IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Системски LUPUS
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Системски LUPUS

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 21>
Автор
Порака
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 09:19
A

Изменето од Ane09 - 23.Јули.2009 во 13:47
Кон врв
bir Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 13:56
otkako ja dobiv ovaa bolest nemam izlezeno na sonce iako odime na odmor.Jas sedam doma a site dtrugi na plaza.Momentalno koristam krem za lice so zastiten faktor 20 od Avon i sum mnogu zadovolna a istovremeno koga ke treba da izlezam koristam i pudra so zastiten faktor.Sovetite od doktorite se kolku e mozno pomalku izleguvane na sonce a ako neodlozno treba da se izleze na sonce da se nosi obavezno kapa cador i obavezno dolgi rakavi.Imam citano na razni forumi kako i soveti na lekari deka i samo malo izlozuvane na sonce od 10-15 min.moze da dovede do aktivirane na bolesta.Iako koga ke imam nekoja rabota ne se pridrzuvam do ovie pravila.Na site vi posakuvam dobro leto so kolku e mozno pomalku komplikacii i dobro zdravje.
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 16:14
A

Изменето од Ane09 - 23.Јули.2009 во 13:47
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 11:05
Originally posted by Ane09 Ane09 напиша:

Vo odnos na Rezohinot, negova zamena e plakinilot, velat deka e podobar, a ako te interesira vo koja apteka go ima ke prasam, pa ke ti pisam.

Plaquenil-ot e resochin (grcki)
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
anchiii Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2009
Локација: Macau
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anchiii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 16:48
Kaj ste site?Mnogu rano fe fati letna euforija,kako i da e se nadevam deka ste dobro i deka ubavo si pominuvate samo nezaboravajte na zastiten faktor i na cador.I jas vi ja preporacuvam kremata od avon so 20 zas.faktori iako ima i so 30 isto od avon i taa ja koristam samo sto vo poslednive 2-3 kataloga nesto ja nema.Pozzzzz i

Изменето од anchiii - 13.Јуни.2009 во 16:53
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 08:46
A

Изменето од Ane09 - 23.Јули.2009 во 13:47
Кон врв
anchiii Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2009
Локација: Macau
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anchiii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 20:29
Zdravo Ane09 bas mi e milo sto ubavo si pominala ,eh samo da si mozela eden del od moreto da poneses so sebe kako za lek, i stvarno bi bilo prekrasno koga bi mozele pocesto da sme na more.Inaku jas odam vo sabota za Germanija pa ke vi pisam kako ke bide,veke na 25.06 imam termin kaj lekar-homeopat.Vi posakuvam se najubavo na site i prijatno leto
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2009 во 09:50
Dobar pat,anchiii, te cekame so ubavi vesti.
Кон врв
bir Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2009 во 22:29
ane 09 kako si pomina na odmor izleguvase li na sonce i sto koriste se kako zastita ?jas odam na odmor ama non stop sum doma ne odam na plaza,iako mnogu bi sakala barem ednas da se iskapam ili da posedam na plaza no mnogu mi e strav da ne go razbudam volkot.Prijatno patuvane anchiii i se najubavo .Ti drzime sreka da najdes resenie pa mozebi i na nas ke ni pomognes so nekoj korosen sovet.Na site ostanati om posakuvam morno i dobro leto so kolku sto e mozno pomalku problemi.
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2009 во 10:54
A

Изменето од Ane09 - 23.Јули.2009 во 13:47
Кон врв
bir Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2009 во 16:33
ane 09 jas imam probano da izlezam vo proroda i da popesacam vo momentot odnosno toj den se cuvstvuvam ubavo no sledniot den mi e mnogu tesko skoro nema mesto na telovo koe ne me boli a pak da ne zboruvam ako samo malku mi dostudi predhodniot den drugiot den sum skoro celata vkocaneta.Istoto se slucuva ako ja preterem vo odnos na rabotata onaa rabota sto treba da se sraboti niz doma.Ti posakuvam od se srce rezultati te da bidat vo red i vaka da se cuvstvuvas stalno.Voedno imam prasane do site na forumov :Dali e mozno nie zaboleni so ovaa dijagnoza da zabolime nedaj boze i od nekoe maligno zaboluvane karcinom?Za ova razgovarav so mojot maticen lekar i toj mi rece deka skoro i da ne e mozno .Baram vase mislene bidejki vo posledno vreme zabelezuvam nekoi promeni i mi e mnogu strav.Pozdrav do site.
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2009 во 13:33
A

Изменето од Ane09 - 23.Јули.2009 во 13:48
Кон врв
anchiii Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2009
Локација: Macau
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anchiii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2009 во 17:41
jas samo da vi pisam eden golem pozdrav od Germanija!
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 09:01
Pozdrav anchiii, i cekame ubavi vesti.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.