IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Поддршка за А1 Телевизија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Поддршка за А1 Телевизија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 84>
Автор
Порака
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 14:26
Originally posted by brza brza напиша:

...pa jas toa go tropam postojano be!изненадувањеизненадувањеизненадување...da gi poapsi site banditi a ne samo nekoi...''оdabrani''.....koishto im go ''kaljaat ugledot''!


Брза, ваков начин на размисливање имаат сите фатени лопови. „Абе зошто само мене ме фативте, има многу други лопови и треба сите да ги фатите - па тогаш и мене, а дотогаш дај пуштете ме.“

БРЕЕЕ - чунки ногу итар биу Велија, а?

Изменето од DameMak - 31.Јануари.2011 во 14:26
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 14:27
Originally posted by DameMak DameMak напиша:



Па не ти е точен заклучокот за Грујо. ДОКАЗ: Дали се затворени сметките на Телма, Алфа ТВ, Алсат, Канал 77 (од радијата)?

НЕ!

Го критикуваат Грујо исто како и А1, АРНО АМА газдите на тие телевизии не затаиле 20 милиони евра данок.

И затоа А-НУЛА нема да ја имаат мојата поддршка. Ги ставив на 22 и 23 канал на моето даљинско.



....Па секогаш од некаде се почнува, не.
Мене ми е А1 на тројка намигнување
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 14:34
Originally posted by Kali Kali напиша:


Originally posted by DameMak DameMak напиша:


И затоа А-НУЛА нема да ја имаат мојата поддршка. Ги ставив на 22 и 23 канал на моето даљинско.
....Па секогаш од некаде се почнува, не. Мене ми е А1 на тројка намигнување


Ахх Калино чупо убаа ...

Изменето од DameMak - 31.Јануари.2011 во 14:35
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 15:03
S'e ushte ne mi e jasno za kakva podrsha se raboti koga site velat oti znaat deka Ramkovski e stopanski kriminalec (shto navodno kje se dokazhalo na sudskiot proces) i deka novinarite na A1 neodamna iskonstruiiraa vistinska drama so onoa navodno "blokiranje" na nivnata stanica za koe samiot Velija javno se proiznese deka ne bilo vo red.

Kakva podrshka se bara sega, za stopanski kriminal ili za medijski kriminal?


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 15:35
То Меси не се споменува во поддржката,тоа за наводниот криминал на Велија.
Се споменува само напад,упад,диктатура,долу влада секако,А1 е демек затворена,а таа си шиба и работи турбо,програмата си тече и освем вести во кои постојано два месеци се збори за наводното затворање на телевизијата,ништо друго нема на истата,а и секако Турските серии.

Тече некоја кампања Јас сум А1,што никако не можам да ја разберам,а во ниедна вест до сега на телевизијата не е споменато ништо за матните работи на Велија или пак каде е син му,кој избегна апсење.

Просто не ми е јасно зошто Хеди Рамковски се крие од полицијата а не е виновен???

Зошто не се појави пред јавноста и не изнесе докази за својата невиност???

Како што се гледа,во втор план се ставени ама сите обвинувања кон раководните структури од Перо Наков фирмите,ама ни збор еден на нивна одбрана освем дека процедурата за апсење била незаконска,а никој од А1 ама баш никого не видов и слушнав да изјавил дека за криминалот кој доколку е направен треба треба да одговара некој,во случајов главниот Велија Рамковски.

А телевизијата постојано работи,а во секој втор збор на вестите се споменува нејзино затворање,и секако што направил Бранко и опозицијата во текот на последните прес конференции,додуша ова последново е нормално на медиумсккиот простор во Македонија,секој си ја фали опцијата политичка која ја претендира,исто како и останатите телевизии својата.



Изменето од fiks - 31.Јануари.2011 во 15:36
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 15:56
Originally posted by DameMak DameMak напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

...pa jas toa go tropam postojano be!изненадувањеизненадувањеизненадување...da gi poapsi site banditi a ne samo nekoi...''оdabrani''.....koishto im go ''kaljaat ugledot''!


Брза, ваков начин на размисливање имаат сите фатени лопови. „Абе зошто само мене ме фативте, има многу други лопови и треба сите да ги фатите - па тогаш и мене, а дотогаш дај пуштете ме.“

БРЕЕЕ - чунки ногу итар биу Велија, а?
a be nemoj ti tuka da mi filosofirash , tuku ,ednostavno odgovori,...  koj od vas e faten  za bilo shto?!
 
...ili majka tereza da ne ve porasnala pa .....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:17
fiks, znachi kampanjata za podrshka na A1 vo sushtina e kampanja za podrshka na medijskiot kriminal (dezinformiranje i propagiranje poluvistini i lagi).

Shto bi rekol Niche - koga se odi protiv neprijatelot i kiseloto vino i loshata muzika se dobri!

Vo ovoj sluchaj - dezinformaciite i lagite se prakticiranje na demokratskata soloboda na govor.





Изменето од Messenger - 31.Јануари.2011 во 16:21
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:21
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

fiks, znachi kampanjata za podrshka na A1 vo sushtina e kampanja za podrshka na medijskiot kriminal (dezinformiranje i propagiranje poluvistini i lagi).


Како успеваат да бидат така долго време најгледана ТВ со овакви етиктети искрено зачудувачки.

До сега никој не излезе јавно да објави доказ дека во А1 има криминал. За останатите фирми на Велија не дебатирам.
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
aLkINOr Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLkINOr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:24
најголемите криминалци се новинарите од а1, чомовски е главен удбаш
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:25
Rekov "medijski kriminal" - dezinformiranje i shirenje poluvistini i lagi.

Jas ne ja gledam A1, no zatoa sledejski gi vash*te komentari i posochenite klipovi na internet razbrav kakva drama beshe konstruirana od strana A1 pri inspekcijata i priveduvanjeto na Velija Ramkovski i begstvoto na negoviot sin.

Za toa se izjasni i samiot Velija.

A toa kolku lugje ja gledaat taa programa ne e nikakov dokaz za nejzionata validnost.



Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:27
Ја гледаат заради турските серии...Само тие гледачи останаа...
другите веќе послабода

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
aLkINOr Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLkINOr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:30
така е јас не сум ја гледал веќе 5 дена
поудбашка и пошиптаристичка тв не сум гледал
чомовски е платен од ахмети за емисиите студио во живо
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:34
Originally posted by aLkINOr aLkINOr напиша:

така е јас не сум ја гледал веќе 5 дена
поудбашка и пошиптаристичка тв не сум гледал
чомовски е платен од ахмети за емисиите студио во живо
   

Too brate , Chomovski platen od Ahmeti!

Изменето од zenmaster - 31.Јануари.2011 во 16:34
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
aLkINOr Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLkINOr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 16:37
па тој ги влезе во собранието, кој друбги пуцаа во планињето и оттаму оооп во парламентот а чомобвскии ја подгитвиубубавасе јасноста сопротив аргументација на ВМРО ДМНЕ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.