IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Антивируси, Antispyware (општа дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Антивируси, Antispyware (општа дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 30>
Прашање: Кој Антивирус го користите?
Одговор Гласови Статистика
115 [26,68%]
129 [29,93%]
33 [7,66%]
26 [6,03%]
20 [4,64%]
2 [0,46%]
93 [21,58%]
13 [3,02%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2007 во 12:46
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Originally posted by SeXY SeXY напиша:

антивирусните програми се програми кои служат да го прочистат комјутерот во случај да е нападнат од Вируси!Како и повекето различни видови на вируси така постојат и повеќе подобри или полши антивирусно програми зависии и од наманата на нивното користење и видот на заштита кои тие го поседуваат според нивните перформансисреќа

Како еден од најмокните до сега е Нортонот кои штити буквално се ( спајеви,  тројани....) но за да се овозможи негова инсталација и успешно функционирање потребен е навистина компјутер со изузетна доообра конфигурација( брзина, рам) ..

затоа за домашна употерба е доволен Kaspersky какo најдобар антивирусен програм!

Неговата инстакација е мошне брза и едноставна а доволно е да најдете  од каде да го симнете (free full version)  со се лиценца...

зачи ве упатувам во темата за интересни линкови на Ghost и таму да си ја симнете оваа програма!

познамигнување


Горе доле коректна површинска дефиниција за антивирус.


напред назад  на темата а мојот став е точен а да се расплинуваме не иде
намигнување

иначе за членот погоре еев ти го препорачав kaspersky како сепак солиден антивирус па симини го со се лиценацата и иссталирај го не е мн комплицирана и неговата инсталација поз


Изменето од SeXY - 11.Октомври.2007 во 12:53
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 15:16
fala vi mnogu, ne, "BLAGODARAM" na "SeXY & NRGMKD" za pomosta i sovetot sto mi go dadovteзадоволствосреќаголема%20насмевка, eve pobarav vo prodavnicite antivurus na nekolku mesta ova je sto mi odgovorija prodavacite: jas na niv mi treba antivirus kakov bi mi preporacale, tije na mene kolku ti je star komputerot, izmegu 10-15 godini, kupi si nov copmuter, covece imate li antivurus da mi prodadete ili ne, kupi si computer novi. Drugo mesto isto, fala bogu na edno prodavnice prodavacot se pogodi mnogu dobar a i se iznasmeji so mene i mi rece dojdi pak da me nasmees, (ne znam dali se zavrkavase so mene ili ne) go prasav za antivirus mi odgovori norton, bitdefender, kaspersky, i mnogu drugi sto ne gi znam jas, kolku ti je star computerot 10-15 godini, go prasav dali mozam da mu dadam gravce da se zdebeli i da je pobrz, koga fati covek da se smeje tolku glasno drugite luge vo prodavnicata si misleja da ne go natepav, mi treba RAM, na komputer star ne se klavaat tije deka nema "slots" a i "motherbord" je stara najubabo da ne pisuvam mnogu, je computer nov, i da stavis antivirus ne cekaj da go upotrebuvas computerot deka je star i spor, i ke je uste pospor. збунетосттагазадоволствосреќаголема%20насмевка       
vrtyuwged
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 09:01
Искрено да ти кажам, и јас би се изнасмеал. Сепак друже со 10-15 години стар PC, и јас не би ставал антивирусна програма. Најарно земи си нов. Знаеш како викаат ново си е ново, или што е подобро. Се што е ново подобро од старото. Инаку касперски на толку стар PC, не ни помислувај. Башка што engin - от на Kaspersky е тежок и за модерните PC, a камоли за старите. Ако ти е стало до антивирус, јас би ти препорачал, некоја постара light верзија на антивир. програма, и колку толку раат ќе бидеш. 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 12:06
Аууу па ја не до читнав за пц колку е старосреќасреќа ништо сег абарем има поволни конфигурации за компјутери па земи си нов еве пак препорака од Анхочнамигнување па таму ке ти кажат за антивирусен иначе сега за сега ништо не ставај уште толку ке се успори среќа 
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 15:05
иако е надвор од тема, сепак не би ги препорачал анхоч како избор за твојот иден ком... Во последно време прават конфигурации со застарени типови на хардвер, при што за година до две нема да можеш даго надградуаш комот, а да не зборам за тоа дека многу често почна да им се расипѕва хардверот побрзо отколку што е потребно... Мој препорака се или Ривер софт или Сет компјуери намигнувањенамигнување
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 15:07
а антивурс се знае, Касперски суште е непобедлив, иако веќе не можеш да го најдеш во кракувана верзија, нормално новиот 7.0 кој било кој клуч да го стаиш ќе го најдат и ќе го прикажат како блеклистед... тешко да најдете кракуван Касперски кој што ќе работи со добро кракуван клуч...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 18:01
pfffffff ja imav info deka anhich se najok ali aj nema veze ne zamaravam za rekla kazala muabetiголема%20насмевка
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 21:15
па не се рекла казала, сум во тој бизнис со комовите, и знам точно кој што родава голема%20насмевкаголема%20насмевка А и на дело се гледа нивниот квалитет, неколку души од тука се пожалија, иако демек квалитет зеле, и тоа голијат конфигурација голема%20насмевкаголема%20насмевка
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 21:32
ok a za amc ????збунетост


Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2007 во 22:57
види, само Нико компјутери се пожалосни од Амц намигнувањенамигнувањенамигнување ако веќе зимаш, тогаш подобро земи од анхоч отколку од амц или нико намигнување
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 11:33
Еееееее нема крај sh*t незнм од кај да земм ај мунтиголема%20насмевкаголема%20насмевка нема везе трепкањетрепкање

Изменето од SeXY - 14.Октомври.2007 во 11:33
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 12:48
Blagodaram na gornite clenovi sto mi odgovorifte, toa je taka receno novoto si je novo a i je ubavo, sakav da stavam slika od komputerot moji ali gore kade sto pisuva "insert image" je samo od internet, zosto ne me ostava da stavam slika od komputerot moji ne znam.збунетосттагазадоволствосреќаголема%20насмевка 
vrtyuwged
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 12:55
хмм немаш уште постови за да имаш таква дозвола мислам дека треба да имаш статус на сениор( под никот) па да имаш такав опција...

иначе за слики од нет најдобра и најбрза веб страна е http://tinypic.com/

каде 2 код правиш copy i paste на форумот намигнување

поубаво објаснение тука http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4533

и веќе не бидете офф топк темава е за антивируси поздрав!среќанамигнување



Изменето од SeXY - 14.Октомври.2007 во 12:56
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2007 во 14:55
toa je tocno ghost, evo eden prijatel moj se vidovme bese mnogu iznerviranлутина, go prasav sto ti je covece mi odgovori: toj kasperski da mu e*** majkata imav serial, kluce a i sega ne mi raboti neznam kolku pati go izvadi uninstal, i go stavi pak isto i isto.збунетост тагазадоволствосреќаголема%20насмевка  
vrtyuwged
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 30>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.