IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Одговор на исламот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Одговор на исламот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 20>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 21:27
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Fakt e deka imase masakr vo srebrenica. No toj masakr ne bese praven vo ime na boga i toa e fakt. Sega mozete da sporeduvate kolku sakate ama masakar vo srebrenica e edenajde da kazeme cin izvrsen od hrisitjanite a kolku masakri ima izvrseno niz celiot svet od strana na muslimanite vo ime na boga, smesno e da se sporeduva globalniot islamski terorizam so masakr vo srebrenica (neka pocivaat vo mir)...




Fakt e Deka si ne Faktiran,i si Poln so Omraza..Obrni vnimanie na Zborovite tvoi vo tvoiot teks,koi ti gi Bolondirav.


Uste li nekomu sakate da mu matite voda Deka ne se Hristijanite tie koi gi pravele Masakrite vo Srebrenica???

Poso vidi kako si Pisal,(Ajde da kazeme,)ne Ajde da kazeme..ovie zborovi se Pretpostavka,a pogore vikas FAKT,e deka vo Srebrenica imase masakar..a od Kogo????

Smesen si!! pred da pisuvas poraka Citajse malu.

A toa za Muslimanite,Prvo Rascisti so Vas,Vo Spanija,od Inkvizacijete pa do den denes kakvi Terori se pravat,Irska,Amerika,Izrael..Prvo rascisti ,pa koga ke rascistes so ovie vasive,togas prasaj....Ili pa sto jas tebe ti objasnuvam..prvo Rascisti so SAM SEBESI..tI Pravis terorot...
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 21:37
Toa sto ti duri i postovite gi citas kako sakas e tvoj problem kontekstot na recenicata e so odobruvanje i potvrduvanje na pogorenavedeniot fakt.Znaci nauci da citas.
Inaku istorijata ne ja poznavas. vo eden topik mnogu ubavo objasniv deka krstonosnite vojni se vodele kako odogvor na islamskiot teror, nepobiten istoriski fakt, koj bil prisuten vo toa vreme. Nie ovdeka zboruvame za teror koj se vrsi sega vo ovoj moment vo ovaa vreme,pogledni go datumot koj e deneska i kolku e casot...ne moras da frlas kamenja i vednas da se rasfrlas so amerika i izrael ednostavno kazi deka go podrzuvas terorizmot zasto inaku i ne znaes...Jas so sebe odamna sum rascistil a dali si ti??
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 21:53
Halid - aj ubavo prochitaj shto i pishav na Aisha i ubavo prochitaj shto ti pishav na tebe i najdi mi kontradiktornost vo dvata posta, kje te chestam kafe i lokum!
Na Aisha i rekov deka "zatoa shto slikata za niv beshe takva" - a vo postot do tebe, direktno ti objasniv za shto tochno se odnesuva toa.
I ushte neshto - TOLKU SO POLITIKA!!! SITE!!! Ako ima ushte postovi vakvi, kje ja zaklucham temata! Ova vekje izleguva od veronauka, ova e direktna politika (poslednite 10-tina postovi).
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 21:53
Inaku da ve podsetam za masakr koj e od malku ponova istorija Beslan Rusija 3 Septemvri 2003 kolku deca bea masakrirani vo ime na islamot???
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 00:18
Da Temp. ja osuduvame akcijata vo Beslan...
Islamot strogo zabranuva ubivanje na deca...
No ajde te molam bidi iskren...
Duri i samite Rusi baraa odgovornost od nadleznite organi za loso sprovedenata politika za osloboduvanjeto na zaloznicite.
Povtoruvam uste ednas, nesmeeat deca da se ubivaat toa e zabraneto, ja osuduvam namerata na onie koi ke se obidat za povisoki celi da zloupotrebat deca, no navistina cela javnost mozese da vidi na direktnite snimki koi bea prikazuvani kako se (ne)snaogaa Rusite vo taa polozba....
bes osudeni i od celata megunarodna javnost...
Ednostavno Putin ne sakase da se prikaze kako slabic pred terorristi i za zal stana eden od niv. Bidejki pod negova palka zaginaat poveketo deca...

