IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ВЕРА-ИЗБОР ИЛИ ТРАДИЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВЕРА-ИЗБОР ИЛИ ТРАДИЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111213
Автор
Порака
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 22:52
Gospod te naodja tebe samo ako ti tragas po nego...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 22:54
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Gospod te naodja tebe samo ako ti tragas po nego...


Ова е многу мудро и многу исправно кажано.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 23:00
Blagodaram
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 23:01
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Blagodaram



Нема на што.Кога е нешто убаво и исправно кажано,тоа го ценам,оти се поклопува и со моето верување,а и со здравиот разум.
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 23:21
Е Фала Му на Бога - еднаш да се разберете и вие...
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 23:24
Originally posted by zidarski zidarski напиша:

Е Фала Му на Бога - еднаш да се разберете и вие...



Зидарски,не еднаш,ами илјада пати ќе се разбереме ако разумно и како што налага верата дискутираме.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 23:29
A toa e tesko se dodeka ne se pomirime so edno a toa e TVOJATA VERA NA TEBE NA MENE MOJATA. Jas ne mozam da veruvam vo toa vo sto ti veruvas nitu pak ti mozes da veruvas vo onaa vo sto jas veruvam - taka bilo so vekovi i taka ce ostane. No sekogas postoi mesto za pocit i razumna diskusija.... a za napadjanje i raspravii hmmmm .... i toa moze
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
im happy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај im happy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 09:17
Мала дигресија - баш ме интересира доколку децата од мали учат за сите религии, која би ја избрале?
Но бидејќи тука прашањето е за вера, верата е комбинација на избор и традиција. Се зависи од тоа колку лесно прифаќате мислења оставени од претците. Ако родителите ве задојат со идејата за Бог, вие сте верник по традиција. Ако тие ви зборуваат за Бог, но вие повеќе се ослонувате на сопствените ставови, може да бидете неверник по избор. Ако тие биле неверници, вие може да одберете да бидете верник. Има неколку комбинации на одговори.
middle is best... i believe in science
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111213
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.