IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Антивируси, Antispyware (општа дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Антивируси, Antispyware (општа дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 30>
Прашање: Кој Антивирус го користите?
Одговор Гласови Статистика
115 [26,68%]
129 [29,93%]
33 [7,66%]
26 [6,03%]
20 [4,64%]
2 [0,46%]
93 [21,58%]
13 [3,02%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 15:30
zaboraviv nesto,blagodaram Sexy sto mi odgovori, jas bev na taja strana pred da mi kazes ti, ne pisuva nikade deka treba da sum seniorзбунетостцрвенеењеizvini mnogu sto te prasav takvo nestoзбунетостцрвенеењеgreskata je na moja strana.збунетостцрвенеење 
jas razberiv sto sakas da mi objasnes ti, ako mozi da ti objasnam sto napraviv jas a i sto sakam jas ottuka a i dali se mozi toa: pricnav insert image i cekam da se pravi loading gore na desnata strana pisuva imageURL, na levata strana ima folders, Jpeg i GIF image, pricnuvam na edno nego i go gledam vo prozorceto na desnata strana dobroсреќа 
sto sakam jas da znam je ova imam edna internet strana sto ima ubavi raboti "NE SRAMOTNI" taja se vika vaka  primer: www.blabla.comзадоволствоdali mozam ovaja predxodna "URL" da ja stavam vo kade sto pisuva image URL, koga ke se pricne insert image na desnata strana gore kade sto pisuva image URL, ili ovaja URL ke je samo koga ke pricnes insert image od toa image sto je na levata strana, da ti kazam pravo poveke pati go cituvam poveke mi je po nejasno, znam malce je komplikovano no nemoj da se sramis prasaj me, jas ne se lutam blagodaram uste ednas sto go spomna toa.збунетосттагазадоволствосреќаголема%20насмевка 
   
vrtyuwged
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 18:25
тоа URL е за таа слика зависи на кое место сакаш да ј аставиш имаш таму кај што се стават сл копче и за нивно место во постот па само ке го селектираш и сл ке е на саканата положба..

поз и не пишувај на оваа тема повеќе бидејки е за антивируси...
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2007 во 22:58
Темава е за Антивируси па ќе пренесам еден совет што го најдове некаде можеби и овде од едно наше дете Anarchi мислам дека му беше никот.  Вели: БИДИ СИ САМИОТ АНТИВИРУС
КАКО? Оди во „барај - search“ и најди ги сите .ехе програми селектирај ги сите, десен клик СВОЈСТВА - ПРОПЕРТИС и штиклирај: само за читање - рид онли И сокриено - хиден. На овој начин најлесно им се забранува влез на било кој вирус или било каков штетен програм да го зарази вашиот компјутер бидејќи веќе нема пристап до вашите програми кои нели се стартуваат преку .ехе. Истава постапка се прави и со драјверите односно барате .dll (celoto prebaruvanje e vaka: *.*.exe ili *.*.dll).

P.S. Единствена работа што малку треба да се внимава е дека после ова упдејтот на ниту една програма нема да работи, за истото да функционира најдете го .ехе фајлот од програмот што сакате да го апдејтувата и отштиклирајте ги сокриено и само за читање.

Се надевам дека овој совет некому ќе му биде полезен.
НАЈДОБАР АНТИВИРУСЕН ПРОГРАМ НЕЗАВИСНО ШТО ТУКА ГО ФУРАТЕ КАСПЕРСКИ УБЕДЛИВО Е SYMANTEK ANTIVIRUS (CORPORATE EDITION 10.2). Не го малтретира компјутерот, не го ни гледаш дека работи во позадина (имам 512 рам од кои 64 ми јаде графичката и пак комот ми лета - колку што може да лета :))
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 22:34
Originally posted by Bronhi Bronhi напиша:

Темава е за Антивируси па ќе пренесам еден совет што го најдове некаде можеби и овде од едно наше дете Anarchi мислам дека му беше никот.  Вели: БИДИ СИ САМИОТ АНТИВИРУС
КАКО? Оди во „барај - search“ и најди ги сите .ехе програми селектирај ги сите, десен клик СВОЈСТВА - ПРОПЕРТИС и штиклирај: само за читање - рид онли И сокриено - хиден. На овој начин најлесно им се забранува влез на било кој вирус или било каков штетен програм да го зарази вашиот компјутер бидејќи веќе нема пристап до вашите програми кои нели се стартуваат преку .ехе. Истава постапка се прави и со драјверите односно барате .dll (celoto prebaruvanje e vaka: *.*.exe ili *.*.dll).

P.S. Единствена работа што малку треба да се внимава е дека после ова упдејтот на ниту една програма нема да работи, за истото да функционира најдете го .ехе фајлот од програмот што сакате да го апдејтувата и отштиклирајте ги сокриено и само за читање.

