IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 113114115116117 135>
Автор
Порака
Fluor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Fluor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 19:22
Originally posted by fortitudo fortitudo напиша:

Posle cekanje od 7 meseci, telefonot zazvoni! Fluor me povikaa vo cetvrtok!


Cestitki,

Za sto pozicija te vikaa i za koga?
Кон врв
cajkan77 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cajkan77 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 19:31
i na mene mi se javija vo cetvrtokot no ne se razbravme po se izgleda ubavo vo tekot na razgovorot se iskluci linijata a brojot ne se gledase i sega neznam sto e rabotata ke moze li nekoj da mi kaze ili nekade da se obratam na nekoj mejl zboruvam za FLUOR
Кон врв
cajkan77 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cajkan77 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 19:32
cestito so sreka
Кон врв
kumanovo74 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovo74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 19:38
Spid prasanje do tebe:
ako sakas molimte objasni mi ja celata postapka vo detalji za apliciranje vo A. P ...znaci odenje tamu nosenje dok. dali preku sajt prvo pa posle na lice mesto neznam ako mozes vo detalj..sam odis tamu minuvas na intervju pa posle spremas dok..ti davaat oni pozicija ili ti sakas nekoja na koja ja imas vo cv-to kako???
Mnogu e razlicno od vremeto koga jas bev letoto ili septemvri togas bea makedonci i bese onaka...
Inaku imam i preku Resalk i MPI odeno i potpisuvano nekoj pred dogovor ama uste vo aplril i maj pa nisto od toa posle nekoe vreme zamreja bidejci se premestuvase reg. centar od kuvajt vo dubai i sega pocnale pak so vikanje i pak se ceka ...slaba organizacija tamu vo dubai mn. guzva i sl..
Kako i da e ce se sredi dodeka se stigne tamu me interesira postapkata i tvoeto viduvanje za toa kako da pocnam a da ne zgresam...
pozdrav i blagodaram
Кон врв
vall1963 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vall1963 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 19:56
Pozdrav i so sreka, a mozes da ni kazes od koj broj se javuvaat
Кон врв
vall1963 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vall1963 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 19:58
Originally posted by Fluor Fluor напиша:

Originally posted by fortitudo fortitudo напиша:

Posle cekanje od 7 meseci, telefonot zazvoni! Fluor me povikaa vo cetvrtok!


Cestitki,

Za sto pozicija te vikaa i za koga?



Pozdrav i so sreka, a mozes da ni kazes od koj broj se javuvaat
Кон врв
pone_angel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pone_angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2010 во 22:17
i sega nemie uste jasno jas apliciram celo vreme direkno na internet eve nekolku meseci,a dali mozi nekoj da mi kazi dali e podobro i da pojdam direkno i vo Aleksandar palas.iako nemam uste nisto dobijano.fala
Кон врв
dzemoace Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzemoace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 00:37
Originally posted by pone_angel pone_angel напиша:

i sega nemie uste jasno jas apliciram celo vreme direkno na internet eve nekolku meseci,a dali mozi nekoj da mi kazi dali e podobro i da pojdam direkno i vo Aleksandar palas.iako nemam uste nisto dobijano.fala



idi direkno druze vo aleksandar palas
Кон врв
pone_angel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pone_angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 04:11
ok fala mnogu so da se praj to e to ce mora da se odi direkno.i me interesira mora da mi bida osvem pasoso i drugite dokumenti prevedeni ili rano e uste za to.
Кон врв
nevena999 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nevena999 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 10:22
Originally posted by pone_angel pone_angel напиша:

ok fala mnogu so da se praj to e to ce mora da se odi direkno.i me interesira mora da mi bida osvem pasoso i drugite dokumenti prevedeni ili rano e uste za to.

ti sredi si dobro CV,diplomi,sertifikati,uverenija sve sto imas prevedi i pravec vo Aleksandar palace.Samo tamu mozes da odis da apliciras vo Dyncorp,a ne i vo Fluor
Кон врв
vall1963 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vall1963 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 11:12
Zdravo mozes li da ni kazes od koj broj ti se javija Flour i so sreka vo cetvrtok pa pisi kako pomina Pozdrav
Кон врв
nevena999 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nevena999 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 12:03
da mi kazete nekoi informacii za SUPREME da znam za niv bidejki sum staven na lista na cekanje
Кон врв
fortitudo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fortitudo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 12:19
Originally posted by Fluor Fluor напиша:

Originally posted by fortitudo fortitudo напиша:

Posle cekanje od 7 meseci, telefonot zazvoni! Fluor me povikaa vo cetvrtok!


Cestitki,

Za sto pozicija te vikaa i za koga?


Me povikaa za warehouseman, plata mi kazaa okolu 42 000 + bonusi ako go pocituvash dogovorot + shto si odalecen od doma. Brojot od koj sto me povikaa beshe +841.... i natamu ne pamtam gi izbrisav povicite, inaku beshe internet telefon i nemozese da se vrti na nego, probav no mi se javi sekretarka verojatno. Kako sto docekav jas, vi posakuvam i site vie da docekate i da se vidime i druzime vo Afghanistan! Pozzz
Кон врв
D.D Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај D.D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 17:11
JAS LETAM ISTO VO CETVRTOK.TI OD KADE SI?MOZE LI DA KONTAKTIRAME DA SE DOGOVORIME ZA VO CETVRTOK/POZDRAV
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 113114115116117 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.