IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Карнегиева комисија 1914 и Букурешт 1913
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Карнегиева комисија 1914 и Букурешт 1913

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 28>
Автор
Порака
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 16:57
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

ЈАден туркомонголски вид,не го гледаш сарказмот,не знаеш да читашнамигнувањеНие сме Европска земја сакале ние или не тоа е факт,пишував за вашата туркомонголска култура,за вашите туркомонголски видувања кон работите и ете одговор од Дуле во неколку реда но без разбирање,без поента и изведен заклучок.Сега сваќаш ли дуле колку циганска култура имаат туркомонголските соседи на Македонијасреќа

Изборот е ваш: или при турко-монголите на исток, или при монголо-кинезите во далечниот исток. Циле Тупурковски преди 1-2 децении се опита да направи нешто по вопросот, ама работата не стана. Сега со Драган Павловик и Владо Тулески ке морате да речете: Напред кон изгреваштото сонце. Вива Кина! (и Србиjа се разбира)
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 17:28
Ти се молам не го потценувај Македонскиот народ,ние не сме како ТуркоМонголите,за разлика од туркомонголскиот цигански менталитет ние имаме доблест и решителност да останеме свои на своето-МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ.Не ни требаат ниту туркомонголите ниту кинезите,не продаваме ние лесно г`з како што вие турко монголите го продавате - те денес сме браќа со русите те утре сме браќа со американците - тоа у Македонија нема да го видиш.намигнување
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 17:55
Па кинезите не се турко-монголи, ја незнам што се запнал за нив...

И Буги се согласувам со тебе

Изменето од Vladimir88 - 01.Март.2008 во 17:56
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 17:56
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Па кинезите не се турко-монголи, ја незнам што се запнал за нив...


Brat Priznaj deka si alergicen na turomongoli.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:00
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Па кинезите не се турко-монголи, ја незнам што се запнал за нив...


Brat Priznaj deka si alergicen na turomongoli.


Ја немам ништо против нивното потекло......
Кој ми пружа рака јас сум му пријател..
Ама они ме негираат и ги плукам....они треба да се срамат..
Бугарија , не е европска земја...

Изменето од Vladimir88 - 01.Март.2008 во 18:00
Кон врв
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:43
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Па кинезите не се турко-монголи, ја незнам што се запнал за нив...


Brat Priznaj deka si alergicen na turomongoli.


Ја немам ништо против нивното потекло......
Кој ми пружа рака јас сум му пријател..
Ама они ме негираат и ги плукам....они треба да се срамат..
Бугарија , не е европска земја...


и Маджарите (Унгарците) са турко-монголи според вашите критерии... Па земи да си правиш кудош со Унгарците по повод техниот произход... Ке те погледнат учудено (ништо повеке). И зошто ли Австриjците са правиле дуалистична империjа: Австро-Унгариjа... Се e било едно: Австро-Турко-Монголиjа...
Ама тоа са вопроси дето са извн вашето возприjатие...
Блажени са ништите...
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:52
Originally posted by дуле дуле напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Па кинезите не се турко-монголи, ја незнам што се запнал за нив...


Brat Priznaj deka si alergicen na turomongoli.


Ја немам ништо против нивното потекло......
Кој ми пружа рака јас сум му пријател..
Ама они ме негираат и ги плукам....они треба да се срамат..
Бугарија , не е европска земја...


и Маджарите (Унгарците) са турко-монголи според вашите критерии... Па земи да си правиш кудош со Унгарците по повод техниот произход... Ке те погледнат учудено (ништо повеке). И зошто ли Австриjците са правиле дуалистична империjа: Австро-Унгариjа... Се e било едно: Австро-Турко-Монголиjа...
Ама тоа са вопроси дето са извн вашето возприjатие...
Блажени са ништите...


Па они самите рекоа дека имаат хунско потекло, самите рекоа дека имаат турко-монголско потекло...

Они рекоа дека Арпад(основателот на Унгарија) бил хун...


Изменето од Vladimir88 - 01.Март.2008 во 18:52
Кон врв
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 19:14
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Па они самите рекоа дека имаат хунско потекло, самите рекоа дека имаат турко-монголско потекло...

Они рекоа дека Арпад(основателот на Унгарија) бил хун...

Влади, коj ти рече, што да се броиш наследник на хуните е срамно? Много народи се борат да се пишат нивни наследници (с уговорката што хуните не са били етнически хомогенен народ). Унгарците - да, на не е сигурно - те са фино-угри (демек са родствени со снежнобелите финландци), но са били част од хунскиот соjуз. Хрватите - и те сакат да са наследници на хуните - и вероjатно имаат право штото имат крвно наследство со аварите кои са биле част од хунскиот соjуз. Старите бугари сшто са били част од хунскиот соjуз. (даже са биле во управлеваштата врхушка). Е?
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 19:32
Originally posted by дуле дуле напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Па они самите рекоа дека имаат хунско потекло, самите рекоа дека имаат турко-монголско потекло...

Они рекоа дека Арпад(основателот на Унгарија) бил хун...

Влади, коj ти рече, што да се броиш наследник на хуните е срамно? ?


Јас не реков дека е срамно,кога сум рекол дека е срамота тоа што се декларираат унгарците за хуни?? И за бугарите јас не ги мрзам пример бугарите...т.ест ги мрзам зошто плукаат по мене..
Да ми ја признаат црквата, јазикот, и нацијата па ќе им подадам рака и ќе им речам..
Браво вие сте пријателска нација......


Јас верувај дека повеќе ги мрзам грците, и шиптарите....од вас...
Затоа биди среќен што пак разговарам со вас.....
Со грците, не се мирисаме ние македонците, да се видиме и на лице место се колеме... и со шиптарите исто така..

Изменето од Vladimir88 - 01.Март.2008 во 19:38
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 23:30
Море владе остај ги они изгледа и туркомонголскиот јазик го заборавиле ,погледај доказ 100%.Јадни турко монголчиња сакаат англичани сега да станатсмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење

http://www.youtube.com/watch?v=FQt-h753jHI
смеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење

Е ова е показател на тоа дека 95% ТуркоМонголи незнаат кој јазик е кој,абе колку е сигурна типкава дека на англиски пеесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење

Изменето од Boogie - 01.Март.2008 во 23:32
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 23:32
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Море владе остај ги они изгледа и туркомонголскиот јазик го заборавиле ,погледај доказ 100%.Јадни турко монголчиња сакаат англичани сега да станатсмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењеhttp://www.youtube.com/watch?v=FQt-h753jHIсмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење



Леле тотално срање

А ти биди повнимателен ебате беља ќе ми ги дупнеше за малце ушите..
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 23:33
Абе немаат поима кој јазик е кој,типкава незнаеше англиски јазик што е а жално е што 95%Бугари се ваквисмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 23:42
Леле мајко...
Колку се смеам

Уфф ама и да ти кажам ме наежи типкава, кога рикна со тој нејзиниот глас, абе уффф........мислам дека ми ги дупна ушите.....

И уште на крај вика, дека ја испеала песната на англиски јазик


Изменето од Vladimir88 - 01.Март.2008 во 23:43
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 23:58
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Море владе остај ги они изгледа и туркомонголскиот јазик го заборавиле ,погледај доказ 100%.Јадни турко монголчиња сакаат англичани сега да станатсмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењеhttp://www.youtube.com/watch?v=FQt-h753jHIсмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење



Леле тотално срање

А ти биди повнимателен ебате беља ќе ми ги дупнеше за малце ушите..


И ова види го

http://www.youtube.com/watch?v=uZ_u4QuiZxA&feature=related


Демек цигани(Бугари) у ЕУсмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.