No da se vratime na temava....
Evropa planira da napise nekoj recnik na termini, kade ke stoi kako i sto da se primenuva. Na primer ke go zabrani terminot "islamski terorizam". Mislam deka na site do sega ni e jasno deka islamot ne gi pottiknuva muslimanite da UBIVAAT NEVINI LUGE.Bidejki nasiot Pratenik, n.b.m.n., ne ucu: "Onoj koj ke ube nekoj, koj ne ubil nikoj - KAKO CEL SVET DA GO UBIL."
Za ajetite koi ti bea kontradiktorni vo vrska so vojnata, mislam deka rascistivme.
Obedinetite nacii, se zalagaat za mir vo svetot, no sepka imaat izgalsano tolku deklaracii i protokoli koi se odnesuvaat na nacinot na vojuvanje. Toa pravo dene den se uci.....
Vojnata e neminovna rabota, poradi toa postoi potreba da bide regulirana so zakoni. Poradi toa postojat site tie ajeti vo Quranot. On e pisuvan za lugeto, kako da go ziveat svojot zivot - vo site segmenti....Sega poradi nepocituvanjeto na avtoritetite, mladite luge cesto mislat deka poseduvaat PREMNOGU znaenje i samite go tolkuvat islamot, iako za istiot imaat minimalno poznavanje....
I sekogas mediumite so zar cekaat da prikazat kako nekoj musliman ubil nekogo. Sto e so onoj Srebrenicanin koj ubi tolku nevibni luge vo SAD? vednas go proglasija za islamski terorista, samo zatoa sto ima muslimansko ime. I potoa vednas toa se demantira od negovite roditeli, deka nikog on ne odel vo dzamija i deka ne bil religiozen, tuku deka imal mnogu traumi od detstvoto.
i NAKRAJOT KE PONOVAM, DEKA NASETO MOTO VO ZIVOTO NE SMEE DA BIDE: NE E SEKOJ TERORISTA MUSLIMAN, AMA SEKOJ MUSLIMAN E TERORISTA.
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 01:03
Blagodaram Aisha, iscrpen i konstruktiven odgovor koj ostava mesto za diskusija.Kazi mi ti a i site se svedoci kakva bese reakcijata ovdeka na forumot koga kazav deka "gi poznavam muslimanite rabotam so niv vo muslimanska zenja sum, obicnite muslimani (za mene pravi) ne se krivi za ubivanje na nevni tuku onie koi propagiraat jihad i koi go koristat k*ranot kako regrutna kniga iskrivuvajci ja vistinata i manipulirajci so postenite musliman, e tie muslimani sekogas sum gi osuduval i ce gi osuduvam. Jas razbiram deka vo svetot vo koj ziveeme sekogas imalo i ce ima protivrecnosti i deka ce se vodat vojni toa e vo covekovata priroda, no kako vojnik odsekogas sum sakal da se znae jasno celta na mojot napad i obrazlozenie - jas se boram sum se borel i ce se boram protiv terorizmot bilo toj muslimanski budisticki hristijanski ili svemirski - toa e mojata rabota. Dobro e sto barem malku se doblizivme so stavovite...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 01:09
Originally posted by Aisha Aisha напиша:


i NAKRAJOT KE PONOVAM, DEKA NASETO MOTO VO ZIVOTO NE SMEE DA BIDE: NE E SEKOJ TERORISTA MUSLIMAN, AMA SEKOJ MUSLIMAN E TERORISTA.


Apsolutno si vo pravo, no ne mislam deka nash*te chlenovi go mislat toa. Onoa sto niv gi interesira e kako religijata i sveshtenicite gi opravduvaat i gi pottiknuvaat teroristichkite akcii na muslimanite. Ovie teroristi-samoubijci se regriturani i dezinformirani po religijska osnova i koga se krevaat vo vozduh vikaat "Alah Akhbar!". Tie se ubedeni deka ke odat vo Rajot bidejki taka im se kazhuva. Za zhal, ne znaat deka vechno ke gorat vo Pekolot...

