IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Поддршка за А1 Телевизија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Поддршка за А1 Телевизија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 84>
Автор
Порака
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 00:07

Забеган па ти си државен не пријател смеење Ова сериозно станува почнаа и државата и народот со вмро да го поистоветувааттагасршено%20срце

Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 00:08
...tosho e zabegan ,..navistina,

....ne ti!изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 00:19
само баш ме интересира, како го примети сето тоа што го кажа за мене, во мојата одбрана за новинарите?
баш поради вакви настани, понекогаш размислувам да застанам на страната на А1, криминал или не, сеедно ми е, чисто поради тоа што ми Ск*рчи од таквите луѓе кои специјално ќе изнајдат начини да се снабдат со моќ, за потоа да се изживуваат врз тебе
уствари, јас сум А1, а вие воопшто не ми е гајле што сте и зошто сте тука! не вреди човек веќе да води било каква дискусија со вас
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 00:23
Originally posted by brza brza напиша:

...gazda ti velija,... ne go fatile za toa shto taka pravel,..tuku edinstveniot  (vistinski) grev mu bil toj,.... shto imal golema mucka!
 
....da e samo toj shto taka pravel i ke ti ''stoi''  ostroumniot zakluchok,
 
...ama,  gi ima ''so lopata'' da gi rinesh takvite,...samo, rfinstvenata razlika e vo toa shto  tie drugite ...''znaat'' shto da zboruvaat !

И сега што сакаш да кажиш.

Сите тие што ги има со лопата да ги риниш, не треба да се апсат иако го прекршуваат законот?
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 00:32
...toa tvoite milenici taka pravat,
..koga i drug nekoj ke go uapsat shto im gi fali uspesite na ''sva zvona'',

..togash ke mozesh da kazesh deka  nego go fatil rporadi toa shto go pravel,

...ustvari , i stvarno za toa e faten velija ama,...povodot za toa  da  go fatiat samiot si go predizvikal so toa sho ustata ne mu bila polna so falbi za tie shto se drzavata,

...kako shto eden istrese tuka neodamna!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 00:40
Тогаш, ако Велија вршел криминал, не знам што по цели денови го браниш на оваа иста тема.

Ако сакаш да кажеш дека други сопственици на медиуми и сл. вршат криминални дејствија, слободно отвори си нова теба, па ќе можеме сите да се произјасниме на истите.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 00:51
...kako zakluchi deka go branam , ne mi e jasno?изненадување

...mozebi shto vikam deka ne e bash toa vistiskata prichina shto go uapsile ( toa im doshlo kako narachano za toa shto im bila vistinska cel)

....i kapone ne mozele nikako da go fatat , se dodeka ne im teknalo deka toj ,ustvari,...ne plakjal danok!

...znachi,...pokraj site ubistva shto gi ial na sovesta go skepchale samo poradi toa ,..


....taka i ovoj...ne mozele drukchie da go nateraat da ukjuti i aj,..da vidime hto pravi toj tamu?

...i oooppp...EUREKA!!

...sega ke mu ebeme mamata!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 00:55
никој не вика дека Велија вршел криминал, тоа е поентата на некои што живци искинаа тука да објаснат
проблемот е што за сеа оваа фрка, постои причина и повод, кои на секој нормален, па и најнаивен човек му се јасни!
и не ми е мене проблем Велија, на пример, што он ќе скапел во затвор, ако е вистина тоа што го збореле за него до сега, слободно нека си скапува, мене проблем ми е што тоа некој ни го продава како огромна борба против криминалот со која ќе пркне државава, или пак правда за тие што праведно си плаќале данок... додека во светот, околу нас, во секој елемент во нашава држава, длабоко навлезен е криминалот во сите форми, и државата не прави ништо против него, туку напротив му помага
еве, да не мислите дека само за А1 се зборело, во сите телевизии е исто, еве, жив пример, имам братучед кој работи во канал пет и неговата плата се состои од бонови за промес! нели и за такво нешто ги плукавте А1, нема што да отвораме нови теми за тоа, се знае во кој контекст го коментираме ова
и со секоја таканаречена акција на МВР против криминалот, се апсеа само оние криминалци кои им беа трн во око на властите, дури и имавме такви смешни случаи, каде не се знаеше што е коноп, а што марихуана и други циркузи каде полицијата се однесувала тотално непрофесионално

