IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Поддршка за А1 Телевизија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Поддршка за А1 Телевизија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 84>
Автор
Порака
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:39
Originally posted by aLkINOr aLkINOr напиша:

па тој ги влезе во собранието, кој друбги пуцаа во планињето и оттаму оооп во парламентот а чомобвскии ја подгитвиубубавасе јасноста сопротив аргументација на ВМРО ДМНЕ



Ништо не разбирам , полека пишувај.
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:39
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

fiks, znachi kampanjata za podrshka na A1 vo sushtina e kampanja za podrshka na medijskiot kriminal (dezinformiranje i propagiranje poluvistini i lagi).


Ма кој ги знае Меси што им е целтта.
Никој,ама баш никој(или пак јас не видов и слушнав)на А1 не спомена дека некој направил криминал,некоја противзаконска работа или било што нелегално.
Само се збори за упади,затворања на А1 и ништо друго.
Велија не се споменува во ниедна вест,или неговите наводни криминални дејства,или пак од останатите обвинети.
Се е во општи црти прикажано,се вели обвинетите,а никој не се споменува поименично,се споменуваат адвокати на обвинети,а се збори дека само еден адвокат ги застапува сите обвинети и баш сега забележав на вестите кога споменаа адвокати на обвинети го прикажуваат Мирослав Грчев како адвокат на сите обвинети.Цела телевизија збори само за упад,напад,диктатура и терор а никој не излегол како личност да каже дека е малтретиран од органи на држава на било кој начин.
Мислам во диктатурска држава е несватливо да телевизија приватна која напаѓа органи на власт да може да изведува програма во живо од пред институција на држава,во случајов Влада на Р.М и да ја напаѓа поради спроведување на закон од институции на државата,а да не бидат спречени во истот.
Не знам искрено,со сите што сум зборел велат ако е Велија виновен нека го осудат и нека си одлежи.

Мене целата оваа ситуација ми гледа како обид да се затскријат обвинетите зад демократската слобода на медиумот и ништо повеќе.

Во моментов кога го пишувам ова,на А1 одат телефонски поддршки за телевизијата во кои се кажува следново,ќе парафразирам.
-Ја поддржувам А1 телевизија,најдемократкса телевизија е,многу добра програма имате,не се предавајте вие сте телевизија која не гледате партија,сите по дома ве следиме,најдобри новинари сте и слично.

И никој од поддржувачите не споменува ама баш ништо дека тој што е овбинет доколку направил криминал треба најостро да се казни и осуди.

После се на крај му иде како што кажа ти-Кампања за поддршка на медиумски криминал во кој се шират лаги и дезинформации и се некако мислам дека целтта на тоа е да се дефокусира вниманието од обвинетите во случајот Перо Наков на чело со Велија.


Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:42
Еве јас сум против затварње на А1 и сум за Велија да лежи затвор ако се докаже дека направил криминал.

Замрзнување на сметка на ТВ куќа нели е затворање ?
Колку време ќе може да издржи без покрие трошкови , нема да плати струја ќе ја исклучат и да не набројувам .
Тоа нели е упад !
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:48
смеење Ова сè повеќе ми личи на една ситуација од пред неколку години, кога се навиваше да не се купуваат ВЕСТ весниците....само не можам да се сетам зашторазмислување Нешто беше поврзано со патриотски некој момент.

Медијски криминал, дезинформации продуцирани само од А1...мижи асан да ти баам работава.

....Боже какво лудило постана од сево ова и во што се претвори....изненадување








Изменето од Kali - 31.Јануари.2011 во 16:54
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:48
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

.

Замрзнување на сметка на ТВ куќа нели е затворање ?
Колку време ќе може да издржи без покрие трошкови , нема да плати струја ќе ја исклучат и да не набројувам .
Тоа нели е упад !
 
 
Не е.Одма ќе се отвори нова сметка и  чистите парите од рекламодатели ќе одат во неа.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:49
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

fiks, znachi kampanjata za podrshka na A1 vo sushtina e kampanja za podrshka na medijskiot kriminal (dezinformiranje i propagiranje poluvistini i lagi).


Како успеваат да бидат така долго време најгледана ТВ со овакви етиктети искрено зачудувачки.

До сега никој не излезе јавно да објави доказ дека во А1 има криминал. За останатите фирми на Велија не дебатирам.


Тоа што е најгледана е најдобар показател за социјалната и интелектуална структура на нашето општество.
Дали и турбофолкот е најдобра и најквалитетна музика затоа што е најслушана во Македонија.
А1 и Сител се токму турбофолк на медиумската сцена.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:53
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

. Замрзнување на сметка на ТВ куќа нели е затворање ? Колку време ќе може да издржи без покрие трошкови , нема да плати струја ќе ја исклучат и да не набројувам . Тоа нели е упад !
 
