IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Поддршка за А1 Телевизија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Поддршка за А1 Телевизија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 84>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 01:23
гледаш брза, за ова ти зборев, поради прекрасниов коментар на зекси71, мојот пропаѓа во вода, бидејќи немаат апсолутно никаква врска еден со друг
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 01:24
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

...ete i malku poiscrpno...да

kako li ne te mrzi ?намигнување
богами и јас не знам веќе зошто се трошам, и вака и така за најмногу еден ден некој ќе ми го укака со коментар за СДСМ или ВМРО, или уште полошо никој не ми го ферма, нмајверојатно бидејќи не ги ставам славните ни наши партии во секоја реченица
не требаше ни еден ден да минесмеење
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 01:26
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Ni koga e formirana, a po poslednite desavanja pa ic ne ja mirisam A1, a sega veke e A0 kako so rece eden pred malku.

  Ao e moj ''izum''изненадување ama od sosema druga prichina!

...ushte odamna taka  ja vikam ,...

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 01:28
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

гледаш брза, за ова ти зборев, поради прекрасниов коментар на зекси71, мојот пропаѓа во вода, бидејќи немаат апсолутно никаква врска еден со друг
...jas edvaj i prvata rechenica  shto mu ja dochitav,...изненадување

...zatoa kratko i jasno....pa koj  saka neka razbere , koj ne,...nek' ne te boli mnogu !да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 01:28
и така еден мегафон ќе се јави да не образова колку тоа А1 е црна точка во универзиумот, па друг по него ќе не убедува дека А1 се чисти како солза
разумот и реализмот, одамна испоцркале како од чума кај нас...


Изменето од zabegan - 25.Февруари.2011 во 23:42
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 01:34
Телевизија која јавно и недвосмислено подржува една политичка опција, програмата им е под директива на нивниот газда кој исто така има политички амбиции, патем стојат и го штитат сиот криминал кој стои зад истиот и за кој сите сме свесни. Таква телевизија неможе да се нарече „објективна„ а уште помалку „професионална„.
Очигледно оние кои го тврдат тоа или не гледале во животот друга телевизија или се заслепени од политичко слепило , нешто во стилот на „профисионалните новинари„ од А1.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 01:50
газдата на Сител е во владата
газдата на канал 5 е исто така во владата
Латас не известува само за успесите на власта(никаква критика не смее да промакне)
МТВ исто
канал 5 се малку пореални
зошто мислите дека овие телевизии се добри и непристрасни навистина не ми е јасно
како никој не приметува дека во државава одамна немаме вистински информации и дека сите телевизии ни сервираат програма по вкус на нарачателот?


Изменето од Andjelina - 31.Јануари.2011 во 01:52
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 01:52
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

газдата на Сител е во владата
газдата на канал 5 е исто така во владата

Латас не известува само за успесите на власта(никаква критика не смее да промакне)

МТВ исто

канал 5 се малку пореални

зошто мислите дека овие телевизии се добри и непристрасни навистина не ми е јасно

како никој не приметува дека во државава одамна немаме вистински информации и дека сите телевизии ни сервираат програма по вкус на нарачателот?


За Сител веќе кажав но ако сакаш да кажам повторно отвори тема за Сител овде зборувае за А1.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 01:53
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

газдата на Сител е во владата
газдата на канал 5 е исто така во владата
Латас не известува само за успесите на власта(никаква критика не смее да промакне)
МТВ исто
канал 5 се малку пореални
зошто мислите дека овие телевизии се добри и непристрасни навистина не ми е јасно
како никој не приметува дека во државава одамна немаме вистински информации и дека сите телевизии ни сервираат програма по вкус на нарачателот?
е нема врска ова, сител се ангелчиња, најдобра телевизија на свет љубов
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 01:56

а што да отвараме еден куп теми Култузин...кога ќе кажеш за една телевизија,исто како да си кажал за сите...



Изменето од Andjelina - 31.Јануари.2011 во 01:56
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 01:57
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

газдата на Сител е во владата
газдата на канал 5 е исто така во владата

Латас не известува само за успесите на власта(никаква критика не смее да промакне)

МТВ исто

канал 5 се малку пореални

зошто мислите дека овие телевизии се добри и непристрасни навистина не ми е јасно

како никој не приметува дека во државава одамна немаме вистински информации и дека сите телевизии ни сервираат програма по вкус на нарачателот?


За Сител веќе кажав но ако сакаш да кажам повторно отвори тема за Сител овде зборувае за А1.
аааа значи само А1 треба да биде тема на разговор бидејќи други телевизии нема во државава, или немате каде кога некој ќе ви спомне сител! лесно е да се напаѓа, тешко е да се брани! нормално некој мудар рекол, нападот е најдобра одбрана


Изменето од zabegan - 31.Јануари.2011 во 01:58
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 02:09
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

а што да отвараме еден куп теми Култузин...кога ќе кажеш за една телевизија,исто како да си кажал за сите...



Па треба да се одвојат според мене затоа што се сосема спротивни политичките орентацији.
Но од „професионален„ аспект имат многу допирни точки, ке набројам некој:
И двете се партиски гласноговорници а не она што треба да бидет објективен демократски медиум.
И двете имат газди со сомнителни позадини и сомнително стекнато богатсво.
И двете имат новинари кои кои себе си се сметат за професионалци а всушност не се ништо повеќе туку партиска војска.
И двете имат програма која се сведува на шпански , турски , индиски и српски серии и секако политичката агенда која треба да ја одработат во вестите и разноразни политички емисији.
Како и да е ќе се повторам она што го мислам за А1 го мислам и за Сител на двете телевизии им е потребен клуч на врата. А поголем простор треба да им се даде на телевизии како Телма на пример.
За канал 5 сум малку порезервиран зошто ако ништо друго барем чат пат ја критикуват владата а и имат неколку емисиички кои ми се допаѓат, па затоа не би ги ставил во исто тенџере со сител и А1
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 02:11
епа зошто тогаш не ги ставаме во ист кош? ако се еднакви по толку многу точки?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 02:11
Originally posted by zabegan zabegan напиша:



Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

газдата на Сител е во владата
газдата на канал 5 е исто така во владата

Латас не известува само за успесите на власта(никаква критика не смее да промакне)

МТВ исто

канал 5 се малку пореални

зошто мислите дека овие телевизии се добри и непристрасни навистина не ми е јасно

како никој не приметува дека во државава одамна немаме вистински информации и дека сите телевизии ни сервираат програма по вкус на нарачателот?


За Сител веќе кажав но ако сакаш да кажам повторно отвори тема за Сител овде зборувае за А1.
аааа значи само А1 треба да биде тема на разговор бидејќи други телевизии нема во државава, или немате каде кога некој ќе ви спомне сител! лесно е да се напаѓа, тешко е да се брани! нормално некој мудар рекол, нападот е најдобра одбрана



Тема: Поддршка за А1 Телевизија?




Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.