IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли Бранко граници?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли Бранко граници?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 51>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 22:11
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Stvarno ne pomsiliv na tebe . Nemam procitano komentar od tebe za Branko , ne mi e poznat tvojot stav . голема%20насмевка

... gi rascistivme zabunite...
sega mojot stav...
Branko e licnost so harizma koj mnogu uspeshno 17 godini pliva na povrshinata na politickata scena vo Makedonija. Ocigledna e negovata deviza ...Karvanot vrvi...kucinjata laat... Covekot e golem poznavac na balkanskiot sindrom... trpi...trpi...pa crkni...i toa maksimalno go koristi... Negova "publika" se zenite. Ako se pogledne na site mitinzi 90% se zeni. Fala bogu shto jas ne pripagjam na taa kategorija, no ne mozam da go negiram faktot deka toj e najgolemata opasnost za moeto ljubimce vo politikata Nikola Gruevski. Jak protivnik e i toa ne mi se bendisuva. Ama ic.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 22:19
бранко не е опасност ,поготово на Никола
издуван е политички, бум видели хехехеххехехе
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 22:22
Originally posted by anakin anakin напиша:

бранко не е опасност ,поготово на Никола
издуван е политички, бум видели хехехеххехехе

...nikogash ne go potcenuvaj protivnikot...голема%20насмевка
... rejtingot raste...ama i pagja... so narodov nema shala...a ushte povekje so onie prima galub...golub... cavki i drugi stracki...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 22:25
slusaj narodot e glup
no tolku veruvaj mi ne e

големо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 22:42
"Како можеш да одмолчиш ваква средба? Кој е твојот став за последниот предлог на Нимиц?"
На тоа Груевски само рекол: "Се знае нашиот став".
Црвенковски инсистирал: "Добро, кажи кој е твојот став, бидејќи јас не го знам, а и каде си кажал кој е твојот став за предлогот на Нимиц. Кажи ако немаш став, и тоа е некаков став".
Груевски одговорил: "Одбивам на тој начин да разговарам".
Црвенковски повторно го прашал: "Кажи кој е ставот, двојната формула ли е?"
Груевски: "Е добро, двојната формула е".
Црвенковски: "Која двојна формула?"
Груевски: "Мислам дека веќе разговорот станува несериозен".
Црвенковски: "Ако за тебе ова е несериозно прашање, тогаш не знам што да кажам".
Груевски: "Јас одбивам веќе да разговарам".
По ова премиерот станал и си заминал.
 
 
 
Sho ke kazat vmrovcite za ovoj razgovor .
Dali Kole bil uplasen , prepoten dezorientiran vo razgovorot ?
 
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 22:47
ne, ne e kole glup
napravi neviden rejting
nikako ne e glup
samo....
problemot e sto ne e dobar politicar!!!!
ni ja zaebuva drzavava!!!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 22:48
Anakin, a ti za Ljubco glasase?????збунетост
na vremeto de....
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2008 во 22:51
Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Kultuzin ne mi odgovori...
ене усте една добра вест голема%20насмевка


koja vest? sto utepaa denes policaec , dvajca izresetani vo hirusrski i Jankulovska.... se e pod kontrola?

samo e nejasno, ne prv pat se ubiva policaec na ulica, no prv pat e vaka zategnata sostojba , pa i granici zatvoreni... nebare atentat se sluci.... ili deka policaecot sega ne e makedonec...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 11:39
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Kultuzin ,da go ostavime Branko na strana, no ti se uste veruvas deka Gruevski se bori za interesite na svojot narod?

ako veruvas , ke sakas da mi gi objasnis samo ovie tri raboti so koi 99% makedonci ne se slozuvaat

- priznavanjeto na Kosovo
- odluka da im se odzeme dadenata pomos na branitelite i toa so kamata
- i odbivanje na zakonot za braniteli

gi izdvoiv ovie 3 raboti kako najklucni za Makedonija, iako spisokot na koj bi se nadovrzale onie raboti sto se odnesuvaat na ekonomskiot i opstestveniot zivot na makedoncite e mnogu podolg.



Iskreno da ti kazam butel veruvam deka Gruevski se bori za interesite na svojot narod:

sto se odnesuva do Kosovo toa bese iznudena odluka na nasata diplomatija i nemoj da mislis deka koj drug i da bese na vlast drugacije ke reagirase. A toa i na Srbija i bese poveke od jasno pa taka go prosledi toj cin bez premnogu vozbuduvanje i nervoza.
I ne zaboravaj deka nie posledni vo regionot go priznavme Kosovo , iako kaj nas ziveat 20% Albanci.

Sto se odnesuva dozakonot za branitelite , vo nikoj slucaj ne se soglasuvam prasanjeto za ovie luge da ostane otvoreno i za niv poditno mora da se najde zakonsko resenie.
Osobeno za semejstvata na zaginatite i povredenite braniteli.
Iskreno se nadevam deka toa ke se regulira i toa naskoro.

Megutoa druga strana na megdanot e toa sto SDSM ne bira koga i kako ke se obiduva da sobira poeni.

Kazi mi ti mene koga bese vojnata na Makedonija i koj bese na vlast od 2002 do 2006 vo Makedonija.
Zosto togas ne se resi ovaa prasanje.

Ova ne go svakaj kako izgovor, tuku zaprasaj se pred da plukas ili slavis nekogo.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 11:44
veruvas i vo dedo mraz ????? смеење
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 11:46
Originally posted by anakin anakin напиша:

бранко не е опасност ,поготово на Николаиздуван е политички, бум видели хехехеххехехе


Se dodeka Branko ima poveke od 50.000 glasa , ke predstavuva opasnost za Makedonija, makedonskiot narod i nasiot identite.
Poglednete mu gi stavovite i zaprasajte se sto e toj covek i ciji interesi brani.

A koga ke ima pomalku od 50.000 kako sto mu se sluci na Ljubco togas ke go odnese patot nekade, kako sto na Ljubco go odnese vo maticnata mu tatarska.

Изменето од kultuzin - 27.Ноември.2008 во 11:47
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 11:46
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

veruvas i vo dedo mraz ????? смеење


Vo sv.Nikola veruvam ne vo dedo mraz.
Abe komunjari do koga so vas.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 11:49
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Kultuzin ne mi odgovori...
ене усте една добра вест голема%20насмевка


koja vest? sto utepaa denes policaec , dvajca izresetani vo hirusrski i Jankulovska.... se e pod kontrola?

samo e nejasno, ne prv pat se ubiva policaec na ulica, no prv pat e vaka zategnata sostojba , pa i granici zatvoreni... nebare atentat se sluci.... ili deka policaecot sega ne e makedonec...


Kakva vrska ima sto e policaecot.

POLICAEC E POLICAEC.

A toa sto sekade e zategnato , kazuva samo kolu naprednala i kolku e sposobna nasata policija a toa treba da te raduva.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2008 во 11:50
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Vie vmrovcite mnogu smeshni lugje ste mi . Za Branko se naj loso zboruvate a istovremeno imate nekoe cudno strhaopostovanje sprema nego . Sigurno se raboti za nekoj sepcificen tip na frustracija .

 
Kultuzin tebe ti smeta samoreklamiranjeto Branko ?
Zamisli kako bi ti bilo plus ako zeme pari od tvojt dzeb za istata rabota , kako toa sho go pravi marketing menadzerot Kole !


Za Branko da ne go sakas ne e potrebno da si VMRO-vec dovolno e da si MAKEDONEC.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 51>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.