http://www.crescentlife.com/psychissues/suicide_what_does_islam_say.htm

Nemam sretnato vo nitu edna religija opravduvanje za samoubistvo i nediskriminirano masakriranje na nevino naselenie PO NIKOJA OSNOVA. Zatoa, povikuvanjeto i opravduvanjeto za pravenje vakvi nedela NIKAKO NE MOZHE DA SE TOLERIRA. Onie sto ne sakaat toa da go osudat so najstrogi zborovi i onie koi baraat bilo kakvo versko opravduvanje za nego, ne se nishto drugo tuku podrzhateli i pottiknuvachi na vakvi terirosti.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
PredAndromed Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PredAndromed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 01:37
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by Aisha Aisha напиша:


i NAKRAJOT KE PONOVAM, DEKA NASETO MOTO VO ZIVOTO NE SMEE DA BIDE: NE E SEKOJ TERORISTA MUSLIMAN, AMA SEKOJ MUSLIMAN E TERORISTA.


Apsolutno si vo pravo, no ne mislam deka nash*te chlenovi go mislat toa. Onoa sto niv gi interesira e kako religijata i sveshtenicite gi opravduvaat i gi pottiknuvaat teroristichkite akcii na muslimanite. Ovie teroristi-samoubijci se regriturani i dezinformirani po religijska osnova i koga se krevaat vo vozduh vikaat "Alah Akhbar!". Tie se ubedeni deka ke odat vo Rajot bidejki taka im se kazhuva. Za zhal, ne znaat deka vechno ke gorat vo Pekolot...

http://www.crescentlife.com/psychissues/suicide_what_does_islam_say.htm

Nemam sretnato vo nitu edna religija opravduvanje za samoubistvo i nediskriminirano masakriranje na nevino naselenie PO NIKOJA OSNOVA. Zatoa, povikuvanjeto i opravduvanjeto za pravenje vakvi nedela NIKAKO NE MOZHE DA SE TOLERIRA. Onie sto ne sakaat toa da go osudat so najstrogi zborovi i onie koi baraat bilo kakvo versko opravduvanje za nego, ne se nishto drugo tuku podrzhateli i pottiknuvachi na vakvi terirosti.


Abe Samo Muslimanite Pravat Samo Ubistva ? Zosho ne kazuvate deka vo vremeto na vtorata svetska vojna hitler gi tepashe site ? i toj napravi dobro delo so toa. mislish deka ako hitler i go napraveshe svetot da veruva vo hristos toj ke beshe vo rajot(ionaka ne znaeme kadee) no vo nisho nemojsh da bidish siguren. isto taka i krstonoscite. ne prenesuvale vera so kniga tuku so MEC. i tie dobri dela pravele ? nemoj od site narodi imat teroristi. a vie mislite deka ako nekoj musliman se samoubie i toj ke odi vo rajot ili pekolot? nikoj ne znae koj kade ke odi. koga muslimanot umira normalno e da kaze Allahu Ekber. izvini so ova ama nitu eden od hristijanite koga umira ne rekol vo imeto na Hristos. a ustvari hristos ne e nitu bog. izvinete ako se naogate navredeni jas samo posakav da vi kazam ako nekoj navistina e navreden neka mi kaze jas sum toj sho treba da mu se izvinam. ;) Selam do site Muslimani | Pozz do site Hirstijani
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 01:49
Originally posted by PredAndromed PredAndromed напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by Aisha Aisha напиша:


i NAKRAJOT KE PONOVAM, DEKA NASETO MOTO VO ZIVOTO NE SMEE DA BIDE: NE E SEKOJ TERORISTA MUSLIMAN, AMA SEKOJ MUSLIMAN E TERORISTA.


