IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 62>
Автор
Порака
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2009 во 17:59
добро место си одбрал за учење на мување: ФОРУМ смеење

абе дете.... бакнеж


Изменето од Lithium - 08.Септември.2009 во 18:01
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2009 во 20:34
Originally posted by neznamkojsum neznamkojsum напиша:

Dobro jas imam 14 godini i neznam kako da se muvam ni kako da fatam devojka ako mozhete da mi pomognete :S



Ovde dojde sovet da barash?смеење
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2009 во 20:37
Originally posted by neznamkojsum neznamkojsum напиша:

jas sakam sega da se nau4am


Masko da ti kazese, mozebi kje mislese deka te laze...
Eve, dve devojki pred mene ti se smeat. Neka ti bide dovolen dokaz deka devojki na internet ne se "brkaat"...


Изменето од Neptun74 - 08.Септември.2009 во 20:37
DeepBlue
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1689
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 20:53
Originally posted by legijate legijate напиша:

Denes mi stiga mail od mojata najdobra skolska drugarka so koja sto sedam zaedno vo klupa...Mailot glasi "Srcence moe najmilo,veke dolgo vreme ti kazuvam deka se zaljubuvam vo nekoj od naseto skolo,ama ne ti kazav deka jas se zaljubiv vo tebe...Nemoj da mi se smees na mailov,ama jas nemozam da gi kontroliram moite cuvstva kon tebe"... I SEGA AJ VE MOLAM ZA POMOS...KAZETE STO BI NAPRAVILE VIE DA STE NA MOE MESTO????



ne se dumaj kazi okej srce,aj so mene i prodolzi napred
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 23:03
Originally posted by legijate legijate напиша:

Denes mi stiga mail od mojata najdobra skolska drugarka so koja sto sedam zaedno vo klupa...Mailot glasi "Srcence moe najmilo,veke dolgo vreme ti kazuvam deka se zaljubuvam vo nekoj od naseto skolo,ama ne ti kazav deka jas se zaljubiv vo tebe...Nemoj da mi se smees na mailov,ama jas nemozam da gi kontroliram moite cuvstva kon tebe"... I SEGA AJ VE MOLAM ZA POMOS...KAZETE STO BI NAPRAVILE VIE DA STE NA MOE MESTO????

Hmmm размислување ....
jas da bev na tvoi godini...........
so vakov email...... ke vozvratev isto ama samo na isto mesto preku email.....
a na zivo ke se pravev na Tosho......dodeka ona prva ne napravi cekor na zivo da mi go kaze istoto......
a za zaljubenost ima vreme vazno ubavo da si pomines......
ne se zamaraj ako ke se zaljubis vazno barem malku da ja simpatishes i dovolno e za tvoite godini......mislam не%20знам taka ke bide OK!!
Кон врв
mamas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2009 во 03:49
Mozebi e prava ljubov...Se nadevam deka e . No pred tri nedeli raskinav so devojka mi.Mi falese do pred nekolku dena ko nenormalno...No pred nekolku dena bev kaj edna drugarka od fax i doznav sosema druga strana od nea.Devojkata ima mislenje za se, mislenje koe ne go doznav do pred nekolku dena.Ima svoe mislenje za svetov, za lugjeto, za nokniot zivot, za se.I sekoe nejzino mislenje i stav se poorginalni od se sto imam slusnato do sega.Do sega ja gledav kako devojka koja ne ja sfakav seriozno ,no sega gledam deka stvarno ne e takva i deka e pametna.Seuste znam deka ima legnato so 30tina maski i ne mi e seedno, no sepak ne mozam da ne mislam za nea poinaku i sakam samo da bidam so nea, po sekoja cena. A ova mi se slucuva koga bivsata saka da se smiri so mene i e spremna da napravi se za toa da se sluci....Daj te sovet,zosto ja ili sum glup ili sum mal za da znam sto da napraam..Pleaseeeeeee

Изменето од BisernA - 09.Ноември.2009 во 12:22
Кон врв
kapo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kapo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2009 во 03:57
Ako drugarkati se ima ... so 30tina i so nikoj nemala seriozna vrska togas i ne e tolku jaka kolku sto ti izgleda.Izlezi so nea nekolku pati ko demek drugarski i ke doznaes deka ne e do tolku posebna(barem ja taka mislam).

Изменето од BisernA - 09.Ноември.2009 во 12:23
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2009 во 04:04
Mожеби си моментално онака расеан,па случајно она ти се нашла за разговор(и за друго)и ти се смилила на некој начин.Пробај да се оддалечиш од неа малку,не ја барај некое време........а штом бившата не ти е проблемот,олади малку од двете,па ќе видиш после.
Сепак да легнеш со 30-тина за мене не е никакво оправдување дека вреди во некоја смисла кога си дозволува да ја има кој ќе посака.
Кон врв
kapo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kapo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2009 во 04:06
A zasto ne si gi teras i dvete.hehe
Кон врв
mamas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2009 во 04:08
ne e deka vi se praam fraer, ama znam zbor dva za devojki i imam pominato dosta. I koga vi vikam deka mi se sfiga stvarno devojkava e posebna
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2009 во 04:09
Абе...ако сакаш да се броиш во нејзините "трофеи" прај си мерак една вечер....после ке се фалиш дек си бил еден од 100-тина ка ке кажува она.....не драпај мн , не си играј играчки ... смирете си се со бившата...биче боље....
И многу многу верба во другарки од факс ... НЕ
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
zezok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zezok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 00:07
zavisi od ulogata koja ja imal/a vo tvojot zivot
Кон врв
najmilo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 745
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај najmilo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 20:08
zar mozi da se zaboravi nesto sto mnogu ti znaci ili ti znacelo?
Кон врв
karamelka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 13:33
Imam eden golem ljuboven problem. Mozebi poveke od 5 godini sum zaljubena vo edno momce.Mislam deka porano eden od drugarite mu ima spomnato deka go simpatiziram.No toj nikako da pokaze interes za mene , iako izleguvame na isti mesta. Jas sum drugarka na negovata bivsa devojka so koja e bil vo dolga vrska i taa e vo naseto drustvo i nemozam so nikogo da spodelam za toa . Mislam deka pricinata e toa, sto i toj ne saka da mi se doblizi. Dovolno e da mi kaze zdravo za da bidam srekna cela vecer .Premnogu go sakam i ne znam sto da napravam , da bideme zaedno. Moze li nekoj da mi dade ljuboven sovet :)))
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.