IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Хомосексуалците во нашата држава
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хомосексуалците во нашата држава

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 53>
Автор
Порака
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 12:48

da zatoa sto ne se dovolno hrabri..........голема%20насмевкаjas mozam da se ljubakam kaj ke mi tekneголема%20насмевка........a tie za zal nivna a  radost moja ke mora da se ogranicuvaatголема%20насмевка

Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 12:57
...kutroto ti..mora da imas visok diopter pa ne ti se gledaтага
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 12:59

kutrite "vie"...........glava v sid...........голема%20насмевка



Изменето од ZeZnAtA - 05.Декември.2007 во 15:08
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 00:35
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

jas nemam nisto protiv.........no,sepak nesakam da se vo moja blizina

Кое мачкање очи е тоа „аха ок немам ништо против, ама подалеку од мене“(или на битолски тоа се вика „мижи Асан да ти баам слатките“смеење)... Хах како можиш да пропагираш толеранција ако сакаш да бидат подалеку од тебе? Тогаш каде е толеранцијата?? Ти неможиш понижувањата и омаловажувањата од шефот да ги толерираш - ако немаш шеф или ако шефот не ти ги прави!!


Изменето од RebeL - 07.Декември.2007 во 00:42
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 00:54
Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

jas nemam nisto protiv.........no,sepak nesakam da se vo moja blizina

Кое мачкање очи е тоа „аха ок немам ништо против, ама подалеку од мене“(или на битолски тоа се вика „мижи Асан да ти баам слатките“смеење)... Хах како можиш да пропагираш толеранција ако сакаш да бидат подалеку од тебе? Тогаш каде е толеранцијата?? Ти неможиш понижувањата и омаловажувањата од шефот да ги толерираш - ако немаш шеф или ако шефот не ти ги прави!!

..e navistina ne mi se jasni nekoi luge..ZASTO samo mislis pa deka oni tebe te sakaat u svoja blizina milo?
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 01:39
Не реков да ме сакаат во нивна близина. Има разлика да сакаш човек до тебе, да немаш проблем со него во твоја близина, и да го толерираш во твоја близина.

Изменето од RebeL - 17.Декември.2007 во 23:54
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
smile* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smile* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 01:42
da zivees so pomislata deka eden den nema da sednes na kafeизненадување
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 01:52
Originally posted by smile* smile* напиша:

da zivees so pomislata deka eden den nema da sednes na kafeизненадување

а?збунетост објасни молим те...
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 02:46
...luge dragi...Zivejte si gi vasite mali bedni programirani zivoti (ova vazi i za mene)...zivjte i pustete gi i drugite da ziveat...
...ke go citiram Tose nas..."Sto e toa vo lugeto tazno,sto ziveat vo zivoti tugi...."
...GAY IS OK...STR8 IS OK...LIFE SUCKS (sometimes)
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 16:03

Не го цитирај тука Тоше во ваква гнаса, биди уверен дека во тој рефрен не мислел на таквите болен

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
brigitte Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brigitte Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 16:07
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Не го цитирај тука Тоше во ваква гнаса, биди уверен дека во тој рефрен не мислел на таквите болен



a zasto gnasa?????
homoseksualnosta ne e voopsto gnasa, ima mnogu hetero koi se golemi gnasi , takozvani pederi u dusha, e tie se najopasni.
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 16:16
takozvani pederi u dusha, e tie se najopasni.аплауз brigitte
always look on the bright side of the life!
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 16:23
ama ima pricina zosto zborot peder se steknal so negativna konotacija :), sto pocnal generalno da oznacuva negativno nesto, pa duri i negativna sostojba na dusha. голема%20насмевка
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 01:47

 

Монушка, кои се тие закоравени размислувања, зоште мислиш дека сме уназадени ние кои сме против хомосексуалноста? Велиш Jas poveke bi sakala moite idni deca da bidat vo prisustvo na homoseksualci otkolku nedaj boze vo prisustvo na pedofil...Па добро, тогаш однеси ги твоите деца во кафулето Змија и ќе бидат во убаво друштво...Зарем не ти е јасно дека и во двата случаја се работи за нешто болно и перверзно?
 
Бараат права, бараат да бидат прифатени, во т.н. "развиен свет" веќе се изборија и за брак, а и за посвојување деца...и тебе тоа ти е нормално? Нормално ти е едно дете да расте со двајца татковци, едниот ќе го испраќа на школо, другиот ќе го дочекува, а навечер "roditelite" ќе го бакнат за добра ноќ...Зошто мислиш дека педофилијата е вистинска болест а хомосексуалноста не е? Кој те излажа?


Изменето од Eleni - 10.Декември.2007 во 01:17
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.