Apsolutno si vo pravo, no ne mislam deka nash*te chlenovi go mislat toa. Onoa sto niv gi interesira e kako religijata i sveshtenicite gi opravduvaat i gi pottiknuvaat teroristichkite akcii na muslimanite. Ovie teroristi-samoubijci se regriturani i dezinformirani po religijska osnova i koga se krevaat vo vozduh vikaat "Alah Akhbar!". Tie se ubedeni deka ke odat vo Rajot bidejki taka im se kazhuva. Za zhal, ne znaat deka vechno ke gorat vo Pekolot...

http://www.crescentlife.com/psychissues/suicide_what_does_islam_say.htm

Nemam sretnato vo nitu edna religija opravduvanje za samoubistvo i nediskriminirano masakriranje na nevino naselenie PO NIKOJA OSNOVA. Zatoa, povikuvanjeto i opravduvanjeto za pravenje vakvi nedela NIKAKO NE MOZHE DA SE TOLERIRA. Onie sto ne sakaat toa da go osudat so najstrogi zborovi i onie koi baraat bilo kakvo versko opravduvanje za nego, ne se nishto drugo tuku podrzhateli i pottiknuvachi na vakvi terirosti.


Abe Samo Muslimanite Pravat Samo Ubistva ? Zosho ne kazuvate deka vo vremeto na vtorata svetska vojna hitler gi tepashe site ? i toj napravi dobro delo so toa. mislish deka ako hitler i go napraveshe svetot da veruva vo hristos toj ke beshe vo rajot(ionaka ne znaeme kadee) no vo nisho nemojsh da bidish siguren. isto taka i krstonoscite. ne prenesuvale vera so kniga tuku so MEC. i tie dobri dela pravele ? nemoj od site narodi imat teroristi. a vie mislite deka ako nekoj musliman se samoubie i toj ke odi vo rajot ili pekolot? nikoj ne znae koj kade ke odi. koga muslimanot umira normalno e da kaze Allahu Ekber. izvini so ova ama nitu eden od hristijanite koga umira ne rekol vo imeto na Hristos. a ustvari hristos ne e nitu bog. izvinete ako se naogate navredeni jas samo posakav da vi kazam ako nekoj navistina e navreden neka mi kaze jas sum toj sho treba da mu se izvinam. ;) Selam do site Muslimani | Pozz do site Hirstijani



Odis vo krajnosti kako prvo na forumov imas objasneto sto bil hitler i sto dovelo do krstonosnite vojni.
Plus toa velis deka e normalno koga teroristot koj e musliman unira, da veli allahu ekber-a za koja kazuo on umira neli vasata religija uci da ne se ubiva???
Tvojot stav deka Isus ne e bog naprotiv ne bi trebalo da navredi nikogo zasto nikoj ne ni ocekuva od tebe koj si musliman da kazes deka Isus e bog zasto ti ne veruvas vo nego si imas svoi relgiski ubeduvanja koi od druga strana jas mozam da gi osporuvam no so toa nema nisto da napravam sem da ja navredam tvojata vera...bozenstvenoto vo nasite religii e nesto sveto na koe sme osetlivi ti vo tvojata religija jas vo mojata taka da napad vrz onaa sto za tebe e sveto e direktna navreda kon site onie sto imaat ista verosispoved kako tebe taka da razmisli pred da pocens da prejudiciras...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 01:56
PredAndromed , ajde prochitaj ushte ednash sto napishav. Jas ne velam deka treba ti nekomu da se izvinish, tuku velam deka site onie koi baraat nekakvo versko opravduvanje za teroristite-samoubici koi nediskriminirano masakriraat nevini lugje se nivni podrzhateli i pottiknuvachi.

A deka se pechat vo pekolot, spored site religii, vkluchuvajki go i Islamot, toa e sigurno. Samo toa nema nikogash da im go kazhat... za da ne si go smenat umot.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
PredAndromed Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PredAndromed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 02:01
Originally posted by Templarius Templarius напиша:



Odis vo krajnosti kako prvo na forumov imas objasneto sto bil hitler i sto dovelo do krstonosnite vojni.
Plus toa velis deka e normalno koga teroristot koj e musliman unira, da veli allahu ekber-a za koja kazuo on umira neli vasata religija uci da ne se ubiva???
Tvojot stav deka Isus ne e bog naprotiv ne bi trebalo da navredi nikogo zasto nikoj ne ni ocekuva od tebe koj si musliman da kazes deka Isus e bog zasto ti ne veruvas vo nego si imas svoi relgiski ubeduvanja koi od druga strana jas mozam da gi osporuvam no so toa nema nisto da napravam sem da ja navredam tvojata vera...bozenstvenoto vo nasite religii e nesto sveto na koe sme osetlivi ti vo tvojata religija jas vo mojata taka da napad vrz onaa sto za tebe e sveto e direktna navreda kon site onie sto imaat ista verosispoved kako tebe taka da razmisli pred da pocens da prejudiciras...


