IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Форум & реалност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Форум & реалност

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 53>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2008 во 13:26
Знам дека имав борба во вселената со лошите онакви, ми го акнаа космичкиот брод и се лупнав на оваа планета. Излегов, се вртам наоколу, сите слични, говорат со ист јазик, а никој не може со никого да се разбере...само се слуша - мое, мое, мое...мое... а твое, а ?...е сеа тепачка
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 14:23
во реалноста луѓето се или добри или лоши...

на форум се или „харизматични“ или здодевни


Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 22:37
Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:

во реалноста луѓето се или добри или лоши...

на форум се или „харизматични“ или здодевни




ne!
podelbata na dobri i losi e samo vo prikaznite.
i vo realnosta kako i na forum lugjeto se delat na harizmaticni i zdodevni
razmisli: toj sto e harizmaticen, duri i ako e los - gi sobira pogledite i vnimanieto na drugite.
toj sto e zdodeven e zdodeven i kraj! prekrieni se site drugi kvaliteti.

се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 02:35
Ако гледаш од таа перспектива на луѓето, колку некој е интересен или здодевен... ок, тогаш важи поделбата...
Арно ама, не е се во тоа финтата, дали некого ќе оставиш со отворена уста... или ќе заспие додека ти му раскажуваш нашироко за ланскиот снег...
Генерално, нема апсолутно добри или апсолутно лоши луѓе...
Сите во себе си носиме и ѓавол и ангел...
На кого ќе му ја отстапиш власта, зависи од тебе...
Така и на форум...
Иако тука олеснителна околност е виртуелноста... можеш да му дозволиш на ѓаволот во тебе да се издуши понекогаш... на најбезболен начин... за да не ти се меша во реалноста...намигнување
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 09:53
Originally posted by anastea anastea напиша:

тука ... можеш да му дозволиш на ѓаволот во тебе да се издуши понекогаш... на најбезболен начин... за да не ти се меша во реалноста...намигнување


tokmu taka, anastea... no
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 12:16
Originally posted by anastea anastea напиша:

Ако гледаш од таа перспектива на луѓето, колку некој е интересен или здодевен... ок, тогаш важи поделбата...
Арно ама, не е се во тоа финтата, дали некого ќе оставиш со отворена уста... или ќе заспие додека ти му раскажуваш нашироко за ланскиот снег...
Генерално, нема апсолутно добри или апсолутно лоши луѓе...
Сите во себе си носиме и ѓавол и ангел...
На кого ќе му ја отстапиш власта, зависи од тебе...
Така и на форум...
Иако тука олеснителна околност е виртуелноста... можеш да му дозволиш на ѓаволот во тебе да се издуши понекогаш... на најбезболен начин... за да не ти се меша во реалноста...намигнување
 
ova e vreme na izmesteni kriteriumi
denes se cenat nekoi poinakvi normi
podelbata na dobri i losi mozebi e humana, no za zal neupotrebliva
harizmaticnite, vikacite, galamdziite se tie koi vladeat so svetot i toa so moja i tvoja dozvola.
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 14:55
....zivotot na forum e odanocen so 18%....!...toa ne e povlastena danocna stapka...toa e zasega razlikata....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 14:58
Jas sum realna na forum
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 16:40
forumot na pocetok mi bese beg od realnosta
se' dodeka ne si go napraviv realnost!тага
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 16:43
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

forumot na pocetok mi bese beg od realnosta
se' dodeka ne si go napraviv realnost!тага
 
газење%20од%20смеење
Па сега нема кај да бегаш...плазење
 
Шашава си, нема шо...бакнеж
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 16:45
nema, znam...загриженост
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 20:26
Ima inteligentni na forumov, tie me zaplasuvaat sekojdnevno, sekoj poteg mi go citaat ko selski bukvar i mi ja razbija iluzijata deka sum mnogu pameten
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 20:42
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

nema, znam...загриженост

..ima..ima..намигнување. od tuka ...pak tuka...голема%20насмевка
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 09:28
Форумот влијаеше на сите во смисол дека се појавија нови својства за кои не бевме свесни и дека сме повеќе од тоа што се гледа во реалноста
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,703 секунди.