IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 135>
Автор
Порака
tanjamilaspase Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanjamilaspase Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2010 во 16:15
epa kako sto bi rabotela
i znaci li nesto fax ili ne poveke iskustvo se gleda
Кон врв
tanjamilaspase Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanjamilaspase Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2010 во 16:35
a ima li medicinski sestri???????
i maz i zena da odat kakvi se sansite

dajte be luge kazete nesto aman

Изменето од tanjamilaspase - 21.Јули.2010 во 17:00
Кон врв
kabul2010 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kabul2010 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2010 во 17:38
Izvadiv devizna smetka,sega vo petok treba da gi zemam rezultatite od mantu testot,na 25-ti,od mvr i neznam sto ponatamu,neznam za kolku dena se odi.
Кон врв
ivteo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivteo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2010 во 20:02
nesto se odolzija ovie vizi za kuvajt ....ili tesko na nas zenite da davaat,ili koj znae :)

Изменето од gonzo - 23.Јули.2010 во 17:52
Кон врв
ivteo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivteo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2010 во 20:04
Originally posted by kabul2010 kabul2010 напиша:

Izvadiv devizna smetka,sega vo petok treba da gi zemam rezultatite od mantu testot,na 25-ti,od mvr i neznam sto ponatamu,neznam za kolku dena se odi.


ima nas nekolku koi sto sve zavrsivme pa eve veke 2 nedeli cekame viza,taka da ne pacini,ne brzaj
Кон врв
boban veles Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boban veles Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 21:25
ke bide bez nervoza se ke bide jas odam vo palas amam nikako za pozicija da se dogovorime pod 30000 ne mi se ide cekam za pozicija pa ke vidime so ke se sluci poz do site
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2010 во 21:39
Originally posted by boban veles boban veles напиша:

ke bide bez nervoza se ke bide jas odam vo palas amam nikako za pozicija da se dogovorime pod 30000 ne mi se ide cekam za pozicija pa ke vidime so ke se sluci poz do site
 
 
STO STANA SO OVA???збунетост
 
 
boban veles
Нов член
Нов%20член

Регистриран: 22.Јуни.2010 Онлајн статус: Онлајн
Пораки: 25
репутација: 32

Цитирај boban%20veles Одговорbullet Испратена: 01.Јули.2010 во 21:34
tZdravo vaka jas bev deneska vo mpi vo kumanovo i mi dadoa pozicija HVAC MECHANIK 46.224.OO DOLARI ubavi pari pa ke vidime inace ot pret toa e se izmeneto ne e kako porano so bea intervju pravea na makedonski koga bese drugarov ima tes na angliski go resavas pa odis na usno intervju neznam testot barem jas go resiv kako sala mislam deka e lesen i spored testoto i usno angliski ti nudat pozicija pola padnaaa na testoto i im rekoa da dojdat za 3 meseca pa da apliciraat zatoa spremajte se malku angliski i so sreka na site pozzzzzzzzzzzzzz.
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2010 во 11:39
Originally posted by boban veles boban veles напиша:

ke bide bez nervoza se ke bide jas odam vo palas amam nikako za pozicija da se dogovorime pod 30000 ne mi se ide cekam za pozicija pa ke vidime so ke se sluci poz do site


kako si go napisal ova, lugeto ke pomislat deka se cenkas na pazar....

forumov e napraven za da se podelat iskustvata i informacii, a ne da se zbunuvaat lugeto....

ednas ti ponudija 46 000, sega se cenkas za nad 30 000...ako bese taka ednostavno site ke se cenkavme i ke cekavme podobro platena pozicija....

cisto informacija do drugite, da znaat kako stojat rabotite...posle intervjuto, vleguvas vo nivnata baza na podatoci, ako momentalno nema pozicija koja odgovara na tvojot profil, si odis i koga ke izleze ti se javuvaat tie, ne mora ti sekoj den da im odis vo hotel...no ako izleze pozicija, ako ne, moze i da ne te viknat....drugo, od koga ke izleze pozicija i te viknat imas 48 casa rok da potpises offer letter...
sepak si ima nekoja procedura, ne e ova ajde ke se pazarime, ke se dogovarame po 100 pati...zemas ili ne zemas...ako odbies, mozebi ke te viknat ponatamu za podobro platena pozicija, a mozebi i nikogas ne...procitajte malku po hrvatskiot i bosanskiot forum...luge sto odbivale 46 ooo sega odat za 17 000, zatoa sto poveke ne gi viknale tamu kade sto odbile...

zatoa boban veles , te molam ako veke spodeluvas so nas, kazuvaj tocno kako sto e, nekoi od nas bile i znaat, no ima i luge koi se prv pat ovde, daj da im pomogneme na lugeto, ne da im sirime dezinformacii

Кон врв
tanjamilaspase Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanjamilaspase Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2010 во 17:38
kako e za soprug i sopruga?
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2010 во 17:50
Originally posted by tanjamilaspase tanjamilaspase напиша:

kako e za soprug i sopruga?
 
