IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121122123124125 135>
Автор
Порака
Lozanaiki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lozanaiki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2011 во 22:20
Citat prezemen od drug forum mislam deka e prekrasna vest.... Dali na nekoj od Makedonija mu e poznato ova?

CITAT:
100% informacije iz prve ruke!!!!!!
Vec sad se prelazi na EVROPSKE PLATE znaci ja sam upravo presao na evropsku platu bila mi je 17800$ sad je $40k
Sutra idem da potpisem novi ugovor a dosad sam bio na cekanju za kartu,zvali su me da budem spreman izmedju 20.01-30.01 i onda je doslo do promjene u zadnjih 5 dana,meni licno je drago.
E sad sta je problem objesnio mi je regruter: jer se ovo sve mjenjalo u DYNCORP-u i zato su neki izgubili pozicije i moraju sad da cekaju ali ja mislim da je bolje jer su sad troduplo vece plate i svi ce te otici samo malo strpljenja.

DON'T WORRY BE HAPPY
ZATVOREN CITAT.
Кон врв
ztrengo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ztrengo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2011 во 22:38
vo ponedelnikot bev vo palas,znaci regruterite bea tamu,a dali se sega uste tuka vo skopje-neznam,ama vredi da se obides,ili pak nekoj sto denovive bil-neka pise
Кон врв
Vlatko 24 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlatko 24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 15:19
Dali se Fluor tuka i ako se do koga ke bidat?Dokolku znaaete ve molam odgovorete.Pozdrav
Кон врв
Lozanaiki Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lozanaiki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2011 во 15:47
Fluor ne se tuka doagaat vo mart
Кон врв
g.dragan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај g.dragan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2011 во 02:54
mozeli nekade vo makedonija da se dobie DOD SERTIFIKAT
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2011 во 23:19
Kolku sto znam jas toa se bezbednosni sertifikati od USA. Vo Makedonija gi imaat samo onie koi sorabotuvaat so USA Ambasada i nasite vojnici koi bile vo  Irak i Avganistan. Kaj nas se izdavaat vo nekoja institucija ama ne me fakaj za zbor koja bese... ne sum siguren.
Pozdrav
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 18:15
zdravo na site.go pratam forumot dolgo vreme citajki gi komentarite na site koi se veke vo afganistan ili sto se veli so edna noga na avion za afganistan:))))))mi e potrebna edna informacija.denes dobiv telefonski povik od kompanijata supreme od UAE koja e subkontraktor na dyncorp vo afganistan.za pozicija electrical supervisor mi ponudija mesecna plata od 1200usd i bonus od 2400usd/godisno po zavrsetokot na kalendarskata godina.me interesira vase mislenje za pozicijata i uslovite bidejki momentalno sum vraboten vo firma koja ima idnina i prosperitet a ne mi se napusta bidejki zarabotuvam solidno za makdeonski standardi(da ne ispadne deka se falam samo zarabotuvam 28500denari+bonus od dobro zavrsena rabota).nekako parite mi se malku za vo podracje kade lesno moze da zavrsite vo limen sandak.sekoj sovet e dobredojden.pozdrav
Кон врв
nevena999 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nevena999 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 20:30
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

zdravo na site.go pratam forumot dolgo vreme citajki gi komentarite na site koi se veke vo afganistan ili sto se veli so edna noga na avion za afganistan:))))))mi e potrebna edna informacija.denes dobiv telefonski povik od kompanijata supreme od UAE koja e subkontraktor na dyncorp vo afganistan.za pozicija electrical supervisor mi ponudija mesecna plata od 1200usd i bonus od 2400usd/godisno po zavrsetokot na kalendarskata godina.me interesira vase mislenje za pozicijata i uslovite bidejki momentalno sum vraboten vo firma koja ima idnina i prosperitet a ne mi se napusta bidejki zarabotuvam solidno za makdeonski standardi(da ne ispadne deka se falam samo zarabotuvam 28500denari+bonus od dobro zavrsena rabota).nekako parite mi se malku za vo podracje kade lesno moze da zavrsite vo limen sandak.sekoj sovet e dobredojden.pozdrav
platata e mala no izborot e tvoj.me interesira od koj broj ti zvonea bidejki i jas sum staven na lista za cekanje od istata kompanija a vcera imam povik od nepoznat broj
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 21:08
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

zdravo na site.go pratam forumot dolgo vreme citajki gi komentarite na site koi se veke vo afganistan ili sto se veli so edna noga na avion za afganistan:))))))mi e potrebna edna informacija.denes dobiv telefonski povik od kompanijata supreme od UAE koja e subkontraktor na dyncorp vo afganistan.za pozicija electrical supervisor mi ponudija mesecna plata od 1200usd i bonus od 2400usd/godisno po zavrsetokot na kalendarskata godina.me interesira vase mislenje za pozicijata i uslovite bidejki momentalno sum vraboten vo firma koja ima idnina i prosperitet a ne mi se napusta bidejki zarabotuvam solidno za makdeonski standardi(da ne ispadne deka se falam samo zarabotuvam 28500denari+bonus od dobro zavrsena rabota).nekako parite mi se malku za vo podracje kade lesno moze da zavrsite vo limen sandak.sekoj sovet e dobredojden.pozdrav