Се надевам дека овој совет некому ќе му биде полезен.
НАЈДОБАР АНТИВИРУСЕН ПРОГРАМ НЕЗАВИСНО ШТО ТУКА ГО ФУРАТЕ КАСПЕРСКИ УБЕДЛИВО Е SYMANTEK ANTIVIRUS (CORPORATE EDITION 10.2). Не го малтретира компјутерот, не го ни гледаш дека работи во позадина (имам 512 рам од кои 64 ми јаде графичката и пак комот ми лета - колку што може да лета :))


Уффф екстра совет али дали истово важи и за Тројани ???
а за kaspersky се сложувам нај ок е бар до сега со се Нортон али кој каква конфигурација  си си има и може да си ивизможи..среќа


Изменето од SeXY - 21.Октомври.2007 во 22:36
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 13:17
soveta ne je losa uopste taja je dobra, ali ne znam dali je toa sto sakam jas, zosto i kako, dosega nema niedna antivurus software koja ke ve zastiti 100% imav norton ne sakase da gi izvadi tie, a i kasperski ne je kujzne sto podobri ima i od nego, imam programce so 6000 plus database i najdov dva virus sto vo taja database gi nema gi barav na google isto nema.задоволствосреќаголема%20насмевка
vrtyuwged
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2007 во 16:34
samo od start u find ibrisi gi site file so se so .exe ete tiнамигнување
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 15:22
Originally posted by kristofer kristofer напиша:

soveta ne je losa uopste taja je dobra, ali ne znam dali je toa sto sakam jas, zosto i kako, dosega nema niedna antivurus software koja ke ve zastiti 100% imav norton ne sakase da gi izvadi tie, a i kasperski ne je kujzne sto podobri ima i od nego, imam programce so 6000 plus database i najdov dva virus sto vo taja database gi nema gi barav na google isto nema.задоволствосреќаголема%20насмевка


Рестартирај го комп. во Safe mode пребарај го комп. кај се тие два вируса, рачно избриши ги, а по тоа, и run>regedit најди ги и таму и таму избриши ги. Рестартирај ако не се некаде сокриени и самите да си се преименувале БИ ТРЕБАЛО повеќе да ги нема. Види да не се дел од некоја програма што си ја инсталирал, ако се, бриши програмата и повтори ја претходната постапка со тоа што овој пат во Регистрито ќе ја бараш и неа и рачно ќе ја избришеш.
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2007 во 22:42
ПЦ силин немојте да сте се излажале лутина 
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2007 во 15:26
dali bi mi veruvale ili ne, da ste do mene tuka bi ve izguskal mnogu od zadovolstvo sto nekoj clen se trudi da mu pomogne na drugi clen bi vi go rekol ova imate golema sreka, uspex, zadavolstvo, radost vo zivotot. трепкањеголемо%20гушкањезадоволствосреќаголема%20насмевка 
 
when i write this i mean every word of it, when i say i mean it that's devotedly what it is.големо%20гушкањетрепкањезадоволствосреќаголема%20насмевка     
 
ne znaete kolku vreme izgubiv da go najdam ova programce ne ni jadov ne ni spaav, ubavo jas bi go napravil toa dolgo vreme, but there is concenquence of doing thah enormous of doing that, oh man you have no idea. големо%20гушкање 
 
kako ke me sluzi sakam da vidam i dali ponatamu ke se ima nekoj spas za nego.задоволствосреќаголема%20насмевка   
vrtyuwged
Кон врв
EsKoBaR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EsKoBaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2007 во 09:13
Ja koristam AntiVir Personal Edition Premium. Ne koristam nieden so gi ima na listata za glasanje, a ke kazam samo edno so se odnesuva od moja gledna tocka.  NAJDOBAR e i gi otkriva site virusi duri gi otkriva i onie sto se za mobilnite telefoni i uspesno gi brise vprocem i najglavno kaj sekoj antivirus e toa sto treba da gi "eliminira" od hard diskot a ne samo da gi naoga. Ako saka nekoj da mu pratam key za full verzija na AntiVir Personal Edition Premium neka prati PM . Eve  vi i link pa zirnete si. намигнување

Pozdrav. намигнување   http://www.avira.com/en/pages/index.php
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2007 во 09:07
blagodaram mnogu za gornata usluga.задоволствосреќаголема%20насмевка
vrtyuwged
Кон врв
andr0id Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај andr0id Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2007 во 00:07
A ste slusnale nekogas za Morpheus? da gi prasam vaka ponaprednive decki na forumov na tema: antivirusi...pa neka odgovorat.
when you dream, there are no rules.people can fly,anything can happen
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 08:31
jas imam slusnato ali i znam deka ima morpheus programce, ali za antivirus da te lazam ne znam, ako sakas da se poobjasnis, ako mozi nekoj drugi da ti objasni, izvini.задоволствосреќаголема%20насмевка   
vrtyuwged
Кон врв
andr0id Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај andr0id Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 00:30
Originally posted by kristofer kristofer напиша:

jas imam slusnato ali i znam deka ima morpheus programce, ali za antivirus da te lazam ne znam, ako sakas da se poobjasnis, ako mozi nekoj drugi da ti objasni, izvini.задоволствосреќаголема%20насмевка   


morpheus ti e linux programce so ti pretvara izvorniot kod na virusot na eden poinakov nacin...go prepisuva na drug nacin, taka da antivirus...nema nekoja golema "srekja" da go otkrie... (more or less explained , najednostavno objasnuenje )
when you dream, there are no rules.people can fly,anything can happen
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 30>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.