 

Не е.Одма ќе се отвори нова сметка и  чистите парите од рекламодатели ќе одат во неа.



Много Хубаво обаче. И тогава какво, те ще затвори на нов акаунт.
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:54
Како што кажа на вести обвинителката,А1 се водела во сопственот на една од фирмите кои се под истрага и бидејќи немала недвижности морало да се блокира сметката.

Е сега како ќе одат плаќањата на сметки и слично и мене тоа ме копка.
А дали тоа е упад или не е,не знам,штом тоа решение го носи обвинителството веројатно е дозволено со закон.

Ама знам дека не може актуелното раководство на А1 да се вади за дубарите што ги правел сопственикот на телевизијата со фрази од типот"Сакаат да не затворат и ни ја блокираа сметката од телевизијата" е премногу провидно и наивно.
Како ќе реагираат ако се докаже дека тие неколку милиони евра што се наоѓале на сметката на А1 се вистина криминални пари.

Не може да се брани криминал и да се затскрива зад медиумската слобода на А1,мислам за било кој медиум важи тоа,не само за нив.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
aLkINOr Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLkINOr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:55
под итнос да се притбори све тобва во задани да се кладува
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:55
голема%20насмевкаголема%20насмевка 
 
 
На тебе ако ти затворат некоја сметка ти што ќе  направиш ?Ќе фалираш или ќе бараш варијанти да си отвориш нова и да продолжиш да работиш?
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:55
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

fiks, znachi kampanjata za podrshka na A1 vo sushtina e kampanja za podrshka na medijskiot kriminal (dezinformiranje i propagiranje poluvistini i lagi).


Како успеваат да бидат така долго време најгледана ТВ со овакви етиктети искрено зачудувачки.

До сега никој не излезе јавно да објави доказ дека во А1 има криминал. За останатите фирми на Велија не дебатирам.


Тоа што е најгледана е најдобар показател за социјалната и интелектуална структура на нашето општество.
Дали и турбофолкот е најдобра и најквалитетна музика затоа што е најслушана во Македонија.
А1 и Сител се токму турбофолк на медиумската сцена.



Сепак информативниот дел е мнооогу различен.
Еднаш кажав дека Сител наликува на МТВ пред МКД да се стекне со независнот во времето кога `се беше убаво и сте беа среќни`
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 18:34
Подршка за А1 телевизија...а и дршка за оние кои ги уриваат темите и создаваат збрка во форумот..колку и да летаат, за да се возвиши, на човекот не му се неопходни крила...да
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 18:59
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by DameMak DameMak напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

...pa jas toa go tropam postojano be!изненадувањеизненадувањеизненадување...da gi poapsi site banditi a ne samo nekoi...''оdabrani''.....koishto im go ''kaljaat ugledot''!
Брза, ваков начин на размисливање имаат сите фатени лопови. „Абе зошто само мене ме фативте, има многу други лопови и треба сите да ги фатите - па тогаш и мене, а дотогаш дај пуштете ме.“ БРЕЕЕ - чунки ногу итар биу Велија, а?
a be nemoj ti tuka da mi filosofirash , tuku ,ednostavno odgovori,...  koj od vas e faten  za bilo shto?!
 

...ili majka tereza da ne ve porasnala pa .....


Брза, ја продолжуваш дискусијата со „логиката на фатен лопов на дело - абе зошто само мене, фаќајте и други лопови“. Сега на ред е реторичкото прашање „Е кој од вас е фатен за било што?“

Незнам што ти значи тоа „кој од вас“ - ама знам многу фатени „од нив“ - од ВМРО-ДПМНЕ, кои лежат или лежеа во затвор или се води судска постапка против нив. Градоначалникот на Аеродром (или Кисела Вода беше), разни цариници, еден куп наплаќачи на рампи а членови на ВМРО-ДПМНЕ, разни лекари, разни локални моќници.

Да беше БЦ уште претседател одма ќе го аболицираше сопственикот на А-НУЛА, газда Велија (како што направи со еден куп други СДСх-оски криминалци: Заев, Бучко, она бандитчето - син на Верушевски, кршачот на кутии а член на СДСх, ...).

За разлика од „мекотелите“ СДСх, ВМРО-ДПМНЕ покажаа дека знаат да уапсат и нивни членови ако тие го прекршиле законот.
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 19:05
Ален Зекиров го уапсија...а телохранител им е???А убил човек???А има нешто???А министерката ...плаќам во кеш.а..ааааа...?А 750000 еврта У ШИШУгазење%20од%20смеење, и колку пати по шише...и за кого???За спомениците и др. да не зборуваме...РЕК Битола 7 милиони евра...Коњановски на чело...а апс нема???А кај се парите и кај се лоповите...и кај и кој????намигнување
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,143 секунди.