Abe ti sakas li na meden mesec da odis ili na rabota...sto soprug sopruga...koga apliciras apliciras samo za sebe , ne se aplicira u paket...плазење
Koga ce ve primat e togas moze da pravite planovi za transfer u ista baza ako e vozmozno...Zatoa ne se zamaraj za soprugot, ima mnogu pat da izodis i mnogu vreme da pomine dodeka da dojdes do situacija da razmisluvas okolu toa...
 
 
Ce ti go napisam so golemi bukvi bidejci ti e vazno ova....prvo treba da doznaes dali ti kako medicinska sestra ( kolku sto jas razbrav) mozes da rabotis na LOGCAP bez amerikanska licenca....toa ti e broj 1...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
boban veles Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boban veles Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2010 во 17:51
vaka vo mpi mi ponudija 46000 dolari toa e ok ama so luge so sum vo kontakt gore so rabotat kazuvaat deka taa pozicija nema sansi da mi ja dadat oti trebalo da se razbiras vo klimi tata mata i ako ne znaes ke te vratat odma znaci brkam nesto so mozam da go rabotam i normalno deka ke se cenkam sto moze podobro za malku pari ne mi se ide toa pozicii ima ima pozicii ama treba nekoj da ti ja dade ke vidime i nema dezinvormaciii
Кон врв
tanjamilaspase Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanjamilaspase Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2010 во 18:12
ne gonzo uopste ne planirav deka ke bide meden mesec naprotiv a prasanjeto mi bese dali uipste e mozno da apliciraat a inaku ne moram kako sestra ima i mnogu drugi raboti tamu?
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2010 во 20:50
Originally posted by tanjamilaspase tanjamilaspase напиша:

ne gonzo uopste ne planirav deka ke bide meden mesec naprotiv a prasanjeto mi bese dali uipste e mozno da apliciraat a inaku ne moram kako sestra ima i mnogu drugi raboti tamu?
 
Moze , aplicirajte slobodno...да
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
nove27 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nove27 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2010 во 23:21
Originally posted by DeniMK DeniMK напиша:

Originally posted by boban veles boban veles напиша:

ke bide bez nervoza se ke bide jas odam vo palas amam nikako za pozicija da se dogovorime pod 30000 ne mi se ide cekam za pozicija pa ke vidime so ke se sluci poz do site


kako si go napisal ova, lugeto ke pomislat deka se cenkas na pazar....

forumov e napraven za da se podelat iskustvata i informacii, a ne da se zbunuvaat lugeto....

ednas ti ponudija 46 000, sega se cenkas za nad 30 000...ako bese taka ednostavno site ke se cenkavme i ke cekavme podobro platena pozicija....

cisto informacija do drugite, da znaat kako stojat rabotite...posle intervjuto, vleguvas vo nivnata baza na podatoci, ako momentalno nema pozicija koja odgovara na tvojot profil, si odis i koga ke izleze ti se javuvaat tie, ne mora ti sekoj den da im odis vo hotel...no ako izleze pozicija, ako ne, moze i da ne te viknat....drugo, od koga ke izleze pozicija i te viknat imas 48 casa rok da potpises offer letter...
sepak si ima nekoja procedura, ne e ova ajde ke se pazarime, ke se dogovarame po 100 pati...zemas ili ne zemas...ako odbies, mozebi ke te viknat ponatamu za podobro platena pozicija, a mozebi i nikogas ne...procitajte malku po hrvatskiot i bosanskiot forum...luge sto odbivale 46 ooo sega odat za 17 000, zatoa sto poveke ne gi viknale tamu kade sto odbile...

zatoa boban veles , te molam ako veke spodeluvas so nas, kazuvaj tocno kako sto e, nekoi od nas bile i znaat, no ima i luge koi se prv pat ovde, daj da im pomogneme na lugeto, ne da im sirime dezinformacii

ja kolku sto znam so mene ne se cenkase regrutorot,samo mi ponudi pozicija za 17800$,i me prasa sakas ili ne ,ja go odbiv poradi toa so vo ressalc dobiv pozicija za 34000$,pa pomisliv koga ke se oslobodi ke me viknat.U meguvreme se predomisliv i vikam ke idasm i za 17000$ ali koga otidov mi rekoa deka ja dale taa pozicija na drug i da cekam da mi se javat.
taka da ne se cenkajte i zemajte so vi nudat.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.