Izvini Vaka Ama Mnogu Glupavo Postapi. Nikoj Ne si Go Odzema Zivotot Sam. Muslimanot nikogas ne Se Ubiva Sam Koga Ke Naidat Kon Nego Edna Cheta Nevernici Togas Toj Izvrsuva SamoUbistvo. A Ubiva Pogolema Cheta Od Nevernicite me svakas. I Logicno E Primer Tebe Da Ti Naidet Nekoj Sho Sakat Da Te Ubiet I Ti Ke Sedis Da Te Ubiet A Ako Imas Nesto Da Mu Vratis Ili Da Znaes Deka I Ti I Toj Ke Umrete Podobro E Taka Da Se Odmazdis na Neprijatelot Otkolku Sam Da Umres.! Me Svakas. I Ushte Neshto Logichno e Toa Shto Treba Poveke Da Se Grizhish za Gospod Odkolku za Sebe. Sekako Deka Ima Nov Svet Gore. Smrta e Najjgolemiot Strav za Nevernikot. A Ako Vernikot E Ispraven Na Ovoj Svet Nema Strav Da Umre Zatoa Sto Ke Odi Vo Rajot. A Nevernikot Se Plasi Da Umre Zatoa Sto Neznae Koj E Bog Za Nego. Me Svakas. Nitu Eden Od Muslimanite Ne Se SamoUbil So Svoja Volja, Tuku Ako Nekoj Go Napadne Togas Toj Umira I Sebesi I Nevernichkata Cheta Koja Go Napadnala. Mislam Deka E Dovolno .!
Кон врв
PredAndromed Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PredAndromed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 02:05
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

PredAndromed , ajde prochitaj ushte ednash sto napishav. Jas ne velam deka treba ti nekomu da se izvinish, tuku velam deka site onie koi baraat nekakvo versko opravduvanje za teroristite-samoubici koi nediskriminirano masakriraat nevini lugje se nivni podrzhateli i pottiknuvachi.

A deka se pechat vo pekolot, spored site religii, vkluchuvajki go i Islamot, toa e sigurno. Samo toa nema nikogash da im go kazhat... za da ne si go smenat umot.


Bratu Vaka Ke Naprajme. Vistina Imat I Takvi Muslimani Koi Kidnapiraat, Maltretiraat Sosema Nevini Luge. A Zarem Nemat Takvi Hristijani ? I Bush Go Obesi na Sadam Husein itoa Pazi Dobro Dzordz Bush Beshe I E Eden Od Najjdobrite Pretsedateli. A Ustvari Vo Vakva Smisla Se Narekuva Terorrista :) Znacit Kaj Vas Ako Pretsedatelot Kidnapirat Sho Preostanuva Za Narodot . Izvini Ako te Vregam Cao
Кон врв
ZlatniLiljan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZlatniLiljan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 02:08
Nikoj ne podrzuva samoubici.... Islamskiot stav e jasen okolu toa prasanje, na Musliman duri i mu e zabraneto, ako podpadne pod iskusenia i teska sostojba vo zivotot da posakuva smrt,, a daleku od toa da posegne da si ja odzeme dusata i nevini licnosti so sebe da zeme.. Sekoj sto ce posegne po svojot zivot izleguva avtomatski od ramkite na Islamot, i umira kako nemusliman. A isto izleguva od ramkite na Islamot duri i da ubie nevin covek, samo tuka sto ima moznost ako bide ziv da se pokae, a Allah najdobro znae dali toa pokajanie ce mu se primi.
 

