IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Бања-  када или туш кабина?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бања- када или туш кабина?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 25>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2014 во 23:14

Десет идеи за луксузни бањи

Десет идеи за луксузни бањи
Најдобар начин да се избега од  стесот кој го носи денот е одморот во тоалетот.

Ви нудиме неколку едноставни идеи кои ќе ви помогнат да ја искреирате вашата бања од соништата, која ќе се вклопи во комфортот на вашиот дом. Сепак, тенка е линијата меѓу лукузот и кичот, а ние сметаме дека дел од овие бањи ја поминале границата…

Original_SPG-Architects-white-stone-and-glass-master-bath-Photog-Charles-Lindsay_s4x3_lg Original_SFA-Design-traditional-soaking-tub-in-front-of-window_s3x4_lg Original_Pepe-Calderin-Design-master-bath-with-green-stone-wall-Photog-Barry-Grossman_s3x4_lg Original_Pepe-Calderin-Design_master-bath-infinity-tub_Photog-Barry-Grossman_s3x4_lg Original_Gary-Lee-Partners-contemporary-marble-bathroom-suite-Photog-Nathan-Kirkman_s3x4_lg Original_Gary-Lee-Partners-contemporary-gray-bath-Photog-Tony-Soluri_s4x3_lg Original_Garret-Cord-Werner-LLC-large-modern-white-bathroom_s4x3_lg maglia_trad3_lg DP_Tina-Muller-contemporary-neutral-bathroom_s4x3_lg DP_Christopher-Grubb-contemporary-shower-bathtub_s3x4_lg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2014 во 08:50

Креативни идеи за во бањата

Креативни идеи за во бањата

Во современиот систем и начин на живот, не е лесно да се пронајде  слободно време за себе и за одмор. Веројатно спиењето е единствениот дел кога човекот ги релаксира умот и телото. Сепак, друга работа која дозволува да се опуштиме е  капењето кое не само што може пријатно да влијае, туку и сосема да ве оттргне од сите проблеми. Погледнете неколку фантастични дизајни за во бањата.

1 8 11 12 13 0 T 15 17 20 vascarpa 0041 31 41 51 71 161 181191

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2014 во 13:47

Купатила во кои би сакале да живеете

Купатила во кои би сакале да живеете

Можеби не би се согласиле со идејата за употреба на антиквитети и старински елементи во купатилото, но по овие фотографии ќе го смените мислењето.

Еве неколку идеи за креирање на „old school“ шарм во купатилото. Ако искористите некоја од нив, нема да сакате да излезете од него затоа што повеќе наликуваат на соби отколку на тоалет.

antique-bathroom brass-corner-floor0lighting dipped-wall Girls_Bedroom_Phtog_Burt_Welleford mirorred-bathroom old-door-bathroom small-tiles-bathroom subway-tiles vase-sink

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2014 во 14:51

Како би изгледало вашето купатило, ако сте милионер?!

Како би изгледало вашето купатило, ако сте милионер?!

Повеќето луѓе се капат  во мали бањи, во кои едвај се сместени туш кабината и тоалетната школка. Ако имате среќа, можеби вашата бања е поголема и има место за када. Но, сте милионери сепак, најверојатно ќе се туширате  во раскошни простории од мермер, со француски прозорци, џакузи, па дури и огниште. Погледнете како изгледаат најубавите бањи, кои секој би посакал да ги има.

1b 2b 3b 4b 5b 6b 7b 8b 9b 10b 11b 12b

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 08:00

Море во вашата бања


Постојат неколку основни елементи што станаа класика кога станува збор за декорот во бањите. На пример, сината боја често се користи поради тоа што асоцира на водена површина, па затоа бањите инспирирани од боите на морето се многу популарни. More u kupatiluм

Morski detalji u kupatilu

Морето е исклучително погодна тема за ентериер во бањата, па тој простор не е тешко да го преуредите така што ќе го приспособите на новиот концепт. Изберете палета на бои во која сината нијанса ќе биде основна и која ќе ја комбинирате со бела за бањата да изгледа свежо и чисто.  

