IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - УЕФА Лига на Шампиони
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

УЕФА Лига на Шампиони

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 43>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 23:35
голема%20насмевка  ZAVRSI PRENOS ZA OVA GODINA
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 23:38
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

плачењеплачење
плачењеплачење
плачењеплачење
плачењеплачење

плачењеплачење
плачењеплачење
плачењеплачење
плачењеплачење
плачењеплачење
плачењеплачење

toj Anjelka znaci navistina e najgolemata fudbalska kvazi-zvezda..koj tragicar...kako be on da sutira..koj mu dade upste...placam iskreno
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 00:13
Cestitki za mancester....
za tery mi e mnogu zal...тагатагатагаlelel....covekon uste dolgo ke se progonuva samiot sebesi....zalosno...ne gi sakam ni ednite ni drugite, ali sakav celzi da pobedat...тагатага
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 00:17
Среда 21 Мај 2008 година

                                                                          ФИНАЛЕ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ
                                                                              Стадион "Лужники" - Москва
Манчестер Јунајтед - Челзи

1:1

6:5 (после изведување на пенали)


Судија : Љубош Михел (Словачка)

За Манчестер - Едвин Ван Дер Сар,Весли Браун(Андерсон 120’),Мајкл Керик,Патрис Евра,Рио Фернинанд,Овен Харгривс,Кристиано Роналдо,Вејн Руни(Нани 101’),Пол Сколс(Рајан Гигс 87’),Карлос Тевез,Немања Видич.
Тренер - Сер Алекс Фергусон

За Челзи - Петар Чех,Михаил Балак,Рикардо Карваљо,Ешли Кол,Џо Кол(Николас Ањелка 99’),Дидие Дрогба,Михаил Есјен,Франк Лампард,Клод Макелеле(Белети 120 ’),Флорент Малуда(Калу 92’),Џон Тери.
Тренер - Аврам Грант

Стрелци на головите: Кристиано Роналдо 26’(1:0)
                     Франка Лампард    45’(1:1)

Финале на лигата на шампиони во фудбал.Нити еден фудбалски фан не ја пропушта таа величенствена вечер,тоа фудбалско доживување.Челзи и Манчестер,два гигантски фудбалски клубови ќе ги измерат своите сили овојпат во големото финале кое за Челзи е премиерно а за Манчестер трето.Она што не му успеа на грандиозниот Мурињо му успеа на неговиот помошник Грант.Меѓутоа,среќата не беше на нивна страна вечерва.Сер Алекс Фергусон во својот орман нанижа уште еден и тоа многу вреден и значаен трофеј.

Кратка анализа :
Почеток на мечот.Манчестер презема почетна иницијатива која вродува со неколку изразити шанси.Челзи е отпорен на налетот на Манчестер се до 26 минута кога по убаво изведен центаршут на Вес Браун Кристиано Роналдо со глава ја забива топката во мрежата на Петар Чех.1:0 за црвените ѓаволи.Манчестер во тој период на првото полувреме ја има иницијативата , ја освојува средината и лесно доаѓа до голот на Чех.Прави 2-3 изразити шанси.Челзи успева да се одбрани.По една акција во последната минута од првото полувреме по ударот на Есјен топката по малку среќно иде до Лампард и ја забива во празната тогаш мрежа на Ван Дер Сар. 1:1 и крај на првото полувреме.Почеток на второ полувреме.Челзи се враќа во игра и во целост доминира на теренот.Нити трага од Манчестер од она што беше во првото полувреме.Челзи игра сигурно и прави две 100% шанси .Не ги користи.На крај сепак натпреварот завршува 1:1. Ќе има продолженија.Неизвесноста продолжува.Дождот кој почна обилно да паѓа самоп ја правеше оваа драма се поинтересна и понеизвесна.На теренот помеѓу играчите избувнаа искрите кои почнаа уште од почетокот на натпреварот.Челзи доминира во двете продолженија има и пречка,но сепак резултатот останува 1:1.Ќе се изведуваат пенали.Оваа фудбалска драма иде до својата кулминација а за брзо и до својот расплет.Сите се на нозе.По промашувањето на Роналдо по малку се очекуваше дека Челзи ќе биде тој кој што во своето прво финале во лигата на шампионите ќе го подигне првиот свој најзначаен за нив пехар.Тери во петтата серија ја има меч топката во своите раце.Промашува.Се продолжува пенал за пенал.Анелка изведува пенал за Челзи и неговиот удар е одбранет од ВанДер Сар.Крај.Манчестер по трет пат во својата историја го подигнува најпосакуваниот трофеј.Неизмерна радост на нивните лица.Во спротивниот табор солзи на лицата на Челзи.Посебно на трагичарот на овај натпревар "големиот" Тери.Челзи не успева во своето прво финале.Манчестер го презема приматот Европски Шампион за 2008 година.

Од друга страна судењето беше налик катастрофално.Во тоа имаше удел и главниот судија но најмногу киксови направи линискиот судија(долу на ТВ екраните) кој направи повеќе грешки.Како да му недостигаше вид.А со сето тоа најмногу оштетен е Челзи.

Изменето од $BlackDevil$ - 22.Мај.2008 во 00:19
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 00:33
napolno se soglasuvam so komentarot podole od $Black Devil$...SUDENJETO BESE KATASTROFALNO,OSTETEN E CHELSEA
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 00:35
Шампиони.....
Цркнете Евреи.


Изменето од Dogi - 23.Мај.2008 во 00:26
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 00:35
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

Cestitki za mancester....
za tery mi e mnogu zal...тагатагатагаlelel....covekon uste dolgo ke se progonuva samiot sebesi....zalosno...ne gi sakam ni ednite ni drugite, ali sakav celzi da pobedat...тагатага

nema sto da ti bvide zal za TERI..On e golem,takov i ke ostane..Treba da go sozaluvas..NIkolas Anjelka..ubavo rece komentatorot..najgolemata fudbalska katastrofa..Koj li voopsto go dovede u Chelsea ?
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 09:37
j te molam...dosta mi e od kladilnicive..na sekoj kosh gi ima,site pari mi gi sobraa..pa sega uste tuka ti ke me potsetuvas kade sum zaribal i ke mi ja pojacuvas nervozata..a i glupavo e na FORUM da objavuvas rezultati..koj go zanima,,samo neka ukuca www.livescore.com i gi ima site mozni rezultati..od fudbal do hokej na treva
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
shy_girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shy_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 10:09
Glory Glory Manchester
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 10:18
ааааааааааааа,......... што ви реков јас........... плазењеплазењеплазењезабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабавазабава
забава
ту бе како не се кладев,......... голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 11:20
pozdrav miki
големо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 11:26
pozdrav големо%20гушкање .. i do site navivaci na chelsea ...... narednava sezona e nasaголема%20насмевка najmalku 3 tituli ... garant големо%20гушкање
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 11:29
naredna e nasaaaaaaaaaaaa
garaaaaaaaaaaant
vcera mnogu psuev
im se izvinuvam na celsi so gi narekov
sini gomnari
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 15:29
RED STAR FOREVER!!!
Delije SEVER!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 43>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,233 секунди.