Islam es Para Todas’’ (“Islam je za svakoga")
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 02:14
Originally posted by PredAndromed PredAndromed напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:



Odis vo krajnosti kako prvo na forumov imas objasneto sto bil hitler i sto dovelo do krstonosnite vojni.
Plus toa velis deka e normalno koga teroristot koj e musliman unira, da veli allahu ekber-a za koja kazuo on umira neli vasata religija uci da ne se ubiva???
Tvojot stav deka Isus ne e bog naprotiv ne bi trebalo da navredi nikogo zasto nikoj ne ni ocekuva od tebe koj si musliman da kazes deka Isus e bog zasto ti ne veruvas vo nego si imas svoi relgiski ubeduvanja koi od druga strana jas mozam da gi osporuvam no so toa nema nisto da napravam sem da ja navredam tvojata vera...bozenstvenoto vo nasite religii e nesto sveto na koe sme osetlivi ti vo tvojata religija jas vo mojata taka da napad vrz onaa sto za tebe e sveto e direktna navreda kon site onie sto imaat ista verosispoved kako tebe taka da razmisli pred da pocens da prejudiciras...


Izvini Vaka Ama Mnogu Glupavo Postapi. Nikoj Ne si Go Odzema Zivotot Sam. Muslimanot nikogas ne Se Ubiva Sam Koga Ke Naidat Kon Nego Edna Cheta Nevernici Togas Toj Izvrsuva SamoUbistvo. A Ubiva Pogolema Cheta Od Nevernicite me svakas. I Logicno E Primer Tebe Da Ti Naidet Nekoj Sho Sakat Da Te Ubiet I Ti Ke Sedis Da Te Ubiet A Ako Imas Nesto Da Mu Vratis Ili Da Znaes Deka I Ti I Toj Ke Umrete Podobro E Taka Da Se Odmazdis na Neprijatelot Otkolku Sam Da Umres.! Me Svakas. I Ushte Neshto Logichno e Toa Shto Treba Poveke Da Se Grizhish za Gospod Odkolku za Sebe. Sekako Deka Ima Nov Svet Gore. Smrta e Najjgolemiot Strav za Nevernikot. A Ako Vernikot E Ispraven Na Ovoj Svet Nema Strav Da Umre Zatoa Sto Ke Odi Vo Rajot. A Nevernikot Se Plasi Da Umre Zatoa Sto Neznae Koj E Bog Za Nego. Me Svakas. Nitu Eden Od Muslimanite Ne Se SamoUbil So Svoja Volja, Tuku Ako Nekoj Go Napadne Togas Toj Umira I Sebesi I Nevernichkata Cheta Koja Go Napadnala. Mislam Deka E Dovolno .!



Da, toj vlegol vo avtobus so obichni lugje, zheni i deca... koga gleda, site nevernici okolu nego, site spremni da go napadnat, pa zatoa toj, dobro prigotven so vrzulche eksplozivi okolu pojasot, stiska kopche i ajdeeeee... site vo vozduh!

Ili odi na pazar, a tamu isto taka narod sto prodava i kupuva, koga toj gleda site nevernici. I sto ke pravi kutriot, vednash stiska kopche i ajdeee... site vo vozduh!

Mozhe da namine i vo nekoe uchilishte, koga tamu sto ke vidi site dechinja nevernici, se strvile da go napadnat, pa zatoa toj nema drug izbor, pa stisni kopche i ajdeeeeeeee... site vo vozduh!

E sega, ke poleta i nekoh suni ili shiit so nevernicite, pa mozhebi i po nekoj sufi, ama toa e koletaralna shteta... koj im e kriv sto se nashle vo blizina so nevernici.

Kako mozhe PredAndromed voopshto da ti padne na um da davash onakvi opravduvanja na najgolem Bozhji grev ??? Sto velish, "Nitu Eden Od Muslimanite Ne Se SamoUbil So Svoja Volja, Tuku Ako Nekoj Go Napadne Togas Toj Umira I Sebesi I Nevernichkata Cheta Koja Go Napadnala. Mislam Deka E Dovolno .!

Gospode Bozhe! Ti gi opravduvash i gi podrzhuvash ovie teroristi, grevnici spored kriterijumite na site postoechki veri, vkluchuvajki go i Islamot!
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.