунетост
гледам дека се испобркала работава...
јас зборувам за апстрактен поим, вие за суштества... затоа не се наоѓаме во дискусијава голема%20насмевка


-------------


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 14.Октомври.2011 во 14:08
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Оп - стоп....
Квантитет на ЉУБОВ или ПАРТНЕРИзбунетост
гледам дека се испобркала работава...
јас зборувам за апстрактен поим, вие за суштества... затоа не се наоѓаме во дискусијава голема%20насмевка
ili poveke pati so poveke sustestvaгазење%20од%20смеење
me iznasmea volkuголема%20насмевка


-------------
vivi


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 14.Октомври.2011 во 14:28
Originally posted by vivi1 vivi1 напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Оп - стоп....
Квантитет на ЉУБОВ или ПАРТНЕРИзбунетост
гледам дека се испобркала работава...
јас зборувам за апстрактен поим, вие за суштества... затоа не се наоѓаме во дискусијава голема%20насмевка
ili poveke pati so poveke sustestvaгазење%20од%20смеење
me iznasmea volkuголема%20насмевка
повеќе пати со повеќе суштества??? - Е тоа се вика оргија кај нас плазење


-------------


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 14.Октомври.2011 во 22:05
Folki, mozes da sakas povekje istovremeno? so ist kvalitet? ... pa ti si fenomen, bre...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 15.Октомври.2011 во 00:27
Може , може ... ја потврдувам ... на пример ... 20тина келнерки на возраст од 17 до 20 год во секси униформче ... голема%20насмевка 

Тоа ти е Фолки да намигнување


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 15.Октомври.2011 во 05:19
јас сакам квалитетен квантитет ... или ја утнав темата

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 15.Октомври.2011 во 09:33
 abe baram edna blues tuka ., neshto mi ja nema

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 15.Октомври.2011 во 10:47
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

јас сакам квалитетен квантитет ... или ја утнав темата


Баш си на вистинското место миличко ... голема%20насмевка кажи си се што си сакаш трепкање


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 15.Октомври.2011 во 18:03
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Може , може ... ја потврдувам ... на пример ... 20тина келнерки на возраст од 17 до 20 год во секси униформче ... голема%20насмевка 

Тоа ти е Фолки да намигнување

сантиии... не ме издавај бе бато плазењеголемо%20гушкање
Ама неее, јас нив сакав да ги....црвенеење гледам дее....

А сакам само една... и точка... трепкањеплазење или три точки






-------------


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 15.Октомври.2011 во 18:38
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Може , може ... ја потврдувам ... на пример ... 20тина келнерки на возраст од 17 до 20 год во секси униформче ... голема%20насмевка 

Тоа ти е Фолки да намигнување

сантиии... не ме издавај бе бато плазењеголемо%20гушкање
Ама неее, јас нив сакав да ги....црвенеење гледам дее....

А сакам само една... и точка... трепкањеплазење или три точки




leleeleee volku..sto ne ke procitam od tebeизненадување

-------------
vivi


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 15.Октомври.2011 во 21:36
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Може , може ... ја потврдувам ... на пример ... 20тина келнерки на возраст од 17 до 20 год во секси униформче ... голема%20насмевка 

Тоа ти е Фолки да намигнување

сантиии... не ме издавај бе бато плазењеголемо%20гушкање
Ама неее, јас нив сакав да ги....црвенеење гледам дее....

А сакам само една... и точка... трепкањеплазење или три точки







Кое издавање ма бате ... тогаш уште си беше ти во тие луди млади години голема%20насмевка Е ај сеа да те видам ... прави пак така плазење
Уште да кажеш дека тоа едното е ќарено барем тоа црнкото или какво беше .... и да идиме кај нашинецон во кафана ... раат да поседиме голема%20насмевка



-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 16.Октомври.2011 во 10:23
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Може , може ... ја потврдувам ... на пример ... 20тина келнерки на возраст од 17 до 20 год во секси униформче ... голема%20насмевка 

Тоа ти е Фолки да намигнување

сантиии... не ме издавај бе бато плазењеголемо%20гушкање
Ама неее, јас нив сакав да ги....црвенеење гледам дее....

