IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицотека
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицотека

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 155156157158159 240>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2010 во 03:39
Разговараат маж и жена:

Тој: - Драга моја...вечерва сакам само за мене да бидеш Заспаната убавица...

Таа: - Нема проблем миличок...секако, штом те видам ме фаќа дремка...
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2010 во 03:56
- Како се вика на германски дечко кој многу се грижи за својата девојка?
- Цурбриген.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2010 во 17:53
Некој човек долго време полагал за возачка дозвола,но никако да положи. Кога по десетти пат отишол да полага и завршил со испитот,другар му го прашал:
-И, положи?
-Не знам, го чекам инструкторот да излезе од болница,па да ми каже што сум направил.смеење
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2010 во 18:17
Америкнец,французин и македонец патувале со брод. Кога се нашле среде океан,излегол ѓаволот и им рекол:
-Имате право да најдете еден предмет и да го фрлите во водата. Ако го најдам,ќе ве изедам,ако не слободни сте.
Прв почнал да бара американецот. Барал,барал и на крај се сетил да фрли игла. Скокнал ѓаволот во океанот и по пет минути се вратил со иглата во раката. Оп... го лапнал и го изел американецот. На ред дошол французинот. Овој скинал влакно од косата и го фрлил. Ѓаволот скокнал,го нашол влакното и го изел и французинот. Македонецот пак смешкајќи се,извадил нешто бело од џебот и брзо го фрлил во океанот. Ѓаволот скокнал да го бара предметот. Барал тој така еден час,два,три,четири часа...ден,два,три...
Четвртиот ден се појавил на палубата на бродот и му рекол на македонецот:
-Не успеав да откријам што фрли во водата. Нема да те изедам,но те молам кажи ми што беше...
А македонецот смирено му одговорил:
-Шумлива таблета.
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2010 во 16:32
Мажот и го подметнува весникот под нос на жената:
-Прочитај ја оваа статија за рибите,мила.
- ошто?
-Од нив би можела да научиш како се молчи.
-Прво ти од нив научи како се пие само вода!
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2010 во 16:35
Си биле тројца мажи, и зборувале за тоа чија жена има поголем задник.
- Мојава, кога ќе седне на шоља, не може да ја видиш шољата.
- Не е тоа ништо, вели вториот, мојата не може да помине низ врата од големиот задник, мора низ прозорец да влегува.
А третиот вика:
-А мојата има плави очи.
Е што има тоа врска со голем задник?
- Е па се друго е задник.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2010 во 00:09
Дошол Црногорец во полиција со перница....

Полицаецот го прашува: "Кажете господине, што сакате?"

Црногорецот: "Па слушнав за лежечки полицајци и сакам да се пријавам"

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 03:44
Разговараат две жени.
- Ти уствари колку години имаше.
- 25!
- Е ај не ме заебавај лани ми кажа исто дека имаш 25!
- Е јас не сум од оние кои еднаш велат едно, после друго!
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 18:26
Синот го прашува татка си: -Тато што е тоа политика Таткото малку се позамислува па одговара: -Види сине ќе ти објаснам со пример...јас носам пари во нашата куќа значи јас сум Капитализам...мајка ти ги распределува парите значи таа е Влада...дедо ти нагледува дали се е во ред значи тој е Синдикат...нашата куќна помошничка е Работничка класа....сите се трудиме на тебе да ти биде поубаво значи ти си Народ....а твоето мало братче е Иднината....сега сине разбра ли што е политика. Малиот одговара дека за него е прекомплицирано и дека прво ќе ја преспие ноќта па утре изутрина ќе му одговори на татко си што разбрал. Но во текот на ноќта неговиот пом... Види повеќеал брат ги наполнува пелените и малиот не знаејќи што да прави оди во собата на мајка му да ја разбуди....но таа спие премногу цврсто и по неколку обиди малиот се откажува и се упатува во собата на татко му.....а таму што ќе види татко му ја "работи" куќната помошничка, дедо му ваојерски ѕирка низ прозорец, а малиот никој не го ни забележува.Видел невидел си се вратил во кревет. Изутрината татко му го прашува: -Синко разбра што е политика -Да,одговара синот Капитализмот ја искористува работничката класа Синдикатот гледа и не превзема ништо. Владата спие.
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 18:28
Се јавува некој во пожарна: -Ало,пожарна!? -Да,повелете. -Абе се тепаат овде еден џандар и доктор,па не знаев кај да се јавам...
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 18:42
Исповед на едно детенце:
- Сакам да умрам спокојно во сон како дедо ми, а не врискајќи од страв како патниците во неговиот автобус.
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 19:51
На море едно дете се бања и вика по мајка му:
- Мамо, помогни ми, ме фати грч!!!!
Една жена го слушнала ова и му вели на синот:
- Сине, кога ќе одиш да се капеш во морето не оди далеку, има грчеви.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 23:28
Две баби си праат муабет за внуците. Првата вика: леле оној мој внук ке ме умре. Пропалица невидена, тежок криминалец. Ништо не учи, по цел ден или е на интернет или девојки брка или со тоа ролерите вози негде,....
А вторава вика: Е мојот внук по цел ден седи дома, слабо излегува, нон-стоп учи.. Или доктор или пилот ќе стане.
Првата баба ќе пукнела од мака, па вели: Е како тоа или доктор или пилот, кога нема ништо слично во тие професии?
А бтората баба и одговара: Па знаеш стално кога ќе влезам во соба, го гледам он со шприцовите и иглите и ми вика, Бабо ќе летамеее!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2010 во 12:39
Ajde da se nasmeeme malku...

Отишла новинарка во некое село да прави интервју со некој сточар.
- Кој е вашиот најсреќен ден во животот?
- Тоа беше една пролет кога мојата најомилена овце се изгуби, па цело село ја баравме и после долго барање ја најдовме и од радост сите и се изредивме!
Новинаркава збунето:
- Мислев духовно кога сте биле најсреќни?
- Е тоа беше кога ми се изгуби кравата Милка, цело село ја бараше , мислевме дека волци ја заклале, ама ја најдовме, и после од радост сите и се изредивме!
Новинаркава комплетно збунета го прашува?
- А најтажен ден кој вие?
Чичево се натажува:
- Еднаш и ја се изгубив...


Изменето од Lithium - 10.Јуни.2010 во 13:57
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 155156157158159 240>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,360 секунди.