IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Како би објасниле, ШТО Е ЉУБОВ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како би објасниле, ШТО Е ЉУБОВ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 100>
Автор
Порака
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 11:42
ljubovta sto ja podaruvame e edinstvenata ljubov sto vistinski ja imame
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 11:52
ako navistina si nashol ljubov,
togas daj i krilja da leta
i ako odbere da ostane.
togash i e osudeno da se ostvariTongue
Кон врв
LaViCa^^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2006
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaViCa^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2006 во 11:16
Taa e vrata na srceto...
Zivej go sekoj den kako da ti e posleden...
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2006 во 11:17

izvini a sto e vrata na srceto slabo te pratam nesto

Кон врв
emilija 90 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 776
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilija 90 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2006 во 11:34
ljubovta e samo cuvstvo!
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2006 во 11:35
ama kakvo cuvstvo , dajte malku definirajte
Кон врв
emilija 90 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 776
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilija 90 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2006 во 11:41
ljubovta e najgolemo nespokojstvo i nasilstvo nad sebesi i nad drugite
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2006 во 11:52
jas mislam ... deka site kazuvaat za ljubovta a nikade ja nema , mislat deka ja imaat a ja nemaat , samo si zamisluvaat , znaes nekoj ja izmislil da ne se izbudalime od e**nje , da se ima nekoja cel vo zivotot i nadez , nesto kao religijata i ljubovta e fenomen
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2006 во 18:54
ljubovta e patuvanje, a ne destinacija
Кон врв
nikolina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2006 во 20:36
Originally posted by hektor hektor напиша:

ama kakvo cuvstvo , dajte malku definirajte
 
najobicno custvo kako i site drugi custva, samo lugjeto ja mistificiraat ljubovta, taka e pozabavno Big%20smile
Кон врв
dusko26sk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dusko26sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2006 во 20:54
vo denesno vreme neznam dali nekoj moze da ni kaze sto e toa ljubov bidejki 90% od mladite sto se vo vrska ne se od ljubov tuku od interes
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2006 во 01:23
ljubovtaHeart e nesfatliva:
seta logika e protiv nea,
no seta dusha e za neaTongue
Кон врв
LaViCa^^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2006
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaViCa^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2006 во 11:43
Originally posted by hektor hektor напиша:

jas mislam ... deka site kazuvaat za ljubovta a nikade ja nema , mislat deka ja imaat a ja nemaat , samo si zamisluvaat , znaes nekoj ja izmislil da ne se izbudalime od e**nje , da se ima nekoja cel vo zivotot i nadez , nesto kao religijata i ljubovta e fenomen
 
Ti nikogas ne si ja pocuvstvuval "ljubovta" zatoa i ne veruvas deka postoi...
Zivej go sekoj den kako da ti e posleden...
Кон врв
ekstraprofit Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekstraprofit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2006 во 13:11

ODGOVOROT E PROST, PRIJATELE. "LjUBOV E KOGA NESTO LjUBIS. NEKOJ LjUBI DA JADE PATLIDZAN, NEKOJ LjUBI DA SETA SO KUCE POKRAJ VARDAR, NEKOJ LjUBI ZENI-AKO E VISTINSKI MAZ I T.N., ZNACI LjUBOVTA E SIROK POIM, ZAVISI NA KOJA LjUBOV MISLIS KOGA GO POSTAVUVAS PRASANJETO. INAKU ZA PRIMER SEKOJ NORMALEN COVEK SI GO LjUBI SEMEJSTVOTO, DOMOT, RODITELITE I T.N. NO LjUBOV MOZE DA SE IMA KON MNOGU NESTA. VAZNO E LjUBOVTA DA E PRIRODNA, NORMALNA, I VO RAZUMNI GRANICI.



Trudi se da bides sto poslicen na Gospoda i na Boga, stvoritelot na se sto Toj go sozdal na zemjava!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.