А сакам само една... и точка... трепкањеплазење или три точки







Кое издавање ма бате ... тогаш уште си беше ти во тие луди млади години голема%20насмевка Е ај сеа да те видам ... прави пак така плазење
Уште да кажеш дека тоа едното е ќарено барем тоа црнкото или какво беше .... и да идиме кај нашинецон во кафана ... раат да поседиме голема%20насмевка



Да дее...голема%20насмевка Сеа не правам и да сакаат...плазење

Бато ОДИМЕ В КАФАНА.... ќарено е ... и тоа за озбилно. Чудо како се случи ваков преокрет во животов мој...
Малку на црнко мава, ама друга сосема е од сите одиве до сега.


-------------


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 19:59
Zarem postoi kvantitet vo Ljubovta ?

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 18.Октомври.2011 во 21:12
Originally posted by Santijago Santijago напиша:


Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

јас сакам квалитетен квантитет ... или ја утнав темата
Баш си на вистинското место миличко ... голема%20насмевка кажи си се што си сакаш трепкање



сакам квалитет бре ... квалитееет...
добро човече, културно...сакам машка рака.. а не како некои мажи што повеќе личат на жени...

мене не ми треба квантитет .. најдов... квалитет

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Klara-D
Датум на внесување: 21.Октомври.2011 во 14:34
 
 
Некој човек решил да се жени. Се двоумел меѓу три слични кандидатки. Се решил да и поклони на секоја по 5.000 евра и да види како ќе ги искористат.


Првата отишла во салон за разубавување. Си ја средила косата, телото, се нашминкала, дотерала, купила нови алишта, штикли, чанта и се средила убаво. Му рекла дека сето тоа го направила за да му биде попривлечна бидејќи го сака многу.

Човекот бил импресиониран.

Другата жена отишла да му купи подароци. Му купила стапови за голф, нови додатоци за компјутерот, скапа облека. Му ги дала подароците и му рекла дека ги потрошила сите тие пари на него затоа што многу го сака.

Повторно бил импресиониран.

Третата жена ги вложила парите на берза. Заработила неколку пати повеќе отколку што вложила. Му вратила 5000 евра, а останатото го ставила на заедничка сметка. Рекла дека сака да вложува во нивната заедничка иднина бидејќи го сака многу.

Секако, повторно бил импресиониран.

Долго размислувал за парите, жените, за тоа што направиле со парите и конечно се одлучил.

Се оженил за онаа со најголеми гради. изненадување

Такви се мажите. голема%20насмевка



Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 28.Јануари.2012 во 17:30
Во недостаток на квалитет .... се оди по квантитет ... едноставно нели ....... голема насмевка

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!



Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 02.Февруари.2012 во 21:45
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Во недостаток на квалитет .... се оди по квантитет ... едноставно нели ....... голема насмевка




...jas sum od kompliciranite

-------------
Incredible Blue


Постирано од: Novak Nastich
Датум на внесување: 09.Февруари.2012 во 04:36
Kaj mene postoi samo ljuboven kvalitet..kvantitetot sam po sebi ne znaci nisto,nitu pa moze da vodikon kvalitet

-------------
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor


Постирано од: Zeksi71
Датум на внесување: 09.Февруари.2012 во 05:46
Originally posted by Novak Nastich Novak Nastich напиша:

Kaj mene postoi samo ljuboven kvalitet..kvantitetot sam po sebi ne znaci nisto,nitu pa moze da vodikon kvalitet

е како ќе знаеш што е квалитет ако не ти се случи квантитет. нели прво мораш да пробуваш, да видиш дали ти пасува, дали е тоа она што го бараш или приближно да тоа.


-------------
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk