IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 118119120121122 135>
Автор
Порака
pone_angel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pone_angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2011 во 10:55
znae nekoj da mi kazi kako da proveram status da vidam do kaj sum.fala
Кон врв
nevena999 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nevena999 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2011 во 13:32
Originally posted by pone_angel pone_angel напиша:

znae nekoj da mi kazi kako da proveram status da vidam do kaj sum.fala
na fluor ili dyncorp
Кон врв
pone_angel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pone_angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2011 во 14:21
i na dvete ako mozi.fala
Кон врв
nevena999 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nevena999 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2011 во 22:29
Originally posted by pone_angel pone_angel напиша:

i na dvete ako mozi.fala
   
pisi mi tel. broj
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2011 во 21:01
Pocituvani bidejki sum pocetnik vo procedurive navistina Ve molam koj znae tocno da opise sto treba da sodrzi CV - to za da ne bi ja pogresil tuka rabotata.
Mozebi i e napisano toa vo temava no 120 strani se ne mozev da najdam
Koj saka moze i na PM da mi isprati sodrzina na CV to .
Toa sega bi mi bilo od ogormna vaznost.Vo momentov nisto ne znam za procedurite,ovie denovi se zainteresirav ,povrsno navlegov vo osnovnite raboti i informacii od Bitola sum i bi prifatil bilo koja i bilo kakva rabota,imam sredno ekonomsko 40 godini i govoram angliski.
zaklucuvam deka CV to e skoro edno od najvaznite raboti.Zatoa sakam da mi kazete sto treba da sodrzi i kako treba da bidi napisano CV to
Molam za pomos navistina mi e egzistencionalno vazno da uspeam da zaminam,poveke ne se mozi...dojde noz do koska

Blagodaram

Изменето од trnar - 06.Јануари.2011 во 21:02
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2011 во 00:50
 
Stom znaes angliski, pobaraj na internet, ima toni materijal kako i sto se pisuva vo CV ili resume.
 
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
browser Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај browser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2011 во 11:53
Срећан Божић, народе! Поздрав од slobodni.net!
Кон врв
Crnko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Излуфтиран, Ептен...

Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crnko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2011 во 18:57
Originally posted by browser browser напиша:

Срећан Божић, народе! Поздрав од slobodni.net!

Blagodaram Browser... Dobrodojde na IdiVidi Forum...

Изменето од Crnko - 07.Јануари.2011 во 21:38
… Success is like Sick Sex… It’s kinky, and You’ll Love It …
Кон врв
katarolondon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katarolondon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2011 во 22:16
Se bara mehanicar za rabota vo Avganistan.

Mehanicar so iskustvo vo popravka i odrzuvanje teska mehanizacija (buldozeri, bageri, viluskari itn)

Plata 2500 evra mesecno plus bonus

Pratete CV na recruit@proaktivsolutions.com

Krajniot rok za prijavuvanje e Sreda 12 Jan 2011

Ova e edinstvenata pozicija koja ja imame sega.


Изменето од katarolondon - 07.Јануари.2011 во 22:17
Кон врв
ztrengo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ztrengo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 01:05
Ima li nekoj sto denovive bil povikan na interview
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 17:03
Originally posted by katarolondon katarolondon напиша:

Se bara mehanicar za rabota vo Avganistan.

Mehanicar so iskustvo vo popravka i odrzuvanje teska mehanizacija (buldozeri, bageri, viluskari itn)

Plata 2500 evra mesecno plus bonus

Pratete CV na recruit@proaktivsolutions.com

Krajniot rok za prijavuvanje e Sreda 12 Jan 2011

Ova e edinstvenata pozicija koja ja imame sega.


A nesto za IT, MWR, Magacioner ili Pozarnikar ???
Кон врв
brbrbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brbrbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2011 во 19:45
Originally posted by Anarhist Anarhist напиша:


Originally posted by katarolondon katarolondon напиша:

Se bara mehanicar za rabota vo Avganistan.

Mehanicar so iskustvo vo popravka i odrzuvanje teska mehanizacija (buldozeri, bageri, viluskari itn)

Plata 2500 evra mesecno plus bonus

Pratete CV na recruit@proaktivsolutions.com

Krajniot rok za prijavuvanje e Sreda 12 Jan 2011

Ova e edinstvenata pozicija koja ja imame sega.
A nesto za IT, MWR, Magacioner ili Pozarnikar ???

i atomski fizicari baraat plata 500 000 dolari
ajde sega site aplicirajte za toa
Кон врв
vall1963 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vall1963 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2011 во 13:26
Zdravo, denes mi se javija od Dyncorp i me prasaa dali za nedela dve ke mozam da odam u Afganistan <koga gi prasav dali da odam po kartata mi rekoa ne ke se javat pak Pa me interesira dali e ova samo proverka deka se uste sme zainteresirani ili sega stvarno za nedela dve ke odam. Problemot mi e i vo toa sto vo Petok sum na intervju vo Flour pa neznam dali ima nekoj vakvo iskustvo istovremeno vo dvete kompanii da vi ponudile rabota Sekoja pomos i informacija ke mi e od korist Vi blagodaram i pozdrav
Кон врв
brbrbr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brbrbr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2011 во 15:28
Originally posted by vall1963 vall1963 напиша:

Zdravo, denes mi se javija od Dyncorp i me prasaa dali za nedela dve ke mozam da odam u Afganistan <koga gi prasav dali da odam po kartata mi rekoa ne ke se javat pak Pa me interesira dali e ova samo proverka deka se uste sme zainteresirani ili sega stvarno za nedela dve ke odam. Problemot mi e i vo toa sto vo Petok sum na intervju vo Flour pa neznam dali ima nekoj vakvo iskustvo istovremeno vo dvete kompanii da vi ponudile rabota Sekoja pomos i informacija ke mi e od korist Vi blagodaram i pozdrav

da i na mene mi se javija pred eden mesec deka ke patuvam za 2 nedeli
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 118119120121122 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.