IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ЉУБОВНА ВРСКА СО ЛИЧНОСТ ОД РАЗЛИЧНА ВЕРА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЉУБОВНА ВРСКА СО ЛИЧНОСТ ОД РАЗЛИЧНА ВЕРА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 18>
Автор
Порака
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 00:55

Sum ja smenil verata? Sega kako da go narecam prasanjevo? Pametno?Big%20smile

Кон врв
orto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 916
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:00
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Dobro si gi kolektiral moite zborovi ne veruvam deka ke ti trbaat uste no ke gi najdes ponatamu zdravje.Dobro ti kazav deka ke te sakam kako prijatel ako si dobar covek imam dobri prijateli nemuslimani.Ama da  sakam nekoj kako brat nemusliman toa nikogas, zatoa sto nema takov nemusliman sto zasluzuva i da  go dadam zivotot za nego.Ama ako misles deka muslimanite gi sakam samo zasto ke se vikaat Ahmed,Mustafa i tn.... togas  se lazes.Tatko mi sekogas mi vikase :"Sine podobro na dobar kaurin da pomognes nego na licemeren musliman" toa sekogas mi e vo glava i se  drzam na toa.Za "terorizmot" ti kazav koga go osekam kako gordost ama toa sto ne si me rzbral tvoj problem.
БРАТЕ Кефала ако сум обрежан (сунет) и ако се викам ЗИЈА ке ме сакаш ли???
(kоран 10, 94)
(аллах рече моамеду) Ako сумљаш у oно што ти oбљављујемо, упитај oне (Жидове и Кршчане) koji Читају Kњигу (БИБЛИЈУ), прије тебе објављену
Кон врв
orto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 916
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:00
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Sum ja smenil verata? Sega kako da go narecam prasanjevo? Pametno?Big%20smile

Како сакаш
(kоран 10, 94)
(аллах рече моамеду) Ako сумљаш у oно што ти oбљављујемо, упитај oне (Жидове и Кршчане) koji Читају Kњигу (БИБЛИЈУ), прије тебе објављену
Кон врв
orto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 916
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:01
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Ima deneska covek od kade da nauci da bide dobar.Ne mora da  zeme Quran pa da znae deka ne e ubavo da krade tugi pari da pravi nasilstvo bez pricina.Ama jas  cvrsto veruvam deka samo dobar Musliman moze da postigne sovrsenstvo vo dobrocinstvo.
ФАНАТИК-па ти не веруваш во другите добри луѓе
(kоран 10, 94)
(аллах рече моамеду) Ako сумљаш у oно што ти oбљављујемо, упитај oне (Жидове и Кршчане) koji Читају Kњигу (БИБЛИЈУ), прије тебе објављену
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:03
Originally posted by orto orto напиша:

Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Dobro si gi kolektiral moite zborovi ne veruvam deka ke ti trbaat uste no ke gi najdes ponatamu zdravje.Dobro ti kazav deka ke te sakam kako prijatel ako si dobar covek imam dobri prijateli nemuslimani.Ama da  sakam nekoj kako brat nemusliman toa nikogas, zatoa sto nema takov nemusliman sto zasluzuva i da  go dadam zivotot za nego.Ama ako misles deka muslimanite gi sakam samo zasto ke se vikaat Ahmed,Mustafa i tn.... togas  se lazes.Tatko mi sekogas mi vikase :"Sine podobro na dobar kaurin da pomognes nego na licemeren musliman" toa sekogas mi e vo glava i se  drzam na toa.Za "terorizmot" ti kazav koga go osekam kako gordost ama toa sto ne si me rzbral tvoj problem.
БРАТЕ Кефала ако сум обрежан (сунет) и ако се викам ЗИЈА ке ме сакаш ли???


obavezno
toa mu bese edinstven uslov
taka da nemas gajle samo obrezi se
skrati go toa za 3 mm
no tolku kje ti fali za dobo e**nje
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:03
Dobro de ne spamiraj! Prasanje po prasanje.Aj sega kazi sto te maci vo vrska so mene?Big%20smile
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:04
nisto ne me maci
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
harbur Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај harbur Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:07
khaleefah brate ti gledam ozbilno so ovie ateisti ,daj brate opustise malce i nemoj da mislis ozbilno so ovie ,ovie ne razbiraat od zbor  ,ne znaat nisto brate samo lupaat ,ovde ozbilno samo mozed da diskutiras samo so messenger  i drug ne gledam ovde
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:09
Originally posted by harbur harbur напиша:

khaleefah brate ti gledam ozbilno so ovie ateisti ,daj brate opustise malce i nemoj da mislis ozbilno so ovie ,ovie ne razbiraat od zbor  ,ne znaat nisto brate samo lupaat ,ovde ozbilno samo mozed da diskutiras samo so messenger  i drug ne gledam ovde


so STHO  zasluziv da me ispovregjas i napravis pomalkuvreden od vas vernicite?
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:10
Selam aleykum brate.Ti da  si uzivas slobodno.Znam jas koi se lugevo i sto sakaat i sekoj zbor im e procitan.Dojdov so nekoja cel na forumov ,da  zavrsam so nea i ke si zaminam.Ama sepak mora da ima musliman tuka inace ke go izbrisat podforumov adminite Big%20smile. Znaes deka biblijata e prazna i nema za  sto da se  zboruva.
Кон врв
harbur Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај harbur Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:11

anakin ,jas ne idam ovde da vregjam nekogo ,ti mozes da bides i ateist i sto sakas ama ne smees da igras so cuvstvata na drugi luge mislaqm deka sum jasen

Кон врв
harbur Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај harbur Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:13
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Selam aleykum brate.Ti da  si uzivas slobodno.Znam jas koi se lugevo i sto sakaat i sekoj zbor im e procitan.Dojdov so nekoja cel na forumov ,da  zavrsam so nea i ke si zaminam.Ama sepak mora da ima musliman tuka inace ke go izbrisat podforumov adminite Big%20smile. Znaes deka biblijata e prazna i nema za  sto da se  zboruva.
 
A be brate Biblijata veke sum ja studiraL se mi e jasno ama problemot e sto ovie ne se sledbenici na Biblijata
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:13
калеф секој озбилен ќе ти каже дека Коранот е само лоша копија на Библијата... А копијата НИКОГАШ не е подобра од оригиналот. затоа ќе бидете вечно втори...вечно лузери :=)
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 01:14
Originally posted by harbur harbur напиша:

anakin ,jas ne idam ovde da vregjam nekogo ,ti mozes da bides i ateist i sto sakas ama ne smees da igras so cuvstvata na drugi luge mislaqm deka sum jasen


JASEN?
CUSTVATA VELIS
SI ME CITAL?
SI CITAL KALIF KAKO RAZMISLUVA?
I TI MISLIS DEKA E PODOBAR COVEK OD MENE SAMO ZATOA STO E MUSLIMAN
ILI ORTO SAMO ZATOA STO E VERNIK?
PISUVAJ KAKO ZNAES A ZNAJ KAKO KJE PROCITAS I RAZMISLIS

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.