IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Како би објасниле, ШТО Е ЉУБОВ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како би објасниле, ШТО Е ЉУБОВ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 100>
Автор
Порака
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 11:23
Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by Sweety Sweety напиша:

HeartMnogu godini i mnogu poeti , pisateli , golemi misleenici i obicni luge se obidele da ja otpisat ljubovta so zborovi no nikoj ne uspel da ja definiria ...


не е точно Smile
Има многу дефиниции, но тешко се распознава вистинската.
aj ako si ja raspoznal pisi mi ja i na mene posto se bunam mnogu okole ova prasanjeLOL
respect my authoritaaa
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 11:28
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by Sweety Sweety напиша:

HeartMnogu godini i mnogu poeti , pisateli , golemi misleenici i obicni luge se obidele da ja otpisat ljubovta so zborovi no nikoj ne uspel da ja definiria ...


не е точно Smile
Има многу дефиниции, но тешко се распознава вистинската.
aj ako si ja raspoznal pisi mi ja i na mene posto se bunam mnogu okole ova prasanjeLOL

ХА-ХА Embarrassed
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 11:32
abe ozbilno si prasuvamLOLLOLLOLLOLLOLu pravo si ima milion definicii ali vistinskata moe bi bila kombinacija od site tie...sepak mislam deka ni taa ne bi bila kompletna posto ljubovta ne se dolovuva so zboroviWinksigurno ne celosno...vaka mislam jas...moze i ne sum vo pravoLOL
respect my authoritaaa
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 11:37
mozebi Smile
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 11:38
ti so mislis?iam pogodeno nesto ili totalno utnav?

popravi me ako gresam i kazi kaj gresamWink


Изменето од Cvekence - 25.Октомври.2006 во 11:39
respect my authoritaaa
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 11:06
ljubovta Hearte chudesna sila:nesovrshenoto go pretvora vo sovrshenoTongue
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 11:07
ako si go otvorish srceto ljubovta ke ti ja otvori dushataHeart
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 11:11
ljubovta e zapravo zaeb na prirodata da gi natera lugjeto da se mnozat
interesno e deka zaebot e tolku ubav
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 11:14
ljubovtaHeart ima razbiranje za tvoeto minato,
veruva vo tvojata idnina,
i te prifaka vo segashnosta
takov kakov sto si
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 11:17
pa da vo pravo si zatoa sto e slepa
taka se odnesuva za minatoto segasnosta a za
idninata koj znae
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 11:20
koga se vljubuvas, otvori si gi ochite,
vo brakot zamizuvaj na ednoto okoBig%20smile
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 11:21
ljubovta e rizik,
no ako ne ljubish, rizikuvash uste poveke!Big%20smile
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 11:25
ne, ljubovta ne e slepa,
slepa e dushata vo kojasto nema ljubov
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 11:29
ljubovta e pobedonosen triumf na srceto nad razumotTongue
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.