Ne e tolku strasno kako sto go pravat no platata e definitivno premala.
Slusame razni prikazni deka ke se kacela za duplo i troduplo ama nisto od toa kako sto gledam.
Mislam deka toa e zatoa sto odis preku posrednicka firma koja sigurno zema pogolem del od kolacot.
Istata pozicija spored moi soznanija vo FLUOR e platena barem 4000 $.
Poisplatlivo e da najdes posrednik i da mu dades edna plata otkolku tuka da ides za 1200.
Plus proveri sto i kako plakaat, bidejki ne e isto vo site firmi. Obicno na sekoi 3 meseca imas 15 dena odmor. Nekade e platen eden, nekade site a nekade samo kartite.
Rasprasaj se ubavo i razmisli,
Jas za tie pari nepomisluvam ni do A Pallace da odam bidejki sum vo slicna pozicija kako tebe. Jas sum resen da odam samo so 50 000$ godisni primanja.
Pozdrav
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2011 во 22:45
бројот од кој ми звонеа е 97143508733.тоа е факс бидејки истиот број госпогата која е за човечки ресурси ми го прати по маил за да најверојатно пракам документи по факс ако се сложам со условите кои ми ги понудија кои за жал се тотално поразителни за место како што е афганистан.сепак треба човек да има респект кон себе и кон она што го работи за да се запраша дали вреди да се изгубат 1-2 години таму за да се вратиш со сума со која не можеш да купиш еден саглам автомобил за да се покажеш пред комшиите дека си бил на гурбет во тугина сепак треба добро да се размисли бидејки и таму не капе мед и млеко.слуга си на американецот кој отишол да војува,а ти треба да му овозможиш кога ке се врати да се опушти и се одмори за да утре може пак да војува.кој имал малку контакти со американци или со американски компании добро знаат дека американците не ги фрлаат така своите долари на странци.треба да се заработат со многу пот и труд.треба малку да се преиспита секој од нас дали е таа одлука и дали треба да се ризикува толку многу за да се заработат грст долари.немам намера да ги деморализирам лугето кои се таму или се со една нога во авион но треба малку респект кон себе и кон нацијата на која и припага секој од нас.ние сме вреден и трпелив народ но да те ставаат во ист кош со филипинци и непалци(сум работел со нив нашите роми се манекени за нив)е веке под човечкото,нели.поздрав до сите
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 00:13
Platite za razlika od pred 3-4 godini se dosta padnati poradi pojavuvanjeto na "vishok" rabotna sila so zatvoranjeto na mnogu rabotni mesta vo Irak. Najsigurni sepak se Fluor koj i najdobro plakjaat i uste nekoi USA kompanii koj gi nema kaj nas. Dynercop e isto taka dosta sigurna no platite se kako sto kazav 2-3 pati pomali od Fluor.


Изменето од Anarhist - 03.Февруари.2011 во 00:15
Кон врв
nevena999 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nevena999 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 12:09
Originally posted by nostalgija nostalgija напиша:

бројот од кој ми звонеа е 97143508733.тоа е факс бидејки истиот број госпогата која е за човечки ресурси ми го прати по маил за да најверојатно пракам документи по факс ако се сложам со условите кои ми ги понудија кои за жал се тотално поразителни за место како што е афганистан.сепак треба човек да има респект кон себе и кон она што го работи за да се запраша дали вреди да се изгубат 1-2 години таму за да се вратиш со сума со која не можеш да купиш еден саглам автомобил за да се покажеш пред комшиите дека си бил на гурбет во тугина сепак треба добро да се размисли бидејки и таму не капе мед и млеко.слуга си на американецот кој отишол да војува,а ти треба да му овозможиш кога ке се врати да се опушти и се одмори за да утре може пак да војува.кој имал малку контакти со американци или со американски компании добро знаат дека американците не ги фрлаат така своите долари на странци.треба да се заработат со многу пот и труд.треба малку да се преиспита секој од нас дали е таа одлука и дали треба да се ризикува толку многу за да се заработат грст долари.немам намера да ги деморализирам лугето кои се таму или се со една нога во авион но треба малку респект кон себе и кон нацијата на која и припага секој од нас.ние сме вреден и трпелив народ но да те ставаат во ист кош со филипинци и непалци(сум работел со нив нашите роми се манекени за нив)е веке под човечкото,нели.поздрав до сите
баш ме изненади оваа толку ниска понуда бидејки имам гледано по интернет за позиција fuel supervisor платата е 25000 фунти годишно така да и твојата позиција е supervisor а толку ниска плата стварно сум многу изненаден
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 19:22
Uh, pa so ste vie bre demoralizirani... uuuuu.. a dali vie bi zele zena/maz na nevideno.. pa i bogata svadba da napraite, so avio bileti i hoteli... Tuka dojdete, pa ako vredite... Pari kolku sakas... a vaka.. pa ce si sedite doma... Pozitiva, decki, pozitiva...:)
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
dembeliot84 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dembeliot84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 20:51
Здраво на сите Ве читам доста време и веќе подолго време се обидувам да заминам во Авганистан заедно со брат ми.Ве молам ако има некој кој може да посреди да се замине побрзо и сигурно да ме исконтактира на danco_k@live.com
Работата ми е итна и ве молам за помош Фала на СИТЕ!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121122123124125 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.