IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 119120121122123 135>
Автор
Порака
nevena999 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nevena999 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2011 во 16:54
Originally posted by brbrbr brbrbr напиша:

Originally posted by vall1963 vall1963 напиша:

Zdravo, denes mi se javija od Dyncorp i me prasaa dali za nedela dve ke mozam da odam u Afganistan <koga gi prasav dali da odam po kartata mi rekoa ne ke se javat pak Pa me interesira dali e ova samo proverka deka se uste sme zainteresirani ili sega stvarno za nedela dve ke odam. Problemot mi e i vo toa sto vo Petok sum na intervju vo Flour pa neznam dali ima nekoj vakvo iskustvo istovremeno vo dvete kompanii da vi ponudile rabota Sekoja pomos i informacija ke mi e od korist Vi blagodaram i pozdrav

da i na mene mi se javija pred eden mesec deka ke patuvam za 2 nedeli

ako go pomines intervjuto vo FLUOR pobrzo ke zamines otkolku da cekas vo DYNCORP
Кон врв
brbrbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brbrbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2011 во 17:43
Originally posted by nevena999 nevena999 напиша:

Originally posted by brbrbr brbrbr напиша:

Originally posted by vall1963 vall1963 напиша:

Zdravo, denes mi se javija od Dyncorp i me prasaa dali za nedela dve ke mozam da odam u Afganistan <koga gi prasav dali da odam po kartata mi rekoa ne ke se javat pak Pa me interesira dali e ova samo proverka deka se uste sme zainteresirani ili sega stvarno za nedela dve ke odam. Problemot mi e i vo toa sto vo Petok sum na intervju vo Flour pa neznam dali ima nekoj vakvo iskustvo istovremeno vo dvete kompanii da vi ponudile rabota Sekoja pomos i informacija ke mi e od korist Vi blagodaram i pozdrav

da i na mene mi se javija pred eden mesec deka ke patuvam za 2 nedeli

ako go pomines intervjuto vo FLUOR pobrzo ke zamines otkolku da cekas vo DYNCORP

eurekaaaa
Кон врв
vall1963 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vall1963 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 21:24
Zdravo na site ,nesto naednas stivna celava rabota Ima li nesto novo kaj nekogo Aj utre mislam imase nekoj od forumov na intervju u Flour pa koga ke zavrsi ako saka neka spodeli iskustvoto so nas So sreka na site koi denovive se na intervju Pozdrav
Кон врв
ztrengo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ztrengo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2011 во 00:23
situacijava e vrvka,ubavo vika master'trpenie i tolerancija',ama aj bidi cool i cekaj koga sakas sto pobrgu da otides tamu i da zapocne odbrojuvanjeto za nazad,stvarno gooolema neizvesnost,dali ke me viknat na interview-ili ne,dali ke go pominam interviewto-ili ne(ZNAM ANGLISKI),a dali ovoj mesec ke me viknat-ili ako ne ovoj mesec,moze drugiot ke bide.....i se taka do beskonecnost,a od druga strana se mislam da gi zemam site potrebni dokumenti vo raka i pravec vo aleksandar palace,pa mozebi taka ke stignam pobrzo do interview,ili pa ke napravam pogresen cekor,a bre ova ti se vika status ludilo,aj kazuvajte vasi komentari iskustva i predlozi za situacijava,pozzzz
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 03:15
AMK9 firmata bara "kerovodji" - kuckari so EDD/MDD handlers sertifikati... Ili certifikati za vodaci na kucinja... Proverena rabota... CV ja so kopija od certifikat/diploma pratete na: husseinhutkwa@yahoo.com
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
brbrbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brbrbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 10:19
Originally posted by Crnko Crnko напиша:

AMK9 firmata bara "kerovodji" - kuckari so EDD/MDD handlers sertifikati... Ili certifikati za vodaci na kucinja... Proverena rabota... CV ja so kopija od certifikat/diploma pratete na: husseinhutkwa@yahoo.com

da baraat ama nekako ne gi kontaktirat kandidatite ili im vrakaat poraka koga ke ima pozicija ke ve kontaktirame i na toa ostanuva
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 14:49
@brbrbr.. Ne znam za tvoeto iskustvo, no ako imas sto im e potrebno, vrabotuvaat... Toa go znam, bidejci moe drugarce bese Saraevo, projde na regrutacija. Sega zema USA viza i ceka karta za doobuka vo Texas... Se preku Hussein...
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
vall1963 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vall1963 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2011 во 21:34
Zdravo , znae li nekoj koi sve dokumenti se potrebni za intervju vo Flour da mi isparti lista Pozdrav
Кон врв
atletiko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај atletiko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 08:17
ME INERESIRA DALI PLLATITE TAMU SE POMALI OD TOA STO KE TI PONUDAT TUKA. PRIJATEL OTIDE PRED IZVESNO VREME I MI PISA DEKA SE LAZGOVCI STO GI NEMA I DA TAMU MU DALE DA POTPISE PLATA ZA 800DOLARI STO E SMESNA CIFRA ZA TOJ PEKOL.
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 09:02
Iskustvoto na drugite dosega, pokazalo deka namaluvanje na plati nema... Sto potpises toa dobivas (i DynCorp i Fluor)... Pretpostavuvam deka drugarti otisol za nekoja pozicija i bas i nemal sreca, pa go "zakacile" deka ne si ja znae rabotata ili nema dovolno dobro poznavanje od Angliski jazik za ispolnuvanje na zadacite koj gi nalaga pozicijata.. E toa e moznata pricina poradi koja dobil "demotion"... Inaku ova mnooogu retko se slucuva, no ete....
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
SKID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SKID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 11:01
Има некој што ке оди утре во среда ... јас одам утре па се надевам ке се видам со некој :) ... Инаку после точчно две недели визата и картата ги завршуваат на време ... барем јас сум пример за тоа
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 11:10
Skid, vreme bese:) aj so sreca neka ti e..:)
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
brbrbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brbrbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 11:57
Originally posted by SKID SKID напиша:

Има некој што ке оди утре во среда ... јас одам утре па се надевам ке се видам со некој :) ... Инаку после точчно две недели визата и картата ги завршуваат на време ... барем јас сум пример за тоа

i jas sum primer isto taka deka ne gi zavrsuvaat na vreme mi se javija 2 pati deka ke poatuvam za 2 nedeli uste pred 45 dena
Кон врв
ivansubotic Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivansubotic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 23:57
odi na intervju vo fluor tamu se platite povisoki i za 3 pati povece ako ne pomines na intervju vo fluor odi si vo dyncorp kako sto imas aplicirano u fluor
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 119120121122123 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.