Detalji iz moraDetalji iz mora slika 1

Меѓутоа не се само боите важни. Класичниот син декор можете да го избегнете ако изберете ефектни декоративни предмети. На пример, бањата украсете ја со детали што симболизираат море, како морски ѕвезди, школки или уметнички слики со слични мотиви. 

MediteranMediteran slika 2

Ситните детали обично му даваат карактер на просторот. Можете да користите различни нијанси на сина боја. Темносината, на пример, е одличен избор за декор со наутички мотиви, додека тиркизната или небесно сината се идеални за ентериери инспирирани од морскиот брег. 

NautikaNautika slika 1

Покрај сè што наведовме, постојат многу интересни проекти што можете успешно да ги примените во својата бања.



Изменето од Valerija - 28.Март.2014 во 08:01
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2014 во 08:40
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2014 во 08:35

12-ТЕ НАЈУБАВИ ТУШ КАБИНИ ВО СВЕТОТ

9

Повеќето класични домови не нудат големо разнообразие во однос на тоалетот и туш кабините. Но во имотите на богатите туш кабината може да претставува вистинско уметничко ремек дело.
Некои од нив чинат вистинско богатство. Погледнете дел од најубавите туш кабини во светот:

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2014 во 15:52
zirnete-vo-najluksuznite-londonski-apartmani-foto-07
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2014 во 15:54
zirnete-vo-najluksuznite-londonski-apartmani-foto-13
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2014 во 15:55

Седум мудри идеи за уредување на бањата во домот

Бањата е многу важен дел од животниот простор и токму заради тоа е важно таа да биде секоаш чиста и уредна. На крајот, доколку наутро брзате на работа, добро е да знаете каде што се наоѓа во бањата.

Бањата е (од, според нас необајсниви причини) обично сместена во најмалата просторија, така што понекогаш е тешко во неа да ставите се што сакате. Сепак, еве мала помош со неколку идеи.

  

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2014 во 14:08

Бања која ќе ве релаксира

Доколку сте љубители на луксузот, гламурот и софистицираниот изглед тогаш сте на правото место. Овој пат се решивме да ви претставиме неколку бањи кои се пространи, елегантни, луксузни…

Она што е типично за нив е тоа што се во природни земјени тонови кои даваат чувство на релаксација. Природните бои се клучни доколку сакате вашата бања да биде релаксирачка.

Има еден момент кој им дава посебност на овие бањи, а тоа е кадата. Таа не е класична бела када, туку е изработена од метал.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
mesecina_sonce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mesecina_sonce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2014 во 16:51
Пред да го реновираме купатилото имавме када но сега е туш кабината...во секој случај поубаво...предходниве слики се преубави но за чистење ...помало купатило подобро
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2014 во 13:16

ФАНТАСТИЧНИ ИДЕИ ЗА ДИЗАЈН НА БАЊА

7

Сите ние оддаваме толку многу внимание за одржување на остатокот од нашиот дом убав,

но кога станува збор за бањата, убава завеса за тушот или када се чини доволно за повеќето од нас.

Исто така, за повеќето од нас, бањата е најблиското нешто до простор за секојдневен ритуал.

Го користиме за чистење и разубавувајќи се себеси, и за вршење на други ритуали поврзани со здравјето.

Па, зошто не го заслужува истиот вид на внимание како храм, на пример?

Со овие прекрасни идеи за дизајн на бања ќе можете да се инспирирате и да промените некои работи

во вашата бања за вашиот бенефит- поголемо задоволство.

bathroom-design-ideas-2-2

bathroom-design-ideas-2-1

bathroom-design-ideas-18

bathroom-design-ideas-16

bathroom-design-ideas-6

 

bathroom-design-ideas-10-1

bathroom-design-ideas-10-2

bathroom-design-ideas-7-2

bathroom-design-ideas-7-1

bathroom-design-ideas-13-1

 

bathroom-design-ideas-13-2

bathroom-design-ideas-9

bathroom-design-ideas-11-1

bathroom-design-ideas-11-2

bathroom-design-ideas-15


Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2014 во 22:37
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,205 секунди.