IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Смрт
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Смрт

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 20>
Прашање: Се плашите ли од смртта??
Одговор Гласови Статистика
67 [38,51%]
84 [48,28%]
23 [13,22%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2007 во 15:10
Originally posted by brza brza напиша:

koj treba,...sigurno ke te zapamti,...a,koj sakash da te pamti?
 
kete pametat samo najbliskite...posle nekoe vreme se se zaborava,sekoj si prodolzuva po svojot pat i na nikoj nem mu e ubavo da se vrti nazad..premnogu e bolno,barem za mene
 
 
a sakam da me pametat tie sto navistina me sakale.taka ke ziveam zasekogas,vo nivnite srca
 
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2007 во 15:17
pa,shto e tuka problemot,...sigurno ,..odvreme na vreme,..ke te spomnvaat,..голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2007 во 15:22
Originally posted by brza brza напиша:

pa,shto e tuka problemot,...sigurno ,..odvreme na vreme,..ke te spomnvaat,..голема%20насмевка
od kaj znaes moze oni da pojdat pred meneсреќасреќа
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2007 во 15:25
pa,togash,.... ti ke se podsekjash ,...na niv,...голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2007 во 22:17
Originally posted by nina1 nina1 напиша:

ахаххахаа и дебилот не се олаши од смртта ама на друг човек


Bravo nindz...pardon nina, izvini de mi se ispusti
Кон врв
misterious Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2007 во 14:01
Смртта од една страна ме плаши во смисла дека нема да ја дозавршам мојата работа на земјата и  ќе си одам неостварувајќи ја мојата таканарецена мисија плазење
Од друга страна-и поприфатлива-не се плашам од смртта зошто ако го живеам животот во страв нема да бидам способна да уживам во она  што ми го пружи среќа
Кон врв
misterious Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 13:45
Originally posted by PravoNagore PravoNagore напиша:

VERUVAM DEKA SITE ODGOVORI POD NE, NE SE VISTINITI...TVRDAM DEKA NEMA COVEK KOJ NE SE PLASI OD SMRTTA.



А ти живееш во постојан страв дека во секој момент нешто ќе ти се случи и внимаваш на семафори зошто ти е страв да не те прегази кола и не излегуваш надвор зошто ако заврни и грми може да те погоди гром?
Малце претерав ама поентата ми е дека не мислам тоа е страв-туку повеќе грижа за сопствениот живот.
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 12:10
Смртта е еднистено нешто кое на сите ќе ни се случи скале или несакале. Секако дека помислата е страшна-дали ке се мачам при смртта, има луѓе кои полека умирале во агонија со години (болни од тешки канцери) и СИДА. Или дали ќе имам природна или насилна смрт.Ако живееш сам дали ќе те најадт навреме роднините или ќе скапуваш со денови во станот (како што и се случи на тетка ми)...
Но не можеме да знаеме и непотребно е да се оптоваруваме со прашања кои ќе ни створат непотребен страв.И како мали бебиња ни било страв кога сме се раѓале, кога сме доаѓале на овој свет, кога прв пат сме вдишале воздух и прв пат сме виделе светилна, и сме се одделиле од ‘безбедната‘ околина само не се сеќаваме на тој страв. Секој кој дошол на светов ќе мора да си оди среќа
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 13:23



se sto se radja ... dozivuva maksimum i umira ...

filozovski moze da se kaze
deka smrtta e del od ziveenjeto ...

ima edna interesna rabota za ova ...

moze vakov recept:

radjanje ...
dostignuvanje na maksimum ...
i nanovo-radjanje ...
dostignuvanje na maksimum ...
i nanovo-radjanje ...
dostignuvanje na maksimum ...
i nanovo-radjanje ...
dostignuvanje na maksimum ...
i nanovo-radjanje ...
dostignuvanje na maksimum ...
i nanovo-radjanje ...
dostignuvanje na maksimum ...
i nanovo-radjanje ...

i nanovo-radjanje ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 19:54
Zoshto da se plasham od smrtta koa nema potreba
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 19:57
nema nino,...daleku e toa od tebe,...da chuknam u neshto drveno,..голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 20:00
Originally posted by brza brza напиша:

nema nino,...daleku e toa od tebe,...da chuknam u neshto drveno,..голема%20насмевка

brza za tebe eden ubav pozdrav i ke dopisam deka krajot go krasi deloto, taka da nema vo toa nisto strasno
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 20:09
paa,...bidi i ti pozdraven,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 20:16
znaete li deka nema zivot bez smrt. Sega smrt samo za teloto glavnoto prodolzuva. toj sto ne ja prifaka smrta toi i ne e ziv, pa edno bez drugo ne odi. ima li reka so edna strana?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.