а да, и сеуште никој не ни објасни зошто сеуште никој не ни објасни, ништо, апсолутно ништо не знаеме, вашите „борци против“ криминал, наместо да излезат и да си ги објаснат и расчистат своите акции од било каква галама, тие се кријат како кукавици


Изменето од zabegan - 31.Јануари.2011 во 00:58
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 00:58
...ete i malku poiscrpno...да

kako li ne te mrzi ?намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 01:01
Originally posted by brza brza напиша:

...ete i malku poiscrpno...да

kako li ne te mrzi ?намигнување
богами и јас не знам веќе зошто се трошам, и вака и така за најмногу еден ден некој ќе ми го укака со коментар за СДСМ или ВМРО, или уште полошо никој не ми го ферма, нмајверојатно бидејќи не ги ставам славните ни наши партии во секоја реченица
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 01:03
....izgleda..голема%20насмевка

...tuku...psst....plakjash li ti danok......redovno?намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 01:05
Originally posted by brza brza напиша:

....izgleda..голема%20насмевка

...tuku...psst....plakjash li ti danok......redovno?намигнување
газење%20од%20смеење  жалосно, ама плаќам намигнување
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 01:20
Ni koga e formirana, a po poslednite desavanja pa ic ne ja mirisam A1, a sega veke e A0 kako so rece eden pred malku.

oduvek mi mirisale na nemirosanost, so pogled odsekogas svrten poveke nakaj bliskiot istok.

Koga Snezana Lupeska bese na poziciite na vojskata ( i jas bev tamu ) vo desavanjata okolu Aracinovo 2001 god. pocna da pravi reportaza kako nie ( ARM ) sme upotrebuvale prekumerna sila vrz nedolznoto naselenie vo Aracinovo. I toa zamislete go pravi pred celo odelenie na ARM ( imase sreka so pominaa taa i kamermanot samo so samari i iskrsena kamera ).

Takvi slucki na neobjektivno iskriveno, lazno izvestuvanje od A0 imalo mnogu vo izminatite dve decenii kolku sto i postoi taa tv stanica.
Se sekjavam kolku samo lagi A0 sirese za vojnite vo Bosna a sekogas na steta na hrvatskata i srbskata strana, a sekogas mudzahedinite bea vo pravo ili se ublazuvaa nivnite zlostorstva.

Tuka vo Mk, ista pesna, ocrni go sekoj onoj koj so ne e vo nivnite torbesko - siptarski korelacii, ebi mu majkata na sekoj onoj koj so i najmalku ke go kritikuva klanot na ramko i taka vo nedogled.

Se zakacija so Trifun dodeka bese gradonacalnik, se zakacija so site koi ne mislat kako niv.

A uz pat sluzea kako edna ogromna masina za kreiranje na javnoto mislenje kako so na nivnite gazdi i bliski do niv politicki partii im odgovarase.

I sega koga dojde vremeto da gi platat smetkite za celiot kriminal koj so go pravea vo izminatite 20 god. se obiduvaat da go pretstavat toa kako udar za demokratijata, demek bez niv nema demokratija vo MK.

Naprotiv, bez niv demokratija ke ima poveke, mnogu poveke.

I jas sum eden kako i stoticite iljadi gradjani na MK, eden od ogromnoto mnozinstvo na lugje koi "ne sme A1", a nitu nekogas sme bile.

Toa i ke se dokaze koga ke zavrsat so sobiranjeto na potpisite da se vidi koj " e A1 " vo ovaa drzava.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 01:22
a sto ke smeni so toa kamerite pred vlada?лутина
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 84>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.